Fontos!!! Karyu Frommerä ätxäle ayolo'ur!

Started by Hawnuyu atxen, November 27, 2010, 12:05:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Röviden:
Szótárbővítés 2.0.

Még rövidebben :P:
Most mi fogunk új szavakat kreálni, amiket majd egy aktuális társaság megorderál, majd elküldi a javaslatokat Frommernek, aki eldönti, hogy a javasolt szó helyes/kis változtatással helyes/no way, de végső soron akár a mi szavaink is bekerülhetnek a szótárba! :D

A "Language Updates" szekcióban lesz, kicsit később még (még a szabályok kidolgozása folyik), de lesz.

Forrás.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Na, ez érdekes hír! Frommer kezdi feladni a monopolhelyzetét? Nagyon bölcs döntés, azt gondolom. Részemről nem valószínű, hogy sok javaslatom lenne új szavakra, egy dolgot kivéve: nagyon tudnám értékelni, ha minden toldalék 4-es fokozatú produktivitással működhetne, mert az nagyban megkönnyítené a szóalkotást! Mindjárt százával gyárthatnánk új szavakat anélkül, hogy aggódnunk kellene amiatt, hogy a tilosban járunk.


Kösz a jó hírt, ma Hawn!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

#2
Igazából én a passzív szerkezetek használhatóságától is túláradó örömöt éreznék...*
Az a néhány sok nem-produktív toldalék meg azért lett nem-produktív, mert nem feltétlenül egyértelmű a jelentésük (lásd pl.: sä-)... szóval szerintem ez a fájó, de "fa jó" :P ;D, illetve szükséges.


*
Bár próbálom magamban megoldani a dolgot... pl. szerinte(tetek)d az, hogy
*oe lu tute a-i<us>ge  /  oe lu tute a-i<awn>ge
(pl.: oe lu tute atusaron - vadászó személy vagyok)
helyes? Itt a lu nem a melléknevet és a főnevet köti össze, de nem vagyok azért biztos a dolgomban...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Azoknak, akik még nem látták:
Elindul, és teljes gázzal megy a project, tehát ha van ötletetek, akkor nézzétek meg a dolgot (van egy séma, amit az aktuális bíró-csoport megköszön, ha követitek (szó, szófaja, példamondat(ok), esetleges képzési lehetőségek)) és tegyétek közkinccsé, vagy írjátok ki ide, aztán majd összegzünk/átnézzük/kitesszük.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Bár hozzá tudnék szólni a témához! De semmi ötletem nincs.... Viszont a javaslatot anonim módon kell tenni, ugye? Tehát jobb is, ha nem ide kerülnek be, mert akkor kiderül az ötletgazda kiléte, és az tényleg nem lenne jó.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on January 24, 2011, 04:41:15 PM
Bár hozzá tudnék szólni a témához! De semmi ötletem nincs.... Viszont a javaslatot anonim módon kell tenni, ugye? Tehát jobb is, ha nem ide kerülnek be, mert akkor kiderül az ötletgazda kiléte, és az tényleg nem lenne jó.

Oké, elismerem ebben van valami...

"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

txoayä syulang

Talán nem ide tartozik, de megkérdezem...
Szerintetek van olyan szó, hogy "ngenti"? Ha nincs, akkor valószínűleg felfedeztem egy újat :D
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)