Na'vi / Magyar szótár

Started by Oerdescu, January 22, 2010, 02:57:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tsrräfkxätu

Nawmaritie kitalálta a kérdésünket. Eszerint a kxll főnév, jelentése támadás.
párolt zöldség — muntxa fkxen  

Kifkeyä Nari

#261
Quote from: tsrräfkxätu on February 20, 2010, 10:48:11 AM
Nawmaritie kitalálta a kérdésünket. Eszerint a kxll főnév, jelentése támadás.
Akkor ez rosszul van jelezve.
Most megkövezel szerintem, de mindha az "up to"-ra már mondtál volna valamit, de nem találom.  ???

UP:
Közben már megtaláltam hol írtad...
A levelet elküldtem a fejlesztőnek.

Hawnuyu atxen

#262
Akkor hát hamarosan élvezhetjük a teljes magyar-na'vi szótár társaságát ???
Yeaaaah :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Ma idavid!

Itt is bocsánat  :-[
Fìskawngìri tsap'alute sängi oe!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Amúgy akkor msot mi a klán neve?Ha az a fehér ló lányai vagy mi, akkor meg lehetne változtatni valami avatarosabbra és valami oylanra, hogy ha egy fiú idejön ne érezze úgy, hogy ki kell lépnie?

Hawnuyu atxen

#264
:D Kaltxì!
Ma jó sok új tagunk van (és ne féljen senki... legközelebb moderálás előtt kinyitom a szemeim...)

A névben az 'eveng szó (gyerek/gyermek) szerepel, nem az 'ite (lány gyermek), tehát nem kell a fiúknak sem egy női klubb tagjainak érezniük magukat ;)
Egyébként pedig még nem lett eldöntve...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tsrräfkxätu

Quote from: mragoston on February 21, 2010, 01:10:16 PM
Amúgy akkor msot mi a klán neve?Ha az a fehér ló lányai vagy mi, akkor meg lehetne változtatni valami avatarosabbra és valami oylanra, hogy ha egy fiú idejön ne érezze úgy, hogy ki kell lépnie?

Ma mrrangoston! Nálunk egy fiúnak még akkor sem kell furcsán éreznie magát, ha nem tud olvasni. ;D És szeretettel várjuk avatarosabb klánnév ötleteidet - a megfelelő topicban. :D

Eywa hozott közénk! :D
párolt zöldség — muntxa fkxen  

idavid

Nektek van már weboldala a szótárnak? úgy értem valami rendes?:)

Csak mert arra gondoltam, hogy ha nincs, akkor pár napon belül az enyém kész, nyugodtan hazsnálhatjátok klán megbeszélésekre meg szótár is van rajta:)

Már csak a nyelvtani leírások fordításával kell kész lennem és utána teljes lesz az oldal!

Hawnuyu atxen

Ilyenünk van:
http://irongamer.net/navi/

Még nem teljes, de folyamatosan frissülget...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

idavid

Quote from: Hawnuyu atxen on February 21, 2010, 01:32:14 PM
Ilyenünk van:
http://irongamer.net/navi/

Még nem teljes, de folyamatosan frissülget...

Nem rossz, én nem flasheset készítettem:) hanem alap php/html mysql adatbázissal:)
holnap este teszem elérhetővé a szótárat egy ideiglenes domainen, a fórumot pedig majd a saját domainen:)

Esetleg ha valakinek van kedve, akkor a nyelvtani részhez a nyelvtan fordításaiba besegíthetne, mert az elég sok:)

Hawnuyu atxen

Miben kell ???
Itt már sok dolgot megcsináltunk ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#270
Quote from: mragoston on February 21, 2010, 01:10:16 PM
Amúgy akkor msot mi a klán neve?Ha az a fehér ló lányai vagy mi, akkor meg lehetne változtatni valami avatarosabbra és valami oylanra, hogy ha egy fiú idejön ne érezze úgy, hogy ki kell lépnie?

Ma mragoston!

Szerintem senki nem érzi azt ha idejön, hogy ki kéne lépnie! Nem tudom, hogy miért gondoltad azt, hogy fehér ló lányairól van szó, hiszen (ahogy már előttem többen is írták) az 'eveng gyermeket jelent, mindegy hogy fiú vagy lány. Nekem személy szerint tetszik ez a klánnév bármely változata is lesz megszavazva, mert van hozzánk (magyarokhoz) kapcsolódó jelentése. Egyedi és nem elcsépelt, nem olyan amit bármilyen más társaság kitalál magának. Egyébként kíváncsian várom a te ötleteidet, de nem tudom mi lenne avatarosabb annál, hogy na'viul van...
Viszont az erről szóló beszélgetés folyjon az oda illő topicban!

Eywa ngahu!



Bocsi az offért!


QuoteNem rossz, én nem flasheset készítettem:) hanem alap php/html mysql adatbázissal:)
holnap este teszem elérhetővé a szótárat egy ideiglenes domainen, a fórumot pedig majd a saját domainen:)

Esetleg ha valakinek van kedve, akkor a nyelvtani részhez a nyelvtan fordításaiba besegíthetne, mert az elég sok:)

Ma idavid!

Hogy őszinte legyek, nem értem ezt a magánakciót! ??? Mi már hetekkel ezelőtt elkezdtük a szótárat, nekünk ez a saját fórumunk, miért kéne egy másik...???

idavid

Quote from: tìngay mungeyu on February 21, 2010, 02:40:37 PM
QuoteNem rossz, én nem flasheset készítettem:) hanem alap php/html mysql adatbázissal:)
holnap este teszem elérhetővé a szótárat egy ideiglenes domainen, a fórumot pedig majd a saját domainen:)

Esetleg ha valakinek van kedve, akkor a nyelvtani részhez a nyelvtan fordításaiba besegíthetne, mert az elég sok:)

Ma idavid!

Hogy őszinte legyek, nem értem ezt a magánakciót! ??? Mi már hetekkel ezelőtt elkezdtük a szótárat, nekünk ez a saját fórumunk, miért kéne egy másik...???

Nem kell, de lesz, ez nem magánakció:)
Csupán gondoltam, hogy kielégítem a vágyakat egy igényes magyar Na'vi oldallal:)
ez baj? szerintem minél több közül lehet választani annál jobb!

Hawnuyu atxen

A választással/ötleteddel nincsen baj... egyszerűen egyszerűbb ezen az oldalon lenni, főleg úgy, hogy van egy külön magyar részleg.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

idavid

Quote from: Hawnuyu atxen on February 22, 2010, 09:46:09 AM
A választással/ötleteddel nincsen baj... egyszerűen egyszerűbb ezen az oldalon lenni, főleg úgy, hogy van egy külön magyar részleg.

értem:):) nembaj azért én megcsináltam, és szvsz jó lett a szótár: hazsnálható, keresni lehet benne angol - magyar -na'vi nyelven:D ez a nagy előnye:) a fórumot csak mellékesen raktam hozzá:)

szóval akkor csináljam egyedül a nyelvtan fordítást is?:) vagy segít valaki?:)

Hawnuyu atxen

Amit régebben belinkeltem, ott is lehet keresni, bár ott az angol ki van szorítva (vagy angolt, vagy magyart nézel a na'vi mellé...).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

Tíngay Mungeu, sajnálom én nem akartam semmit és én ilyen elhamarkodós típus vagyok, tehát amint elolvastam a nevet jöttem is ide.Mostmár értem és nem mondtam hogy nekem lenne ötletem...Nem szerettem volna semmilyen vitába keveredni.De azért had  legyen egy kis megjegyzésem:Az ólálkodók című topikban írtátok hogy nem kell tőletek félni az első írásnál, nem fogtok bántani...:Dhát:D...na de mind1 tényleg nem szeretnék vitázni.:)
Eywa nghau!

Pay'itan

Pontosabban ezt nem csak neked mondom, hanem azoknak akik válaszoltak a kérdésemre.....

Pay'itan

És itt egy második bocsánatkérés, hogy mindent külön üzenetbe írok, de azért kösöznöm az üdvözletet(Eywa hozott közénk:D).És a mragoston--->Mr.Ágoston.Ezért írtam így:D.

tsrräfkxätu

Ez azt hiszem leginkább nekem szól nem tìngaynak. Én nem érzem, hogy tréfás dorgálással egybekötött üdvözlésem bántóbb lett volna mint a te beköszönőd, hmm? ;)

Egyébként bennem nem volt tüske, mindenkivel megesik, hogy rossz lábbal indít, de ettől még nagyra értékelem a bocsánatkérést. Azt pedig, hogy valóban szívesen látunk mindenkit, szerintem a csatlakozásod óta te is érzed. :D
párolt zöldség — muntxa fkxen  

tìngay mungeyu

Quote from: mragoston on February 23, 2010, 11:40:12 AM
Tíngay Mungeu, sajnálom én nem akartam semmit és én ilyen elhamarkodós típus vagyok, tehát amint elolvastam a nevet jöttem is ide.Mostmár értem és nem mondtam hogy nekem lenne ötletem...Nem szerettem volna semmilyen vitába keveredni.De azért had  legyen egy kis megjegyzésem:Az ólálkodók című topikban írtátok hogy nem kell tőletek félni az első írásnál, nem fogtok bántani...:Dhát:D...na de mind1 tényleg nem szeretnék vitázni.:)
Eywa nghau!

Ma mragoston!

Nem akartalak megbántani, talán kicsit dorgálósan... szigorúan válaszoltam, de eszem ágába sem volt bántani, vitázni meg aztán végképp nem, az nem egy jó tsmukehez méltó lenne. ;)

Mi egy nagyon jó kis csapat vagyunk, én büszkén jelentem ezt ki, és szívből üdvözöllek közöttünk!

Eywa ngahu!