Na'vi játékok

Started by txoayä syulang, November 11, 2010, 03:36:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

txoayä syulang

Vajon milvel foglalják le magukat a kicsik, és a nem annyira kicsik? Milyen játékokat ismernek és játszanak? Ha valakinek bármi ötlete van ezzel kapcsolatban, ossza meg a többiekkel!
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Hawnuyu atxen

Amennyire én tudom, az egyetlen ismert játék a fából faragott ikran. Azon kívül valószínűleg csoportos játékokat játszanak, mint vadászás, háborúsdi, bújócska, talán valamiféle rabló-pandúr...
Meg bosszantják az idősebbeket ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Ez engem is érdekelne, ha már nap mint nap a tawtute gyerekekkel foglalkozom oviban, nagyon jó lenne többet tudni a na'vi gyerekek mindennapjairól is.  :D

Egy fából faragott ikran? Hmmm.... ma Na'rìngääääääää!!!! ;)  :D :D :D

Kifkeyä Nari

#3
Itt egy picit láthatunk belőlle 00:30-tól:

James Camerons Avatar Extended Collector's Edition - New Life
Új élet (a mindennapi életükbe bepillantás) (terhes nő, halászat, stb.)

tìngay mungeyu


Kifkeyä Nari

Quote from: tìngay mungeyu on November 12, 2010, 04:15:24 AM
Igen :) annyira jó a vége ennek a videónak. :)

Én annak is örülnék ha ezek és társai elkészülnénke egyszer teljes rendereléssel mint a film.

Pay'itan

Dejó videó!
Egyébként ez tök ígyvan leírva a forgatókönyvben, h Neytirin látszik, h terhes, miközben mutatják, ahogy halászik.

Eywayä stxeli

Quote from: Pay'itan on November 12, 2010, 07:53:08 AM
Dejó videó!
Egyébként ez tök ígyvan leírva a forgatókönyvben, h Neytirin látszik, h terhes, miközben mutatják, ahogy halászik.
Dejó ezt nem is tudtam!!!
Neytiri terhes lesz?    =    gyereke lesz.
deokos vagyok  :-\
a lényeg hogy lesz egy jó kis filmünk !!:D (majd  :-[ )
 

Kifkeyä Nari

Quote from: Pay'itan on November 12, 2010, 07:53:08 AM
Dejó videó!
Egyébként ez tök ígyvan leírva a forgatókönyvben, h Neytirin látszik, h terhes, miközben mutatják, ahogy halászik.
Végül is nem mutatják...
Persze úgy csinálták, hogy azt gondolhass oda amit szeretnél...

tìngay mungeyu

Jake megsimogatja Neytiri hasát... hát ebből mindenki csak arra tud gondolni.  :D ::)

P.A.'li makto

Quote from: Kifkeyä Nari on November 12, 2010, 09:56:49 AM
Quote from: Pay'itan on November 12, 2010, 07:53:08 AM
Dejó videó!
Egyébként ez tök ígyvan leírva a forgatókönyvben, h Neytirin látszik, h terhes, miközben mutatják, ahogy halászik.
Végül is nem mutatják...
Persze úgy csinálták, hogy azt gondolhass oda amit szeretnél...
Én azt szeretném gondolni, hogy Neytirinek reggel csúnya hascsikarodása volt, és Jake most aggódik, hogy vajon jobban van-e...

(De csak irigységből gondolom ezt, mert nekem csak idegenek simogatták a hasamat, amikor terhes voltam.  :P)

facebook: soaia leNa`vi

Pay'itan

Quote from: Kifkeyä Nari on November 12, 2010, 09:56:49 AM
Quote from: Pay'itan on November 12, 2010, 07:53:08 AM
Dejó videó!
Egyébként ez tök ígyvan leírva a forgatókönyvben, h Neytirin látszik, h terhes, miközben mutatják, ahogy halászik.
Végül is nem mutatják...
Persze úgy csinálták, hogy azt gondolhass oda amit szeretnél...
Jajmárna!
:D
Akkor úgy írják le. :D

Hawnuyu atxen

Igazából... így jobban belegondolva van ott egy nő, akinek a hasa eléggé megnőtt... tehát Neytiri valószínűleg nem túl régen lehet terhes, ami felveti a kérdéseket, hogy:
1: honnan tudja? Van valamiféle belső tsaheylu a mama és a gyerek közt?
2: lehet-e már érezni (játssza már-e a nagy vadászt és fut a mindenféle elől után?), vagy Jake csak kame a picit?
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

#13
Quotehonnan tudja?
Na, ilyet is csak egy fiú kérdezhet!  ::)
Tájékoztatásul: olyan csak a mesében van, hogy valaki nem veszi észre, hogy terhes!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Na jó, de elvileg az a rész az emberek hazatessékelése ELŐTT van... szóval nem telhetett el túl sok idő... :P :-[ (másik meg, hogy a na'vik biológiájáról e téren annyit sem tudunk, mit más tereken... konkrétan zéró tudásunk van róla)
És azt, hogy ilyet csak egy fiú kérdezhet, lehet, hogy megmagyarázza, hogy fiúból vagyok :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

Ma Hawn ugyan hajnali 3 van, de Most te inkább halgasssssssssssss
Pam-nak egyértelműen igaza van
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Quote from: na'rìngä hawnuyu on November 13, 2010, 08:10:12 PM
Ma Hawn ugyan hajnali 3 van, de Most te inkább halgasssssssssssss
Pam-nak egyértelműen igaza van
Hadd beszéljen!  :) Hisz' ő az olo'eyktan! És nincs rá oka, hogy növelje a hsz-számát, mert már nincs hova továbbfejlődnie, kefyak? Vannak itt olyanok szép számmal, akik azt teszik, de arról ordít, hogy mi a célja...  ::)

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

Végülis igaz..ma Pam... Hagy bezséljen, és Nem Rád Gondoltam  ;D
Amúgy hány na'vi játékot ismerünk akkor?
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Pay'itan

A na'viknál is van "ez elment vadászni...", csak az egyszerűen 4 soros.

P.A.'li makto

Quote from: Pay'itan on November 14, 2010, 12:30:37 PM
A na'viknál is van "ez elment vadászni...", csak az egyszerűen 4 soros.

Ez aranyos!  :) Ki vállalja a fordítását?

facebook: soaia leNa`vi