Avatar Fanfiction-ok

Started by P.A.'li makto, June 07, 2011, 10:03:35 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daryus

ha cameron hozza a szokásos szintet, akkor tőlem még a gyerekről is szólhat
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

tìngay mungeyu

Tőlem lehet Pocahontas 2 is a történet vagy bármilyen gagyi, na'vik lesznek benne az a lényeg, így az is kedvenc lesz.  :D :D :D

Kargarosz

Quote from: tìngay mungeyu on June 10, 2011, 08:21:15 AM
Tőlem lehet Pocahontas 2 is a történet vagy bármilyen gagyi, na'vik lesznek benne az a lényeg, így az is kedvenc lesz.  :D :D :D

Az 1. résznek se volt gagyi története, de szó mi szó tényleg átlagos, de az nem jelenti azt, hogy gagyi. :)
Cameron azt mondta nagyobb hangsúlyt fog fektetni a történetre, és a karakterek jellemére. A siker már adott a látvány odabasz, ha még erősödik a trilógia történetben akkor egy felejthetetlen élményben lesz részünk. Persze nekünk már az 1. rész is az volt. :)

tìngay mungeyu

Persze, nem volt gagyi, csak érzékeltetni akartam, hogy nekem akkor is kedvencem lenne.  :D

Kargarosz

Minden megvan benne ami egy igazán jó filmbe kell. Talán egy dolgot tudnék felróni a filmnek az pedig a kicsit komorabb hangulat. De persze ez egy szép mese ami ezt nem követeli meg, de 2. részbe egy kis darkos hangulat elférne. Főleg, ha megnézzük a T1-T1, Aliens.....mekkora kult filmek te jó Isten.

Hawnuyu atxen

Na állj! Nem akarok beleszólni, de ne kövesse a trilógia a Prince of Persia - The Sands of Time trilógia vonalát...
Történet szerint: világos (nevetgélős, csipkelődős, valahol még aranyos is lehet), sötét (úgy kezdődik, hogy a Herceg fut az életéért... és így is folytatódik... a zene és az általános 0-szintű világítás ki is hangsúlyozza) és... nos, ha néztetek már a pokol legmélyebb részére, amikor ott éppen nem tüzeltek az üstök alá... (gyakorlatilag kiirtják a Herceg városát, közben ő is félig szörny lesz...)

Nem azt mondom, nálam a PoP az "örök kedvenc" mentális polcon van, de attól még...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Igazából arra akartam célozni a darkos hangulat mellett, hogy a folytatások lehetnének akár komolyabb mesék is. A szereplők jellemeinek kihangsúlyozásával, és drámaibbnál drámaibb jelenetek. Persze ezek mellett nyugodtan maradjon meg az akció, és a poén. Mondjuk, az akciót Cameron kreativitását nézve senki se szárnyalja túl.

Daryus

valaki valamikor írta (nem olvasok vissza bocs... késő van és lusta vagyok), hogy valami könyvet írt vagy ilyenek... lökje be kíváncsi vagyok rá :D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

Payitan volt a tettes úgyhogy nyugodtan linkeld be kíváncsiak vagyunk rá.

Daryus

az csak bennem merült fel, hogy kár hogy meghalt neytiri thanatora? :D mert mondjuk ugye az aranyos ikranocskát levadászta egy gonosz bácsi, és lehetett volna neytirinek ő az új állata :D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on June 16, 2011, 03:17:16 PM
az csak bennem merült fel, hogy kár hogy meghalt neytiri thanatora? :D mert mondjuk ugye az aranyos ikranocskát levadászta egy gonosz bácsi, és lehetett volna neytirinek ő az új állata :D
Kárnak kár, de alighanem amúgy is csak arra az egy alkalomra szólt volna a "barátságuk"... Neytirinek viszont nyílván lesz másik ikranja, hiszen arról nem esett szó, hogy nem pótolhatják az elpusztult ikranokat újakkal...

facebook: soaia leNa`vi

tìngay mungeyu

Quote from: P.A.'li makto on June 16, 2011, 03:41:31 PM
Quote from: Daryus on June 16, 2011, 03:17:16 PM
az csak bennem merült fel, hogy kár hogy meghalt neytiri thanatora? :D mert mondjuk ugye az aranyos ikranocskát levadászta egy gonosz bácsi, és lehetett volna neytirinek ő az új állata :D
Kárnak kár, de alighanem amúgy is csak arra az egy alkalomra szólt volna a "barátságuk"... Neytirinek viszont nyílván lesz másik ikranja, hiszen arról nem esett szó, hogy nem pótolhatják az elpusztult ikranokat újakkal...

Na ez megint egy érdekes kérdés lehet, illetve akkor az is hogy, ha egy na'vi "megözvegyül", akkor utána lehet-e neki más...  :-\

Hawnuyu atxen

Quote from: tìngay mungeyu on June 16, 2011, 05:09:01 PM
Quote from: P.A.'li makto on June 16, 2011, 03:41:31 PM
Quote from: Daryus on June 16, 2011, 03:17:16 PM
az csak bennem merült fel, hogy kár hogy meghalt neytiri thanatora? :D mert mondjuk ugye az aranyos ikranocskát levadászta egy gonosz bácsi, és lehetett volna neytirinek ő az új állata :D
Kárnak kár, de alighanem amúgy is csak arra az egy alkalomra szólt volna a "barátságuk"... Neytirinek viszont nyílván lesz másik ikranja, hiszen arról nem esett szó, hogy nem pótolhatják az elpusztult ikranokat újakkal...

Na ez megint egy érdekes kérdés lehet, illetve akkor az is hogy, ha egy na'vi "megözvegyül", akkor utána lehet-e neki más...  :-\

Az a mennyiségű találgatás, ami erről folyt már nemzetközin... viszont szerintem lehet új partner, csak esetleg a vadász úgy dönt, hogy nem megy el randizni... azért valljuk be, ha egy hozzád ilyen szinten közel álló lény meghal, ráadásul közben véd téged, ráadásul a tsaheylu-n keresztül te is érzed... nem a helyettesítése lesz az első gondolatod :P
Meg egyébként is: Neytirinek hamarosan nőni fog a pocija, úgyhogy szerintem Jake meg fog kérni néhány na'vit, hogy napi 24 órában, vagy tovább legyenek mellette, és még a farkát is mozgassák helyette :P :D (szerintem nem engedné el úgy)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Quote from: Daryus on June 16, 2011, 03:17:16 PM
az csak bennem merült fel, hogy kár hogy meghalt neytiri thanatora? :D mert mondjuk ugye az aranyos ikranocskát levadászta egy gonosz bácsi, és lehetett volna neytirinek ő az új állata :D

A filmből nem derült ki, hogy ne lehetne másik ikranja. A folytatásokba már alapból lesz neki egy másik.

P.A.'li makto

Nem olyannak ismerem én a na'vikat, akik egy kis terhesség miatt bármilyen megszokott tevékenységükkel felhagynának!  ::)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

#115
Quote from: P.A.'li makto on June 17, 2011, 10:35:41 AM
Nem olyannak ismerem én a na'vikat, akik egy kis terhesség miatt bármilyen megszokott tevékenységükkel felhagynának!  ::)

Nem, de egy embert, aki "boncolt már békát"... nem véletlenül írtam oda, amit írtam, de akkor a lényeg szummázva:
Neytiri tuti menne, bár Seze hiányozna neki, viszont Jake, ha kell odakötözné a függőágyához, hogy ne menjen el, így veszélybe sodorva magát... később persze Neytiri jól elverné, meg minden, de akkor is, amíg Neytiri várandós, addig szerintem nem fog elmenni.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Szerintem ezt a terhes dolgot halasszuk későbbre max a 3. részre, de akkor is csak a végén. Nem hinném, hogy a 2. részben terhes lesz Neytiri. Azért mert láttuk a kimaradt jelenetben az még nem jelent semmit se.

Kifkeyä Nari

Amúgy meg ki mondta, hogy cska csatába lehet menni ikrannal. Inkább gyalogoljon meg zötyögve pa'li-zzon?
Emberi hasonlattal pont egy jobb járgány kell alá....

Jó tudom ez más (mint egy kocsi), de miért csak a vadászat és a harc jut eszünkbe az ikran-ról; és a kikötözés mint másik alternatíva. Akármi is van, nem bénult le vagy ilyesmi....;)

Ne csináljunk már belőlle nyomorékot aki nem tud innentől a tábórből kimozdulni....

Shauni

Amúgy... Annál a résznél, ahol sejthetjük, hogy Neytiri állapotos, ott látni egy másik terhes na'vit, aki épp íjászkodik (valószínűleg halra vadászik). Szerintem Jake mondhat bármit, Neytiri nem fog egy helyben maradni, főleg ha más állapotos na'vik meg végzik a dolgukat, mint ha semmi sem történt volna.

P.A.'li makto

És Jake sem az a típus szerintem... Nem fog megtiltani semmit a nőjének... Csak próbálná meg...!  ;D

facebook: soaia leNa`vi