Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pay'itan

Én sem tudok hozzászólni, bár már láttam, de nem emlékszem rá, csak Yubaba-ra... XD
Amúgy én még a Hetalia-t kedvelem, bár az néha kissé...hát agyalágyult. : D

Meg még ami jó szerintem, az a Soul eater.

Hawnuyu atxen

Quote from: Pay'itan on May 19, 2011, 01:48:37 PM
Meg még ami jó szerintem, az a Soul eater.

Na igen! Az elején, amikor megláttam, hogy milyen furán van rajzolva nem is akartam tudni róla, mára benne van a "top meglehetősen kevés"-emben ;D
Főleg a manga olvasása után.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

Quote from: Hawnuyu atxen on May 19, 2011, 01:51:49 PM
Quote from: Pay'itan on May 19, 2011, 01:48:37 PM
Meg még ami jó szerintem, az a Soul eater.

Na igen! Az elején, amikor megláttam, hogy milyen furán van rajzolva nem is akartam tudni róla, mára benne van a "top meglehetősen kevés"-emben ;D
Főleg a manga olvasása után.

naja... ez nálam is így van ;)

topp 5:

1: Fullmetal Alchemist Brotherhood
2: Death Note
3: Soul Eater
4: Elfen Lied
5/1: Jigoku Shoujo/Hellgirl/Pokoli lány
5/2: Méz és lóhere... lehet röhögni, én is azt tettem ezen a művön, de azt jó sokat :D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Azt azért áruljátok már el, hogy nektek mi tetszik ezekben!

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Quote from: P.A.'li makto on May 19, 2011, 03:17:51 PM
Azt azért áruljátok már el, hogy nektek mi tetszik ezekben!

sok nézőpont van, de számomra a történet és/vagy a humor szintje... Brotherhood, Deathnote, pl nagyon ütős történet, fordulatok stb... Soul Eater... no comment kategóriájú humorzsák, amit nem a történet miatt néztem :) (bár a végére bekomolyodott)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

És van valami mondanivalójuk is, vagy csak viccesek?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Nálam (nem sorrendben!):

Kedvencek:

Fullmetal Alchemist (nemcsak a Brotherhood, főleg, hogy azt még nem is láttam végig :'()
Avatár - Aang legendája (még akkor is, ha ez nem anime, hanem rajzfilm)
Death Note (az a kavarás, ami ebben megy...)
Soul Eater (valahogy imádom, amikor összejönnek a harci jelenetek a beteggé tevő nevetéssel :P ja, és: "BOLONDOK!")
Fairy Tail (ld. S.E.)
Yu Yu Hakusho (hiába... ez volt az első anime, amit végignéztem)

Kiemelkedő helyet foglalnak el:

Hellsing, Trigun (azok a főszereplők...)
Shaman King (egyrészt a főszereplő "bölcsessége" miatt, másrészt meg... szintén a betegre röhögős típus, bár a manga teljesen más)
Slayers (ez meg gyakorlatilag fogalom... ez is kedvenc, csak a katarzis nincs meg utána annyira, mint a többinél)
Full Metal Panic (no comment, ezt meg kell nézni ahhoz, hogy megértsétek ;D csak ne éjjel, nehogy felébredjen az egész ország)
Cowboy Bebop (valahol ez is meghatározó volt az anime-nézői életemben, bár ez már nem feltétlenül az, amivel kezdeni érdemes)
Ghost in the Shell (történet...)

Naruto és Bleach (jó hosszú, néha kritikán aluli, néha tömegtermék, de vannak olyan részei, ami miatt érdemes közelebbről megvizsgálni. valamint ezek is a kedvenceim közé tartoznak, csak vannak olyan hibáik, amik miatt nincs pofám a fentiek mellé tenni őket)

Elfen Lied (na ez az, amit max akkor nézzetek meg, ha már volt szerencsétek néhány "keményebb" animéhoz... addig nem ajánlom, mert ez az az anime (vagy manga... ami persze sokkal jobb, mert az animét a manga történetének felénél abbahagyták...), aminek túl kell jutni az elején, hogy megértsd, élvezd és... nos, hogy ne legyen nagyon rossz véleményed mindenkiről, aki szereti...
az első pár percét az anime-történelem talán legvéresebb perceiként tartják számon)


Ezzel kb. minden általam látott animét le is írtam (na jó, azért nem...) a C.B. és az E.L. kivételével (16 és 18-as karikák... EZEKNÉL nem véletlen) mindet tudom ajánlani, illetve ezeket is, csak... korra és felkészültségre való tekintettel.

Kieg.: filler:
Azok az epizódok, amik nem viszik előre a történetet, csak esetleg mélyebben bemutatják a világot. Általában az olyan animékban szokott ilyen lenni, amit mangából dolgoznak át, hogy ne kelljen várni az újabb epizódokra.


Ma Pam!
Te miért nézel filmeket? ;D
Amit Daryus írt, az úgy van... bár a Soul Eater-nél én a mangát tartom az "eredeti"-nek és ott azért nem olyan vidám bárányfelhős a történet...


Quote from: P.A.'li makto on May 19, 2011, 03:34:59 PM
És van valami mondanivalójuk is, vagy csak viccesek?

Attól függ, hogy melyiknek...
Pl. az Elfen Lied-nek nagyon brutális a pszichológiai mondanivalója, de valamennyi értelmet általában meg szoktak próbálni beléjük csempészni.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

QuoteMa Pam!
Te miért nézel filmeket?
Hát ez meg milyen kérdés? Természetesen azért, hogy szórakozzak! Ilyen alapon melyik művet ajánlanátok első megtekintésre?

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

#28
Na, ez egy nehezebb kérdés... (sok dolog van, amitől elmehet a kedved, és ezek általában az elején is ott vannak, pl. nem hiszem, hogy egy félresikerült "humán transzmutáció" megnézésével lenne jó kezdeni, bár tény és való, hogy a Fullmetal Alchemist... nos, a megfelelő szó az "epic")

Fontos kérdés, hogy te néznéd, vagy ti néznétek (itt főleg 'Evi a kérdés).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

hawn... a listád nagyon hasonlít az enyémre ;)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on May 19, 2011, 04:19:29 PM
hawn... a listád nagyon hasonlít az enyémre ;)

Pedig nem is nyomtam "ctrl+c, ctrl+v"-t :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

Quote from: Hawnuyu atxen on May 19, 2011, 04:26:37 PM
Quote from: Daryus on May 19, 2011, 04:19:29 PM
hawn... a listád nagyon hasonlít az enyémre ;)

Pedig nem is nyomtam "ctrl+c, ctrl+v"-t :D

hát... én nem is írtam le ilyen részletesen az egészet, de jó látni, hogy neked van fogalmazókád, és türelmed hozzá :D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on May 19, 2011, 04:29:34 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on May 19, 2011, 04:26:37 PM
Quote from: Daryus on May 19, 2011, 04:19:29 PM
hawn... a listád nagyon hasonlít az enyémre ;)

Pedig nem is nyomtam "ctrl+c, ctrl+v"-t :D

hát... én nem is írtam le ilyen részletesen az egészet, de jó látni, hogy neked van fogalmazókád, és türelmed hozzá :D

Türelmem az van... meg nem akarom, hogy Pamnak teljesen elmenjen a kedve minden hasonlótól, márpedig van olyan, amivel nem lenne egészséges kezdeni az anime-nézést...

Amúgy pedig, ma Pam, ha találnál valamit, akkor javasolnék egy gyors guglizást, aztán legfeljebb kérdezz meg minket is, hogy van-e/mi a véleményünk az adott sorozatról.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

pam... ha úgy akarsz animét nézni, hogy 'evi nincs melletted, akkor death note... sztem az eléggé "light"-os, hogy valaki elkezdje, de történeti szempontból izgalmas... ha 'evi is jelen akar lenni, akkor a soul eatert javasolnám, mert az annyira nem durva, csak meg kell szokni a kissé furcsa világot, meg a megrajzolását. hawn mit szólsz? :) mondjuk a DN-t azért ajánlottam, mert tesómat azzal "idomítottam" az animék világához... részben )
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Háááát... azért a Soul Eater az "eléggé necces" kategória... bár lehet, hogy én látok rémeket / nem vagyok tisztában 'Evi "állóképességével".

A listánkról leginkább az Avatárt tudnám ajánlani, ha 'Evi is nézni akar valamit. Abban még megfelelő mennyiségű üzenet is van, valamint tele van a szokásos "püföljük a rossz fiúkat" dologgal, viszont szakadni kell rajta.


Ha 'Evi nem akar animét nézni (vagy Pam úgy dönt, hogy 'Evi nem akar animét nézni :P), akkor a Death Note szerintem is jó kezdésnek... bár azt arra sem mondanám, hogy "Light-os" ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Pay'itan


Daryus

#36
Quote from: Hawnuyu atxen on May 19, 2011, 04:57:15 PM
Háááát... azért a Soul Eater az "eléggé necces" kategória... bár lehet, hogy én látok rémeket / nem vagyok tisztában 'Evi "állóképességével".

A listánkról leginkább az Avatárt tudnám ajánlani, ha 'Evi is nézni akar valamit. Abban még megfelelő mennyiségű üzenet is van, valamint tele van a szokásos "püföljük a rossz fiúkat" dologgal, viszont szakadni kell rajta.


Ha 'Evi nem akar animét nézni (vagy Pam úgy dönt, hogy 'Evi nem akar animét nézni :P), akkor a Death Note szerintem is jó kezdésnek... bár azt arra sem mondanám, hogy "Light-os" ;D

ha az tényleg olyan, akkor inkább Avatart, mint Soul Eatert, igaz előbbit nem láttam bár lehet, hogy a sámán király sem lenne rossz, vagy talán a slayers :)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

na’rìngä hawnuyu

Nah próbálok találni valakit aki gyűjt mangákat de azt a 2 anime mániás csajt aki itt gyarmaton lakik sehol se érem el, mást pedig nem ismerek  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Kargarosz

A Death Note nálam spec nem kiemelkedő akkor lenne az, ha az utolsó 10 részt normálisan megcsinálták volna mert ami ott van az nagyon lerontja az egész sorozatot. Persze ettől függetlenül jó Anime, de semmi több. A Blood +-ot ugye már írtam lehet nincs nagy story, de hangulatos,érdekes karakterek, szerethetőek, és jó a zenéje. Amit pl még ajánlok és nem látta valaki Fate Stay Night.

Fate Stay Night Trailer


Hawnuyu atxen

Hát, ebben nem értünk egyet. Szerintem a Death Note-ot nem igazán lehetett volna máshogy befejezni és teljesen jó is a vége...
A másik, amiben nem értünk egyet, hogy a Blood+-nak nincs nagy története... nyilván a legösszetettebb történet díját nem viszi el, de szerintem ez is teljesen okés.


Quote from: Daryus on May 20, 2011, 11:58:28 AM
ha az tényleg olyan, akkor inkább Avatart, mint Soul Eatert, igaz előbbit nem láttam bár lehet, hogy a sámán király sem lenne rossz, vagy talán a slayers :)

Azért mondtam az Avatárt, mert arról tudom, hogy annak nem adtak semmilyen korhatárt (legalábbis ha nem vagyok nagyon skxawng...).
A Shaman King meg a Soul Eater pedig... nos, véglis ha belegondolok, hogy arról az 'Eviről beszélünk, aki látta az Avatar-t, akkor tulajdonképpen azok is okésak. Bár talán inkább a Shaman King. :D



Ja! Ma Pam, előre szólok: gyakorlatilag minden anime közös tulajdonsága (értsd: én ellenpéldát még nem láttam), hogy 20-22 percesek...
Az Avatár 61 részes, a Soul Eater 51, a Slayers pedig (ha mindegyik sorozatát vesszük) 104.

Még valami: ne számold ki, hogy ez hány percet vesz el az életedből :P
Én egyszer megtettem, úgy (több, mint) 300, ill. 250 rész Naruto és Bleach után ;D
(és ez csak a neten, angol felirattal nézett mennyiség... én tartom magam ahhoz, hogy jót tett az írott szövegértésemnek :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!