A "Kultúrsarokról" (kötelező olvasmány :D )

Started by txoayä syulang, November 10, 2010, 03:12:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

txoayä syulang

Kaltxì, ma smuk!

Ebben a topikban összefoglalót olvashattok a child boardon megtalálható témákról. Minden, ami Eywához, és Pandora csodáihoz kötődik, fellelhető itt. Sok mindenről szó eshet, többek között a zenéről, a szertartásokról és na'vi legendákról is, valamint a na'vik kapcsolatáról a természettel. Lehetőség nyílik továbbá (és remélem, sokan élnek vele) na'vi nyelvű, avagy na'vi szavakkal írt művek közlésére, megalapozva ezzel a magyar na'vi irodalmat.

Remélem, hasznos és kellemes időtöltésben lesz részetek!

txoayä syulang
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Kargarosz

Toruk Makto hívása érdekelne úgy igazán. Ugyebár a filmbe kiderül, hogy Jake előtt már 5 -ször gyűltek össze a Na'vik arra lennék kíváncsi mi okuk volt rá.

tìngay mungeyu

#2
Quote from: Kargarosz on November 11, 2010, 08:11:04 AM
Toruk Makto hívása érdekelne úgy igazán. Ugyebár a filmbe kiderül, hogy Jake előtt már 5 -ször gyűltek össze a Na'vik arra lennék kíváncsi mi okuk volt rá.

Ez szerintem mindekit érdekel. :D Lehetett akár valamilyen viszály a na'vi klánok között, természeti csapás és hasonlók.

Na és mikor is volt az az "első dalok ideje"? :)

Kargarosz

Első sorba én is viszályra gondoltam mivel a könyv is leírja, hogy néha közöttük is kialakul ellenszenv. Na de ekkora, hogy még Toruk Maktot is hívni keljen? Érdekes remélem erre később még választ kapunk.

Rina'

#4
Toruk Makto megjelenése csak valóságos harc esetén lehetett? Nem biztos, hogy odáig kellett, hogy fajuljanak a dolgok, nem? Fura elképzelni, hogy ezek az amúgy békés, a természettel ennyire összhangban élő na'vik egymással harcoljanak.

Hawnuyu atxen

Ha bármi olyan történt, amit az emberek csináltak (nyilván nem az agyatlan pusztításra gondolok), akkor azért nem kell félni, hogy nem ütnek meg... erősen... sokszor...
Onnan már csak egy lépés a klánháború, de annak nem feltétlenül kellett Toruk Makto-érkezéssel véget érnie. Maximum ha egy na'vi-világháború volt, akkor megérteném, de két klán harcai még nem annyira súlyosak (bár nyilván valóan még az is szörnyű :()
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Eywayä stxeli

Quote from: tìngay mungeyu on November 11, 2010, 09:13:21 AM
Quote from: Kargarosz on November 11, 2010, 08:11:04 AM
Toruk Makto hívása érdekelne úgy igazán. Ugyebár a filmbe kiderül, hogy Jake előtt már 5 -ször gyűltek össze a Na'vik arra lennék kíváncsi mi okuk volt rá.

Ez szerintem mindekit érdekel. :D Lehetett akár valamilyen viszály a na'vi klánok között, természeti csapás és hasonlók.

Na és mikor is volt az az "első dalok ideje"? :)
Na látjátok,ez engem is érdekel ::)
 

Kargarosz

Mondjuk a könyv is leírja, hogy néha azért még közöttük is van viszály.

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on November 16, 2010, 11:42:33 AM
Mondjuk a könyv is leírja, hogy néha azért még közöttük is van viszály.
Nincs ebben semmi. Egy jó vadászterületért nyílván meg kell küzdeni...

facebook: soaia leNa`vi

Rina'

Igen, de ez a viszály áldozatokkal is járna, tehát lehet olyan súlyos?

Kargarosz

Miért ne lehetne? Túlságosan is ''jónak állítjátok be a Na'vikat'' azon persze senki se gondolkodik el, hogy mikor Jake az első Ikranja megszerzésére ment lazán meghallhatott volna aha köszi jó kis élet....Attól függetlenül, hogy az életük más az még nem azt jelenti, hogy mindig a jó szándék vezérli őket. A filmbe így is van kivétel elég csak ő róla példát venni, és nem hiszem, hogy egyedül lenne Pandoran.

Rina'

Quote from: Kargarosz on November 17, 2010, 01:16:06 PM
Miért ne lehetne? Túlságosan is ''jónak állítjátok be a Na'vikat'' azon persze senki se gondolkodik el, hogy mikor Jake az első Ikranja megszerzésére ment lazán meghallhatott volna aha köszi jó kis élet....Attól függetlenül, hogy az életük más az még nem azt jelenti, hogy mindig a jó szándék vezérli őket. A filmbe így is van kivétel elég csak ő róla példát venni, és nem hiszem, hogy egyedül lenne Pandoran.

Nos, a film alapján arra lehet elsősorban gondolni, hogy mentesek az erőszaktól és békében élnek egymással és a természettel. Igazán kiélezett helyzetek nem voltak, ettől függetlenül igazad is lehet.  ;)
Szeretnék olyan jeleneteket látni, ahol ez kiderül, mert így persze "túl szép, hogy igaz legyen" érzése van az embernek.

Kargarosz

Mondom elég 1 karakterre gondolni azért aki nem volt olyan Jakkel mint a többi, és nem hiszem, hogy ő lenne az egyetlen.

Rina'

Quote from: Kargarosz on November 17, 2010, 02:13:06 PM
Mondom elég 1 karakterre gondolni azért aki nem volt olyan Jakkel mint a többi, és nem hiszem, hogy ő lenne az egyetlen.

Értem, mit mondasz, csak arra gondoltam, hogy Jake ugye nem na'vi, hanem ember, az ellenszenv iránta nem meglepő.

Hawnuyu atxen

Meg azért, ha belegondolunk (feltételezve, hogy tudom, hogy kire gondolsz), azt te se néznéd jó szemmel, ha a neked ígért lány (aki irányában azért nagy valószínűséggel nem csak a büszkeséged miatt nem vagy közömbös) hirtelen bejelentené, hogy az új jövevény, aki mégcsak nem is fajtárs (!) már a párja...
Az azért kissé bosszantó lehet...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

txoayä syulang

#15
Lássuk tehát, ha a klánon belül is lépnek fel ellentétek, azok lehetnek ilyen és ehhez hasonló okokból?

Talán. Bár még nem találtam rá semmilyen utalást, hogy lettek volna lányok, vagy bármi más ok miatt, előfordulhat. Az ilyesmit két módon rendezhetik le. Vagy a jó öreg "gyere ki a légyre, megmutatom, mitől döglik a hó" - módszerrel, vagy az 'eyktanhoz mennek a problémával. Az 'eyktan pedig (magában szitkozódva ;) ) igazságot tesz köztük.

Van továbbá a békében élés látszata, amikor csak a belsőnk fortyog magában (lásd Tsu'tey néhány esetben :D ). Ilyenkor csak az elme dolgozik, és különféle halálnemeket képzel el, valamint hasonló szituációkba helyezi a "kedvelt" személyt. (Ez nem tartozik az előző csoportba, hiszen itt nem követi cselekvés a gondolatot; szép jelenet lett volna a filmben, amint Tsu'tey egy megfelelő méretű unobtanium-kőzettel zúzza molekuláira Jake koponyáját.)

És az utolsó általam felfedezett csoport: a közönyös szemlélődés. Elvette az íjam? Kit izgat?
Ez valószínűleg a legritkább eset; hisz egy na'vi nem veszi félvállról, hogy elvitték az íját, mindinkább: "mit akar az enyémmel, mi a retekért nem csinál magának?"

Ha valamit kihagytam, szóljatok!
(Komolyan mondom, ebből tanulmányt írok... amolyan txoayä-san :D )
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Kargarosz

Quote from: Hawnuyu atxen on November 18, 2010, 12:09:57 PM
Meg azért, ha belegondolunk (feltételezve, hogy tudom, hogy kire gondolsz), azt te se néznéd jó szemmel, ha a neked ígért lány (aki irányában azért nagy valószínűséggel nem csak a büszkeséged miatt nem vagy közömbös) hirtelen bejelentené, hogy az új jövevény, aki mégcsak nem is fajtárs (!) már a párja...
Az azért kissé bosszantó lehet...

Na de épp ez az, hogy ők se ártatlan bárányok azért. Csak mert néha úgy írjátok itt a Na'vikat mintha ''szentek'' lennének pedig ők se azok.

Rina'

Szerintem senki nem mondja azt, hogy ártatlanok, de azért a földi emberekhez képest már-már szentek...
Ugye, minden relatív.

na’rìngä hawnuyu

Peersze hogy nem szentek ;)
Nekik is megvannak a saját hibáik, mint minden más fajnak is....
Ők is harcolhatnak egymás ellen, kitörhet klán háború akár egy olyan apró dolog miatt is mint egy szép na'vi lány  8)
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Quote from: na'rìngä hawnuyu on November 19, 2010, 04:05:32 PM
Peersze hogy nem szentek ;)
Nekik is megvannak a saját hibáik, mint minden más fajnak is....
Ők is harcolhatnak egymás ellen, kitörhet klán háború akár egy olyan apró dolog miatt is mint egy szép na'vi lány  8)

Rómeó és Na'via? ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!