Vallási szertartások, kellékek

Started by txoayä syulang, November 10, 2010, 12:54:38 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

na’rìngä hawnuyu

#20
Ma Pam!
Engedd meg hogy szóljak!
A felvetésed elgondolkodtatott! Igen a fejlett társadalmak saját hibája hogy sok mindent természetesnek vesznek, de ez az Egyének szintjén is így van!  :-\
Te is tudod mikor ide, közétek kerültem akkor foglalkoztatott a kérdés "hogy is lehetek teljes jogú tagja a Klánnak? " Mert ugye az nem számít hogy a hozzászólások számával eléri az illető ezt sem pedig a karma (amit úgy veszek észre hogy Nálunk legalább tényleg Okkal adjuk!
Kérdésem ez lenne:
-Miben nyílvánulna meg ez a nevezzük "próbatéte"l-nek, És mit jelentene annak aki sikeresen veszi az akadályt????
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Na, ez érdekes!
QuoteTe is tudod mikor ide, közétek kerültem ....
Ezt nem tudhatom, mert nem te kerültél közénk, hanem én kerültem közétek. (Sokkal később jöttem, mint te!)  :)
Quote...akkor foglalkoztatott a kérdés "hogy is lehetek teljes jogú tagja a Klánnak? " Mert ugye az nem számít hogy a hozzászólások számával eléri az illető ezt sem pedig a karma (amit úgy veszek észre hogy Nálunk legalább tényleg Okkal adjuk!
Ebben viszont sok igazság van! Valóban más rendszer szerint kéne osztogatni a fokozatokat. Talán a karma-rendszer megfelelőbb lenne, ha mindenki becsületes és lelkiismeretes, és betartja azt, hogy "give karma where karma is due!" (Idézet innen: http://forum.learnnavi.org/website-info/learnnavi-rules-and-policies-6770/)
QuoteMiben nyílvánulna meg ez a nevezzük "próbatéte"l-nek, És mit jelentene annak aki sikeresen veszi az akadályt?
Ami ezt a kérdést illeti, ha az emberi társadalmunkra gondolsz, lenne ötletem. Például az általam említett szavazati jog megszerzését egy vizsgához kötném, amely állna némi történelem-ismeretből és minimális politológiából.





facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

Quote from: P.A.'li makto on November 14, 2010, 07:12:23 AM
Ami ezt a kérdést illeti, ha az emberi társadalmunkra gondolsz, lenne ötletem. Például az általam említett szavazati jog megszerzését egy vizsgához kötném, amely állna némi történelem-ismeretből és minimális politológiából.
Akkor még egy kérdés jelent meg bennem:
Emberi történelemre, és politológiára célzol?????
Amúgy úgy emlékeztem hogy hogy Te már korábban a klán tagja voltál mint én...
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

tìngay mungeyu

Nézzétek meg ki mikor regisztrált és máris kiderül!  :D

Nagyon egyetértek azzal amit leírtál, ma Pam. Én is támogatnám ezt, hogy ne kapjon csak úgy szavazati jogot boldog-boldogtalan. :) Ez csak azoknak nem tetszene, akik "a mindenki egyenlő" és a "mindekinek ugyanolyan jogai vannak" elveket vallják.

P.A.'li makto

QuoteEmberi történelemre, és politológiára célzol?
Amennyiben emberi jogokról beszélünk, természetesen igen.
Ha meg a klán életéről van szó... nos, nem hülyeség; arra is ki lehetne találni valamit. Sok minden lehetne a vizsga anyagában: a na'vi nyelv bizonyos mértékű ismeretétől elkezdve, a na'vikkal kapcsolatos mindenféle kérdésekig, Pandora-ismeret, a csuda tudja mi minden. Ezen még nem gondolkodtam annyit...

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

A lényeg mínden ami kötődik a na'vi kultúrához.
vagyis a Vizsgával lehet teljes jogú tagságot szerezni a Klánban, és ne minden "jötment" -Akit ide csábítottak-
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Srane.
Lehetne egy teszt, vagy ilyesmi. Plusz a meglévő klántagok véleménye; elfogadnak-e vagy sem. Pontozás alapján besorolni mindenkit, hogy mi a szerepe (ha tetszik : a rangja) a klánon belül.
De lehet, hogy ez túl szigorú lenne. Végül is, ha meg azt nézzük, ez ,,csak" egy fórum... És nem mindenki éli bele magát olyan mértékben, mint például... ööö... én... Akinek ez csak laza szórakozás, és nem egy új életforma, az nyílván utálná, ha ilyen szigorításokat vezetnénk be. Azt is meg lehet érteni.
Viszont én a másik oldalt képviselem; én szorgalmaznám ezt az új rendszert!
(Mert őőőőőrült vagyok!!!  ;D)

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

Akkor már ketten vagyunk így!!!! Jöjjenek a változások ;D ;)
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Végül is annak talán nincs akadálya, hogy kidolgozzuk a saját kis szertartásainkat, aztán aki akar, csatlakozik, aki nem, az nem...
Hm...?

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

Adott a feladat:
Tessék kidolgozni a szertartásokat!  ;D
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Tirea Tawä

Nem mondhatok mást: tökéletesen igazatok van!  :D

Így legalább megtiszteltetés lenne a klán tagjává válni, és kicsit "harcolhatnánk" érte. Lehet, hogy őrültség, de ha már na'vik vagyunk, legyünk igazán azok!  ;)
"Ha az ember kivágta az utolsó fát, megmérgezte az utolsó folyót, és kifogta az utolsó halat,
akkor rádöbben, hogy a pénz nem ehető..."

Indián közmondás

 

P.A.'li makto

Akkor ez eddig három...
Még néhány hapxìtu, és jöhet este a tűz körül a gruppenMSN a részletek ügyében...

facebook: soaia leNa`vi

tìngay mungeyu

Négy! Engem miért nem számoltatok bele???? Már írtam korábban hogy egyetértek!  ;D

Pay'itan

Oké, de a vizsga nyelvi részén meg fogok bukni.  :-X  ;D
(öt)

Tìtxur Lefpomtokx


txoayä syulang

Quote from: P.A.'li makto on November 14, 2010, 07:42:09 AM
Végül is, ha meg azt nézzük, ez ,,csak" egy fórum... És nem mindenki éli bele magát olyan mértékben, mint például... ööö... én... Akinek ez csak laza szórakozás, és nem egy új életforma, az nyílván utálná, ha ilyen szigorításokat vezetnénk be. Azt is meg lehet érteni.
Viszont én a másik oldalt képviselem; én szorgalmaznám ezt az új rendszert!
(Mert őőőőőrült vagyok!!!  ;D)
Quote from: na'rìngä hawnuyu on November 14, 2010, 07:50:16 AM
Akkor már ketten vagyunk így!!!! Jöjjenek a változások ;D ;)
Quote from: Tirea Tawä on November 14, 2010, 08:09:46 AM
Nem mondhatok mást: tökéletesen igazatok van!  :D

Így legalább megtiszteltetés lenne a klán tagjává válni, és kicsit "harcolhatnánk" érte. Lehet, hogy őrültség, de ha már na'vik vagyunk, legyünk igazán azok!  ;)
Quote from: tìngay mungeyu on November 14, 2010, 09:03:44 AM
Négy! Engem miért nem számoltatok bele???? Már írtam korábban hogy egyetértek!  ;D
Quote from: Pay'itan on November 14, 2010, 12:37:02 PM
Oké, de a vizsga nyelvi részén meg fogok bukni.  :-X  ;D
(öt)
Quote from: Tìtxur Lefpomtokx on November 14, 2010, 12:38:54 PM
Azon én is ;D De amúgy mehet. ;)

Legyen :D Vállaljuk el! :) Nekem amúgy is a legjobb tanárom van, akit kaphattam :)
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Kifkeyä Nari

Quote from: tìngay mungeyu on November 14, 2010, 09:03:44 AM
Négy! Engem miért nem számoltatok bele???? Már írtam korábban hogy egyetértek!  ;D
+1

na’rìngä hawnuyu

És szinte az egész klán meghajol(szertartásosan) Pam elött  ;)
Amúúgy mikor jön is az az msn gruppen???
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

Természetesen amikor a moderátoraink megérkeznek.

Amúgy meg miért kéne meghajolni előttem?  ??? Az egész a te ötleted volt.  :P

facebook: soaia leNa`vi

na’rìngä hawnuyu

Quote from: P.A.'li makto on November 14, 2010, 02:07:21 PM
Természetesen amikor a moderátoraink megérkeznek.

Amúgy meg miért kéne meghajolni előttem?  ??? Az egész a te ötleted volt.  :P

Enyéééém ??? ??? ??? Miért is ???
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,