Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kargarosz

Quote from: Hawnuyu atxen on December 20, 2011, 06:25:25 AM
Quote from: Kargarosz on December 20, 2011, 05:58:28 AM
Letöltöttem az 1. részbe bele kuksoltam. A zenéje nagyon jó hallottam már régebben is csak nem tudtam melyik animéről van szó. Mindenképp végig fogom tolni a talicskát.

Csak aztán olvasd meg a mangát, ha lesz időd... a történet kb 2/3-a abban van benne... és a durvább részről van szó.

Olyan ódákat zengenek már erről a 12 részről is, hogy csuhaj....majd, ha lesz időm megnézem, de most egyenlőre az Inuyasha,és a takonypóc lefoglal.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on December 23, 2011, 02:58:19 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on December 20, 2011, 06:25:25 AM
Quote from: Kargarosz on December 20, 2011, 05:58:28 AM
Letöltöttem az 1. részbe bele kuksoltam. A zenéje nagyon jó hallottam már régebben is csak nem tudtam melyik animéről van szó. Mindenképp végig fogom tolni a talicskát.

Csak aztán olvasd meg a mangát, ha lesz időd... a történet kb 2/3-a abban van benne... és a durvább részről van szó.

Olyan ódákat zengenek már erről a 12 részről is, hogy csuhaj....majd, ha lesz időm megnézem, de most egyenlőre az Inuyasha,és a takonypóc lefoglal.

Szerintem több az... van egy bónuszrész (lehet, hogy az a 13., így meg nem mondom).
De... csak a történet feléig jut el... jó, én ezt elismerem, de a manga... legalább kétszer olyan jó (a történet második felével jobb :))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Na, csak megírok egy gyors, és rövid (ha-ha, khmm) ajánlót :)
Lényeg a lényeg, a szünetben megolvastam egy mangát, ami egy ideje szúrta a szemem (bár inkább negatív értelemben, de végül adtam neki egy esélyt). Hátömmm, voilá:

Air Gear.
A nem túl távoli jövőben járunk, ahol is az extrém sportok kedvelői kinevetik a vadvízi evezést, a bázisugrás maximum a kamikázésoknak jó, a hegymászás meg légyfütty. A technológiai fejlődésnek (meg a történet szempontjából nem elhanyagolható múltbéli történéseknek, amelyek leírása a "megbocsájthatatlan" kategóriás spoiler-ek családjába tartozik) hála kialakult ugyanis egy új sportág, az "air trek". Kétkerekű (vagy nem), speckó görkorcsolyákon száguldoznak a "strom rider"-ek (~viharlovas)... főleg a falakon, villanyvezetékeken, és egyéb, kellemesen meghódítható helyeken (a cuccba be van építve egy kis motor, ami a méretével ellentétben enyhén szólva erős).

A főszereplő egy olyan családban él, ahol mindenki mindenkit örökbe fogadott a négy "nővérével" (ok, az egyik az húg), akikről a manga első fejezetében, ill. az anime 1. részében kiderül, hogy egy legendás AT-csapat tagjai (kivéve a legidősebbet, aki már visszavonult). Egy szép napon egy AT-csapat kegyetlenül elveri, ráadásul átveszik a sulijának az irányítását (mint a területet uraló banda, eddig a főszereplő által vezetett iskolai volt az úr), ami ugye nem tetszik senkinek, a nővérei meg nem szeretik, ha más is ütlegelős kispárnának használja őt, így összedobnak neki egy AT-re valót, hogy visszavághasson.


Ahhoz képest, hogy mennyire nem hittem, hogy így lesz, baromi jó kis sztorija van (a fenti a manga, az anime kissé máshogy kezd). Hamar kiderül, hogy a sportág piszok drága, ezért a srác elkezd részt venni az ún. "Parts War" (Alkatrész-Háború)-ban*, és két haverja is felhúzza a görkorit. Az is hamar kiderül, hogy az AT világában léteznek különböző "utak", amiket az emberek követhetnek, és mind a nyolcnak megvan a maga királya/királynője (nem mellékes, hogy a címet egy bizonyos tárgy jelzi, de az is spoiler-gyanús lenne, maradjunk annyiban, hogy regáliának híjják).

Így még nem olyan nagy szám. De egyes csaták eredményeznek némi ablaktörést, csontritkulást bizonyos végtagokban, a bőrszövet  krónikus megszakadását, illetve 1-2 harc kórházba is küldi a résztvevőit. És az az érzés, amikor még nem is találkozott senki senkivel, de már tudni, hogy pár oldalon/percen belül iszonyatos zúzás lesz... hihetetlenül dinamikus az egész, és a történet is jóval több, mint amire a sport-címszó alapján számítani lehet.
Lényegében fizikailag egész jól megmagyarázgatott dolgokat csinálnak, de attól még bőven természetfölötti történet.
Példának okáért az egyik ellenfél úgy néz ki, hogy fel sem tud állni, olyan dagadt... de ez nem akadályozza meg abban, hogy lazán futkározzon a falakon :D (meg páran meg tudják állítani az időt, vagy éppen tűzzel/elektromossággal/széllel tudnak odacsapni)
([size=05pt]bár az is igaz, amit a kérdéses topic-ba írtam, vagyis hogy elég sok benne a fanservice... és itt nem is a történet miatt (kivéve, ha harc közben tépnek szét minden, a testet fedő szövetanyagot), mint pl. az Elfen Lied-ben[/size])

Lényeg a lényeg, nekem így a manga végig-(már ameddig kiadták)-olvasása után nagyon bejön (kivéve a néhány kapitális őrültséget, ami simán túltesz Maes Hughes-on (aki tudja, hogy ki ő, az érteni foglya, aki meg nem, az mért nem nézte még végig az FMA-t?), csak néha már túlságosan is... ismét mondom, a mangában, az animének most nézem majd meg a 2. részét :D)



*
kis leírás, hogy ha megnézitek/megolvassátok, akkor egyszerűbb legyen:
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Itt egy régi fav (beteg vagyok, unatkozom, na :'D):
Stupid Sakura Project V.1

És mivel szeretem ezt a számot, ezért itt egy miseheard lyrics is =P
s**t... nem találtam meg -.-

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on January 19, 2012, 05:31:13 AM
Itt egy régi fav (beteg vagyok, unatkozom, na :'D):

És mivel szeretem ezt a számot, ezért itt egy miseheard lyrics is =P
s**t... nem találtam meg -.-

Nem értem a "stupid" jelzőt... elvégre pl. Kabuto-t teljesen tökéletesen ábrázolták, Jiraya-t méginkább (facepalm...), Gaara meg tutira nem homokot, hanem cukrot tud irányítani :) :) :)
Shino-ról meg készíts bármiféle vizuális művet, ahol érzelmeket mutat :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

http://www.filmkatalogus.hu/Ghost-in-the-Shell-Pancelba-zart-szellem--f16505

Hawn gondolom te már láttad e Animét. Most már teljes mértékben értem, hogy miért emlegették azt, hogy a Matrix innen merített. Bakker a zöld számsoros kombót egy az egybe lenyúlták. Pedig mennyire mondták anno, hogy ez eredeti ötlet stb...ja persze látom. Amúgy az Anime alap kihagyhatatlan nagyon magába szippantott főleg az utolsó 10 perc. 5/5

Daryus

nekem eredeti dvd-n is megvan... tényleg az anime egyik alapműve, és nem utolsósorban a matrix szülőanyja
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on January 19, 2012, 01:31:15 PM
http://www.filmkatalogus.hu/Ghost-in-the-Shell-Pancelba-zart-szellem--f16505

Hawn gondolom te már láttad e Animét. Most már teljes mértékben értem, hogy miért emlegették azt, hogy a Matrix innen merített. Bakker a zöld számsoros kombót egy az egybe lenyúlták. Pedig mennyire mondták anno, hogy ez eredeti ötlet stb...ja persze látom. Amúgy az Anime alap kihagyhatatlan nagyon magába szippantott főleg az utolsó 10 perc. 5/5

Jelenleg éppen szanaszéjjel szégyellem magam, és remélem hallatszik a sírás a billentyűzeten keresztül is... de nem, még, mondom MÉG nem láttam. Majd holnap megnézem ;) (aztán majd valamikor normálisan végignézem a SAC-et is).
Utána meg lesz vagy két hetem az FMA-kra... utána meg egy szorgalmi időszakom arra, hogy megvizsgáljam közelebbről a Mobil Suit Gundam-sorozatot (az összes évadával/sorozatával van olyan hosszú mint a Naruto lehet most, meg van belőle "pár" film is...)... bár előtte azért befejezem még majd az Air Gear-t (anime), hamár sikerült nem végignézni *khm*vizsgaidőszak*khm*.


A Naruto-ról jut eszembe:
Olvassa valaki a jelenleg éppen "affene,mekkorazúzás" idejét élő mangát? Csak mert Kurama éppen be fog szállni a harcba ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Itt reagálnék a konzoljátékos topicban felvetült kisebb témára:

Quote from: Shauni on January 20, 2012, 02:48:49 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on January 19, 2012, 04:01:10 PM
Ma eylan, én minimum imádom az Assassin's Creed trailer-ét, meg még x trailer-t, de valaki figyelmembe ajánlotta még korábban ezt a gyöngyszemet... ha elfogadtok egy tanácsot, mindenképpen nézzétek meg:

(Dead Island, zombivadászós játék trailer-e, de hihetetlenül jó... és kissé Elfen Lied-es hangulata is van [ij. aki átfutja a mangát vizsgaidőszakban... *lecsapja magát*])

Faján néz ki ^^ Már sok jót hallottam róla, hm... Engem inkább a High School of the Dead-re emlékeztet (neeem, nem olvastam bele :'DD)

Mmint a HSOD-ba?
Azzal is csak egy gond van... abbahagyták :P
(meg kissé sok benne a semmi értelmes értelmi tartalmat nem közvetítő, főleg férfiak számára megnyerő képi világ... rövidebben a már-már "túl az ecchi" kategóriás fanservice :P
)
De amúgy tényleg jó, meg szeressük a témát is, csak kissé mindig elmennek a felnőtteknek szóló tartalom irányába, ami ennyi hülyeséget összeütve már inkább zavaró :P
De van olyan része is, ami az Elfen Lied-re hajaz (no comment, a legszomorúbb része eddig, tessék elolvasni (én a mangáról uff-ok, az animét nem láttam :))
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on January 20, 2012, 05:40:56 AM
Azzal is csak egy gond van... abbahagyták :P
(meg kissé sok benne a semmi értelmes értelmi tartalmat nem közvetítő, főleg férfiak számára megnyerő képi világ... rövidebben a már-már "túl az ecchi" kategóriás fanservice :P
Na, pont ezért hagytam abba XD Pár fejezetig jutottam el, de meguntam (bár a véres részek jók voltak =P)
Hoppá... hogyhogy abbahagyták?  ???

Valamint: nekem zombis téma nem nagyon jön be, ez volt az első ilyen, amit olvastam. De az tetszett, amikor a zombikat püfölték ^^ Csak a többi...  ::)

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on January 20, 2012, 06:16:34 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on January 20, 2012, 05:40:56 AM
Azzal is csak egy gond van... abbahagyták :P
(meg kissé sok benne a semmi értelmes értelmi tartalmat nem közvetítő, főleg férfiak számára megnyerő képi világ... rövidebben a már-már "túl az ecchi" kategóriás fanservice :P
Na, pont ezért hagytam abba XD Pár fejezetig jutottam el, de meguntam (bár a véres részek jók voltak =P)
Hoppá... hogyhogy abbahagyták?  ???

Valamint: nekem zombis téma nem nagyon jön be, ez volt az első ilyen, amit olvastam. De az tetszett, amikor a zombikat püfölték ^^ Csak a többi...  ::)

Na jó, nem hagyták abba, csak olyan régen láttam új fejezetet, hogy akár azt is tehették...
Amúgy meg... hát igen... a történet szempontjából a fent említett "legszomorúbb rész" nagyon ott van, de azon kívül kissé túlzottan... nos... ekhm :P

A GITS-et kedvelőktől kérdezném: a film fele előtti random mászkál mindenki miért kellett?
(mert azt leszámítva... nos, GITS, 'nuff said :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Amit ma néztem meg az nem más mint az Akira.

http://www.filmkatalogus.hu/Akira--f11261

Jó volt lekötött, de annyira nem szippantott magába az egész. 5/4

A Ghost in the shell jobban bejött. Hawn amint tudod pótold kíváncsi vagyok a véleményedre.

Más: SAC az mi lenne? :) 

A HSOD ez a Highschool of the Dead lenne?

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on January 21, 2012, 04:46:02 AM
Amit ma néztem meg az nem más mint az Akira.

http://www.filmkatalogus.hu/Akira--f11261

Jó volt lekötött, de annyira nem szippantott magába az egész. 5/4

A Ghost in the shell jobban bejött. Hawn amint tudod pótold kíváncsi vagyok a véleményedre.

Más: SAC az mi lenne? :)  

A HSOD ez a Highschool of the Dead lenne?

Akkor:
Megnéztem (még tegnap) a GITS-et. Az általam ismert sorozat (GITS: SAC), ami jóval régebben készült, egész jól átvette a hangulatát. Mondjuk a felénél levő random mászkálás még mindig kissé illúzióromboló, de amúgy nagyon kircsi kis film.
Csak az volt megdöbbentő, hogy kedvenc Őrnagy-unkról kiderült, hogy jobb, mint Lucy és Uri Geller együttvéve: lehet, hogy két méterre áll a szerencsétlen sráctól (akit folyamatosan ver félholtra), de ez nem akadályozza meg abban, hogy függőlegesen feldobja ;) :D

Hamarosan megvizslatom az Innocence-t is (2. film, vagy legalábbis így most hirtelen úgy emlékszem), meg majd végignézem a SAC-ot, illetve a Solid State Society-t (másik GITS sorozat) is :)

HSOD, igen.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Highschool of the Dead-nek véletlenül nem lesz 2. évadja?

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on January 21, 2012, 03:48:05 PM
Highschool of the Dead-nek véletlenül nem lesz 2. évadja?

Nem tudom, hogy lesz-e, de... komolyan, a Wikipédia alapján az egyik legbrutálisabb rész előtt hagyják abba az animét!?! Ennél már csak az komolyabb, hogy a manga sem haladt már mióta :(
Sic transit gloria mundi.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Nem emlékszek már teljesen a végére, de annyi rémlik, hogy befejezetlen maradt. MAngát se folytatták még? Az elég cinkes akkor....pedig odahaza termelt rendesen nem? Vagy már problémák vannak?

Hawnuyu atxen

Nemtom, de ahol én mangát szoktam olvasni, ott az egyik oldalon fenn sincs (csak tudnak róla, hogy van ilyen), a másikon meg 2011 márciusában (4 hónap után) volt az utolsó felrakott fejezet (29.).
Tehát lehet, hogy nagy szünet van, vagy a fordítók nem dolgoznak rajta, vagy nem töltötték föl, vagy egyszerűen abbahagyták...
Amúgy meg az anime (wikipédia alapján) a manga alapján készült (van ilyen is ???), csak az megakadt, a manga meg egy kicsivel továbbment (az anime végén mutatott (ismét mondom: wikipédia alapján, ha nem így van, hát bocsi) áruházban történtek, aztán meg egy kis további kalandozás).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Nagyon nagy kár érte mert szívesen tovább bámultam volna. Az 1. évad tetszett remélem azért még nem fog feledésbe merülni a project.  Ghost in the sellt nem nézted meg még mi?

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on January 25, 2012, 11:02:23 AM
Nagyon nagy kár érte mert szívesen tovább bámultam volna. Az 1. évad tetszett remélem azért még nem fog feledésbe merülni a project.  Ghost in the sellt nem nézted meg még mi?

Az Innocence-t (2. film)?
Még nem, van még 1 rész + 2 ova az Air Gear-ből (annak is levajazhatnák a 2. évadát), aztán majd jön az :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

''Az Innocence-t (2. film)?''

Ez most mi lenne?