a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tìtxur Lefpomtokx


Tirea Tawä

"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Tìtxur Lefpomtokx


Tirea Tawä

Nem is tudom...  ;D

Na majd holnap kiderül!  :D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Zongyu Atxen

Lassan holnap lesz...  :D
Szerk:Irayo az elismerést! Azért ezt sem semmi elérni.  ;D

Hawnuyu atxen

Hát ilyen díjat sem nyert még senki... ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Zongyu Atxen

Máris különleges lettem... ;D Meg egoista... ::)

Tìtxur Lefpomtokx

#507
Kaltxì!
És eljött a holnap azaz a ma...

Na hát akkor én lennék az e heti hét na'vija 8)

1.
Az emberi nevem Bálint Gábor, Nyírtelken lakok(Nyíregyháza és Tokaj között), 1994-ben születtem, tehát most 16 éves vagyok.
2.
Nos, azért vagyok itt mert miután láttam a filmet, nagyon megtetszett a nyelv, és kíváncsi voltam, hogy van-e olyan oldal ami foglalkozik a na'vi nyelvvel, így tudatosan keresni kezdtem rajongói oldalakat, és itt kötöttem ki.
3.
Miután regeltem a fórumra, az első postom az volt, hogy le lehet-e fordítani a nevem Na'vi-ra és kiderült, hogy igen és ebben Hawnuyu atxen volt segítségemre(Köszönöm :)) és így lett a mostani Egészséges Erő :)... A képem? Hmm ;D Mivel egyelőre még nem találtam normális képet így most Bear Grylls van. Eredetileg a signature képem akartam avatarnak, de valahogy nem sikerült olyanná méretezni ami megfelelne. Magamat is próbáltam már avatarizálni, de elég gyatra lett ;D
4.
ÖÖ... biztos ;D egyelőre még nagyon kezdő vagyok a nyelvben, csak néhány egyszerű mondatod tudok nagy nehezen kinyögni :-\
5.
Kedvencem? Háát nem is tudom... talán a tsamsiyu mivel nagyon tetszik ahogy Tsu'tey mondja Jakenek, hogy ne félj harcos ;D A mindennapi életben még nem nagyon használom a na'vit.
6.
A ,,Nume ko 'awsiteng" az nagyon jó, a na'vi in a nutshell,és a magyar-na'vi szótár a kedvencem.
7.
Sajnos még nem, mivel nem is nagyon tudnék mit hozzátenni... de öhm, addig is a fergeteges humorommal szórakoztatlak titeket ;D
8.
Elsősorban ami a legeslegjobban tetszett az a zene! Hihetetlenül jó, és passzol a filmhez, aztán persze a látvány is csodálatos, sosem unalmas. Ami még nagyon tetszett az a na'vik kinézete/külseje.. tetszik mert nem csak úgy csináltak valami UFO-t hanem a tudományosan alátámasztott tények alapján kreálták meg. Itt most arra gondolok, hogy Pandorán alacsony a gravitáció, ergó magas élőlények, a másik, hogy mivel 4 ujjuk van ezért 8as számrendszer.. Szép munka! És a nyelv is élvezetes. Mit nem szerettem? Hmm.. nem jut eszembe semmi amit nem szerettem volna, de ha lesz akkor leírom ;)
9.
A többiekkel ellentétben nem igazán, ugyanúgy vagyok a Földdel mint előtte, nem védem jobban a Földet mint az Avatar előtt, de persze sosem szemeteltem és nem is fogok. Talán annyiban változtam, hogy van egy kis enyhe Avatar-szindrómám :D
10.
Cameron: Miért nem adják már Magyarországon  a bővített változatot?
Cameron: (ez inkább kérés) Megtudná-e oldani, hogy Nyíregyházán legyen csúcstechnológiás IMAX-mozi?
Cameron:Ott lehetek a 2. és 3. rész forgatásán?
11.
Zenét hallgatok, kockulok, pörgök, néha szétesek, visítok, zavart keltek, aztán mindezt kipihenem  ;D Ezen kívül 6 éve gitározok, 3 éve vízilabdázok, kosarazok, focizok.
12.
A kedvenceim: macska, mivel velük nőttem fel, a mandrill de ezt nemtudom miért, aki nemtudná mi az annak:és talán a madárpók tetszik, mert nagyok és gonosznak néznek ki ;D. Félni nem igazán félek semmilyen állattól, persze lehet ha mondjuk testközelbe kerülnék egy cápával vagy oroszlánnal attól kicsit megijednék :D
13.
Szerintem ha lehetne valamilyen képességem, az az időutazás, láthatatlanság és teleportálás lenne ;D
14.
Bear Grylls tiszteletére vinnék egy kést egy pár kovakövet és egy kulacs vizet ;D ;D
15.
Pandorára természetesen, és a Tatuinra
16.
Az, hogy legyen minden igaz/megtörtént az ami  a Pandorán történt és én legyek Jake helyében.
17.
-Miért nem lehetek ott Pandroán ??? ??? ???
- Azért mert még nem jutott el odáig a technika...
18.
-A bátyám utálja az Avatárt, és hülyének néz amiért én szeretem, és tanulom a nyelvet.
-Amikor először láttam moziban 3D-ben a filmet, botrányosan végződött.
-167cm a magasságom
19.
A szüleim nemtudják, hogy egy film miatt nyelvet tanulok, ráadásul pont a filmbéli nyelvet ;D

Válaszom az előző hét na'vijának: Milyennek képzeltem? Igazából semmilyennek mert egészen 2010 Áprilisáig fogalmam sem volt arról, hogy mi az az Avatar, aztán a tesóm mutatta meg a trailert, és az alapján nagyon megtetszett kíváncsi voltam, hogy most milyennek képzelik a földönkívülieket.

A kérdésem a következő hét na'vijához: Lesz következő hét na'vija? ;D Szerintem már mindenki volt :D De ha mégse akkor: Mennyire váltál fanatikussá az Avatar miatt? Gyűjtesz a filmhez kötődő tárgyakat? pl: játékfigurák, karórák, dvd-k stb...

Hawnuyu atxen

Hmmmm... szerintem NIN.

Quotea madárpók tetszik, mert nagyok és gonosznak néznek ki

Ajjajj... haveromnak van egy madárpókja... ha nála vagyok, azért kicsit bennem van, hogy talán nem 5 cm-re kellene a szekrény széléhez tenni, hanem 3-4 m-re...

QuoteSzerintem ha lehetne valamilyen képességem, az az időutazás, láthatatlanság és teleportálás lenne Grin

És ha csak egy képességed lehetne? ;)


Valamint még egy kérdés:
lehet, hogy csak én vagyok így vele, de akkor legalábbis én nem tudom, hogy ki az a Bear Grylls. Elmondanád nekem/nekünk? ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

#509
Quote from: Hawnuyu atxen on August 29, 2010, 05:59:52 PM
Hmmmm... szerintem NIN.

Quotea madárpók tetszik, mert nagyok és gonosznak néznek ki

Ajjajj... haveromnak van egy madárpókja... ha nála vagyok, azért kicsit bennem van, hogy talán nem 5 cm-re kellene a szekrény széléhez tenni, hanem 3-4 m-re...

QuoteSzerintem ha lehetne valamilyen képességem, az az időutazás, láthatatlanság és teleportálás lenne Grin

És ha csak egy képességed lehetne? ;)


Valamint még egy kérdés:
lehet, hogy csak én vagyok így vele, de akkor legalábbis én nem tudom, hogy ki az a Bear Grylls. Elmondanád nekem/nekünk? ;D
Nem tudod ki Bear Grylls? ej ej ez hiba ;D Bear Grylls egy brit katona volt, 3 évig szolgált az SAS-nél, de aztán leszerelték, mivel egy ejtőernyős balesetnél többhelyen eltört a gerince, de felépült és most a saját műsora van Magyarországon, a Túlélés Törvényei,eredeti címén, Born Survivor, Európában Ultimate Survival, Amerikában pedig Man vs Wild címen futó túlélést bemutató műsor amit ő maga vezet, bemutatja a túlélési technikákat, belemegy mindenféle szélsőségbe, bármit megtesz, hogy élve kijusson... állatokat,növényeket mindent megeszik akár nyersen is, és mindezt egy késsel, 2 kovakővel és 1 kulacs vízzel. Mindezen kívül több világrekordot állított fel, ő volt a legfiatalabb brit aki megmászta a Mount Everestet,eljutott a déli sarkra, átszelte észak-atlanti óceánt egy nyitott tetejü csónakban,és még sokminden más, készül róla konzolos játék is. Szóval egy igazi keménylegény ;D

Pár ízelítő, hogy miket csinál: 18 éven aluliak számára nem ajánlott ;D

A képesség: hát akkor az időutazás

Hawnuyu atxen

Wow... na mostmár ezt is tudom...
A Svarcenegger elbújhat mellette...
Még Terminátor-ként is.
(bár ő elnök is lett, de a politika...)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Már olyan viccek is vannak, hogy Bear lenyomja Chuck Norrist ;D

Hawnuyu atxen

Hát tudod, Chuck Norris-szal az a baj, hogy ő "csak norrisz".

És:
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Hawnuyu atxen on August 29, 2010, 06:26:45 PM
Hát tudod, Chuck Norris-szal az a baj, hogy ő "csak norrisz".

És:
Haha ;D, Chuck Norris olyan gyorsan fut, hogy tarkón tudja rugni magát... De Bear Grylls még Chuck Norrist is megenné egy kis fehérjéért.
És Bear Grylls eddig kétszer halt meg, de magasfokú képzettségének hála már 2x megszökött a mennyországból...

Tirea Tawä

Quote from: Hawnuyu atxen on August 29, 2010, 06:26:45 PM
És:

Hehe ;D (Ezt ismerem.)

Szerintem igaz, igaz, hamis.

Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 29, 2010, 05:46:37 PM
Talán annyiban változtam, hogy van egy kis enyhe Avatar-szindrómám :D

Na az nekem is van... Néha nem is csak enyhe...
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Pay'itan

A túlélés törvényeit szoktam nézni..és azt a részt is láttam amikor megitta...azt. :D
Az én tippem:
-Hamis
-Igaz
-Igaz

Fmetoktu pxevopey

Túlélés Törvényei + Mythbusters a legjobb!  :D
Igaz
Hamis
Igaz
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Zongyu Atxen

Igaz,Igaz,Hamis
(ha tényleg igaz a 2. akkor marhára kíváncsi vagyok mi lehetett az a botrány  :P )

Tirea Tawä

Arra én is!  :D

De biztosan megtudjuk vasárnap.  ;)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

P.A.'li makto

Legyen ... igaz, hamis, hamis.

facebook: soaia leNa`vi