Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

A Slayers poénjai megnevettetnek, az nem vitás. Észrevettem ám, hogy van egyfajta humor benne...

Az Avatart illetően azonban nem győztél meg. Nem a halottak száma számít! Ismétlem; az nem baj, ha a gyerek látja, hogy a háború tömeges pusztulást jelent. Szerencsére nem röpködnek letépett fejek és végtagok, mint a "300"-ban, ami szintén egy módja a realisztikus háborúábrázolásnak, de azt egyértelműen nem mutatnám meg egy gyereknek! Az Avatar ilyen szempontból nagyon light-os! Minden esetben hirtelen képvágás van, ahol valami rút, véres jelenet következne! Tudjuk, sejtjük, hogy a levegőben repülő emberek és na'vik valószínűleg nem élik túl a történteket, de nem hörögnek premierplánban, nem okádnak vért, és -még egyszer- nem hagyják el kezüket-lábukat, mint az említett "300"-ban. Azt kell mondjam, Eytukan is olyan jólnevelt, kultúrált módon hal meg, hogy nem álmodik tőle rosszakat egy 8 éves. Grace mikor megsebesül, nem kezd el vért köpni és sikítozni, hanem méltósággal, csendben viseli a sorsát, és a felmutatott testváladék mennyisége sem sokkal több, mint amit egy ujj elvágásánál megtapasztalhat bárki.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Jó, én tényleg nem akarok semmibe se beleszólni, meg igazából tisztában vagyok vele, hogy a gyerekmesék nagy része durvább horror, mint A horror filmek (a farkas megeszi Piroskát és a nagymamáját, a farkast leöntik forró vízzel, miközben meg akarja enni a malacokat, gonosz mostohák sorakoznak fel, csak arra várva, hogy válogatott módszerekkel vessenek véget, avagy keserítsék meg kedvenc mostohagyermekük életét...). Én csak arra utaltam (és a finomfőzelékre utáltam), hogy az Avatar inkább felnőttekenk (/tiniknek) kékült, nem pedig gyerekeknek.

A másik meg tényleg az, hogy az animék jó része szintén durvább, mint az azonos korúaknak készült filmek...
Majd amikor Lina először használja a Szörnybéklyót (ha elérsz addig :D), meglátod... utána 2. sorozat végén Phibrizzo a Pokol Szolgája ... rosszalkodik, majd látogatást tesz a Rémálmok Hercege ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

No igen... a rémálmok hercege .) nagy arc bírom a "humorát" vagy ink fintornak lehet mondani? ;)


"Hatalmam a tudatomban rejlik. Taudatom a hatalmam! A tudatom szabadon szárnyal, a hatalmam is szabadon szárnyal!"

"Én vagyok minden sötétség forrása és megteremtője. A káosz óceánján aranyként ragyog testem. Belőlem fakad a gonoszság és a világ összes szenvedése. Az egyszerű halandók rémálmait Én szövöm fagyos borzalommá és Én kísértem a gyenge szívűeket magányos óráikban. Én vagyok a Rémálmok hercege!"

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on October 06, 2011, 11:52:51 AM
... tisztában vagyok vele, hogy a gyerekmesék nagy része durvább horror, mint A horror filmek (a farkas megeszi Piroskát és a nagymamáját, a farkast leöntik forró vízzel, miközben meg akarja enni a malacokat, gonosz mostohák sorakoznak fel, csak arra várva, hogy válogatott módszerekkel vessenek véget, avagy keserítsék meg kedvenc mostohagyermekük életét...). Én csak arra utaltam (és a finomfőzelékre utáltam), hogy az Avatar inkább felnőttekenk (/tiniknek) kékült, nem pedig gyerekeknek.
Ez utóbbit aláírom! Ez biztosan így van.

Ami a meséket illeti... Nos, sokáig nem értettem, hogy miért óvják a gyerekeket az akciófilmektől, mikor valóban igaz, amit te is mondasz a mesékbeli durva erőszakról. Aztán egyszer valahol olvastam egy cikket erről, és teljes mértékben megvilágosodtam! A mai napig sajnálom, hogy nem tettem el azt az írást, mert én nem tudom olyan részletesen visszaadni, amit ott olvastam! Valami olyasmi volt benne, hogy amíg a mesékben az áldozatnak (hozzáteszem: KIS számú áldozatnak) mindig van valami szerepe, és a büntetésnek oka, addig az akciófilmekben számolatlanul hullanak a statiszták, a ,,névtelen" mellékszereplők (akik talán csak rosszkor voltak rossz helyen), haláluk értelmetlen, igazságtalan, és jelentéktelennek ábrázolt motívum.
Elsikkad az a tény, hogy a felrobbantott, legépfegyverezett és kardélre hányt tömeg minden egyes tagja valakinek a fia, apja, testvére, barátja vagy volt szobatársa, akiért valaki ugyanúgy sír és gyászol, mintha a főhős távozott volna el! Még nevük sincs, csak arra kellenek, hogy a rosszfiú, vagy maga a jófiú eltegye őket láb alól, hiszen az ilyen filmekben a jófiú is jogosultsággal bír bárkit bármilyen eszközzel félreállítani! Sőt! Viccesnek is beállítható a jelenet, amelyben valaki az életét veszti megalázó körülmények között, méltatlanul, és teljesen hiábavaló módon!
A másik dolog, amit már én tennék hozzá még, hogy az sem mindegy, hogyan, milyen részletességgel van ábrázolva az erőszak. Piroska esete akkor lenne horror, ha a mese nem elégedne meg azzal az egyszerű fordulattal, hogy ,,bekapta őt a farkas", hanem kitérne olyan részletekre, mint például a fej leharapása, majd az agyvelő kiszippantása...
És persze a jó sohasem bukhat el, semmilyen formában! Piroska végül sértetlenül kerül elő a farkas hasából, szó sem lehet olyan befejezésről, amelyben a farkas emésztőnedvei akár a legcsekélyebb mértékben is kikezdték volna feldarabolt és összerágott hulláját! A mesében a főhős mindig megússza, mert úgy igazságos, és a gyerekek igazságérzetét tilos megsérteni egy olyan galád húzással, mint például egyik vagy több hős feláldozása!
A rossz pedig szükségszerűen mindig meglakol, mégpedig a bűnének megfelelő mértékben. Egy emberevést nem lehet elintézni azzal, hogy pudli alakúra nyírják a farkas szőrét. Ott bizony a büntetés halál! A gyerekek csak azt érzékelik ebből, hogy a gonosz likvidálva van örökre, nem kell attól tartani, hogy valaha visszatér. És közben nem látják, mert nincs részletezve, hogyan fullad bele a patakba, kigúvadt szemekkel vívva haláltusáját. Mert nem az a cél, hogy elborzasszon, hanem hogy igazságot tegyen.
Szerintem az Avatar valahol a két kategória között van. Nem gyerekmese, de nem is egy akcióthriller. ,,Felnőtt mese". Talán.

:)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Ok, ebben tényleg van valami.
Ezzel kapcsolatban mondanám, hogy anime =/= gyerekmese. Kevés ujjam van ahhoz, hogy összeszámoljam a kevésbé happy end-es darabokat...

Példának tökéletes a Naruto:
A 150. rész körül (előtte, de nemtom, hogy pontosan melyiknél) kezdődik egy olyan 80 részes filler-sorozat. Ezekben a fillerekben több jó(/viszonylag ártatlan)fiú hullik el, mint 1-2 Alien filmben.


Quote from: Daryus on October 06, 2011, 01:16:02 PM
No igen... a rémálmok hercege .) nagy arc bírom a "humorát" vagy ink fintornak lehet mondani? ;)

Az tuti, hogy van egy stílusa :D De az azért érdekelne, hogy ő úgy gonosz, mint a Fairy Tail-ben Zeref, tehát pusztán olyan nagy az ereje, hogy az kihat mindenre, akkor is, ha nem akarja, vagy csak simán az...
Mármint, miután Phibrizzo megkapja az "elfenekelését"... ma Daryus, te tudod mi történik, a többieknek meg nem spoilerezek :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

ezért neveztem fintornak... mert oka nem volt rá, max 1, de az is megfogta a "démon" lábát .P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 07, 2011, 09:14:51 AM
ezért neveztem fintornak... mert oka nem volt rá, max 1, de az is megfogta a "démon" lábát .P

Igen, de ha elvileg olyan nagyon gonosz, akkor
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

Quote from: Hawnuyu atxen on October 07, 2011, 09:21:20 AM
Quote from: Daryus on October 07, 2011, 09:14:51 AM
ezért neveztem fintornak... mert oka nem volt rá, max 1, de az is megfogta a "démon" lábát .P

Igen, de ha elvileg olyan nagyon gonosz, akkor

ok-okozat... valamit biztos tudott, és még szükség lehet Linára, vagy csak
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Nnnna! Megvolt a Slayers első 2 része. A 3.-at már nem találtam, így még mindig nem tudom, hogy a kezesfülű Pokotanyúl hogy került hozzájuk. Viszont egyre viccesebbnek találom. (Csak azt nem, hogy a kölyköm Lina-jelmezt és plüss-Pokotát akar...)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on October 10, 2011, 03:56:21 PM
Nnnna! Megvolt a Slayers első 2 része. A 3.-at már nem találtam, így még mindig nem tudom, hogy a kezesfülű Pokotanyúl hogy került hozzájuk. Viszont egyre viccesebbnek találom. (Csak azt nem, hogy a kölyköm Lina-jelmezt és plüss-Pokotát akar...)

:'( Kehe, ma Pam, nagyonkegyetlenmódonhihetetlenül KEHE!!!
A Slayersnek nem, ismétlem NEM, mondom NEM az az első x része, ahol azzal a nyúl-plüssel kockulnak fülileg!
Be kell vallanom azt a sorozást még én se láttam, de az már vagy a 4.!
(Slayers, Slayers Next, Slayers Try, és aztán ez)

Ha az elsővel akarod kezdeni (és higgy nekem, azzal akarod), akkor:
Slayers - A Kis Boszorkány


(Indavideo a barátod, ha magyarul akarsz animéket nézni, egyébként meg ha hirtelen nem találod a kövi részt, akkor Google-be írj be annyit, hogy "Slayers x. rész", és minden valószínűség szerint az Indavideos lesz az első. Ebben az esetben viszont figyelj az elején az opening-re, hogy a jó sorozat x. részét nézd meg ;)))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on October 10, 2011, 04:08:17 PM
(Slayers, Slayers Next, Slayers Try, és aztán ez)
Slayers Revolution, Slayers Evolution-R  (az utolsó két évad, amit most is nyomat az Animax, megjegyzem, tíz éves kihagyás után készültek...  ::) )

Az Indav. minősége pedig mélyen lent van a pincében, én csak utolsó esélyként ajánlanám, de most hirtelen nem jut eszembe, hol lehetne jobb minőségben megkaparintani...

Daryus

elmondom, hogy szerintem az összes évada közül az a nyulas a legrosszabb x)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 11, 2011, 05:13:09 AM
elmondom, hogy szerintem az összes évada közül az a nyulas a legrosszabb x)

Ahogy azt külföldi társaink mondanák az általánosan angol nyelvű topicok-ban: "Seconded." " 'nuff said." és hasonlók.

A kedvencem benne akkor is az, hogy ott a zseniális kardforgató, de inkább a plüssnyúlnál hagyják a világban levő legerősebb mágikus kardot... sajnos addig nem sikerült eljutnom benne (értsd: nem láttam a részt, ahol elmondták), hogy hogyan került vissza a Gorun Nova a "fő" világába a Slayers-Uni(multi-?)verzumnak.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

QuoteHa az elsővel akarod kezdeni (és higgy nekem, azzal akarod), akkor:
Slayers - A Kis Boszorkány

De hiszen ezzel kezdtem!  :o
És a másodikkal folytattam.  Azt nem tudtam, hogy még 73 évig kéne egyfolytában néznem, hogy eljussak a nyúlig!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on October 11, 2011, 12:16:10 PM
QuoteHa az elsővel akarod kezdeni (és higgy nekem, azzal akarod), akkor:
Slayers - A Kis Boszorkány

De hiszen ezzel kezdtem!  :o
És a másodikkal folytattam.  Azt nem tudtam, hogy még 73 évig kéne egyfolytában néznem, hogy eljussak a nyúlig!

:-[ :-X
Akkor srry, nem szóltam, csak elkezdtél arról a kockás fülű plüssmicsodáról beszélni, én meg megijedtem :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

A nyúlról csak onnan tudok, hogy az Animaxon adott sorozatban benne volt. De javaslatodra megkerestem a neten az első évadot, és azt kezdtem el nézni. Csak valahogy a 2. rész után megszakadt a dolog, és csak a Slayers next 3. részét találtam, azt meg gondoltam, hogy nem az a közvetlen folytatás.  :(
Na, mindegy. Ma délután is az ment háttérzajnak; akkorákat röhögtem rajta!

facebook: soaia leNa`vi

Shauni

Quote from: Daryus on October 11, 2011, 05:13:09 AM
elmondom, hogy szerintem az összes évada közül az a nyulas a legrosszabb x)
Ezzel szerintem sokan egyetértenek...  ^^

Quote from: Hawnuyu atxen on October 11, 2011, 07:26:11 AM
A kedvencem benne akkor is az, hogy ott a zseniális kardforgató, de inkább a plüssnyúlnál hagyják a világban levő legerősebb mágikus kardot... sajnos addig nem sikerült eljutnom benne (értsd: nem láttam a részt, ahol elmondták), hogy hogyan került vissza a Gorun Nova a "fő" világába a Slayers-Uni(multi-?)verzumnak.
Ööö... Ha jól vettem le, akkor a kérdés, hogy hogyan került a fénykard (Gorum Nova) Pokotához (plüss nyúlhoz)...
Hát...

Hawnuyu atxen


De mindegy, inkább ne menjünk bele :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on October 11, 2011, 01:21:44 PM

De mindegy, inkább ne menjünk bele :D
lol  ;D  ;D Ebbe még így nem gondoltam bele, de igazad van ^^
(azért, több helyen is meglátszik, hogy ezt a két évadot csak a pénzért csinálták... a legtöbb jó animét ezzel rontják el  ::) )

Hawnuyu atxen

Nem, kedves Shauni, a legtöbb animét azzal rontják el, hogy elkezdik gyártani...
(gondolok gyakorlatilag minden manga alapján készült animéra... tudom, hogy már kezd unalmassá válni, hogy ezt mondogatom, de olyan szent igaz... még akkor is, ha NÉHA tudnak normális alternatív befejezéseket is csinálni)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!