Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daryus

visszatérve slayersre kedvenc évadom a slayers try, és a legjobb slayers op. is birtokolja ^^

Slayers try (スレイヤーズ TRY) opening
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Shauni

Nekem talán a második évad a kedvencem ^^ Ott bukkan fel először Xellos  :D
Openingek közül mindegyik fav  :)

Daryus

naja xellos ő az örök kedvenc gonosz ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Shauni

Ő a best : D Nincs még egy ilyen karakter  :D

Daryus

Quote from: Shauni on September 23, 2011, 02:03:19 PM
Ő a best : D Nincs még egy ilyen karakter  :D

mármint ebben az animében... najó talán a sötétség hercegének jelleme tetszik még a gonoszok közül ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

na’rìngä hawnuyu

Idézgetés nélkül 1 dolgot tudok mondani: Animax mindenkorra
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Hawnuyu atxen

Ma Pam!
A Naruto-t már eléggé kivesézték. Az egész arról szól, hogy act-nak (fejezet?) megfelelően van x (>=1) gonosz, akit előbb utóbb vérfolyam közelébe vernek, de ha nem, akkor is eléggé "agresszív" egy anime.
A Bleach-nek az a titka, hogy az 1. résznél kell kezdeni (ez minden másra is igaz, és ezt most abszolút komolyan mondom), és el kell jutni legalább addig, hogy beinduljanak az események. És igen, itt is folyik a vér :P
A Slayers-ben megintcsak nagy szerepe van a szörnyek verésének, viszont itt tényleg az eredetit, illetve a Next-et és a Try-t (ilyen sorrendben) kell (kötelező) megnézni. És az említettek közül tényleg inkább ez, mint bármelyik másik...
A Yu Yu Hakusho volt az első végignézett animém (de legalábbis kezdés szempontjából)... örökké kedvenc lesz.

Viszont ha azt nézzük, hogy 'Evivel te megnézetted az Avatar-t, akkor lehet, hogy beleférnek, max elő kell nézni a részeket, hogy tényleg így van-e. :D

Ajánlanám (neked, NEM 'Evinek) a
Full Metal Panic-et (+ a "Fumoffu!"-t (2. évad)), amin szakadni kell, de néha meg elér a fentiekhez.
Fullmetal Alchemist-et. Nem feltétlenül kezdő anime, viszont minimum kötelező, és ennél nagyobb mű talán nincs is.
(2 sorozat van, röviden a Brotherhood követi a mangát, bár az se teljesen)


Amit viszont tényleg ajánlok (ezúttal mind a kettőtöknek), az az Avatár - Aang legendája. (van magyar, csak rá kell keresni)
Komoly sztori, percenkénti fetrengés és bitang látványos.


Amúgy meg a Rémálmok Hercegéről nem tudunk meg kb semmit :( Annyit tudunk, hogy ő teremtette a szörnyeket, meg hogy ő a legerősebb lény a Slayers-univerzumban, de ennyi... és szerintem ő nem gonosz (bár nem is jó mondjuk...)
Xellos meg ... ;D Zárd össze Filia-val és nem kő nem marad kövön, hanem a bolygó omlik porrá :D (és hogy miért? "Az titok! :)")


Quote from: na'rìngä hawnuyu on September 24, 2011, 02:23:48 PM
Idézgetés nélkül 1 dolgot tudok mondani: Animax mindenkorra

Ez nem igaz... a sok hülye élőszereplős sorozatot páros lábbal kéne ledarálni egy eredetileg animéket felvonultató csatorna műsoráról...
Őszintén, ki a Quaritch-ot érdekelnek az olyanok, mint az "American Idol", "Verhetetlen Banzuke", meg az ilyenek? Régen tök normális hétvégi program volt, most meg ezeket a micsodákat adják... én meg sírok a párnámba...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on September 25, 2011, 07:21:38 AM
Fullmetal Alchemist-et. Nem feltétlenül kezdő anime, viszont minimum kötelező, és ennél nagyobb mű talán nincs is.
(2 sorozat van, röviden a Brotherhood követi a mangát, bár az se teljesen)
A Brotherhoodot hiba volt elkészíteni. Néhol felcserélik az eseményeket, rohannak a cselekménnyel, máshol meg fillereznek... A poénok 90%-át meg kihagyták, ami nagy kár. (Azonkívül a rajzolást is tudnám szidni... Pedig az első széria olyan szépre sikeredett *-* )
Szal, én Brotherhood helyett mindenkinek a mangát ajánlom. A történet ugyanaz, csak sokkal jobb minőségben.

Ui.: Bocsi, hogy beleszóltam...  :-X

Daryus

shauni a brotherhooddal kapcsolatban nem értek veled egyet... egyik kedvencem, igaz nem olvastam a mangát (nem is tervezek hasonló esemény bekövetkeztét az elkövetkezendő évre sem) és így nekem tökéletes élményt nyújtott  :)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Én mindenképp el akarom olvasni... sajnos eddigi tapasztalataim (és a tapasztalataim neve: van Bőven) alapján a manga-anime királysági arány valahol 8-1 körül van, feltéve, hogy a nyolcast 90 fokkal elfordított (az orr-tarkó tengely mentén) fejjel nézitek :D

Kevésbé én-módon fogalmazva: a manga alapján csinált animék 99,99%-a olyan, mint a Harry Potter filmek... a film címe ugyan az, mint a könyvé, de könyörgöm...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Daryus on September 25, 2011, 09:20:56 AM
shauni a brotherhooddal kapcsolatban nem értek veled egyet... egyik kedvencem, igaz nem olvastam a mangát (nem is tervezek hasonló esemény bekövetkeztét az elkövetkezendő évre sem) és így nekem tökéletes élményt nyújtott  :)
Mindenki ezt mondja, aki nem olvasta a mangát... Mindenki, aki olvasta a mangát, pedig azt, amit én. Legalábbis ez a tapasztalatom, nem találkoztam olyan FmA mangással, aki rajongana a Bh-ért.


txoayä syulang

Azért, ha már így röpködnek a címek, és animékről/mangákról van szó, muszáj megemlítenünk a Nanát is... én nemrég töltöttem le, és néztem meg (tele van rockzenével, úgyhogy ez nem is volt kérdés :D ), és nekem nem okozott csalódást. Csak ajánlani tudom :D
"Momentán valami moszattal vagy egysejtűvel cserélnék legszívesebben. Valamivel, ami a létezés gyönyörétől eltelve, gondtalanul vegetál."

"A múltat meg lehet változtatni, hogyha teljesen a jelenben élsz."
(ismeretlen)


Daryus

nana egy alapmű, bár nem mindenki stílusának megfelelő .)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 03, 2011, 01:39:49 PM
nana egy alapmű, bár nem mindenki stílusának megfelelő .)

Na igen :P
Animax-on láttam belőle pár részt, de engem sose tudott igazán elkapni... meg egyébként is inkább akcióorientált vagyok :)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Na, megnéztem 2 részt a Slayers-ből...
Hát, ez se tetszik. Az egyikben pszichopata lábas halak járkáltak az emberek között, és erőszakoskodtak velük és egymással is...
A másikban meg a végén az apa lebökte a fiát valami karddal, és folyt a vér hektoliterszám...
Nem hiszem, hogy ezt engedni fogom a kölyöknek. Ha ugyan nem késő. Mert hogy ő már több részt látott belőle, mint én. Aztán esténként meg fél, és annyi plüssöt hoz az ágyba testőrnek, hogy én már alig férek oda mellé...

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

pam én ilyeneken nőttem fel... igen volt idő, 1-2 durva film után, hogy kicsit nagyon féltem, de összességébe csak pszihopata lett belőlem, mint tapasztaltad már .P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on October 05, 2011, 11:40:13 AM
pam én ilyeneken nőttem fel... igen volt idő, 1-2 durva film után, hogy kicsit nagyon féltem, de összességébe csak pszihopata lett belőlem, mint tapasztaltad már .P
Ó, jaj nekem! Gyorsan visszatérítem szegény kislányt a Kockásfülű nyúlhoz!  :o

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

#117
Valóban lehet, hogy nem most kéne 'Evinek kezdenie az animenézést, vagy legalábbis nem az akció kategóriába tartozóakat...
Viszont én még mindig azon vesszőparipalovaglok, hogy az Avatar-t viszont engedted, hogy megnézze...
A Slayers azért nem éri el az Avatart...

Viszont ha esetleg úgy döntesz, hogy adsz a Slayersnek még egy esélyt, akkor 1. sorozat és 1. rész :D és készülj fel, hogy ez az egyik anime, ahol vérkomoly világmegváltásért folyó harcok és a haskockásító-edzésnek betudható röhögőgörcs típusú beszólások váltják egymást :D


És ismét mondom: NE (de tényleg, könyörgöm, és légyszi), mondom NEEEE! (!!!) az x-edik részt nézd meg először :( Az még oké, ha lemaradsz az 1. 1-2 részről, de animét az elején kezdünk :)
Én ölni tudtam volna minden egyes alkalommal, amikor arról a bizonyos 1. 1-2 részről lemaradtam, ha valami érdekel, akkor inkább végignézem neten, minthogy a sokadik részét lássam először...
Határozott előnye az 1. részeknek, hogy megtudod, hogy mit nézel, és nem arról kell eldöntened, hogy látsz egy valamilyen irányban eltolódottabb részt.

Mondjuk ez az Elfen Lied-re pl. nem vonatkozik, de azt nem is ajánlom. Bár kétségtelen, hogy nekem az egyik kedvencem, de az első rész első pár percében annyi vér folyik, amennyit egy durvább (értsd: nagyon, nagyon (*1023) durvább) horrorfilmben látsz... az anime-történelem talán legvéresebb percei :)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Lehet valami abban, amit mondasz, Hawn... Ezért máris rákerestem a Slayers 1. epizódjára. Mindjárt nézem...

De az Avatar-ral mi a baj? Úgy értem, bár van erőszak abban is, de szerintem nem olyan vészes. Nem is az erőszak ábrázolásával van problémám, hanem ami mögötte van. Az Avatar-ban kirobban egy háború. Harcolnak, és az bizony áldozatokkal jár. De nincs benne sok vér. Ami azt illeti, az eredeti változatban szinte semmi vér nincs. A bővítettben is alig valamivel több. Minden okkal történik, a cselekmény logikus, a rosszak elbuknak, a jók győznek. Ez így rendben van. Mindennek van értelme. Persze lehet, hogy tényleg mellélőttem, és nem kéne engedni a kölyöknek ezt sem. Mentségemre szolgáljon, előtte kikértem egy pedagógus kollégám véleményét, hogy szerinte nézhetem-e együtt a gyerekkel. Ő mondta, hogy leszámítva néhány hangos harci jelenetet, szerinte nem ijesztő a film. Szerintem sem az. Te mit látsz benne? Tényleg érdekel.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on October 06, 2011, 10:53:18 AM
De az Avatar-ral mi a baj? Úgy értem, bár van erőszak abban is, de szerintem nem olyan vészes. Nem is az erőszak ábrázolásával van problémám, hanem ami mögötte van. Az Avatar-ban kirobban egy háború. Harcolnak, és az bizony áldozatokkal jár. De nincs benne sok vér. Ami azt illeti, az eredeti változatban szinte semmi vér nincs. A bővítettben is alig valamivel több. Minden okkal történik, a cselekmény logikus, a rosszak elbuknak, a jók győznek. Ez így rendben van. Mindennek van értelme. Persze lehet, hogy tényleg mellélőttem, és nem kéne engedni a kölyöknek ezt sem. Mentségemre szolgáljon, előtte kikértem egy pedagógus kollégám véleményét, hogy szerinte nézhetem-e együtt a gyerekkel. Ő mondta, hogy leszámítva néhány hangos harci jelenetet, szerinte nem ijesztő a film. Szerintem sem az. Te mit látsz benne? Tényleg érdekel.

Ok... "néhány" hangosabb harci jelenet, annyian halnak meg benne, mint a 300-ban, az egész ki van hegyezve arra, hogy 1 rossz lépés, és jó esetben nem marad belőled annyi, hogy egy nantang jól lakjon, "kissé" mindenki erőszakos beállítottságú, röpködnek a nagy energiát kiadó szerkezetek (bombák, rakéták, stb.), és akkor még nem is említettem, hogy Quaritch gyakorlatilag népirtást akar végrehajtani... kétszer... és ebből az Otthonfa elpusztítása eléggé pontosan van ábrázolva...
Mondjuk úgy, hogy ha a 16-karikát (ha jól emlékszem volt annyi is) nem is érdemli meg, de azért...

Quote from: P.A.'li makto on October 06, 2011, 10:53:18 AM
Lehet valami abban, amit mondasz, Hawn... Ezért máris rákerestem a Slayers 1. epizódjára. Mindjárt nézem...

:D :D :D ;D
Komolyan, ha nagyon nem jön be, akkor a 2. sorozatának az első pár részét nézd meg... Xellos megszeretteti veled, az biztos. Hogy hogyan? "Az titok." ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!