Beköszönő

Started by Oerdescu, January 20, 2010, 04:02:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tìngay mungeyu

Kaltxì!

Mi is örülünk, hogy még egy fővel bővült a magyar csapat! :) Neked is hasonlókat tudok mondani, mint az előtted csatlakozóknak: böngészd a magyar topicokat is és kérdezz nyugodtan bármikor! :)

Eywa ngahu!

Na'rìng tìranyu

Kaltxì ma Txan Eltu!

Miután kezdesz kiigazodni a ragokon és miegymásokon erösen ajánlom a Mondatok topicot.
Próbálj írni mondatot avagy fordítani. Eywa srayung ngaru :)

Ha valamit nemértesz írj az Offtopic meskawng részlegbe :)

Jó tanulást ma tsmukan
                                                                                                                 [img]http://kep.ivpic

Hawnuyu atxen

Csatlakozok az előttem szólókhoz!!!

Kaltxì a fórumon, ma tsmukan!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Yawne 'eylan

Sziasztok!

Szintén egy újabb Avatar-fant tudhattok köreitekben :) Kb. egy hónapja láttam a filmet először, azóta még párszor (hmm... :D) megnéztem. Hihetetlenül lenyűgözött, nagyon sok dolog megfogott benne. A soundtrack hallgatgatása és a wikia nézegetése nem igazán töltötte ki az űrt, amit a film hagyott maga után, szóval nagyon örülök, hogy végre van magyar nyelvű fórum is :) Biztos vagyok benne, hogy kellemes időtöltés lesz a nyelv tanulgatása :)

Eywa ngahu!

tìngay mungeyu

Klatxì, ma tsmukan!

Üdvözöllek a fórumon és a magyar szekcióban! :)
Kellemes időtöltést, böngészgetést és nyelvtanulást kívánok! :)

Eywa ngahu!

Na'rìng tìranyu

Oel kame ngati!

Csatlakozom az elöttem szólóhoz.
Jó tanulást... ma tsmuk!

Eywa ngahu!
                                                                                                                 [img]http://kep.ivpic

Hawnuyu atxen

Kaltxì, ma tsmuktu!
Ayoengìl ngati kameie!

Üdv köreinkben és persze jó tanulást :D
És csatlakozok az előttem szólóhoz, hogy csatlakozik az előtte szólóhoz ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ventrue

Katxí!

Még csak vasárnap nyílt lehetőségem megtekinteni a filmet, és a helyzet, h a sok szkeptikus kritika után igen kellemeset csalódtam. Már a film alatt kitaláltam, h meg akarom tanulni ezt a nyelvet. Örülök neki, h van magyar részleg. Bár beszélek angolul, még csak most fogok középszintű nyelvvizsgát tenni belőle, szóval a Pocket Guide-ból tanulgatás kissé nehézkes, főleg a ragozás problémás számomra. Remélem az itt szerezhető tudást képes leszek magamba fogadni...(Na jó, ez egy kicsit érdekesre sikerült mondat lett :P)

Eywa ngahu!

tìngay mungeyu

Kaltxì, ma tsmukan!

Mi már nagyrészt feldolgoztuk a Pocket Guide-ot, és a fontosabb dolgokat közzé is tettük itt a fórumon (magyar szekción belül). Nézegesd, és szerintem így már gyorsabban is fogsz haladni, hiszen nem kell az angollal vacakolni.  ;)
Üdvözöllek és jó tanulást! :)

Eywa ngahu!

Na'rìng tìranyu

Kaltxì ma Ventrue!

Csak annyit mondanák, hogy tìngay mungeyu és Hawnuyu atxen a magyar fórum két legtehetségesebb Omatikaya -ja.
Ök Atokirina'  :) ;) ;)

Jó tanulást!

Kìyevame...
                                                                                                                 [img]http://kep.ivpic

tìngay mungeyu

Óó, igazán köszönöm a megtisztelő szavaidat, ma Tìtxur sì meuia! :) :) :)

Irayo ulte Eywa ngahu!

Hawnuyu atxen

Most, hogy gép mellé jutottam, én is beszállok az üdvözlők sorába :D
És csatlakozom tìngay-hez :D Irayo, ma tsmukan!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Sìltsan sì Meuia

Sziasztok!

Nem olyan rég láttam (túl régXD) az Avatart.Hihetetlenül jó film. Nagyon tetszett.Tervezem hogy újra megnézzem( gondolom nem meglepő:D) Már amikor néztem, már akkor nagyon érdekesnek találtam a nyelvet, és egyik ismerősöm buzdítására úgy gondoltam én is el kezdem tanulni:)

Sìltsan sì Meuia

Hawnuyu atxen

Kaltxì, ma tsmuke!

Akkor az a bizonyos ismerős üdvözöl a fórumon ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Na'rìng tìranyu

Kaltxì, ma Sìltsan sì Meuia!!
Hasonlìt a nevünk  ;D

Tìxur ngahu, ma sìltsan  ;) :D
                                                                                                                 [img]http://kep.ivpic

tìngay mungeyu

Kaltxì, ma Sìltsan sì Meuia!

Haha, névrokonok vagytok! :D :D


Na'rìng tìranyu

                                                                                                                 [img]http://kep.ivpic

Hawnuyu atxen

Előferdül az ilyesmi :D
A "sì Meuia" család tagjai vagytok... vagy ez klánnév ???
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

- Toruk Makto -

Kaltxì!

Egy újabb Avatár függőt üdvözölhettek köreitekben!  ;D
Nemrég néztem meg a filmet, a végén percekig csak meredtem magam elé, ahogy magamba ittam a történetet. Nagyon tetszett!
A Magyar-Na'vi szótár engem is érdekelne, angolul kevésbé tudok csak (pár szót), amiket javarészt játékokból sajátítottam el! Örülök ennek a fórumnak!

tìngay mungeyu

Quote from: - Toruk Makto - on February 13, 2010, 07:25:53 AM
Kaltxì!

Egy újabb Avatár függőt üdvözölhettek köreitekben!  ;D
Nemrég néztem meg a filmet, a végén percekig csak meredtem magam elé, ahogy magamba ittam a történetet. Nagyon tetszett!
A Magyar-Na'vi szótár engem is érdekelne, angolul kevésbé tudok csak (pár szót), amiket javarészt játékokból sajátítottam el! Örülök ennek a fórumnak!

Kaltxì, ma - Toruk Makto -!

Üdvözöllek hát köreinkben! :)
Nem soká kész a szótár, gőzerővel dolgozunk rajta. Nem baj ha az angol nem annyira megy, mert mi igyekszünk segíteni bármi kérdésed is van.

Eywa ngahu!

QuoteCsodás ötlet! Íme az első jelöltem: Pa'liataneveng, vagyis a fényes (világos/fehér) ló fiai-lányai. Egy-két hangzót az egyszerűség kedvéért kiejtettem, a teljes változat Pa'liyäleatanayeveng lenne. Elképzelésem szerint ezek az elipszisek hangalaktanilag/történetileg indokolhatóak lennének. A hangsúlyt aláhúztam.

Jól hangzik, és ami emellett fontos, hogy a jelentése is illik hozzánk! :)