Avatar Fanfiction-ok

Started by P.A.'li makto, June 07, 2011, 10:03:35 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on June 08, 2011, 11:11:18 AM
Quote from: P.A.'li makto on June 08, 2011, 11:07:26 AM
Bízom benne, hogy nem így lesz, de elvileg lehetséges, nem?!


elvileg sem lehetséges, hawn által felsorolt okok végett  ;D
Grrrrr!
Amit Hawn barátunk vázolt, az igaz ugyan, de egyáltalán nem akadálya a lehetőségnek!
Még szép, hogy
Quotenem hiszem, hogy a klán hagyta volna, hogy a tsahìk-ot szurkálják, az olo'eyktant szintúgy, ők meg a gyerekeiket...
, de ki hagyta volna?!? Valahogy mégis megtörtént! És fogalmunk sincs, hogyan! Talán nem olyan erőszakos módon, mint gondoljátok... Hm...?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Azért van különbség az 1 és a 2 között.
Ha a vezetőt akarják megvizsgálni, akármelyik társadalom letépné a fejét az illetőnek, de simán lehet találni olyat, aki vagy megbízik a vezetőben, aki megbízik az illetőben, vagy egyszerűen csak önkéntesen odabattyog.
Ha erőszakos módon vettek mintát, akkor meg nem lett volna szükség avatárokra, mert azonnal nyílzáporral fogadták volna őket a na'vik.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Namármost! Miért ne lehetett volna a donor Sylwanin, akár a halála után?

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Quote from: P.A.'li makto on June 08, 2011, 11:39:32 AM
Namármost! Miért ne lehetett volna a donor Sylwanin, akár a halála után?

most komolyan... szted a na'vik engedték volna?... kétlem  :)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Szerintem nem feltétlenül kértek engedélyt tőlük mindenhez!
És nem kell hozzá sok... (Lásd Jurassic Park: egyetlen csepp vér is elég...)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Szerintem miután megtudták, hogy mi történt Sylwaninnal, ha valamit még csináltak volna vele... nem maradt volna annyi az RDA-ból, hogy sírjanak azon, hogy hogyan jutnak vissza a Földre...
Magyarul én ezt a lehetőséget is kizártnak tartom.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Jaj, már! Nem kellett vele csinálni semmit! Grace lekotort otthon a laborban egy kis vért a ruhájáról, és azt mondta: "Most pedig kicsit újraélesztjük őt, egy avatár formájában." Legfeljebb női avatár lett belőle, azt nem tudom, hogy a neme számít-e ilyen szempontból.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on June 08, 2011, 11:59:21 AM
Jaj, már! Nem kellett vele csinálni semmit! Grace lekotort otthon a laborban egy kis vért a ruhájáról, és azt mondta: "Most pedig kicsit újraélesztjük őt, egy avatár formájában." Legfeljebb női avatár lett belőle, azt nem tudom, hogy a neme számít-e ilyen szempontból.

1.: ... szerintem azért...
2.: Ha Q ilyet csinált, azt megértem, de ha Grace ilyet csinált, akkor enyhén sósan, édes tokaji vörösborral kérem a kalapomat, és legalább hárman ugráljanak körbe a zenéjükkel :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

#49
Meg eleve Grace már avatar testben tanította őket, mielőtt Sylwanin meghalt (de most lehet, hogy rosszul emlékszem).
Akkor honnan/hogyan volt meg a minta?

Daryus

Quote from: Pay'itan on June 08, 2011, 12:05:13 PM
Meg eleve Grace már avatar testben tanította őket, mielőtt Sylwanin meghalt (de most lehet, hogy rosszul emlékszem).
Akkor honnan volt a minta?

mikor lelőtték Sylwanint
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Hogy szerintetek nem így történt, azt elfogadom. De az elvi lehetőségét is kizárni... ahhoz nyomósabb érvek kellenek!
Amúgy akkor mi a ti elképzelésetek arról, hogyan szerezték be a szükséges DNS-t?

facebook: soaia leNa`vi

Pay'itan

#52
Quote from: Daryus on June 08, 2011, 12:06:47 PM
Quote from: Pay'itan on June 08, 2011, 12:05:13 PM
Meg eleve Grace már avatar testben tanította őket, mielőtt Sylwanin meghalt (de most lehet, hogy rosszul emlékszem).
Akkor honnan volt a minta?

mikor lelőtték Sylwanint
Az akkor-t időbeliségre értettem, tehát hogy Grace testéhez honnan volt meg a minta....
Quote from: P.A.'li makto on June 08, 2011, 12:07:10 PM
Hogy szerintetek nem így történt, azt elfogadom. De az elvi lehetőségét is kizárni... ahhoz nyomósabb érvek kellenek!
Amúgy akkor mi a ti elképzelésetek arról, hogyan szerezték be a szükséges DNS-t?
Hát nekem még egy olyan ötletem volna, hogy ürülék, bár tudom ez kicsit gusztustalan, de ha ez van, akkor ez van.

Kifkeyä Nari

Nehogy már én ne OFF-olhassak. Ne hagyjatok ki. Igaz még csak az első oldalnál tartok az olvasásban...
A génekhez vissza. Nem kell sok gén, hisz az evolúció is kis változások alapján jön létre.
És vannak dolgok amik nem is biztos, hogy rögtön látszódnak.
Pl. a hibrid hordozza a haj sokszínűségének lehetőségét, és lehet hogy ez csak 2-3 generáció múlva jelenik meg....
STB.
(csak hogy én is beszóljak  :P )

Shauni

Quote from: Pay'itan on June 08, 2011, 12:09:36 PM
Hát nekem még egy olyan ötletem volna, hogy ürülék, bár tudom ez kicsit gusztustalan, de ha ez van, akkor ez van.

Öhm... Az ürülékben nincs DNS... Kivéve, ha valaki nagyon beteg és véreset ürít.

Daryus

Quote from: Kifkeyä Nari on June 08, 2011, 12:15:02 PM
Nehogy már én ne OFF-olhassak. Ne hagyjatok ki. Igaz még csak az első oldalnál tartok az olvasásban...
A génekhez vissza. Nem kell sok gén, hisz az evolúció is kis változások alapján jön létre.
És vannak dolgok amik nem is biztos, hogy rögtön látszódnak.
Pl. a hibrid hordozza a haj sokszínűségének lehetőségét, és lehet hogy ez csak 2-3 generáció múlva jelenik meg....
STB.
(csak hogy én is beszóljak  :P )

evolúció kis változatossággal jön létre igen itt a földön... de könyörgöm fényévek távolságáról beszélünk, az is csoda, hogy a na'viknak van fejük, és nem a tenyerükön van az orruk... már ha lenne orruk... ha érted miről beszélek ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Daryus

pam.. elején még puszi-pacsi volt az emberek és na' vik között... biztos kértek vérmintát
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on June 08, 2011, 12:17:40 PM
Quote from: Kifkeyä Nari on June 08, 2011, 12:15:02 PM
Nehogy már én ne OFF-olhassak. Ne hagyjatok ki. Igaz még csak az első oldalnál tartok az olvasásban...
A génekhez vissza. Nem kell sok gén, hisz az evolúció is kis változások alapján jön létre.
És vannak dolgok amik nem is biztos, hogy rögtön látszódnak.
Pl. a hibrid hordozza a haj sokszínűségének lehetőségét, és lehet hogy ez csak 2-3 generáció múlva jelenik meg....
STB.
(csak hogy én is beszóljak  :P )

evolúció kis változatossággal jön létre igen itt a földön... de könyörgöm fényévek távolságáról beszélünk, az is csoda, hogy a na'viknak van fejük, és nem a tenyerükön van az orruk... már ha lenne orruk... ha érted miről beszélek ^^
Én speciel nem értem, miről beszélsz, Daryus!
Szerintem is van esély arra, hogy recesszíven öröklődő tulajdonságok is felszínre kerüljenek, ha néhány generáció múlva két avatár ősöktől származó egyednek közös utódja lesz.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Szerintem az első furcsaság az a már oly sokszor felhozott dolog:
mért különböznek annyira a na'vik a többi pandorai élőlénytől?

Tudjátok: 1 tswin, 4 végtag, stb...
A végtag még megmagyarázható azzal, hogy valami előddel a prolemuris kapcsolja össze őket fejlődésileg, de a tswin már egy jobb kérdés...

Quote from: P.A.'li makto on June 08, 2011, 12:07:10 PM
Hogy szerintetek nem így történt, azt elfogadom. De az elvi lehetőségét is kizárni... ahhoz nyomósabb érvek kellenek!
Amúgy akkor mi a ti elképzelésetek arról, hogyan szerezték be a szükséges DNS-t?

Én már elmondtam a véleményem:
vagy Mo'aték kértek meg bizonyos na'vikat, hogy működjenek együtt, vagy egyszerűen Grace-ék (vagy az első tudósok) elmondták, hogy mi lesz, és voltak önkéntesek.

Annyi esze még az embereknek is van, hogy ne rögtön puskatűzzel kérjen szívességet... általában.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

nekem a 4 végtagra is van egy elméletem... ahogy látni lehet, azoknál a majmoknál (meg nem mondom mik) már csak a könyöknél volt szétnőve a kezük, tehát lehet, hogy evolucionális... a tswint ln sem tudom megmagyarázni ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.