Beköszönő

Started by Oerdescu, January 20, 2010, 04:02:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yawne 'eylan

Kaltxì!

Ismerős az érzés, a film megnézése után én is így voltam :D Üdv köztünk, jó tanulást :)

A klánnév szerintem is találó, támogatom!

- Toruk Makto -

Nem tudom jó helyre írom e, ha nem akkor elnézést kérek érte! Csak egy ötletet szeretnék a szótárhoz felvázolni. Láttam már szótárakban, hogy a szavak kiejtése is fel volt tüntetve. Ezt itt is lehetne alkalmazni, szerintem sokkal könnyebb lenne megtanulni. De ez csak egy ötlet.

8)

Hawnuyu atxen

:D Kaltxì, ma - Toruk Makto -!

Részemről is ismerős az a pár perces "szent ég, hol vagyok egyáltalán" élmény ;)
A szótárban elvileg benne lesz a szavak kiejtése is ;) :D

Üdv köreinkben és jó tanulást!

Ma tsrräfkxätu!
Ott a pont :D támogatom a klánnév ötleted ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

- Toruk Makto -


tìngay mungeyu

#64
Tìyawn-trr lefpom ayngaru, ma smuk!

Tìyawntrr lefpom livu ayngaru, ma smuk!   :D

Hawnuyu atxen

Ahh, már látom mi hiányzik nekem innen!!!!!!!!!!
Kell még bele egy "livu"!!!

-> Tìyawntrr lefpom ayngaru livu, ma smuktu!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#66
Quote from: Hawnuyu atxen on February 13, 2010, 05:25:54 PM
Ahh, már látom mi hiányzik nekem innen!!!!!!!!!!
Kell még bele egy "livu"!!!

-> Tìyawntrr lefpom ayngaru livu, ma smuktu!

Srane ulte irayo, ma Hawnuyu! :D Mindig rövidítenék...  ;D


Hawnuyu atxen

Nincsen baj a rövidítésekkel... legalábbis, ha attól függetlenül még jó a dolog :D ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#68
Viszont akkor: Tìyawntrr lefpom livu ayngaru, ma smuktu! mert a 'livu' a 'Tìyawntrr'-ra vonatkozik, ezért szerintem így következik logikusan (mint ahogy a jó éjt-ben is: Txon lefpom livu ngar!). ;)

Hawnuyu atxen

Hacsak nem az van, hogy már nem látok (:D), akkor ha jól látom a szórendet változtattad meg, ami szinte mindegy (amennyire én tudom...)...

Egyébként viszont itt teljesen mindegy kell(ene) legyen, mert a részeshatározó az "aynga" végén mutatja, hogy nem "ti lennétek", hanem "nektek legyen" a szerkezet jelentése... legalábbis szerintem...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Quote from: Hawnuyu atxen on February 13, 2010, 05:52:10 PM
Hacsak nem az van, hogy már nem látok (:D), akkor ha jól látom a szórendet változtattad meg, ami szinte mindegy (amennyire én tudom...)...

Egyébként viszont itt teljesen mindegy kell(ene) legyen, mert a részeshatározó az "aynga" végén mutatja, hogy nem "ti lennétek", hanem "nektek legyen" a szerkezet jelentése... legalábbis szerintem...

Igen igen, igaz is, hogy sok esetben mindegy a szórend, csak érzésből, hangzásból jobbnak éreztem elé tenni a livu-t. ;)

Hawnuyu atxen

Az érzésből írás... na igen :D nálam az érzések megszállták már az angolt (jó régen) és már a franciát is (pedig lehet, hogy oda nem kéne beengedni őket...), de a na'vit meg akarom tanulni rendesen :D (bár néha úgyis lesz olyan, hogy érzésből írok/mondok valamit...).

Ettől függetlenül igazad is lehet... még Frommer sem tudja... akkor mi miről vitatkozunk :D ??? :D ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Nem is vitatkozunk, csak eszmét cserélünk. ;) ;) :D ja meg teleoffoljuk a beköszönő topicot komoly nyelvtani dolgokkal.  :o ;D

Hawnuyu atxen

:D
Na, majd ha megjön a mod-unk/lesz új... nem lesz már itt jó világ :D
De eddig legalább nyelvtannal offoltuk tele :D :D :D :D :D :D :D ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

- Toruk Makto -

#74
Tìyawntrr lefpom livu ayngaru, ma smuktu!  :)

tìngay mungeyu

#75
Quote from: Hawnuyu atxen on February 13, 2010, 06:22:44 PM
:D
Na, majd ha megjön a mod-unk/lesz új... nem lesz már itt jó világ :D
De eddig legalább nyelvtannal offoltuk tele :D :D :D :D :D :D :D ;)


Te leszel az új mod. :D Jujujj, féljünk tőled? ;) ;D

QuoteTìyawn-trr lefpom ayngaru, ma smuk! :)

Ngaru seiyi irayo ayoe, ma - Toruk Makto -!
Fentebb figyeld a mondat javítását! :)

- Toruk Makto -

#76
QuoteNgaru seiyi irayo ayoe, ma - Toruk Makto -!
Fentebb figyeld a mondat javítását! :)

Kaltxì!
Tsap'alute! Kijavítottam!  ;)

Hawnuyu atxen

Ma tìngay!
Most már IGEEEEEEEEEEEEEN :D
Na azért nem kell megrémülni ;) bele kell majd szoknom a dologba, de amennyiree látom nem lesz túl sok dolgom :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

#78
Sok helyen erre mondják, hogy egyszerű, de nagyszerű ;) :D



Egyébként elgondolkodtam !!!:
A feljebb (kicsivel, meg sokkal is...) említett fórumon megállt a növekedés...
Mi lenne, ha 18 új tagunk lenne itt?
Tehát a kérdés: át akarjuk-e hívni őket (nyilván elmondanánk, hogy a mega-méretű gif-eket hagyják az előző fórumban...) ???

Úgy gondoltam egy elgondolkodást még ez is megér ;)

Ha nagyon veszett (mindkét értelemben ;)) az ötlet, akkor ne is válaszoljatok feltétlenül, de ...valaki... már szinte paranoiás lett ettől a másik fórumtól ;)



Ma tsrräfkxätu!
Abban egyetértek, de hogy ezt hogyan lehet megoldani...
Arra már rájöttem, hogy kettészedni tudok topic-ot, de, hogy ezt egy már létező topic-ba is be tudom-e tenni...
;) próba cseresznye!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tsrräfkxätu

#79
Szerintem bátran küldhetsz nekik egy meghívót, legfeljebb nem jönnek akkor sem. ;) Ránk fér a vérpezsdítés, meg aztán sok lúd disznót győz.

Ami a barlangrajzot illeti, ha valakit érdekel, akkor innen lehúzhatja, semmi jogot nem formálok rá, azt csináltok vele, ami csak tetszik. Ha valaki szeretné az eredetit (400x400), csak szóljon!

EDIT: Izé, igazából nem is a lehúzás a lényeg, hiszen a sigemből simán el tudjátok menteni, hanem hogy arról az url-ről be lehet kötni aláírásnak. (Úgy, hogy a linket befoglalod két ilyen |img| |/img| közé csak | legyen szögletes zárójel.)
párolt zöldség — muntxa fkxen