Na'vi legendák, és ami mögöttük van

Started by txoayä syulang, November 10, 2010, 02:49:34 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

txoayä syulang

Ha ismertek na'vi legendákat, és meg akarjátok osztani a többiekkel, itt megtehetitek. Lehetőség van továbbá a legendák részletesebb megismerésére, kutatásra, hogy vajon mit miért írtak le úgy, ahogy.
Sok sikert a kutatáshoz!
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Pay'itan

Szerintem ez vola a legalkalmasabb hely ennek a témának a kitárgyalására: Miért és mikor hívták toruk makto-t, ill. mikor és mi volt az az első dalok ideje.

tìngay mungeyu

Igen, szerintem is ideillő a téma. Amúgy jó ez a topic cím, olyan Frei Tamásos. XD :D

Folytatva a másik topicban megkezdetteket, én nem tartom valószínűtlennek azt, hogy volt a na'vi klánok között viszály. Minden élőlény harcol néha a másikkal és ez természetes is, persze nem kell olyan eszement módon a végletekig menni, mint az emeberek.  :-\

Pay'itan

Frei dosszié..XD

Végülis ki tudja, hogy mik történhettek anno, amit mi nem láttunk? Személy szerint én bármit el tudok képzelni...Pandorán is halhattak ki állatfajok, amik segítettek a na'vi-knak valamiben( akár a klán körül, akár háborúban).
De most ahogy valamelyikőtök-ne haragudjatok, de nem tudom, ki volt az..:D- rákérdezett az első dalok idejére, most én is nagyon kíváncsi lettem.
Szerintem az az időszak lehetett olyan, ahol a na'vi-k elkezdték az olyan tevékenységeiket, amik a mai életüket határozzák meg(persze itt sokkal tradicionálisabb dolgokra gondolok, mint az evés vagy az ivás :D).

Hawnuyu atxen

Van itt kérdés bőven :D
Az Első Dalokról meg csak annyit tudtunk meg, hogy az Első Dalok ideje óta "Az hosszú idő."...

És ha belegondoltok már 6 Toruk Makto is volt, márpedig nem hinném, hogy a na'vik ennyire szeretik irtani egymást...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

...Esetleg természeti katasztrófa?? Szóba jöhet, nem?

Hawnuyu atxen

Azt kell mondjam, hogy az a legvalószínűbb, vagy esetleg egy másik, amberszerű (viselkedésben legalábbis) faj támadása...
Bár lehet, hogy túlzottan sci-fi-s irányból nézem a kérdést :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Bármi lehetséges... :) viszont nincs még egy ilyen kizsákmányoló faj a világegyetemben mint az ember.  :-\

Pay'itan

Quote from: tìngay mungeyu on November 11, 2010, 02:39:32 PM
Bármi lehetséges... :) viszont nincs még egy ilyen kizsákmányoló faj a világegyetemben mint az ember.  :-\
Honnan, tudod? Elvégre bármi lehetséges...  :)

tìngay mungeyu

Quote from: Pay'itan on November 11, 2010, 02:43:02 PM
Quote from: tìngay mungeyu on November 11, 2010, 02:39:32 PM
Bármi lehetséges... :) viszont nincs még egy ilyen kizsákmányoló faj a világegyetemben mint az ember.  :-\
Honnan, tudod? Elvégre bármi lehetséges...  :)

Ööö... ::) akkor bármi lehetséges, kivétel még egy ilyen rossz, mint az ember.  ::) :)

Pay'itan

Palulukan makto vagy... :)
Quote from: tìngay mungeyu on November 11, 2010, 02:56:45 PM
Quote from: Pay'itan on November 11, 2010, 02:43:02 PM
Quote from: tìngay mungeyu on November 11, 2010, 02:39:32 PM
Bármi lehetséges... :) viszont nincs még egy ilyen kizsákmányoló faj a világegyetemben mint az ember.  :-\
Honnan, tudod? Elvégre bármi lehetséges...  :)

Ööö... ::) akkor bármi lehetséges, kivétel még egy ilyen rossz, mint az ember.  ::) :)
Ok, tehát akkor nem lehet ilyen rossz...akkor legyen rosszabb!!!

Hawnuyu atxen

Azért valljuk be... olyan fajokat már láttunk a sci-fi világok tér-idő kontinuumában, amik elképesztően nacionalisták (miénk a világ-típus), de olyant még nem, ami e mellé még a saját anyabolygóját elpusztította... Szóval sok szerencsét egy rosszabb faj kereséséhez :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

Quote from: Hawnuyu atxen on November 13, 2010, 04:01:49 AM
Azért valljuk be... olyan fajokat már láttunk a sci-fi világok tér-idő kontinuumában, amik elképesztően nacionalisták (miénk a világ-típus), de olyant még nem, ami e mellé még a saját anyabolygóját elpusztította... Szóval sok szerencsét egy rosszabb faj kereséséhez :D

Így van, egyet kell hogy értsek.  ;D

Pay'itan

Nwm mondom, hogy van még ilyen...de ki kelett használnom a lehetőséget. :D

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on November 13, 2010, 04:01:49 AM
Azért valljuk be... olyan fajokat már láttunk a sci-fi világok tér-idő kontinuumában, amik elképesztően nacionalisták (miénk a világ-típus), de olyant még nem, ami e mellé még a saját anyabolygóját elpusztította... Szóval sok szerencsét egy rosszabb faj kereséséhez :D
Az anyabolygóelpusztításról jut eszembe: sok filmen láthattuk, hogyan fog kinézni a bolygónk miután az emberek kipusztították az élővilágát, és telerakták szeméttel... De vajon mit csinálnak a na'vik azzal a sok szeméttel, amit az ő otthonukban hagytak a tawtute-k (lehullott helikopterek, elhagyott munkagépek, szétdobált könnygázgránátok, stb...)?  ???

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Ezen elgondolkodtam már párszor én is...
Valószínűleg vagy összehordják egy helyre (a Pokol Kapu bázishoz), vagy hagyják ott, ahol van... pl. szerintem a buldózerek esetén nem fogják azt mondani, hogy "Hé haver! Ott az a cucc, kapjuk a vállunkra, oszt vigyük!"...

A másik az a szennyezés (főleg a lég-) volt, de annyit, amennyit szennyeztek, elvileg még simán el kell tudjon viselni egy bolygó.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari


na’rìngä hawnuyu

a kilőtt könygáz gránátok stb-k idővel elbomlik az anyag gondolom a többi tawtute hulakéd egy részét eltakarítják azért... Dee gondolom nem az elhagyott óriás külszini bánya gépet ami van akár 20 emelet magas is  ;D vagy lehet, súly nincs is benne olyan sokkk
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Na ez az, a vasakkal több gond van/lesz, mint a légszennyezéssel...
A bányagépeket meg esély sincsen eltakarítani szerintem, vagy ha van, annyi idő alatt szétesik a rozsdától is... háromszor.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on November 15, 2010, 01:41:25 PM
Na ez az, a vasakkal több gond van/lesz, mint a légszennyezéssel...
A bányagépeket meg esély sincsen eltakarítani szerintem, vagy ha van, annyi idő alatt szétesik a rozsdától is... háromszor.
A bányagépek idáig is tudtak mozogni, és ez után is.
Vannak emberek akik akár vezetni is tudják...