a hét na’vija

Started by tsrräfkxätu, March 26, 2010, 07:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tìtxur Lefpomtokx

Én szeretem a pókokat ;D Tök jól néznek ki ;D

Hawnuyu atxen

A barátomnak meg van egy madárpókja... üveg mögött valahol még szép is...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Honnan szerzett ő madárpókot? :o Kisállat kereskedésben nem lehet kapni. ;D

Hawnuyu atxen

Passzolok... nem igazán érdekel azon a jó vastag üvegen kívül... ::)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on October 17, 2010, 04:03:18 PM
Honnan szerzett ő madárpókot? :o Kisállat kereskedésben nem lehet kapni. ;D

Dede, lehet, legalábbis itt Debrecenben, de én is mindig messziről kerülöm azt a terráriumot és megyek az aranyosabb szőrös állatok felé. ;D ;D

Tìtxur Lefpomtokx

Végül is a madárpóknak is van szőre ;D

Hawnuyu atxen

Háát... véglis van... meg valahol még szép is tőle, de azért inkább maradjon meg a kis "lakásában" ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

Vannak szép kék szőrű fajták is ;)

Hawnuyu atxen

Meg olyanok is, amik megcsípnek, ha túl sokat off-olunk ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx


Fmetoktu pxevopey

"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

TökY

Na Kaltxì
Hujde elvagyok havazva :( alig van időm valamire.
A bónuszkérdés legyen az hogy: Mennyire gondolod komolyan ezt a nyelv tanulás dolgot ? ;D

P.A.'li makto

#692
QuoteA bónuszkérdés legyen az hogy: Mennyire gondolod komolyan ezt a nyelv tanulás dolgot ?
Szerintem ez eddig a legjobb bónuszkérdés! Kíváncsi is vagyok a válaszra nagyon!
Tegnap végighallgattam Frommer bő egy órás beszédét a na'vi nyelvről (említette a fórumunkat is!  :D, meg az október 2-ai hétvégén tartott kaliforniai na'vi mini-konferenciát), és érdekes gondolatok hangzottak el benne arról, hogy miért is tanulja ennyi ember ezt a nyelvet, és hogyan, és milyen jövő vár erre a nyelvre, stb.
Számomra mindig felemelő őt hallgatni, akár na'viul, akár angolul beszél, és mindig megerősít abban, hogy ez egy hasznos és szép dolog, amit mi így együtt csinálunk.
Amúgy a beszéde innen tölthető le: http://www.okhumanitiescouncil.org/audiovideo-downloads (Kár, hogy csak audió felvétel, és nem videó... , imádom nézni, ahogy rángatja a vállát és gesztikulál...!  :))

facebook: soaia leNa`vi

Tirea Tawä

Ezek szerint megérte várni!  :D
Van még, aki nem tippelt? Mert ha nincs, akár jöhet is az eredmény. Ma Eywayä stxeli, ahogy gondolod!  ;)

Ma Pam, én is szeretem hallgatni, mégha nem is értem! Néhány mondat jött csak le, de majd néhány hónap múlva meghallgatom újból... hátha addigra jobban megy az angol!  :D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Kargarosz

Eredmény mellett egy választ is várunk a kérdésre amit Toky írt.

Hawnuyu atxen

Meg a beszédeiből lehet jól kiejtést tanulni ;D
Ezt majd meg kell hallgatnom...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Eywayä stxeli

Quote from: Hawnuyu atxen on October 19, 2010, 12:44:24 PM
Meg a beszédeiből lehet jól kiejtést tanulni ;D
Ezt majd meg kell hallgatnom...
hmmm,na a kérdésre a válasz,igen komolyan,mert tetszik.
Ennél jobb indoklást nem tudok kitalálni.
Amúgy
EREDMÉNY KÖVETKEZIK!
Igaz
Hamis
Hamis
:):D
 

Hawnuyu atxen

Jupíííí! Tudtam én, hogy nem tart örökké a "rosszul tippelek"-átok ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

No fene, hát ezt mos nem találtuk el ;D
Eywayä stxeli  majd neked is kell egy kérdés a következő hét Na'vijára, de egyenlőre várhatsz vele mert nincs most még emberünk rá. Benyó lenne pl. de hát nem ír ide sajna....

Tirea Tawä

Nekem meg visszatért a szerencsém!  :D
Megint sikerült eltalálni. Remélem, ez most már így marad.  ;D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás