Beköszönő

Started by Oerdescu, January 20, 2010, 04:02:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Kaltxì, ma tsmuktu!

Nos akkor jó tanulást!
Ahogyan elnézem, a lendület itt tartani fog egy jó ideig, vagy ha nem is, az Avatar2 majd feléleszti!
Alárendelő mellékmondatokra tudunk már néhány példát, de általában szeretnénk minél többet tudni :P telhetetlenek vagyunk :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Kaltxì, ma Chiffre! :)

Üdvözöllek és én is jó tanulást kívánok! :)
A lelkesedéssel nem lesz gond! :D

Law Tirea

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt közöttetek. Olyannyira friss beavatott, hogy a filmet magát már több hetes tervezgetés után sikerült végre tegnap megnéznem :)
Persze, rögtön magával ragadott, és ma végre, ahogy haza, és géphez jutottam, meg is találtam a helyem ebben a világban, ezen a fórumon! Irayo!!!!!
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hogyan csatlakozhatnék a Pa'liataneveng klánhoz?

tìngay mungeyu

Quote from: Law Tirea on March 07, 2010, 03:28:39 PM
Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt közöttetek. Olyannyira friss beavatott, hogy a filmet magát már több hetes tervezgetés után sikerült végre tegnap megnéznem :)
Persze, rögtön magával ragadott, és ma végre, ahogy haza, és géphez jutottam, meg is találtam a helyem ebben a világban, ezen a fórumon! Irayo!!!!!
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hogyan csatlakozhatnék a Pa'liataneveng klánhoz?

Kaltxì, ma tsmuke!

Üdvözöllek a fórumon! :D
Attól a perctől, hogy csatlakoztál hozzánk, már a Pa'liataneveng klán tagja vagy, hiszen ez a mi magyar szekciónk klánneve!
Legelőször ezt a topicot ajánlom. Itt megtalálod azokat a letölthető anyagokat, amik a kezdőknek hasznosak lehetnek. Bármi van, nyugodtan kérdezz/írj! :)

Jó tanulást!
Eywa ngahu!

Hawnuyu atxen

#164
Kaltxì, ma Law Tirea!!!

Üdv közöttünk!
Csatlakozom az előttem szólóhoz ;) (mint ilyenkor általában :D)
Jó tanulást és tényleg bátran kérdezgess ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Law Tirea

Kaltxì, ma tsmuke! Kaltxì, ma tsmukan!

Remélem, hogy jól írom: Oe ftayia!
Kerestem a "kedves" szót, de nem találtam...
Le akartam írni, hogy menga mennyire kedvesek vagytok, hogy ilyen fogadtatásban részesítettetek engem is, és ahogy nézem, mindenkihez van mindig egy-két kedves, segítő szavatok!

Én, most bújom a szótárat, de valahogy olyan kevés melléknevet találok. Olyan melléknevekre gondolok, amivel tulajdonságokat lehet kifejezni... persze, lehet, hogy csak nem elég kitartóan kerestem...

És még azt is kérdezném, hogy a klán képét hogyan lehet beszúrni? És mit jelent a karma itt? Ésésésés millióegy kérdésem lenne, de már nagyon csörög a pizsama....  :P

Irayo mindent  ::)
Eywa ngahu!

na’rìngä hawnuyu

Kaltxì ma Law Tirea!
Köszöntelek akkor én is Klánunkban, továbbiakban csak anyit vigyázz az Ikran-odra!
Nos lassan este van testvéreim, holnap korán kelünk // Txon lefpom//.
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

A "ftayia" jó, a "menga" is, a karma a közösség véleménye rólad (minél több, annál jobb ez a vélemény :D)...
Kedves... hömmm csak a "yawne" (szeretett) jut eszembe/ ezt találtam így hirtelen, esetleg az " 'eylan" (barát)... nem tudom, hogy ezt megjavasolták-e már a szótárfejlesztésbe...

A klánkép... a profilodban az egyik helyen (bal oldali kis link-ek közül asszem a 2.(felülről)) találsz olyant, hogy "I will upload my own picture:" ott ki tudod választani a gépeden levő képek egyikét, amit berak neked a rendszer (elvileg automatikusan tömöríti is ;))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#168
Tewti!

Örülök hogy ilyen lelkes vagy, ma tsmuke, mindig öröm ilyen tagokat látni! :)

Most készül az egész fórum közössége küldeni egy szólistát karyu Frommernek, hogy milyen szavakra lenne még szükségünk. Hamarosan talán lesz a kedvesre is szavunk, de addig hogy az agyunkat is mozgassunk egy kicsit, körül kell írnunk. ;)

A klán képét úgy tudod beszúrni, hogy a linket berakod ezek közé [ img ][ /img ] persze szóköz nélkül!

A karma azt jelenti, hogy mennyire népszerű, mennyire kedvelt, mennyire segítőkész, mennyi mindent tesz a fórum érdekében az a fórumtag. Ha jól tudom 25 post után adhatsz valakinek + vagy - karmát, ha úgy ítéled hogy az illetőnek nagyon hasznos hozzászólása volt, vagy segített vagy csak mert megérdemli. :)



Ma Hawnuyu, megint megelőztél :D de ilyenkor van az hogy én hosszabban kifejtem amit te is mondasz. ;) ;) :D

Hawnuyu atxen

Srane... erre szoktam azt mondani, hogy én előbb, más valaki (valóban általában te, ma tsmuke) pedig jobban...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Law Tirea

Irayo, ma tsmuke!!!! Van már szép klánképem is  ;D

A körülírás mit jelent, és hol kell azt megtenni? Valahol lehet látni, hogy már milyen szavakat javasoltatok?

Hawnuyu atxen

Szerintem tìngay mungeyu körülírás alatt azt értette, hogy a na'vi nyelv rugalmasságát felhasználva sokféleképpen el lehet mondani, amit éppen akarunk (bár ebből lehet, hogy némelyik nem lesz helyes...) és ha éppen nincsen szavunk a keresett kifejezésre, akkor azt bizony körül kell írnunk.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Srane, tsmukan Hawnuyu jól mondja. :) Máshogy kell kifejeznünk amit mondani akarunk, ha éppen nincs rá megfelelő szó, de sebaj, legalább használjuk az agyunkat. :)

Law Tirea

Kaltxì!
Látszik, hogy az utóbbi napokban elég fáradt voltam :)
Most így újraolvasva rendesen tudom már értelmezni a "körülír" kifejezést  ;D
Irayo, ma frapo!!!

Mostanában a buszon hazafelé olvasgatom a szótárat  ;)

mrbini

Kaltxì, ma tsmuke! Kaltxì, ma tsmukan!
Remélem jól írtam.
Örülök neki, hogy találtam magyar fórumot és ezek után még a nyelvtanuláshoz is kedvet kaptam.
Én még teljesen skxawng vagyok, de próbálkozok.
Esetleg nem tudnátok név választásban segíteni.
Gergely jelentése éberen őrködő.

Eyva ngahu!

na’rìngä hawnuyu

Kaltxì ma mrbini!
Üdv minálunk! Itt ha jól körül nézel, megtalálsz mindent a nyelv tanulásához... ;D
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Kaltxì, ma tsmukan!

Jól írtad, de ha mindenkinek köszönni akartál, akkor az ay-tsmukan/ay-tsmuke lenne, viszont az ay- (többesszám jele) gyengítő hatású, ezért a ts-ből s lesz, tehát: smukan és smuke ;)

A névválasztáshoz:
tudnék segíteni, de mégsem... az éber na'viul "txen", tehát az éberen az "nìtxen" lenne, de a legjobb, amink van az a védelmező (hawnu-yu) ;)
A legyen-sok-sok-új-szavunk projecthez egyszer már megajánlottam az őr szót, de szerintem nem igazán tették be a listába, bár lehet, hogy mégis... ha tudsz angolul, akkor nézd meg (hosszú...).

Szóval már én is bíbelődtem a nevem (találgass, hogy mi lehet ;)) lefordításával, de az volt a legjobb, amit látni a jelenlegi (reménykedjünk :D) fórumnevemnél...


Akárhogy is:
Eywal ngaru srungit tivìng ngeyä fya'o tìnumeyä!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

mrbini

kaltxì!
Akkor a névvel még várok egy kicsit.
Tudtok segíteni hogyan kell klánképet beszúrni?

Eyva ngahu!

Hawnuyu atxen

Addig terjed a tudásom, hogy a profilodban a bal oldalon levő linkek közül "Forum Profile Information"-ra kell rákattintani, de hogy onnantól hogyan lehet... szerintem majd kérdezd meg tìngay mungeyu-t ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

mrbini

Rendben köszönöm.
És még egy kérdés esetleg valami hanganyagot lehet valahol találni?