"játék" na'vi-égember háború

Started by Hawnuyu atxen, August 15, 2010, 04:43:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kargarosz

''Lehet egy olyan, persze, de attól még nem lesznek olyanok, mint mi, hogy kijutnak a világűrbe (amit igazából kétlek, hogy megtennének).''

Pedig Jake és Neytiri biztos elfog jutni a világűrbe sőt más holdakra is. Mivel a 3. részben elfognak rugaszkodni Pandoratól.

Zongyu Atxen

Én csak ismételni tudom magam. A Na'Vik vallásában kézzel fogható és tudományosan is kimutatható jelek vannak.
Vannak ilyenek a keresztény vallásban is, de most nem fogok belemenni vallási vitába...

Hawnuyu atxen

Ebben van valami... de akkor is, nekik eléggé komoly okuk lesz rá (gondolom)...


Még visszatérve a technikai-problémára:
még régebben játszottam egy Schizm-Mysterious Journey nevű játékkal. A 2. része (Chameleon) két nép háborújáról szólt, akik közül az egyik a technikai fejlettségükre, a másik pedig a természetre támaszkodott (ugyan az utóbbi kicsit mágikus jellegű volt, de akkor is).
Ezen kívül láttunk már a sci-fi történelemben ÉLŐ űrhajókat.


Quote from: Zongyu Atxen on August 26, 2010, 08:52:06 AM
Én csak ismételni tudom magam. A Na'Vik vallásában kézzel fogható és tudományosan is kimutatható jelek vannak.
Vannak ilyenek a keresztény vallásban is, de most nem fogok belemenni vallási vitába...

Én sem, de azt el kell ismerni, hogy a Keresztény vallásban nincsen olyan bizonyíték, mint a na'viknál a Lelkek Fája.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

De a kereszténységet is meglehet szegni. Most kiskoromba megkeresztelnek ismerem a vallást, de mégse követem attól én még hazudhatok arról, hogy keresztény vaok.

''Ebben van valami... de akkor is, nekik eléggé komoly okuk lesz rá (gondolom)...''

A 2. rész már arról is fog szólni, hogy pár ember megbarátkozik majd a Na'vi fajjal, és gondolom majd ők fogják elvinni őket Pandorarol.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on August 26, 2010, 08:57:20 AM
De a kereszténységet is meglehet szegni. Most kiskoromba megkeresztelnek ismerem a vallást, de mégse követem attól én még hazudhatok arról, hogy keresztény vaok.

Tudnék rá válaszolni, tényleg tudnék, de nagyon elmenne vallás-vita irányába, azt pedig semmiképpen sem szeretném.

Quote''Ebben van valami... de akkor is, nekik eléggé komoly okuk lesz rá (gondolom)...''

A 2. rész már arról is fog szólni, hogy pár ember megbarátkozik majd a Na'vi fajjal, és gondolom majd ők fogják elvinni őket Pandorarol.

Elmondanám, hogy már most is volt pár ember, akik megbarátkoztak a na'vikkal.
Grace, Trudy, Norm, sok-sok avatar-vezető. És akkor még nem is említettem, hogy az Omatikaya klán eyktan-ja eredetileg egy ember.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Na igen csak szépen ki is haltak a bizonyos illetők. Bár Gracet visszahozzák ez biztos, de ő se lesz már ember. Jake se ember már többé csak az volt. A 2. részbe biztos újabb szereplőkkel ismerkedhetünk majd meg.

Zongyu Atxen

Nincs, mert az ott van. E szempontból a Na'Viknak nem is igazán kell hinni, hiszen az ott van. A Hit az amikor egy olyanba hiszünk ami ugyan van ráutaló jel, de nincs ott.(én csoda tevésekre gondolok  viszonylag kézzel fogható jelek terén)

Kargarosz

Én azon a véleményen vagyok, hogy mindig vannak kivételek, és mindig is lesznek.

Tìtxur Lefpomtokx

Quote from: Zongyu Atxen on August 26, 2010, 09:31:15 AM
Nincs, mert az ott van. E szempontból a Na'Viknak nem is igazán kell hinni, hiszen az ott van. A Hit az amikor egy olyanba hiszünk ami ugyan van ráutaló jel, de nincs ott.(én csoda tevésekre gondolok  viszonylag kézzel fogható jelek terén)
Hogyha tudja, hogy ott van, és mondjuk kért tőle valamit ami fontos a számára, mondjuk, hogy ne haljon meg a felesége, és mégis meghal,akkor tudja, hogy Eywa azért nem tette meg mert nem akarta,és így ellene fordulhat,megtagadhatja, és prédikálhat a többi hozzá hasonló na'vinak akiknek nem segített Eywa, és így máris vannak kivételek, akiknek eltérőek az eszméik, akik Eywa ellenesek.

(ezt nem azért írom, mert a na'vik ellen érvelek, csak egy észrevétel/megjegyzés/vélemény ;D)

Kargarosz

Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 26, 2010, 11:39:03 AM
Quote from: Zongyu Atxen on August 26, 2010, 09:31:15 AM
Nincs, mert az ott van. E szempontból a Na'Viknak nem is igazán kell hinni, hiszen az ott van. A Hit az amikor egy olyanba hiszünk ami ugyan van ráutaló jel, de nincs ott.(én csoda tevésekre gondolok  viszonylag kézzel fogható jelek terén)
Hogyha tudja, hogy ott van, és mondjuk kért tőle valamit ami fontos a számára, mondjuk, hogy ne haljon meg a felesége, és mégis meghal,akkor tudja, hogy Eywa azért nem tette meg mert nem akarta,és így ellene fordulhat,megtagadhatja, és prédikálhat a többi hozzá hasonló na'vinak akiknek nem segített Eywa, és így máris vannak kivételek, akiknek eltérőek az eszméik, akik Eywa ellenesek.

(ezt nem azért írom, mert a na'vik ellen érvelek, csak egy észrevétel/megjegyzés/vélemény ;D)

Így igaz miért Istenbe mindenki hisz? Dehogy is sokan azt mondják badarság az egész történet mivel a zsidókat is valahogy fel kellett kapni stb...de ezekről egy órákig lehetne beszélni sőt évekig. De most ott van Eywa, benne se kötelező hinni.

Tirea Tawä

#110
Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 26, 2010, 11:39:03 AM
Hogyha tudja, hogy ott van, és mondjuk kért tőle valamit ami fontos a számára, mondjuk, hogy ne haljon meg a felesége, és mégis meghal,akkor tudja, hogy Eywa azért nem tette meg mert nem akarta,és így ellene fordulhat,megtagadhatja, és prédikálhat a többi hozzá hasonló na'vinak akiknek nem segített Eywa, és így máris vannak kivételek, akiknek eltérőek az eszméik, akik Eywa ellenesek.

(ezt nem azért írom, mert a na'vik ellen érvelek, csak egy észrevétel/megjegyzés/vélemény ;D)


Senki sem élhet örökké, és ezt a na'vik is tudják.

Az energiát csak kölcsön kapják, mint ahogy Neytiri is olyan szépen megmondta a filmben. Tehát ha annak a feleségnek lejárt az ideje, akkor már Eywa sem segíthet. Grace is meghalt, mégsem okolta senki Eywát.

(Tudom, hogy Grace újra fog éledni, ezt nem is azért mondtam, csak példának.)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Hogy Grace újra fog-e éledni, az nem ennek a topicnak a témája. (én egyébként szkeptikus vagyok ezt tekintve...)
A vallási nézeteket meg inkább hagyjuk... nem szeretném, ha elfajulna a dolog (ettől a témától lehet legkönnyebben ilyen... meg a politikától)

A moderátorból ennyit ;D

Egyébként pedig Tirea-val kell egyetértenem. Az ókorban is volt rengeteg betegség, járvány, török hódítás, és még sorolhatnám, és láss csodát (!) a Keresztény Egyház még mindig létezik, pedig MINDRE azt mondták, hogy Isten büntetése!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Tìtxur Lefpomtokx

#112
Quote from: Tirea Tawä on August 26, 2010, 11:46:05 AM
Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on August 26, 2010, 11:39:03 AM
Hogyha tudja, hogy ott van, és mondjuk kért tőle valamit ami fontos a számára, mondjuk, hogy ne haljon meg a felesége, és mégis meghal,akkor tudja, hogy Eywa azért nem tette meg mert nem akarta,és így ellene fordulhat,megtagadhatja, és prédikálhat a többi hozzá hasonló na'vinak akiknek nem segített Eywa, és így máris vannak kivételek, akiknek eltérőek az eszméik, akik Eywa ellenesek.

(ezt nem azért írom, mert a na'vik ellen érvelek, csak egy észrevétel/megjegyzés/vélemény ;D)


Senki sem élhet örökké, és ezt a na'vik is tudják.

Az energiát csak kölcsön kapják, mint ahogy Neytiri is olyan szépen megmondta a filmben. Tehát ha annak a feleségnek lejárt az ideje, akkor már Eywa sem segíthet. Grace is meghalt, mégsem okolta senki Eywát.

(Tudom, hogy Grace újra fog éledni, ez nem is azért mondtam, csak példának.)
Még 1 utolsó post mert nem bírom ki ;D

De én úgy gondoltam, hogy nem természetes halállal halt, hanem pl. megette egy Thanator, vagy lezuhant valahonnan, vagy meglőtték íjjal, és ez már lehet Eywa hibája, hogy nem védte meg.

Kargarosz

De én akkor se hiszem, hogy minden Na'vi hisz Eywaban, de okés legyen mindegyik hisz benne, de nekem azt ne magyarázza be senki se, hogy nincs kivétel aki ezt a vallást nem követi.

Tirea Tawä

#114
De a na'vik hallják Eywát, sőt, talán látják (kame) is a Lelkek Fájánál.
Ha valamit/valakit látsz vagy hallasz, tehát érzékelsz, akkor biztosan elhiszed, hogy létezik.
A na'vik nem csak "hisznek" Eywában, hanem érzékelik őt. Te is elhiszed, hogy létezik az, ami ott van előtted.

Eywában hinni tulajdonképpen nem "vallás", én inkább tapasztalatnak nevezném.
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Tìtxur Lefpomtokx

Hát... ahány ember annyi vélemény ;D

Tirea Tawä

Ez így szokott lenni, ma tsmukan!  :D

De ettől jó ez a topic, hogy mindenki kifejtheti a véleményét és lehet okosan vitatkozni.  :)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

Hawnuyu atxen

Quote from: Tirea Tawä on August 26, 2010, 12:28:57 PM
De a na'vik hallják Eywát, sőt, talán látják (kame) is a Lelkek Fájánál.
Ha valamit/valakit látsz vagy hallasz, tehát érzékelsz, akkor biztosan elhiszed, hogy létezik.
A na'vik nem csak "hisznek" Eywában, hanem érzékelik őt. Te is elhiszed, hogy létezik az, ami ott van előtted.

Eywában hinni tulajdonképpen nem "vallás", én inkább tapasztalatnak nevezném.

1-1... ilyesmire gondoltam én is ,csak nem tudtam megfogalmazni ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

De hiába van egy fa attól függetlenül még miért ne lehetne olyan Na'vi aki ezt megtagadja?  De tök mind1 ne menjünk bele mélyebben mert fölösleges.

Tirea Tawä

De miért tagadná meg?

Te megtagadod például, hogy James Cameron él?
Hiszen láttad, hallottad, tudsz róla, stb.

(bocs, lehet, hülye péda, de hirtelen ez jutott  eszembe... ;D)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás