Avatar Könyvek

Started by ZuzA, January 03, 2011, 11:45:19 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ZuzA

Érdekelne mik is vannak.
Itthon és úgy egyáltalán...

Itthon csak 2?

azok miről szólnak?
A Túlélni Pandorát az teljesen bemutatja az egész bolygót?minden növényt és élőlényt?
A sima Avatar könyvben meg csak képek vannak?
mert csak belelapozgattam ezekbe de még nem vettem meg őket. :P

Új könyvek jelennek meg itthon?
vagy kint? ::)

stbstbstb

Pay'itan

A Túlélési kézikönyv Pandorához nagyjából bemutatja egész Pandorát, igen. Állatfajok, növényfajok, na'vik, stb, stb...Mindezt jó részletesen. A végén pedig található egy szörnyű, 500 szavas szótár. :D

Az Avatar-James Cameron varázslatos világa...hát abban nagyon szépek a képek..elvileg van benne ami 3D-s (habár én nem vettem észre  :-\) És benne van néhány leírás, de inkább arról, hogy hogyan született az adott dolog.

Külfölddel kapcsolatban nem sokat tudok, ott van Scrapbook is, meg matricás könyv is és most jelent meg a Making of Avatar...

na’rìngä hawnuyu

Quote from: Pay'itan on January 03, 2011, 12:55:51 PM
A Túlélési kézikönyv Pandorához nagyjából bemutatja egész Pandorát, igen. Állatfajok, növényfajok, na'vik, stb, stb...Mindezt jó részletesen. A végén pedig található egy szörnyű, 500 szavas szótár. :D

Az Avatar-James Cameron varázslatos világa...hát abban nagyon szépek a képek..elvileg van benne ami 3D-s (habár én nem vettem észre  :-\) És benne van néhány leírás, de inkább arról, hogy hogyan született az adott dolog.

Külfölddel kapcsolatban nem sokat tudok, ott van Scrapbook is, meg matricás könyv is és most jelent meg a Making of Avatar...
Igen a túlélési kézikönyvben van szótár de azok az Illegális szak!! kerülendők :P
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

#3
Nem az illegális szavakkal (nagyjából bármi, amit a leírós részekben találsz) van a legnagyobb baj, hanem azzal, hogy a szótár borzalmassága milyen... sajnos a magyar fordítók nem néztek utána rendesen a dolgoknak, ezért kiejtés szerint próbálták a na'vi szavakat leírni... az eredmény pedig... hát, a kedvenceim egyike a "**ttur**", meg van valami "**sótute**"-szerűség is... :-\

Egyébként pedig elvileg hamarosan (ha még nem) kiadják a Cameron-féle Avatar-könyvet (ami nem a világot, hanem a történetet írja le, de a film időbeli határain (főleg a múlt irányába) túlmegy)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Na meg amúgy is hozzátettem, hogy szörnyű.  :P

Nekem az ókk a kedvencem, a szikla, vagy talán a szirthez írták, most lusta vagyok megnézni.  ;D

Tirea Tawä

Fú, leginkább a tótutét bírom én is...  ;D Egyébként a szavak helyességét leszámítva jó könyv, amennyire boltban sikerült megítélni.

A nemzetközi részlegen egyébként nincs valami hír a Cameron-féle új könyvről? Én úgy tudtam, most decemberre ígérték a megjelenését Amerikában. Gondolom, legalább fél év, mire lefordítják és hozzánk is eljut, de legalább lenne valami remény, hogy érdemes rá várni...  :)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Kargarosz

Igen ez számomra is zavaró, hogy a könyvről azóta se tudni semmit se mármint a regényre gondolok. Cameron gondolom még mindig írja, és nem adta ki......meg mire lefordítják....pedig már úgy olvasnám.

Ja meg a másik a Makin Of Avatar se jelent meg idehaza arról nem tud valaki valamit mikor jelenik meg? Vagy egyáltalán megjelenik?

P.A.'li makto

Én szeretem a Túlélő könyvet... igaz, hogy a szótár résznél sose nyitom ki; miért tenném, hisz' remek online szótárunk van... A többi viszont felettébb érdekes benne, és a képek is jók.
A másik könyvben (a G.C. varázslatos világában) is vannak érdekes dolgok, de a képei kevésbé tetszenek, és tényleg nincs benne semmi 3D-s, csak átverés volt hozzá a szemüveg!  :o (Ajándékba kaptam, és mivel az volt az első Avatar könyvem, így is majd' kiugrottam a bőrömből örömömben...)
Akármi megjelenik a témában, én biztos meg fogom venni, úgy hogy feltétlenül szóljatok, ha van valami!  :)

facebook: soaia leNa`vi

ZuzA

köszi a válaszokat.


Amúgy nem sok...Én azt hittem van már Avatar könyv egy fél tucat legalább.... :-\

Kargarosz

Hát van ezen a 2 könyvön is más pl ott a MAking off ami nem jelent még meg akkor matricás újság vagy mi csak nem jelentek meg itt nálunk. Ráadásul lesz regény csak még Amcsiba se jelent meg ráadásul ide mikorra kerül....

Rina'

Biztos vagyok benne, hogy itt is meg fognak jelenni, csak türelmesnek kell leni. Ami néha elég nehéz.

Kargarosz

Na igen csak amit jobb felső sarokba látsz Neytiri képet az a könyv már 3 hónapja megjelent azért már itt lenne az ideje, hogy mi is olvassuk.

Rina'

Három hónap az semmi, tudod, ez Magyarország, ide majdnem minden meglehetősen jelentős késéssel érkezik. Örök igazság, minél jobban vársz valamit, annál később érkezik...  :(
De aztán annál nagyobb az öröm!

Kargarosz

Azért 3 hónap alatt már számítottam rá, hogy megjelenik, de úgy látom későbbre marad az öröm.

Rina'

Engem azért jobban érdekelne az a könyv, amit Cameron ír az Avatarról. Félek, az még később fog eljutni hozzánk (mert azért erősen bízom benne, hogy megjelenik nálunk is!).
De fel lehet fogni úgy is, hogy legalább van mit várni, a könyveket, a következő részeket stb.
Tudom, sovány vigasz, de...  ;)

Tirea Tawä

Majdhogynem anorexiás szegény...  :-\
Na jó, azért igazad van. Engem az érdekel, mennyi újdonságot tudhatunk meg Cameron könyvéből... Mennyivel megy vissza a múltba? Még mikor kezdődött az Avatar-program, akkorra?
Mindenre kíváncsi vagyok! Tudom, tudom, türelem...  :D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Rina'

Ez alapján én nagyon remélem, hogy megéri várni rá (vagyis inkább biztos vagyok benne):

"James Cameron regényíróvá is előlépett: könyvben jelenteti meg a soron következő nagyszabású mozijának, az Avatarnak történetét. Jon Landau (Cameron producere) jelentette be a Fantastic Festen, s hozzátette, ,,a könyv nem csak a film előzménye vagy folytatása lesz – szerintem egy olyan regény, mely átível a film történetén, de annál sokkal többet fog adni."

A könyv egyben lehetőséget ad Cameronnak, hogy ,,bepótolja elméletének, a cselekménynek és a karaktereknek a jellemzését, kidolgozását, ami esetleg a forgatókönyvből vagy a filmből nem volt egyértelmű."  Az író-rendező  ,,tele van ötletekkel, és tényleg egy nagyszerű történetről van szó, ami megérdemli, hogy a film előtti és utáni események is el legyenek mondva" - nyilatkozott Landau."

Tirea Tawä

Jól hangzik! Nikre tsa'usìn, ma Cameron!  :D
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

ZuzA

Na ez jól hangzik.  :D

Amúgy visszatérve a 3 hónaphoz az Nálunk sajnos tényleg semmi...bele fog telni vagy 1 évbe (talán többe is)
mire olvashatjuk magyarul... :(

Hawnuyu atxen

Quote from: Tirea Tawä on January 06, 2011, 01:42:09 PM
Majdhogynem anorexiás szegény...  :-\
Na jó, azért igazad van. Engem az érdekel, mennyi újdonságot tudhatunk meg Cameron könyvéből... Mennyivel megy vissza a múltba? Még mikor kezdődött az Avatar-program, akkorra?
Mindenre kíváncsi vagyok! Tudom, tudom, türelem...  :D

Ha minden igaz (él jól emlékszem), akkor egészen Pandora felfedezésétől fog indulni... csak legyen jó nagy az a könyv (viszont kijöhetne korábban, mint az Örökség 4, amit vagy 3 éve várok :'( Aztán legfeljebb megveszem angolul ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!