Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Daryus


a kép életlen, és kicsit béna lett de asszem ki lehet venni mi is akar ez lenni ^^

aki nem ismerné fel annak itt van .D

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto


facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Quote from: P.A.'li makto on December 06, 2011, 03:36:33 PM
Na jó, ez mi ez?

ha azt mondom, hogy Humán Transzmutációskör sokat nem mond el .)

Full Metal Alchemist :)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on December 06, 2011, 03:39:40 PM
Quote from: P.A.'li makto on December 06, 2011, 03:36:33 PM
Na jó, ez mi ez?

ha azt mondom, hogy Humán Transzmutációskör sokat nem mond el .)

Full Metal Alchemist :)
Ja, hogy aaaaaz!!?!!?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Rajz, vagy simán kinyomtattad?

Amúgy meg helyesírásilag:
Quote from: Daryus on December 06, 2011, 03:39:40 PM
ha azt mondom, hogy humán transzmutációs kör sokat nem mond el .)

Fullmetal Alchemist :)

Az utóbbi jobban fáj :D
("Testvérek között is megér vagy 200-at. (...) Ha belegondolok, hogy egy éjszaka a fogadóban 100.000-be fáj..."
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

#165
Quote from: Hawnuyu atxen on December 07, 2011, 10:51:55 AM
Rajz, vagy simán kinyomtattad?

20 perces unalmam végeredménye .) és körző + vonalzó + 2 féle ceruzáé .)

viszont a Fullmetal-al kapcsolatban elnézést nem néztem x') most szégyenlem magam elbújok a sarokba és sírok egy kicsit jó? .)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on December 07, 2011, 10:59:36 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on December 07, 2011, 10:51:55 AM
Rajz, vagy simán kinyomtattad?

20 perces unalmam végeredménye .) és körző + vonalzó + 2 féle ceruzáé .)

viszont a Fullmetal-al kapcsolatban elnézést nem néztem x') most szégyenlem magam elbújok a sarokba és sírok egy kicsit jó? .)

Az a minimum :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

feelthemagic

akkor itt folytatom mer' a végén leszidnak :D

ja sajna a 175. rész után(hero of the hidden leaf) nagyon sok rész filler..kb az összes >:(

Hawnuyu atxen

Quote from: feelthemagic on December 18, 2011, 02:06:00 PM
akkor itt folytatom mer' a végén leszidnak :D

ja sajna a 175. rész után(hero of the hidden leaf) nagyon sok rész filler..kb az összes >:(

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a 135. rész ("The Promise That Could Not Be Kept") után MINDEN EGYES RÉSZ FILLER.
Semmi nem történik, ha meg mégis, az sem visz semmit előre történet-szempontból (a filler definíciója... olyan rész, ami van, meg -esetenként- még jó is, de stagnál a történet közben).

Ha belegondolsz, akármelyik részben / küldetésben korábban történtek fontos dolgok (Pl.: az első nagy küldetésben megmutatkozott a Kyuubi, Kakashi-ról kiderült, hogy sharingan-szeme van, utána a vizsgán Sasuke is használta már, Orochimaru megpecsételte, később Naruto tanult Jiraya-tól...)
A 135. rész után pedig semmi lényeges nem történik, a karakterek nem fejlődnek, csak össze-vissza elmennek egy-egy küldetésre. A mangában is a Naruto-Sasuke harc után már az jön, hogy Naru lelép Jiraya-val arra a 3 évre. (és ők le is lépnek, nem maradnak ott még x időn keresztül, mint az animéban).

Nem azt mondom, hogy nem érdekesek ezek a részek, mert még élveztem is a legtöbbet, de azért jobb, ha megy a sztori, mintha nem...

A Bleach-el is ez a baj... a Karakura-szuperhősös micsodákból az első még nézhető volt (1szer... másodszorra már fájt tőle a hasam, és nem a nevetéstől, hanem az emészthetőségben fellépő problémák miatt). Később meg egész "arc"-okat (talán "fejezet") szentelnek arra, hogy a manga ellépjen kicsit, és mehessenek tovább...
A Bleach nézését akkor hagytam abba (és tértem át -eddig- végleg a mangára), amikor az egyik filler-arc-ban mindenki kardjának a lelke össze-vissza szaladgált. Ebből gyakorlatilag 2 arc van, az elsőt még végignéztem, aztán hál' Istennek rájöttem, hogy van neten mangaolvasási lehetőség.
Azóta több mangát olvasok, mint animét nézek / tankönyvet ( :P ).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

feelthemagic

igen, valamennyire igazad van
a 175. részt azér írtam mer ott kb akár be is fejezhették volna mer ami részek azután jöttek csak időpocsékolás,  pedig még lehetnének epikus küzdelmek ...vagy ha azok nem akkor mondjuk azt is mutathatnák ahogy naruto tanítja konohamaruékat  pl.

P.A.'li makto

Én meg itt reagálnék a szombati kijelentésedre, Hawn, miszerint a "Bakugan" nem anime.
Kérdésem: miért? Rajzfilm, japán, nagy szeme van a szereplőknek...  :P Mi kell még, hogy anime legyen? De most komolyan!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: feelthemagic on December 18, 2011, 02:25:00 PM
igen, valamennyire igazad van
a 175. részt azér írtam mer ott kb akár be is fejezhették volna mer ami részek azután jöttek csak időpocsékolás,  pedig még lehetnének epikus küzdelmek ...vagy ha azok nem akkor mondjuk azt is mutathatnák ahogy naruto tanítja konohamaruékat  pl.

Azt nem szokták mutatni... de az eredménye... ezt nem írom le (még spolier-ben sem), de az bizony elég kemény :D

Quote from: P.A.'li makto on December 18, 2011, 02:38:36 PM
Én meg itt reagálnék a szombati kijelentésedre, Hawn, miszerint a "Bakugan" nem anime.
Kérdésem: miért? Rajzfilm, japán, nagy szeme van a szereplőknek...  :P Mi kell még, hogy anime legyen? De most komolyan!

Nemtom... hivatalosan lehet annak nevezni, de részemről van egyfajta szint... példának okáért ami Cartoon Network-ön megy, az nálam nem számít animénak (még ha esetleg az is, de ez talán csak ebben az esetben fordul elő).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

QuoteNemtom... hivatalosan lehet annak nevezni, de részemről van egyfajta szint... példának okáért ami Cartoon Network-ön megy, az nálam nem számít animénak (még ha esetleg az is, de ez talán csak ebben az esetben fordul elő).
Ahh, vagy úgy?!?! Értem... Az más...

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on December 18, 2011, 03:14:29 PM
QuoteNemtom... hivatalosan lehet annak nevezni, de részemről van egyfajta szint... példának okáért ami Cartoon Network-ön megy, az nálam nem számít animénak (még ha esetleg az is, de ez talán csak ebben az esetben fordul elő).
Ahh, vagy úgy?!?! Értem... Az más...

Eléggé kretén egy meghatározás, tudom, de valahol az olyan dolgok, ahol x millió miacucc van, és az összeset össze kell gyűjteni, mert akkor jó lesz típusú dolgok szerintem egyszerűen nem sorolhatóak egy kategóriába a mesterművekkel (pl. hol van az összes Bakugan, meg hasonlók egy FMA-hoz képest? Bocs, rossz a kérdés... hogy jövök én ahhoz, hogy egy mondatban említsem ezt a kettőt? :o)
(és igen, pl. a Pokemon se nem jut közel a felső 10000-hez, de pl. a Dragon Ball -akármilyen kevés részt láttam is belőle- igen. Ott viszont legalább céllal történnek a dolgok, mondhatnám: van főtörténet, nem csak részenkénti mi-történt-ma.)


A másik meg az a faktor, ami azt írja le, hogy mennyire szúrják el az adott valamit. Merthogy a Bakugan tele van nagyobbnál óriásibb nem megmagyarázott hülyeségekkel (van két szörny, 1 erőpont különbség esetén már eldőlt a meccs, de azért az 1000-el erősebb támadásokat lerázzák magukról simásan...).

Az animax-osak általában elfogadhatóak, de ott is van néhány határeset. Ami meg élőszereplős, és mégis műsorra rakják... na, az az, amit soha az életbe nem fogok felfogni, hogy ki volt, az az "okos" humanoid kreatúra, aki úgy döntött, hogy ilyen kuka-töltelékeket rak műsorra. Az AXN-en rendben lenne. Egy csatornán, aminek a neve is azt mutatja, hogy animékat sugároz... nos... nem.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

feelthemagic

jó, azt énis láttam hogy konohamaru használta a rasengant temari ellen :D
de, na mind1,  nem erre céloztam...olyanra gondoltam hogy igazi tanárként van ott naruto (lásd: kakashi és a 7. csapat :D )

Kargarosz


Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on December 19, 2011, 04:59:39 AM
Opening Theme: Elfen Lied " Lilium " (Full Version)


Mennyire jó ez az anime? Nekem való lenne?

Hátömm... attól függ, hogy mennyire bírod gyomorral, amikor egy, az evolúció következő lépcsőfokán levő leányzó bemutatja néhány ember gyomrát (vagy letépi a fejüket, kezüket, lábukat...)... egy próbát szerintem bőven megér*, ha meg tetszik, akkor javaslom a mangát, mert az /def jobb :D


*nekem még mindig az egyik kedvencem
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Letöltöttem az 1. részbe bele kuksoltam. A zenéje nagyon jó hallottam már régebben is csak nem tudtam melyik animéről van szó. Mindenképp végig fogom tolni a talicskát.

Viszont most a Takonyból z, meg az Inuyashát fogom folytatni gőz erővel.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on December 20, 2011, 05:58:28 AM
Letöltöttem az 1. részbe bele kuksoltam. A zenéje nagyon jó hallottam már régebben is csak nem tudtam melyik animéről van szó. Mindenképp végig fogom tolni a talicskát.

Csak aztán olvasd meg a mangát, ha lesz időd... a történet kb 2/3-a abban van benne... és a durvább részről van szó.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!