A közösség szelleme

Started by Ketuwong Kawtu, February 24, 2010, 01:42:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ketuwong Kawtu

Hogy mi a közösség, hogyan építsük, szépítsük?

Ketuwong Kawtu

A közösségről találtam egy jó kis tanulságos tanúlmányt idézem: "Egy adott közösség jellemzői mindenekelőtt a közösségben végzett tevé-kenységek során kerülnek napvilágra, miközben fontos emberi értékeket és készségeket sajátítunk el. A jó közösség fennmaradása szempontjából alapvető, hogy tagjai együtt tudjanak működni és dolgozni (együttműködési készség). Az együtt-működés egyik feltétele a tiszta kommunikáció, vagyis az, hogy a feladatokat és problémákat világosan átlássák és megbeszélhessék. Másik feltétele, hogy a közösség tagjai közös ügyek (célok) érdekében össze tudnak fogni (összefogás készsége). A közösség fontos ismérve a mi-tudat, a közösségi érzés tudatának kialakulása. Ehhez hozzájárulnak az együttes élmények, melyeket társas tevé-kenységek során élünk át. Ezáltal jobban összetarthatnak a tagok, erősödik a csoportkohézió. A kohéziót erősíti az is, ha elfogadják egymást és kölcsönös bizalommal vannak egymás iránt. A kohéziót jelzi, hogy tudnak örülni egymás sikerének, illetve át tudják érezni egymás problémáit, kudarcait. Lényeges szerepe van ebben annak, hogy az egyének eléggé nyitottak legyenek egymás felé. Az adott személyiség lehet inkább extrovertált (kifelé forduló) vagy inkább introvertált (befelé forduló), valamilyen szintű nyitottságra szüksége van."
mindenképpen olvasátok el!
itt találtam:http://www.osztalyfonok.hu/cikk.php?id=182

Hawnuyu atxen

:D
Együtt csinálunk szótárat, sok-sok project fut (ld.: Összefoglaló, stb.)...
Ha valami problémás, akkor msn-en megbeszéljük (így tiszta marad a fórum, de a kérdéseket megválaszoljuk...) stb., stb., stb.

A "mi-tudat" pedig meglesz a klánnévvel ;) :D (remélhetőleg)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

Ha mondhatom így Testvéreim: a Mi klánunkon belül, az anyanyelv /na'vi/ használat is erősíti az össze tartást, Főképpen ha segítjük egymást a Tanulásban így vagy úgy...
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Márpedig egymás segítése bőven megvan ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tìngay mungeyu

#5
Irayo, ma tsmuktu! :)

Számomra nem voltak ezek ismeretlenek, mivel pszichológus vagyok, de azt kell hogy mondjam, hogy eddig semmi probléma nem volt a közösségünk együttműködésével, hiszen minden projekten együtt dolgoztunk/dolgozunk, ebből következik, hogy az összefogás sem kifogásolható a csapatban, a mi-tudatról nem is beszélve - saját klánnevet találtunk ki (irayo ma tsrräfkxätu). Együtt örülünk a sikereinknek és büszkék vagyunk magunkra, arra, hogy ott vagyunk az élmezőnyben a nagy országok között, és ezt saját erőnkből hoztuk össze. Szeretettel várjuk az új tagokat, és nyitottak vagyunk a konstruktív ötletek felé. Ami viszont nem a fejlődésünket segíti elő, azon együtt próbálunk meg változtatni. Pl. nincs szükségünk másik fórumra, mert mi itt érezzük magunkat otthon, és tudjuk, hogy itt minden elérhető a na'vi tanuláshoz. Ami még nem az pedig folyamatosan készül. :)

Hawnuyu atxen

Vagy éppen frissül ;)

És közösen nem szeretjük a spam-előket :D
(nemrég irtottam ki egy spam-et a "Beköszönő"-ből... írtam is a srácnak, hogy nem kéééne)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ventrue

Nem is tudom ma tsmuk, de a postjaidat nézegetve talán egy kicsit túl komolyan veszed ezt az egészet. :P

na’rìngä hawnuyu

Na akkor a Közösség szelleméhez anyit: még hogy rám mondták hogy lusta na'vi vagyok-ugyan! Nos mivel szeretném meg csinálni a klán térképünket, egy két apróságban segítsetek nekem!!!!!!!!!! 8)
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Ska'ayu

Quote from: Ventrue on February 24, 2010, 01:12:09 PM
Nem is tudom ma tsmuk, de a postjaidat nézegetve talán egy kicsit túl komolyan veszed ezt az egészet. :P

Ma Ventrue, ha nem veszed komolyan, az destruktív a közösségre nézve... és pont más nem hiányzik innen, mint a pártoskodás... ma smuk, javítsatok ki, ha tévedek...

Hawnuyu atxen

Quote from: Ska'ayu on May 13, 2010, 02:50:08 PM
Quote from: Ventrue on February 24, 2010, 01:12:09 PM
Nem is tudom ma tsmuk, de a postjaidat nézegetve talán egy kicsit túl komolyan veszed ezt az egészet. :P

Ma Ventrue, ha nem veszed komolyan, az destruktív a közösségre nézve... és pont más nem hiányzik innen, mint a pártoskodás... ma smuk, javítsatok ki, ha tévedek...


Sokan neveztek már butának (sokszor -és inkább- erősebb kifejezéssel...), de szerintem semmit sem szabad túl komolyan venni... egy idő után egészségtelen...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!