Učebnice na'vijštiny

Started by Tancosak, May 14, 2010, 07:40:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tancosak

Z anglického "Navi in a Nutshell" jsem vytvořil zkrácenější a počeštěnou učebnici Na'vijštiny (samozřejmě neoficiální). Nevíte jak by se sem dala dát s příponou .doc

Tawtakuk

(přesunuto z kořenového fóra sem do diskuse o jazyku)

Quote from: Tancosak on May 14, 2010, 07:40:01 PM
Nevíte jak by se sem dala dát s příponou .doc
Pokud vím, tak fórum umožňuje přílohy - při psaní příspěvku si rozklikni ty pokročilé volby pod editačním oknem. Nebo to nahraj na edisk a postni jen odkaz ;)


Quote from: Tancosak on May 14, 2010, 07:40:01 PM
Z anglického "Navi in a Nutshell" jsem vytvořil zkrácenější a počeštěnou učebnici Na'vijštiny.
Předem mnohokrát děkuji za snahu, ale mám rovnou několik připomínek:

  • Mohl jsi nám dát vědět, že na tom pracuješ - kolektivně bychom to měli určitě rychleji a s méně chybami :)
  • Formát .doc je snad nejhorší možná volba. Hlavní problém je, že dokument bude lidem na disku zastarávat, pokud je nenapadne se podívat, jestli to někdo náhodou neaktualizoval. Proto jsou na podobné projekty mnohem lepšími nástroji různé wiki-stránky (jako třeba místní wikina) nebo Google Docs (které používáme my)
  • Na'vi in a Nutshell, jak už název napovídá, není učebnice. Je to výborný dokument, ale je to jen trochu lidštěji napsaný souhrn gramatiky doprovázený příklady - tedy téměř to samé, jako náš gramatický souhrn...
  • Kdybychom ale vzešli z toho, co máme, a navázali na starší vlákno o učebnici, možná bychom nějakou pěknou dohromady dali - materiálu už je teď hodně, učebnici základů bychom s trochou snahy složili relativně snadno :)

S dalšími soudy počkám minimálně do té doby, než si to prohlédneme. Ještě jednou ale děkuji, že držíš zájem o na'vijštinu ještě stále při životě ;)
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Glutexo

#2
Máte tu kdyžtak někdo účet na Google vlně?

Jsem si původně říkal, že jakousi svou osobní snahu vytvořit nějakou kostru učebnice aspoň z toho, co sám znám (a že toho žel mnoho není, tak sotva na dvě tři lekce) tu budu ze začátku raději tutlat s tím, že pak zkusím někoho z vás v na'vijštině mnohem zkušenějších poprosit, zda byste se nechtěli přidat a prakticky převzít vládu nad obsahem, ale jak tak vidím, on to tu koukám neumřelo až tak moc, jak jsem si myslel (a jak jsem se také bál), takže s tím raději vylezu už teď. Jinak proč jsem si chtěl dát trochu na čas, ačkoli většina znalostí vychází právě z vaší práce: Mrtvých projektů vzniklých z týdenního nadšení je mnoho. A Na'vi rozhodně není výjimkou. A jen tak přijít s takovýmhle plánem, vzhledem k tomu, že už se to tu n-krát řešilo a zase zapomnělo, se mi teda vůbec nechtělo. Takže jsem chtěl přijít s něčím už alespoň do určité míry hotovým, v čem již pojede dostatek tvorů dostatečně dlouho na to, aby bylo jasné, že toto už je vážné a že má cenu se na tom podílet.

Myslím, že jsme začali docela solidně, máme TeXového sazeče, máme tvora, který umí dobře česky a zároveň je ochoten dělat editora a snad jen co bude po maturitě budeme mít i ilustrátora. Máme bzr repozitář, kam se sypou texty, audio nahrávky, všechno. Máme Cčkový generátor na'vijských osmisměrek! ;D Kromě Vás tady vím minimálně o jednom člověku, kdo umí docela vyslovovat a aktuálně zpracovávám jednu dívčinu, zda by byla ochotná alfatestovat a také pomáhat s audiem, prtože dívčí hlas prostě nic nenahradí. A hlavně, vím minimálně o dvou zájemkyních o jazyk, a snad i o pár zájemcích, ale nikomu z nich se počítám nějak participovat tu na tom fóru chtít nebude, ale já je znám a to mi stačí. ^^;

Aktuální stav je hotová předmluva, a velká část první lekce: Výslovnost, jednoduché fráze. TeXová šablona má sice k dokonalosti hodně daleko, ale už je použitelná a už je hotových dost zaklínadel, aby se v tom dalo celkem pohodlně psát. Celkem v tom zatím v tom jede asi pět lidí a hezké je, že jak nikdo nechce vypadat před ostatními hloupě, tak to dobře motivuje k tomu něco dělat. ^^;

Kdyžtak teda [email protected] a já Vás hodím do vlny. Kdyžtak mohu zkusit Vám zařídit pozvánky.
Modří již vědí!

Tawtakuk

Wow. Teda musím říct, že tenhle post mi vyrazil dech natolik, že jsem musel s odpovědí pár dní počkat, než si to v hlavě srovnám :)

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Máte tu kdyžtak někdo účet na Google vlně?
Jako na zavolanou strejda Gůgl právě teď otevřel Wave široké veřejnosti a pozvánky už nejsou potřeba, stačí Google účet ;)

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Jsem si původně říkal, že jakousi svou osobní snahu vytvořit nějakou kostru učebnice aspoň z toho, co sám znám (a že toho žel mnoho není, tak sotva na dvě tři lekce) tu budu ze začátku raději tutlat s tím, že pak zkusím někoho z vás v na'vijštině mnohem zkušenějších poprosit, zda byste se nechtěli přidat a prakticky převzít vládu nad obsahem, ale jak tak vidím, on to tu koukám neumřelo až tak moc, jak jsem si myslel (a jak jsem se také bál), takže s tím raději vylezu už teď.
Rozhodně chvályhodná snaha! Jsem všemi deseti osmi pro - rád se k projektu přidám a poskytnu své znalosti na'vijštiny. Jen předem upozorňuju, že ač se o to amatérsky snažím, tak žádný lingvista nejsem a nezaručuju 100% správnost toho, co píšu :) A s tím převzetím vlády nad projektem si zatím taky moc nevěřím - především z časových důvodů (teď mám zkoušky a v červnu jedu na tři týdny do Francie). Nicméně konzultační roli teď určitě zvládnu a o prázdninách už bude času dost.

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Jinak proč jsem si chtěl dát trochu na čas, ačkoli většina znalostí vychází právě z vaší práce: Mrtvých projektů vzniklých z týdenního nadšení je mnoho. A Na'vi rozhodně není výjimkou. A jen tak přijít s takovýmhle plánem, vzhledem k tomu, že už se to tu n-krát řešilo a zase zapomnělo, se mi teda vůbec nechtělo. Takže jsem chtěl přijít s něčím už alespoň do určité míry hotovým, v čem již pojede dostatek tvorů dostatečně dlouho na to, aby bylo jasné, že toto už je vážné a že má cenu se na tom podílet.
Bezva! Opět mi nezbývá nic než jn chvála!

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Myslím, že jsme začali docela solidně, máme TeXového sazeče, máme tvora, který umí dobře česky a zároveň je ochoten dělat editora a snad jen co bude po maturitě budeme mít i ilustrátora. Máme bzr repozitář, kam se sypou texty, audio nahrávky, všechno.
To je hodně solidní rozjezd. Repo je taky bezva nápad - bzr sice neznám, ale podle rychlého přečtení článku na wiki je podobný mně dobře známé SVNce a klient je pro všechny hlavní platformy, takže OK.

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Máme Cčkový generátor na'vijských osmisměrek! ;D
:D :D EPIC WIN! I CAN HAS SRC PLZ?

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Kromě Vás tady vím minimálně o jednom člověku, kdo umí docela vyslovovat a aktuálně zpracovávám jednu dívčinu, zda by byla ochotná alfatestovat a také pomáhat s audiem, prtože dívčí hlas prostě nic nenahradí.
Výborně - dokonce i audio! Čím dál tím líp. Jinak k výslovnosti - v anglických materiálech, jako např. wikibook, je výslovnost na'vijštiny popsaná i v IPA, tedy naprosto jednoznačně pro toho, kdo ty klikyháky zná (nebo si je dohledá na wikipedii). Plus se našim mluvčím určitě budou hodit ty dvě dlouhé MP3ky od Frommera - přestože on sám občas udělá ve výslovnosti chybku, lepší referenci nemáme - ve filmu byly důležitější emoce projevu než správná výslovnost.

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
A hlavně, vím minimálně o dvou zájemkyních o jazyk, a snad i o pár zájemcích, ale nikomu z nich se počítám nějak participovat tu na tom fóru chtít nebude, ale já je znám a to mi stačí. ^^;
Skvělé. Kde ty lidi bereš? :D Trochu se ale divím, že se nechtějí ukázat tady. Nechápu moc dobře, proč... Vždyť tu máme sub-foŕum čistě o jazyce samotném a do sekcí pro filmové zblázněnce a offtopic šílenosti by vůbec nemuseli ani vlézt... No nic - hlavně, když se budou podílet na tom projektu.

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Aktuální stav je hotová předmluva, a velká část první lekce: Výslovnost, jednoduché fráze. TeXová šablona má sice k dokonalosti hodně daleko, ale už je použitelná a už je hotových dost zaklínadel, aby se v tom dalo celkem pohodlně psát. Celkem v tom zatím v tom jede asi pět lidí a hezké je, že jak nikdo nechce vypadat před ostatními hloupě, tak to dobře motivuje k tomu něco dělat. ^^;
Zírám s otevřenou hubou, jako v IMAXu. Ty to fakt rozjíždíš ve velkém. Je to opravdu jen nadšenecký projekt, nebo to chcete pak prodat ve škole jako nějakou samostatnou práci? Nějak se mi tomu pořád nechce uvěřit.

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Kdyžtak teda [email protected] a já Vás hodím do vlny. Kdyžtak mohu zkusit Vám zařídit pozvánky.
Jak už jsem psal výše, pozvánky už teď nejsou potřeba (ale v době, kdys to psal ty, ještě byly - vím), takže jestli máte zájem o mou spolupráci, hoďte na vlnu Google účet, pod kterým dělám i naše googledoky - [email protected].

Jsem na to vážně hodně zvědavý. A myslím, že bychom mohli zapojit i zbytek zdejší komunity - minimálně jako alfatestery srozumitelnosti a logického uspořádání. Ti zdatnější by pak mohli pomáhat i se samotným obsahem - třeba vymýšlet příklady a věty pro gramatická cvičení.

Jo a uvědomte si, že jestli tohle vyjde, tak budeme rázem co do učebních materiálů nejlépe vybavená Na'vi komunita na světě :) Tohle ani anglofoni nemají :P
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Yanari

Jednoduše nemám slov. Bude mi ctí, jestli se budu moct účastnit něčeho tak velkolepého :)
Zene fko nivume nìtxan.

hemmond

Quote from: Glutexo on May 18, 2010, 03:31:38 PM
Kdyžtak teda [email protected] a já Vás hodím do vlny. Kdyžtak mohu zkusit Vám zařídit pozvánky.

Pokud už stačí jen účet na google, tak nemůžu popřít, že jsem vážně zvědavý na to jak teď vypadá. Klidně bych někdy časem mohl taky vypomoct (jen co budu mít čas na to vyrobit si "tahák" pro výrobu vět). :) [email protected]
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Glutexo

#6
Předem warui, že jsem si po sobě ty bláboly nečetl a chtěl jsem hlavně napsat vše, co mám kromě šelesti na srdci, abych na nic nezapomněl, takže případně prosím o schovívavost, kdyby byl následující text plný donebevolajících pikavin... o.o


Omlouvám se, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se opět ozval. Holt zkoušky se přihlásily o slovo trošku vehementněji, než jsem doufal, což spolu s poněkud kritickým projektem v práci není úplně to pravé ořechové pro práci na vlastních projektech, zvláště pro takového začátečníka v boji s prokrastinací, mezi jaké se žel ještěr stále řadím.

Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
Rozhodně chvályhodná snaha! Jsem všemi deseti osmi pro - rád se k projektu přidám a poskytnu své znalosti na'vijštiny. Jen předem upozorňuju, že ač se o to amatérsky snažím, tak žádný lingvista nejsem a nezaručuju 100% správnost toho, co píšu :) A s tím převzetím vlády nad projektem si zatím taky moc nevěřím - především z časových důvodů (teď mám zkoušky a v červnu jedu na tři týdny do Francie). Nicméně konzultační roli teď určitě zvládnu a o prázdninách už bude času dost.

Bezva! Opět mi nezbývá nic než jn chvála!

S tímhle holt válčíme všichni. Doufám, že s odpadnutím nutnosti snažit se zvládat školu na sto procent a také s nástupem prázdnin, to nějak půjde. Mohl by to být aspoň dobrý motor pro to celé prázdniny neprosedět u televize. :) No uvidíme, chce to zase trošku hnout, aby nás to všechny motivovalo. S lingvisticko-metodologickými postupy nějaké zkušenosti snad i mám, sice jen amatérské, ale zato praktické – různé jazyky už jsem se snažil učit pěkných pár lidí a občas i úspěšně, stejně jako už jsem si prošel slušným množsvím rozličných druhů jazykové instruktáže z pohledu příjemce. Na druhou stranu mám hrozně malé zkušenosti konkrétně s na'vijštinou, takže holt tady je potřeba spojit síly. Otázka je, zda jsou tyto amatérské pedagogické pokusy vůbec k něčemu platné.


Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
:D :D EPIC WIN! I CAN HAS SRC PLZ?
Původní Enderův zdroják klidně poslat můžu, ale je to hrůza hrůzoucí vzniklá na koleně v hospodě. Ale AFAIK už je skoro hotová mnohem slušnější C++ verze, jak z hlediska čitelnosti a repoužitelnosti kódu, tak z hlediska optimalizace (už to negeneruje dny, ale minuty ^^;;;). Každopádně jen houšť. :D

Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
Výborně - dokonce i audio! Čím dál tím líp. Jinak k výslovnosti - v anglických materiálech, jako např. wikibook, je výslovnost na'vijštiny popsaná i v IPA, tedy naprosto jednoznačně pro toho, kdo ty klikyháky zná (nebo si je dohledá na wikipedii). Plus se našim mluvčím určitě budou hodit ty dvě dlouhé MP3ky od Frommera - přestože on sám občas udělá ve výslovnosti chybku, lepší referenci nemáme - ve filmu byly důležitější emoce projevu než správná výslovnost.

Ona existuje ještěr nějaká další než notoricky známá ,,Message from Paul"? o.o No jakože ale mám pocit, že z teoretického hlediska tu výslovnost dáváme asi všichni, ačkoli praxe může být místy dost ošidná. Osobně mám problémy i se správnou výslovností češtiny, ale tak snad i přes nástrahy v podobě nutnosti to občas zkusit napovíckrát a přes bolavá ústa snad není problém vygenerovat nějaký skřek, o kterém můžeme v rámci možností prohlásit, že je vyslovený správně. Jinak IPA ačkoli je fajn věc, tak stejně nikomu kromě zájemců o jazykovědu nic neřekne, takže tou bych se zrovna moc neoháněl, ale to si můžeme nechat do vlny. :)

Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
Skvělé. Kde ty lidi bereš? :D Trochu se ale divím, že se nechtějí ukázat tady. Nechápu moc dobře, proč... Vždyť tu máme sub-foŕum čistě o jazyce samotném a do sekcí pro filmové zblázněnce a offtopic šílenosti by vůbec nemuseli ani vlézt... No nic - hlavně, když se budou podílet na tom projektu.

Osobně bych příčinu viděl hlavně v tom, že diskuzní fóra jsou příliš nonymní a příliš málo koncentrovaná na obsah, ale tak jako to je fuk. Pokud budeme projevovat dostatečné známky života a progrese, tak to snad bude i takovéhle lidi motivovat. Beru je tak po různu, občas se někdo ozve sám, občas někoho zkouším prudit, dokud nepodlehne, většinou to také nevyjde, no však to všichni znáte. :D

Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
Zírám s otevřenou hubou, jako v IMAXu. Ty to fakt rozjíždíš ve velkém. Je to opravdu jen nadšenecký projekt, nebo to chcete pak prodat ve škole jako nějakou samostatnou práci? Nějak se mi tomu pořád nechce uvěřit.
No jako říkal jsem si, že když by se to opravdu povedlo, že by nemusel být až tak špatný nápad zkusit to pak vzít na nějakou fakultu, popovídat si o tom s některým z profesorů, kteří jsou pro každou špatnost (i takoví se najdou, na FF by se jich možná pár našlo) a zkusit se jich zeptat, zda by se to nedalo i nějak akademicky zhodnotit, ale tak to už je opravdu sci-fi, ještěr nereálnější než celý Avatár. ^^; Ale že bych zkusil o na'vijštině popovídat před zájemci o morfologickou typologii a podobné obory jsem i přemýšlel, protože by se tím mohly naverbovat další duše, ale tak to stejně nejdříve v příštím akademickém roce, takže to zatím nechme koňovi. Tedy ano, je to skutečně jen nadšenecká věc. Vzhledem k tomu, že studium na vysoké škole mi dalo na jednu stranu hodně praktických zkušeností v oboru a na druhou stranu extrémní znechucení neustálou nutností prezentovat blbosti, které mě ani v nejmenším nezajímají, byl bych rád, kdyby se takovýto nadšenecký projekt vydařil a mohl si tak říct, že to aspoň k něčemu bylo, že jsem se podílel na něčem hmatatelném, co dosahuje akademických kvalit, což by mi třeba bakalářka nikdy nedala, a hlavně na té bych nemohl spolupracovat s jinými lidmi.

Quote from: Tawtakuk on May 21, 2010, 03:46:23 AM
Jsem na to vážně hodně zvědavý. A myslím, že bychom mohli zapojit i zbytek zdejší komunity - minimálně jako alfatestery srozumitelnosti a logického uspořádání. Ti zdatnější by pak mohli pomáhat i se samotným obsahem - třeba vymýšlet příklady a věty pro gramatická cvičení.

No, už jste se do té vlny někdo díval? Je to opravdu hodně špatné? Mi totiž přijde, že z toho čpí amatérizmus tak silně, že to musí každého odradit dříve, než vůbec položí ruce na klávesnici. No, řekněte mi kdyžtak, prosím, své dojmy, nápady, na čem zapracovat, co zlepšit, cokoliv... Ale to už asi spíše tam, ve vlnách...



Inu, děkuji za vřelé přijetí. Po pravdě jsem se dost bál, co na to řeknete. A doufám, že jsem Vás ještěr stále neodradil. Nu, až skončí House a Vizita, zkusím vymyslet, zda bych nemohl nabouchat nějaký další materiál, protože ačkoli bych Vás velice rád poprosil o revizi stávajícího, bylo by takové blbé, kdyby na revizi toho bylo stále tak žalostně málo, jako toho je v tuto chvíli.
Modří již vědí!

Tawtakuk

Quote from: Glutexo on June 02, 2010, 02:12:04 PM
Omlouvám se, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se opět ozval. Holt zkoušky se přihlásily o slovo trošku vehementněji, než jsem doufal, což spolu s poněkud kritickým projektem v práci není úplně to pravé ořechové pro práci na vlastních projektech, zvláště pro takového začátečníka v boji s prokrastinací, mezi jaké se žel ještěr stále řadím.
Better late than never :) Já jsem na tom byl teď podobně - zkoušky, zkoušky, zkoušky - takže tě chápu. Bohužel se to ale s mým časem moc nezlepší, neb do té Francie jedu už zítra...

Jinak - vlny jsem si přečetl obě a aktuální verzi z repozitáře mám taky staženou, jen jsem zatím neměl sílu a čas ani na jedno z toho reagovat. Ale je pravděpodobné, že se s aktivitou trochu zlepším, až se ve Francii zabydlím a najdu si pro tohle pár večerů. Mimochodem, bzr se nějak nemá rád s mými Widlemi, takže jsem to musel tahat u tučňáků - a nainstalovat TeX se vším všudy, abych si to mohl vysázet a nemusel číst plaintextový zdroják, to mi taky trvalo déle, než jsem čekal :P Nicméně se zadařilo.

Takže, moje první dojmy:

  • Organizace na vlně vypadá (zatím z pohledu čtenáře) výborně
  • Formátování knihy taky. A5 je dobrý nápad a grafická úprava je tak akorát. Jen TeX celkem dost protestuje s underfull a overfull boxama a na jedné stránce jsem si opravdu všiml přetečení přes číslo stránky, ale to jsou detaily.
  • Předmluva je perfektní, strukturování a obsah první lekce taky. Tohle vypadá jako správná cesta.
  • V samotné na'vijštině a u některých vysvětlivek výslovnosti jsem našel pár chyb. Nejvíc asi bije do očí "makto = jezdec" - vždyť je to sloveso! Dám potom podrobně vědět na vlně, až se na to vrhnu.
  • Rozhodně to lidi neodradí na první pohled - právě naopak!


Quote from: Glutexo on June 02, 2010, 02:12:04 PM
Ona existuje ještěr nějaká další než notoricky známá ,,Message from Paul"? o.o
Zpráve ke Dni Země:
http://masempul.org/2010/04/trr-%E2%80%99rrtaya-2/
http://masempul.org/wp-content/uploads/2010/04/Upxare-fpi-Srr-Rrtaya.mp3
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Glutexo

Quote from: Tawtakuk on June 03, 2010, 04:33:19 AM
  • V samotné na'vijštině a u některých vysvětlivek výslovnosti jsem našel pár chyb. Nejvíc asi bije do očí "makto = jezdec" - vždyť je to sloveso! Dám potom podrobně vědět na vlně, až se na to vrhnu.

No tyvole fakt. o.o Já su taky baka. :( No jo, to je tak, když někdo málo kouká do referencí a věří tomu, co mu zrovna ve dvě ráno padne na mysl. Ale tak jako takových bot tam určitě bude mrtě, takže ještěrže vás tu mám, že je můžete najít. Ačkoli z toho jistě bude mnoho facepalmů. ^^;;

Quote from: Tawtakuk on June 03, 2010, 04:33:19 AM
inak - vlny jsem si přečetl obě a aktuální verzi z repozitáře mám taky staženou, jen jsem zatím neměl sílu a čas ani na jedno z toho reagovat. Ale je pravděpodobné, že se s aktivitou trochu zlepším, až se ve Francii zabydlím a najdu si pro tohle pár večerů. Mimochodem, bzr se nějak nemá rád s mými Widlemi, takže jsem to musel tahat u tučňáků - a nainstalovat TeX se vším všudy, abych si to mohl vysázet a nemusel číst plaintextový zdroják, to mi taky trvalo déle, než jsem čekal  Nicméně se zadařilo.

Jinak já se bez mučení přiznám, že sám ten TeX vůbec nainstalovaný nemám a koukám přímo do zdrojáku s tím, že o výstup s veškerou sazbou, typografií a vším okolo se nám stará ECK, takže spoléhám vždy na jeho PDFko. Ono tam také někde v tom .tex souboru píše, že se s tím nemáme moc stresovat, protože to není naše práce... :)
Modří již vědí!

hemmond

Technická. Jak se dostanu aspoň k tomu PDFku? (nebo v lepším případě k tomu TEXovýmu souboru? :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Glutexo

TeXové soubory jsou v repozitáři, ke kterému jsou v obou vlnách přístupové údaje. PDFka jsou zabordelená někde hluboko ve Vlně 1, zda jsou i v repozitáři teď nevím. ^^;
Modří již vědí!

hemmond

Otázka druhá. Jak se do té vlny dostat? :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Glutexo

No, na tvou prosbu jsem přidával do vlny [email protected], ale zatím tam visí jen jako nevlnící. (s obálečkou) o.o Si tu vlnu kdyžtak nějak zařiď a dej rovnou @googlewave.com kontakt, kdyby to nešlo. o.o
Modří již vědí!

hemmond

Tak zkusil jsem si tě přidat a pingnout, uvidím co budu zkoušet dál. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.