Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daryus

az egy kamukard, amit még valaki csinált... nemtom asszem
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on October 11, 2011, 01:50:35 PM
Nem, kedves Shauni, a legtöbb animét azzal rontják el, hogy elkezdik gyártani...
(gondolok gyakorlatilag minden manga alapján készült animéra... tudom, hogy már kezd unalmassá válni, hogy ezt mondogatom, de olyan szent igaz... még akkor is, ha NÉHA tudnak normális alternatív befejezéseket is csinálni)
Igaz, igaz...  :(

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 20, 2011, 12:18:54 PM

most mondjátok, hogy nem csinálták meg ezt jól x)

*leborul az FMA nagysága előtt* (és ezzel mindent elmondtam... klasszikus, alapmű, kötelező darab és úgy általában a "Top 1" vezetője :P)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

spec a videóra értettem... az FMA alap, hogy a legjobbak egyike .P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

És szerinted én mire értettem? Azt leszámítva, hogy unblock az FMA-ra :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

#146
véleményt kérek x)

FMA brotherhood Movie (2011) Subbed trailer

fake-nek tartom, bár vannak zavaró körülmények... most az, vagy nem? ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Shauni

Quote from: Daryus on October 31, 2011, 09:51:23 AM
véleményt kérek x)

FMA brotherhood Movie (2011) Subbed trailer

fake-nek tartom, bár vannak zavaró körülmények... most az, vagy nem? ^^
Nem, nem fake... És már ki is jött, bár én még nem találtam online meg, de egy japán ismerősöm már többször is nézte moziban, és szerinte állati jó lett. Remélem, télleg jó lett  :D

Hawnuyu atxen

Asszem most dőlt el, hogy meg fogom nézni közelebbről a Brotherhood-ot... meg elolvasom a mangát...
Csak pár "apró" gond van:

suli, Dragon Age 2, Assassin's Creed - Revelations, The Witcher I-II, Elder Scrolls

Hirtelen "csak" ennyi... de nemsokára jön az Örökség Trilógia 4.-befejező része, csak az még sokkára, mert a fordítók megfordítják a "nem sokára" kifejezést is, így "sokára" lesz belőle...
Meg jön még egy Dragon Age könyv (végre a jelenről)... meg van 2 AC könyv is...

(és, csak hogy kis ON is legyen:)

Meg számtalan anime, amit nem láttam és manga, amit nem olvastam :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

hawn mélységesen elszomorít, hogy a skyrim (mert gondolom arról van szó :o) az utolsó helyet zárta be nálad, és a Mass effektet meg sem említetted... szégyelld össze magad   >:( >:(  8) 8) 8) :P :P :P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 31, 2011, 06:40:00 PM
hawn mélységesen elszomorít, hogy a skyrim (mert gondolom arról van szó :o) az utolsó helyet zárta be nálad, és a Mass effektet meg sem említetted... szégyelld össze magad   >:( >:(  8) 8) 8) :P :P :P

Oka van, s ha engeded, megpróbálom megmagyarázni:

A Dragon Age II-t most játszom.
Az Assassin's Creed... talán a kedvenc játékom.
A The Witcher II-t a barátaimtól kaptam, de az 1-el akartam kezdeni, csak aztán elakadtam, meg folyt az élet.
Az Elder Scrolls-ról hallottam már, de sok más játékról is, és egy élet kevés lenne mindet végigjátszani, plussz annyi pénz a világon nincs.

A Mass Effect meg... igaz, azt is meg kell játszani... Ráadásul a Blood Dragon Armor a 2. részében baromi jól néz ki :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on October 31, 2011, 06:36:22 PM
Asszem most dőlt el, hogy meg fogom nézni közelebbről a Brotherhood-ot... meg elolvasom a mangát...
Szerintem a mangával kezd ^^
A sok "apró" gondhoz meg hajrá XD Nekem kilóméteres hosszúságú anime, manga és könyv listám van, amikre két élet is kevés lenne... :'D

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on November 01, 2011, 08:30:50 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on October 31, 2011, 06:36:22 PM
Asszem most dőlt el, hogy meg fogom nézni közelebbről a Brotherhood-ot... meg elolvasom a mangát...
Szerintem a mangával kezd ^^
A sok "apró" gondhoz meg hajrá XD Nekem kilóméteres hosszúságú anime, manga és könyv listám van, amikre két élet is kevés lenne... :'D

Nekem most épp:
20 körüli anime (közte a Mobil Suit Gundam, aminek van vagy 10 sorozata, és (asszem) mind 50 részes...
meg se számolom, hogy mennyi manga, + legalább 10-et olvasok, amikor épp kijön :D

Könyvből meg az általános műveltség keretén belül akarom majd valamikor kínozni magam a fentieken kívül... (Sorstalanság, Iskola a határon, stb. ... amiket érettségire tudni kellett volna ;D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan

QuoteQuote from: Daryus on Yesterday at 12:30:40 pm
hawn: mennyire igaz.. lásd még: Blair ^^

*Falba veri a fejét* Hogy feledkezhettem meg a "kis cicáról nagy varázserővel"? Cry

(most eszembe jutott, hogy a francba, hogy nem jönnek gyakrabban (olyan 30X gyakrabban) új részek a mangából... pedig már megindultak a Kisshin felé Cry Cry)
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)

Hawnuyu atxen

Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
QuoteQuote from: Daryus on Yesterday at 12:30:40 pm
hawn: mennyire igaz.. lásd még: Blair ^^

*Falba veri a fejét* Hogy feledkezhettem meg a "kis cicáról nagy varázserővel"? Cry

(most eszembe jutott, hogy a francba, hogy nem jönnek gyakrabban (olyan 30X gyakrabban) új részek a mangából... pedig már megindultak a Kisshin felé Cry Cry)
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)

Hogy kapni-e... bevallom, fogalmam sincs...
Én neten szoktam mangákat olvasgatni (előny: angol nyelv gyakorlása, főleg, hogy némely manga 50%-ban érthetetlen, mert nem állnak össze a betűk mondatokká :P).
Amúgy az általános szabály érvényes:
van az anime, és van a (!) MANGA (!) (az animét befejezték a mostani manga kb 3/4-énél :P ettől még jó persze, de a manga sokkal jobb)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)
Tudtommal nem lehet kapni... De ahogy Hawn is írta, neten több helyen is meg lehet találni (angolul).

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on November 06, 2011, 08:46:14 AM
Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)
Tudtommal nem lehet kapni... De ahogy Hawn is írta, neten több helyen is meg lehet találni (angolul).

Iiiiigazából nem vagyok benne biztos, hogy magyarul nem lehet...
Fairy Tail-t, Naruto-t, meg még párat már találtam magyarul is... szerintem kis (sok) keresgéléssel biztos lehetne találni Soul Eater-r is.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)
El kell jönni Animekarácsonyra, és ott megnézni, ha meg ott sincs, akkor beszereztetni valamelyik ügyes forgalmazóval.

facebook: soaia leNa`vi

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on November 06, 2011, 08:50:53 AM
Quote from: Shauni on November 06, 2011, 08:46:14 AM
Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)
Tudtommal nem lehet kapni... De ahogy Hawn is írta, neten több helyen is meg lehet találni (angolul).

Iiiiigazából nem vagyok benne biztos, hogy magyarul nem lehet...
Fairy Tail-t, Naruto-t, meg még párat már találtam magyarul is... szerintem kis (sok) keresgéléssel biztos lehetne találni Soul Eater-r is.
Én már kerestem, és csak online találtam pár fejezetet.

Pay'itan

Quote from: P.A.'li makto on November 06, 2011, 08:54:36 AM
Quote from: Pay'itan on November 06, 2011, 02:46:39 AM
Itthon is lehet kapni Soul eater mangát? Az érdekelne, mert az animéből láttam pár részt és tetszett. :)
El kell jönni Animekarácsonyra, és ott megnézni, ha meg ott sincs, akkor beszereztetni valamelyik ügyes forgalmazóval.
Egyelőre úgy tűnik, hogy így lesz. :)
De amúgy meg igazad van.  :P