Anime, manga és hasonló műfajok

Started by Hawnuyu atxen, May 18, 2011, 11:16:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Jaj nem én a zombis cumoról karattyoltam, hogy nem ártana egy 2. évad mert meglesném. A Ghostból a 2. részt még nem láttam bár nem sok jót olvasok róla, de majd egyszer meglessük azt is.

Így neveld a sárkányodat néztem ma meg jó volt. 5/4

Hawnuyu atxen

#202
Akkor most mi?
Azt kérdezted, hogy a GITS-et megnéztem-e. Az elsőt igen, az Innocence-t még nem (bár már csak percek kérdése).
A HSOD meg... nos, jah, összerakhatnának egy 2. évadot.
Azt meg nem értem, hogy az Air Gear 3 (mint kiderült) ova-része mért ova, és mért nem sima rész... ráadásul egy bitang nagy harcot lerendeznek benne egy (1) percben, pár képkockával... pedig az a harc enyhén brutális (bár, amelyik harc közben bemutatják :P)

Az Így Neveld a Sárkányodat meg (ugyan nem igazán ide tartozik) nálam lazán 10.5/10 :D
Nem imádok mindent, amiben sárkányok vannak (hozzátenném, hogy Fogatlanék éppenhogy beleférnek az én-féle sárkány meghatározásba), nem olyan a zenéje, amit akárhol, akármikor (mert más hangok irányában ÍNaS-zene hallgatásakor felébred a zéró-tolerancia-elv [ütök, ha hallom])... és egyébként meg olyan cukiiiiii (őszintén, egy fél fával rajzol pár vonalat, mosolyog...) :D



Edit:
Ha valaki jó filmet akar nézni, akkor GITS: Solid State Society. Viszont van egy kis hátulütője: a SAC - SAC: 2nd GIG folytatásaként lehet felfogni, bár nyilván nem kell az előbbi ismerete a megértéshez. 10/10 viszont csak akkor lesz, amikor befejeződik a letöltés és újranézem.

Indoklás: nem szoktam sűrűn visszapörgetni filmet (csak akkor, ha nagyon nem értek valamit, vagy nincs időm elolvasni, itt angol szinkronnal volt, úgyhogy az olvasós rész nem áll fönt), de a redvás szétrohadt lejátszók tömegsírjába kerüljön el az a kimondhatatlan izé, amin eddig néztem. A másfél órás filmet KÉT órán keresztül nem tudtam végignézni, mert állandóan elakadt, megszakadt, a lejátszó meg maga is úgy egy x@r, ahogy nem kéne, hogy legyen. Azt csodálom, hogy eddig nem játszottam el az alábbi videón látható srácot:
(kieg.: csak az ütésig, ne is próbálkozzatok :P)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Én imádok (majdnem) mindent, ami sárkányos  :D A HTTYD nálam simán bejött, főleg márcsak azért is, mert a sárkányok mellett vikingek vannak (bírom őket is).

Quote from: Hawnuyu atxen on January 25, 2012, 01:58:30 PM
hozzátenném, hogy Fogatlanék éppenhogy beleférnek az én-féle sárkány meghatározásba

Az mit takar pontosan? Neked mit jelentenek a sárkányok?

(És ezzel befejeztem az offot, bocsi.)

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on January 28, 2012, 09:44:53 AM
Az mit takar pontosan? Neked mit jelentenek a sárkányok?

http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=reign+supreme#/d5w5t2
http://wen-m.deviantart.com/art/Anima-Angelus-dragon-130421794?q=gallery%3Awen-m%2F8496170&qo=129
http://sakimichan.deviantart.com/art/Dragon-Magic-243728803?q=boost%3Apopular%20dragon&qo=88

Úgy nagyjából... a főbb érvek szerintem benne vannak :D Kezdetnek annyi, hogy nagy(on nagy), a szárnya NEM (*sírva összeesik és könyörög az égnek*) a mellső végtagja, hanem a hátából nő ki. Az meg, hogy a mellső végtagja kéz/láb/ügyesen forgatva mindkettő meg már egy másik -kevésbé fontos- kérdés.



Más: Megnéztem a GITS: Innocence-t.
Kargarosz, a többi GITS-et is szeressük, de ez valami zseniális. Az meg már csak +, hogy szinte bármelyik háttér felér egy festménnyel.
Szivárvány folyt a számból az elejétől a végéig ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

2 részes eddig még az elsőt láttam csak. Viszont a 2. rész ncoron fent van, de ha jól emlékszem az is csak feliratosan. Ezek szerint nem verték nagy dobra a folytatást, ha még le se szinkronizálták.

Shauni

Remélem, nem baj, hogy ide rakom... Végül is, anime paródia... Elején és végén egy kis HTTYD =P
(egyetlen egy helyen van benne egy átkozódás, rem, nem baj)

Ha valaki nem látta volna még:
Számítógépes információk Anime módra (by Felhesznelenev)

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on February 03, 2012, 12:52:00 PM
Remélem, nem baj, hogy ide rakom... Végül is, anime paródia... Elején és végén egy kis HTTYD =P
(egyetlen egy helyen van benne egy átkozódás, rem, nem baj)

Ha valaki nem látta volna még:

Erre két reakcióm lenne:
1.: ahogyan az a nagy könyvbe meg van írva: "One does not simply" use the two most epic songs from HTTYD in parodies.
2.: most sírok, fogom a fejemet, és... már csak az hiányzott belőle, hogy a "mamika" berontson, és megfojtsa Toushiro-t ;) :P (meg hogy Houghes elkezdjen a lányáról ódákat zengeni :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Nem'tom hoztam-e már (ha igen, akkor bocsi).

Ki bírja (épp elmével) végig nézni?  :D

Excalibur Song 10min Challenge! (Whole Song)

Hawnuyu atxen

A további OFF-olást a Zene-témában elkerülendő.

Quote from: Shauni on February 21, 2012, 11:43:03 AM
Egyszerű: világvége. Nem lesz több never-ending shounen manga.

Kicsivel komolyabban: tuti elhúzzák még egy jó darabig a végét (vagy kitalálnak pár pluszt esetleg).
De ha véletlenül véget érne valamelyik is, akkor meg lenne helyette valami más. Szinte látom magam előtt, amint a sötétben rejtőző, vörösen világító szemű mangakák csakis arra várnak, hogy átvegyék a valamelyik helyét. És ki tudja, talán valamelyiknek sikerül is =P

De pont ezt mondom, hogy a Naruto-ban gyakorlatilag a végjáték megy (ok, azt lehet még húzni, amíg a végére télleg hokage lesz :P), a Bleach egyik előző fejezetének meg a címében volt a "final chapter" kifejezés...
Amúgy meg ezek után kalapdobálás annak, aki el tudja foglalni az egyik helyét :P

Bár van, amit el tudnék viselni, ha gyakrabban jönne ki... inkább nem kezdem sorolni, túl sokáig tartana :P ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Segítséééééééég! A gyerekem teljesen rákattant a Narutora! Akkorákat röhög rajta, én meg nem értem, mi olyan vicces benne! Most vagy nekem nincs humorérzékem, vagy ő van teljesen elvarázsolva...  :o

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on February 21, 2012, 01:30:57 PM
Segítséééééééég! A gyerekem teljesen rákattant a Narutora! Akkorákat röhög rajta, én meg nem értem, mi olyan vicces benne! Most vagy nekem nincs humorérzékem, vagy ő van teljesen elvarázsolva...  :o

Ma Pam, két dolgot tudok javasolni, és ezzel ki is merül a tudástáram:

1. Ha nem így történt volna, akkor tessék az elejéről kezdeni.
2. ... na jó, nem tudom, hogy ide mit akartam írni... :D

Amúgy a Naruto első 140 körüli része elég jó ahhoz, hogy lekösse a kölköt (akár a benned levőt is, szerintem, bár ez tőled függ ;)), utána jön fél év termése filler részben, aztán a Shippuuden (egyszerűen a folytatása, csak adtak neki új nevet).

Amúgy addig örülj, amíg nem a most kb kétszer akkora (olyan hosszú) One Piece-re kattan rá :P
(ok, ahhoz kéne angoltudás, mert nincs tudtommal szinkron, de akkor is)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on February 21, 2012, 01:07:13 PM
De pont ezt mondom, hogy a Naruto-ban gyakorlatilag a végjáték megy (ok, azt lehet még húzni, amíg a végére télleg hokage lesz :P), a Bleach egyik előző fejezetének meg a címében volt a "final chapter" kifejezés...
Amúgy meg ezek után kalapdobálás annak, aki el tudja foglalni az egyik helyét :P

Bár van, amit el tudnék viselni, ha gyakrabban jönne ki... inkább nem kezdem sorolni, túl sokáig tartana :P ;D


Az FmA-ból kiindulva: lehet, úgy tűnik a következő akár az utolsó fejezet is lehet, de még jön vagy tíz rész, ahol csak húzzák a cselekményeket, és totál  vontatottan halad minden...
Remélem, nem lőttem nagyon mellé, mert Naru mangát nem olvasok ^^" De a legapróbb fightot is el lehet húzni, ha ért hozzá a mangaka.

Btw: az üres trónt elfoglalni nem nehéz... De ahhoz, hogy a másik kettő mellett ki is tűnjön az új uralkodó, ahhoz kell tehetség.

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on February 22, 2012, 10:15:56 AM
Az FmA-ból kiindulva: lehet, úgy tűnik a következő akár az utolsó fejezet is lehet, de még jön vagy tíz rész, ahol csak húzzák a cselekményeket, és totál  vontatottan halad minden...
Remélem, nem lőttem nagyon mellé, mert Naru mangát nem olvasok ^^" De a legapróbb fightot is el lehet húzni, ha ért hozzá a mangaka.

Btw: az üres trónt elfoglalni nem nehéz... De ahhoz, hogy a másik kettő mellett ki is tűnjön az új uralkodó, ahhoz kell tehetség.


Majd elküldjük Black Star-hoz korrepetálásra ;)


Nem azért, de most éppen megy az óriási méretekben tomboló két frontos zúzás, tehát nem 10, hanem x+cosy részen keresztül el lehet még ezt húzni, főleg, ha rendesen be akar mutatni pár nagyobb jutsut :D
És akkor a "mi történt x évvel később" -esetleges- részről még nem is beszéltem :D

A Bleach meg... nos, ott éppen hadat üzentek a még ismeretlen akárkik a Lelkek Világának...
És még nem láttuk a királyt, nem voltunk a pokolban... van itt is még bőven dolgunk (+ a kedves papa múltja).

A One Piece-ről változatlanul nem tudok nyilatkozni.

Ha viszont ezek tényleg befejeződnek belátható időn belül, akkor... nos, az fura lesz :)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on February 22, 2012, 12:18:59 PM
Majd elküldjük Black Star-hoz korrepetálásra ;)


Nem azért, de most éppen megy az óriási méretekben tomboló két frontos zúzás, tehát nem 10, hanem x+cosy részen keresztül el lehet még ezt húzni, főleg, ha rendesen be akar mutatni pár nagyobb jutsut :D
És akkor a "mi történt x évvel később" -esetleges- részről még nem is beszéltem :D

A Bleach meg... nos, ott éppen hadat üzentek a még ismeretlen akárkik a Lelkek Világának...
És még nem láttuk a királyt, nem voltunk a pokolban... van itt is még bőven dolgunk (+ a kedves papa múltja).

A One Piece-ről változatlanul nem tudok nyilatkozni.

Ha viszont ezek tényleg befejeződnek belátható időn belül, akkor... nos, az fura lesz :)


B*meg *homlokon csapja magát* BLACK STAR! Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... Majd őt rakjuk az üres trónra, szerintem tuti elvállalja  :P (ha esetleg mégse, akkor meg ott van az Excalibur, de akkor meg mindenki más menekülni fog  ;D )

Hm... Akkor mégse lesz ez olyan hamar... A világvége előtt nem hiszem, hogy befejeződne bármelyik is.

One Piece-nek eddig nem mertem nekiállni, de annyiszor szóba került már, hogy lassan már beleolvasok (legalább egy valaki legyen félig-meddig képben ebben a témában XD)

Hawnuyu atxen

Egyszer elkezdtem OP-ot olvasni, de csak a 45. fejezetig jutottam... jó, meg minden, de van, ami jobban tetszett (meg suli, meg game-ek :P)

Amúgy a Soul Eater-t simán fel lehetne futtatni... ha nem járna lassan az is a vége felé :P (a legutóbbi fejezetben már láttuk -immár második alkalommal- a Kisshin-t :D)

De neki lehetne esni pl. a Claymore-nak (abba lehet még írni rendesen), a Yureka-nak (MMORPG-ről írt manga, és sztem baromi jó, csak ritka, mint a komoly Excalibur), vagy a kár a Trinity Blood-ot is elkezdhetnék jobban irogatni.
Azt meg nem értem, hogy a Fairy Tail-t mért nem forszírozzák be 4. tagnak... szerintem simán összejönne, és történet szempontból ott is el lehet húzni mindent a világ végéig, és tovább.

Annyi remekk (mondta a kecske) manga van, hogy kevés hozzá a nyári szünet, de valamiért nem igazán írják őket... ami meg jön gyakrabban, az már lassan véget-érő státuszban tetszeleg, mint pl. a Gantz*

*khmmm... kissé felnőtteb, mint az Elfen Lied... ez alapján, bár én komálom, azoknak ajánlom, akik erre lelkileg fel vannak készülve.
A szereplők hullanak, mint a vízcseppek az óceáni viharban :P
Meg... hát ja, a főszereplő a szó legszorosabb értelmében perverz bár legalább ennek csak 2-3 alkalommal ad hangot a manga... :-[ :-X
(azoktól eltekintve meg csak a "szokásos" fanservice van...)

Viszont pl. a Liar Game-et, meg fenetudja még mit simán adogathatnák hetente, lenne rá kereset.

Liar Game - röviden szólva arról szól, hogy egy nagyon naív lálny kap egy csomagot, benne 100 milka yen-nel, meg egy levéllel, ami elmondja, hogy van egy hónapja, amíg el kell csórnia az ellenfelétől az ő milkáját, ill. meg kell akadályoznia, hogy az ellenfél elvegye az övét, a hónap végén pedig a 100-ast az LG-sek visszakérik, ha nincs pénz, akkor adósság formályában (ház, műszaki cikkek, stb.).
Az ellenfele a volt és imádott tanára, ő meg naív :P aztán egy "kedves" ügyvédbácsi véletlenül kikotyogja, hogy egy mesteri svindler (aki hazavágott egy óriáscéget) éppen szabadul a börtönből :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Nem'tom, hogy hoztam-e már... Na, mindegy  :D


Mind képileg, mind zeneileg jó vágás. És naná, hogy FmA  :P

Full Metal Alchemist - Life of a Dog 2

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on March 02, 2012, 11:39:15 AM
Nem'tom, hogy hoztam-e már... Na, mindegy  :D


Mind képileg, mind zeneileg jó vágás. És naná, hogy FmA  :P


Ezúton szeretném megköszönni a videó készítőjének, hogy bemutatta, hogy miért az FMA az animék koronázatlanul is koronás királya.

És azért a Hawkeye-blöki páros viszi a pálmát ;)
(Meg egyébként is... "Ázott kesztyű nem szikrázik!" ;D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Shauni

Fullmetal Alchemist - Milos no sei naru hoshi (Milos szent csillaga)

Na, végre ezt is megnéztem. A szinkron szidását átugrom (eredetileg feliratosan akartam nézni, de aztán mindig elhalasztottam, és ha már megy a tévében... csak nagyobb a képernyője, mint a monitornak  ::) )

Az eleje tetszett, aztán elég lapos és uncsi lett minden... De a vége már egész jó lett. A hallottak alapján sokkal jobbra számítottam. A grafika mintha egy videójáték lenne, a színek túl élénkek, Ed haja meg tök kócos volt. Julia egy bazinagy sablon karakter, Alt eléggé lekicsinyítették (pedig nem ilyen béna), Ed túl sokat menőzött, és télleg senki sem törpézte le? Mégcsak Allal sem keverték össze.
Ashlaigh (vagy hogy írják) nem volt olyan rossz. ^^

Ez elég negatívra sikeredett, pedig nem volt ilyen rossz. ^^" Tervbe van véve, hogy mégegyszer megnézem (ezúttal feliratosan).  :D

Ayane-chan

#219
Nálam kb. 1 hete kitört az Xxx Holic mánia ^^
A rajzolása elég fura, de nekem tetszik az egész úgy ahogy van. A kedvenc szereplőm belőle Yuuko Ichihara. És nagyon bírom a cuki kis állatkáját Mokona-t, akit el is készítettem. (itt van róla egy kép is)
Na meg itt az opening:
XxX Holic opening

"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)