Překlad tirea.learnnavi.org

Started by Hahaw[hhvhhvcz], April 10, 2017, 05:55:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hahaw[hhvhhvcz]

Kaltxì ma frapo!

Jak asi víte, Tirea Aean má svojí stránku s lekcema z jazyka Na'vi pro anglické mluvčí a právě svojí stránku předělává, aby se mohli přidat překlady do dalších jazyků a ještě jiné věci.

A mě před asi týdnem požádal., jesli bych nemohl udělat překlad do češtiny, což jsem samozřejmě udělal, ale víme, jak je čestina komplikovaný jazyk. ;) Já bych od vás potřeboval projít aktulální verzi překladu zde a napsat, co by bylo vhodné změnit či přeformulovat.

Zdrojový kod je na GitHubu zde.

Irayo nìtxan ulte 'Ivong Na'vi!  :D
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $1551 ($396 with sales) (updated 17.3.16)
  • Games owned: 97
  • Games not played: 34 (35%)
  • Hours on record: 1,825.3h

hemmond

Probiudím mrtvolu a hodím do pléna mé drobné návrhy. Porovnávám český a anglický překlad z GitHubu. :) Uvažuju, že bych časem udělal i pull request se změnami, ale rád bych je nejprve prodiskutoval. :D Hlavně teda úvod. :) Ten by měl být reprezentativní. :D

Ahoj a Vítej na první ze série
Osobně mi tam to velké V rve oči. :D

abyste získali ucelený obrázek o tom, jak jazyk zní.
V angličtině je solid feel for how the language is pronounced. - "the language" určuje konkrétně tento jazyk. Ale "pronounced" a "zní" je podle mě nejrozumnější varianta. :D takže bych tuto část věty jen upravil do podoby "jak tento jazyk zní"

Kapitola POZDRAV:
Jak na to koukám, tak se snažíte vysvětlovat víc než Tirea Aean. :D U "kameie" už informujete o infixech dobré nálady... :D Z mé krátké praxe výuky irských tanců můžu říct, že není vždy přínosné vysvětlovat lidem hned vše. :) Když se učí moc věcí zaráz, tak je to jen splete. :) Tak pozor na to. :) Nechal bych tam, že je to "forma slovesa kame". A tento neduh máte i na dalších místech. :D Zamyslel bych se nad tím, jestli ty nadbytečné informace (např. u Ngaru lu fpom srak? informace o Ngaru, že to je dativ a tak podobně) tam chceme. Můžou potenciální studenty odradit. Pokud se člověk chce něco takového naučit, tak tato vata ho jen více zmate a dá mu více informací, které musí pobrat. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.