Beköszönő

Started by Oerdescu, January 20, 2010, 04:02:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Kaltxì!

Akkor csak sikeres volt a propaganda ;D
Üdv közöttünk!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Kaltxì, ma Eltu lefngapä 'eylan!
Üdv közöttünk :D

Ej.... egy napi AC-zás és már off-oltok is ??? ;) :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#202
Quote from: Hawnuyu atxen on March 23, 2010, 01:36:36 PM
Kaltxì, ma Eltu lefngapä 'eylan!
Üdv közöttünk :D

Ej.... egy napi AC-zás és már off-oltok is ??? ;) :D


Tsap'alute ma ayoeyä eyktan! ::) ::) ::)
Átmozgathatod a beköszönőbe, de én is megtenném/megtettem volna, ha Seabass lépett volna már.  :P

Hawnuyu atxen

Tényleg egyszerűbb, mint elmondani, hogy nem kellene... na mindegy :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Eltu lefngapä 'eylan

Kaltxì.
Nem tudjátok véletlen, hogy honnan lehet letölteni a The Na'vi Quest-et??
Sehol nem találtam és nagyon elszeretném olvasni >:(

Kewayayo

Sziasztok, én is új lennék, kb 2 napja akadtam rá a "kézikönyvre" a proftól. De nyelvek iránti szenvedélyből nincs hiány, és majd sokat jövök ide olvasni:)
Örülök a topicnak:)
--Life has more imagination than we carry in our dreams...--

Hawnuyu atxen

Akkor (ez már a 3. :D) itt is mondom: Üdv közöttünk!
Olvasnivalóból nincsen hiány, aktivitás lehetne nagyobb, de azért vannak, akik sokat itt vannak ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Kaltxì, ma Kcico!

Üdv a Pa'liataneveng klánban! :) Bizony sok olvasnivalót összegyűjtöttünk már. :D
Jó tanulást!

Eltu lefngapä 'eylan

Üdv közöttünk Kcico!
OFF: Akkor nem tudjátok honnan lehet megszerezni a könyvet??

Hawnuyu atxen

Elvileg meg fog jelenni majd magyarul is, de jelenleg fogalmam sincs... pedig én is szívesen megnézném...
Azért próbáljunk megmaradni a témáknál! (van 2db. off-topic-os topic is az ilyen kérdéseknek!)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Eltu lefngapä 'eylan

Quote from: Hawnuyu atxen on March 29, 2010, 10:10:20 AM
Azért próbáljunk megmaradni a témáknál! (van 2db. off-topic-os topic is az ilyen kérdéseknek!)
Bocsi, csak már fentebb is kérdeztem.
De ezen túl már az OFF-topicban nyúzom a népet ilyenekkel :P

Tìreyä Kxener

#211
Sziasztok!

Korábban már jártam itt, csak aztán alábbhagyott a lendület... Meg nem igazán éreztem magaménak a nevet amit válaszottam (a mostanit meg pláne), meg etc. etc.
És itt jön képbe a beköszönő topic, mivel névvel kapcsolatosat nem találtam. Próbálok összepakolni egy értelmes nevet. Vízipipázni szeretek, így a füst (kxener) szóból indultam ki, de elakadtam, hiányos tudásomnak köszönhetően.
Segítsetek egy na'vi+vízipipa lovernek :D

P.S.: Tudom nem szokványos, de a vízipipámat is na'viul nevezném el. Ott is a füsttel operálnék (értelemszerűen.)
P.P.S.: Azért olyan nagyon hülyének ne nézzetek :P

Hawnuyu atxen

Nem nézünk, ma tusätxaw tsmukan!

Szívesen segítek, csak mondd el, hogy milyen nevet szeretnél...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìreyä Kxener

Hát igazándiból ez volna a másik probléma, amiért elakadtam. Próbálok nem túl elhasznált szót párosítani a füst mellé, csak nem tudom mi legyen az.
...
"Smoke for life" / "smoke of life" vagy hasonlóra gondoltam.  Ha ez így lefordítható, akkor szívesen megnézném. Majd még gondolkodom.

Pipanévnek pedig a "kxener - smoke" és a "lor - beautiful, pleasant to the senses" kifejezések együttesére (összetett szó?) gondoltam.

(utálok nevetválasztani magamnak. pipának bezzeg könnyű)

Hawnuyu atxen

Nos, az "élet füstje" az "tìreyä kxener" lenne.
A pipanévnél pedig egyszerűen egymás mellé a 2 szó, illetve a melléknév kap egy "-a-"-t a megfelelő oldalára: lor-a kxener/ kxener a-lor.

... most legalább nem angolul beszéljük meg a neved :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìreyä Kxener

Kétségkívül jobb, és köszönöm megint :D

a kötőjel ugye nem kell, felavatnám a pipát.

Hawnuyu atxen

Nem, csak a láthatóság kedvéért szokás odaírni.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Kaltxì, ma Tìreyä Kxener!

Örülök hogy úgy döntöttél visszatérsz közénk! ;)

Jó tanulást!

Eywa ngahu!

Swoktxep

Kaltxí!

Leírtam a Film nagyon-nagyon (tényleg nagyon! ;)) lerövidített történetét a csodálatos Na'vi  ;D nyelven. hova postoljam? ???
Eywa lu Oeyä sa'nok

Hawnuyu atxen

#219
Kaltxì, ma tsmuke!

Van néhány lehetséges hely, vagy a Nyelvtan-részlegbeli Mondatok-, vagy az itteni "Plltxe nìna'vi nì'aw fìtsenge" topic-ot ajánlom, vagy az "Avatar" részleget.

Nga fìtsenge lu a fì'u ayoeru prrte' leiu! :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!