Avatar Fanfiction-ok

Started by P.A.'li makto, June 07, 2011, 10:03:35 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Nem mintha a topichoz tartozna  :P , de szerintem Jake hibrid volta még okozhat bonyodalmakat, és nagyon csalódott lennék, ha ez nem így történne. Jó pár további problémát el tudok képzelni, ami ebből adódik. Ha nem  is ez lesz a fő cselekményszál középpontjában, de egy kis kavart, remélem, fog eredményezni!  :-X

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on June 07, 2011, 10:03:35 AM
Nem mintha a topichoz tartozna  :P , de szerintem Jake hibrid volta még okozhat bonyodalmakat, és nagyon csalódott lennék, ha ez nem így történne. Jó pár további problémát el tudok képzelni, ami ebből adódik. Ha nem  is ez lesz a fő cselekményszál középpontjában, de egy kis kavart, remélem, fog eredményezni!  :-X

Más klánok esetén esetleg, de az Omatikaya klán elfogadta... tudod, Toruk Makto, az előző olo'eyktan őt nevezte meg utódjául, az előző előtti lánya a párja...
Ezekkel ki tudja bulizni, hogy ne kelljen percenként élet-halál párbajokat vívnia :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Neeeem, neem, nem, nemnem! Nem így gondoltam! Hanem biológiailag.

1.) Nem lehetünk biztosak abban, hogy a hibrid Jake utódja életképes lesz-e (reméljük, igen!), és hogy termékeny is lesz-e.
2.) Genetikailag kódolva lehet benne néhány olyan betegség lehetősége, amelyek eddig ismeretlenek voltak a Na'vi faj számára, és amelyek esetleg végzetesek lehetnek...
3.) Vajon felüti-e a fejét néhány olyan emberi gén, amely jelentősen megváltoztatja a jövő nemzedék külsejét? Ezt sem tudhatjuk. (Remélem, igen, mert akkor többé nem kell majd amiatt magyarázkodnom, hogy 'Evi haja miért szőke...!)
4.) Egyéb, teljesen váratlan fordulatok is lehetnek, melyeknek a hátterét még nem is ismerjük, és amelyek majd így kezdődnek: "kiderült, hogy a genetikai mixelés során..."

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Azt kétlem, hogy az avatárok összehozásakor betegségeket is hozzáadtak volna az üstben fortyogó kotyvalékhoz. (a következő miatt is) Másrészt meg, mivel az avatárok gyakorlatilag egyetlen emberi tényezője az 5. ujjuk, valószínűnek tartom, hogy nagyon nagy részt na'vi dns-t használtak, az emberi csak azért kellett, hogy az avatár-vezető elméjét rá tudják kapcsolni a testre, így az életképességgel szerintem nem lehet baj (max azzal, hogy a kölök örökli Jake néhány emberi hülyeségét :P).
Ezekből továbblépve szintén a "kétlem" kifejezést kell alkalmaznom az emberi gének jelentős változtató hatására nézve, bár ez nem lehetetlen, de nagyon kicsi az esélye.

Más fordulat... mi(k)re gondolsz?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Vitatkoznom kell veled, kedves Hawn!

Először is: a betegségeket nem kell hozzáadni, azok jönnek maguktól is. Egy teljesen ártalmatlannak látszó gén hordozhatja valami örökletes betegség kódját. Vagy akár elkaphatnak a na'vik egy közönséges influenzát is (nem genetikailag, hanem simán egy tawtute jóvoltából), amivel nem tudnak mit kezdeni.

Másodszor:
Quoteaz avatárok gyakorlatilag egyetlen emberi tényezője az 5. ujjuk,
Ez nem így van! Soroljam? Kisebb szem, alacsonyabbról növő tswin, és még ki tudja, hány alig észrevehető apróság. Tudjuk pl., hogy átlagosan meddig élnek a na'vik? Vagy hogy minden belső szervük a megszólalásig hasonlít-e egy nagyra nőtt emberi szervre? Ugye, nem?!

Végül pedig eszembe jutott a Jurassic Park problémája. Emlékeztetőül: ott is csak egy "kicsi" béka-DNS-t használtak a hiányos dínó-DNS kipótlásához, és lám, milyen nagy baj lett belőle! Mert hogy az új generációs dínók örökölték a kétéltűek azon képességét, hogy nemet tudnak váltani. Hoppá! Bocsi! Pedig nem is látszott rajtuk!

Hidd el, ma oeyä 'eylan, lesz még ebből galiba, de mekkora!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

(kezd félrecsúszni ez a topic, de én lusta vok hozzá, hogy izgasson :P)

A betegségek hozzá nem adását úgy értettem, hogy valószínűleg kiszűrték őket, ha ilyen szinten képesek klónozni.
Ha átlagos úton elkapott betegségek veszélyesek lennének, akkor már úgyis mindegy...

A kisebb szemben igazad van, a tswin-nel kapcsolatban viszont én vitatkoznék:
Neytirinek, ha jól tudom viszonylag magasan kezdődik a hajfonata. Amikor viszont az otthonfatűzhöz érnek Jake-kel, és Jake éppen leül, az ottani na'vi tswin-je meglehetősen alacsonyan van... szerintem ez könnyen lehet, hogy változó a na'vik között is, vagy ha nem, akkor Neytirinek is csak a fonott haja van magasan, a tswin ugyanott kerül a haj védelmébe, ahol a törpieknek.

A Jurassic Park pedig... touché :D
Viszont azt itt is kiemelném, hogy ott nem "egy kis hiányzó dns-darabka" volt, hanem meglehetősen nagy darabok... itt bőven volt alapanyag, amihez nem azért tettek hozzá emberi dns-t, hogy életképes legyen, hanem azért, amit fent írtam. Különbség!

Szóval szerintem nem, vagy nem nagy galiba lesz ilyen okokból.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto


facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Miben, és hova írjuk ki, hogy ne felejtsük L?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Én lehet, hogy nem fogom elfelejteni, mert már régóta foglalkoztat az előbb vitatott gondolatsor, és nagyon várom, hogy kiderüljön, jól gondolom-e. De ha van ötleted, mondd!

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

beleszólok... igen szerintem is veszélyes lehet a kevert gén, teszemazt ea nátha mutáns kórja kiírthatja a holdat, mert ilyen betegség a na'viknál nincs, és nem is tudnak ellene védekezni... lsd: indiánoknál simán írtottak az európából hurcolt ártalmatlan kis hülye betegségek
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

No igen elég érdekes a téma meg kell hagyni. Viszont az emberi Avatarok nem csak abban különböznek, hogy 5 újjal rendelkeznek pl. ami kis dolog, de észrevehető, hogy van szemöldök szőrük a Na'viknak pedig nincs. De persze ahogy Pam is írta kitudja még mennyi minden kis változás van amit így szemre nem látunk.
Hawn ezeket az infókat eddig is tudtuk 2014-ig még annyi minden változhat....viszont ahogy Cameron filmjeit ismerem egy biztos önismétlés kizárt.

Hawnuyu atxen

Ismert infók felhozatala nélkül hogyan vitázhatnánk erősen off-olva? ???
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

akkor itt az ideje egy fanfiction topicnak x)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Mert már kellett ilyen topic, és Daryus erőszakos volt :D

Quote from: Daryusakkor itt az ideje egy fanfiction topicnak x)

Aki nem tudná, a fanfiction az a rajongók által kitalált történet, ami egy (vagy több) filmhez/könyvhöz (stb.) tartozik.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

mit ne mondjak nagyon kellet győzködni  ;D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on June 07, 2011, 04:34:35 PM
mit ne mondjak nagyon kellet győzködni  ;D

Ugye? Nagyon erősen ellenálltam, de mondom: túl erőszakos voltál.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Quote from: Hawnuyu atxen on June 07, 2011, 02:21:34 PM
Ismert infók felhozatala nélkül hogyan vitázhatnánk erősen off-olva? ???

Nem vitázunk csak próbálunk eszmét cserélni egymással. :)
Amúgy szerintem egyáltalán nem cink, hogy eltértünk a topic témájától mert a téma nagyon jó, és van miről irkálni egymásnak.

Pay'itan

Én egyszer elkezdtem írni egy regényt, meg is van a gépemen de nem merem itt közzétenni. x)
Más valaki?

Pay'itan

Quote from: P.A.'li makto on June 07, 2011, 12:50:17 PM
Fogadunk?
Ez kezd egyre izgalmasabb lenni, és mivel a fogadás beteljesülése még messze van, tovább csak az érvekkel, olyan érdekes dolgokat tudtok írni.  ::)

Shauni

Jó a téma  ;D
A gén keverésből tuti, hogy lesz még baj. És ha jól emlékszem, egy avatar 6 év alatt fejlődött ki rendesen... Szerintem ez eléggé fel lett gyorsítva, ennek is lehet még következménye.