Filmek

Started by Kargarosz, March 28, 2011, 11:36:37 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daryus

sztem meglesem én is amint lehet xd
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

Én az X-ment akartam meglesni, de sajna elherdáltam a pénz....majd marad a letöltés legalább így olcsóbb lesz.

Daryus

Priest - A pap - Sablon film, hentelés, darkos hangulat, 18-as karika, és a legjobban a főgonosz szerepelt :P

sablon sztori - elrabolják a lányát, utána megy, találkozik a főgonosszal leveri, vége x)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz


Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

Mert nem vagy észnél ilyen sablon semmilyen filmekre befizetni csak pénzkidobás. Inkább vettél volna belőle egy doboz cigit meg 2 sört. :)

Daryus

Quote from: Kargarosz on June 26, 2011, 01:59:35 PM
Mert nem vagy észnél ilyen sablon semmilyen filmekre befizetni csak pénzkidobás. Inkább vettél volna belőle egy doboz cigit meg 2 sört. :)

meghívtak ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

Akkor is bolond voltál inkább herdáltátok volna el a pénzt. :)

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on June 26, 2011, 02:06:32 PM
Akkor is bolond voltál inkább herdáltátok volna el a pénzt. :)
Pont azt tették...  ;)

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Ayane-chan

"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

P.A.'li makto

A napokban volt időm ,,mozizni" egy kicsit, és pótolni a lemaradásaimat film-műveltség terén.
Nem szívesen mondom, de felfedeztem némi hasonlóságot a Gyűrűk Ura és az Avatar között. És hát a GyU jóval korábbi mű...
1)   Az erdőben élő, karcsú, hosszú hajú, hegyes fülű, idegen nyelvet beszélő íjász népség (tündék). A király lánya (Arven) és egy ember (Aragorn) szerelmesek egymásba. A király nem örül ennek. De a hercegnő az embert választja.
2)   Repülő sárkányon lovagolás (nazgulok).
3)   Egymással kommunikáló fák (entek).
4)   A végső ütközetnél vadon élő állatok (sasok) sietnek a harcosok segítségére.
5)   És elhangzik pár ,,Látlak téged!" is.
És még rengeteg apró hasonlóság van, meg persze annál is több különbség. A leglényegesebb különbség számomra az, hogy amíg a GyU első percétől az utolsóig egy fantáziadús mese, addig az Avatar számomra valóság, amelyben benne élek, amely a részemmé vált, és amelynek a részévé váltam. De már értem, miért a felhajtás e körül a film körül is: Sosem láttam még ennél szebb mesét a bátorságról és a hűségről!

Ui: Kilenc évvel ezelőtt könyvben elolvastam a GyU-t. Fájdalmasan unalmasnak és vontatottnak találtam. A fele írás színtiszta halandzsa, és szó szerint követhetetlen, hogy ki kivel van. Na, ez az a ritka eset, amikor a film (látványos, pörgős, vicces!) jobb, mint a könyv (bleeeh!). Ha jót akartok, ne olvassátok el! Csak nézzétek!

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Nos ma pam a sasokat gandalf rendelte oda nem maguktól mentek :P

ha ezt hawn meglátja agyon fog csapni téged:
QuoteHa jót akartok, ne olvassátok el! Csak nézzétek!
^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

QuoteNos ma pam a sasokat gandalf rendelte oda nem maguktól mentek
És ez honnan derül ki?  ???
Quoteha ezt hawn meglátja agyon fog csapni téged:
Na, arra befizetek!  ;D

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

még a két toronyban a sasok segítségével szökik meg a drága mágusunk, és a végén, mikor megmentik frodót az egyik hátán gandalf ül... csak nem lehet véletlen :P ha jól emlékszem mikor gandalf logságban volt lepkével üzent a sasoknak, (végülis ezt szűrtem ki)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Ayane-chan

"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Ayane-chan

itt a legújabb videóm, amit én szerkesztettem :D remélem tetszeni fog nektek :D
AVATAR - Neytiri and Jake Fan Trailer
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Kargarosz

Quote from: Kalina Tìrey on June 29, 2011, 08:20:32 AM
itt van a Transformers 3 előzetese :)
Transformers 3. magyar előzetes

Darálás, és zúzás felső fokon ezt adja a film ahogy olvastam a véleményeket róla. Az 1. rész még jó kis popcorn mozi volt a 2. dik már elég trére sikerült így eléggé elment a kedvem a 3. résztől, de lehet megnézem itt Egerbe 3d-be még erősen gondolkodok rajta.

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on June 30, 2011, 08:08:15 AM
QuoteNos ma pam a sasokat gandalf rendelte oda nem maguktól mentek
És ez honnan derül ki?  ???
Quoteha ezt hawn meglátja agyon fog csapni téged:
Na, arra befizetek!  ;D

Ez így túlzás, de egy próbát megér :P

Akkor nézzük:
A tündék nem feltétlen élnek erdőben. A szürke tündék (asszem, régen olvastam a Szilmarillok-at) élnek erdőben, de pl. a nemes tündék (akik régen elmentek a valákkal, akik a teremtő első "gyermekei" [nagyjából a gondolataiból születtek] és e miatt szeretnek mindent, amit Eru alkotott, kivéve Morgoth-ot, a Világ Fekete Ellenségét, akinek Sauron a szolgája) vagy egyszerűen a valák szigetén, vagy a tengerparton élnek.
Külön nyelve minden fajnak van, a tündéket ki lehet emelni (ez a legkidolgozottabb nyelv a történetben), de (najó... nincs "de"...)
Awen ok, hogy hercegnő, de Aragorn-t leemberezni kicsit erős (bár tényleg az...). Ő a Númenor birodalom uralkodó házának leszármazotta, egy ún. "dúnadán", akiknek a valák jóval hosszabb életet adtak, mint a többi embernek (Eru az embereknek azt az "ajándékot" adta, hogy rövid életük után a lelkük kiszáll a világból, míg pl. a tündék a valák szigetére, az egyikük csarnokaiba kerülnek "pihenni", ami után elvileg akár vissza is térhetnek Arda-ra (ahol minden történik a Gyűrűháború során, szal. a "Földre"). Ezt a valák természetesen nem másíthatták meg, de volt már olyan, hogy tünde és ember annyira szerették egymást, hogy az ember valahogy visszatartotta a lelkét, amit a tünde a halhatatlansága árán visszahozott, majd egy emberéletet leélve mindketten végleg távoztak a világból).
Tehát Aragorn nem egyszerű ember, van olyan nemes, mint a tündék (nem véletlenül lesz király a végén)... kicsit más, mint az Avatar-ban :P

Amin a nazgulok lovagolnak...
1.: nálam nem sárkány az a repülni tudó lény, aminek nincsen hat végtagja, melyből kettő szárny...
2.: a toruk sehol sem sárkány...

Az entek létezése az egyik vala vágya volt, amikor megtudta, hogy szeretett fáit az emberek pusztítani fogják és nem lesz esélyük védekezni, de Eru meghallgatta a kérését és végül megalkotta(ák?) az enteket, akik értelmes, öntudattal rendelkező lények, bár "elfásulhatnak", de valamennyire a fák is "felébredhetnek" (bár entek nem lehetnek belőlük, ha minden igaz).

A sasok Gandalf -nagyon- régi barátai, már a Négy Sereg Csatájában (ki olvasta a Hobbitot?) is szerepeltek. Amúgy meg a jó oldalon történő dolgokból sokat Gandalf vezérel a végére, tehát...
És tényleg ő hívta el őket, aztán a királyukkal, illetve két leggyorsabb társával elment Frodóért és Samuért a Végzet Hegyéhez.
(és amikor fogságban volt, ahogy Daryus mondta is, tényleg a király ment el érte)

5. erre bevallom nem is emlékeztem...

Ja! És bármennyire legyen is jó a film... szerintem olvasd el még egyszer a könyveket... én elsőre értettem mindent, és sztem egyáltalán nem homályosak az oldalak sem, csak néhányan (*khmmm* Szarumán *khmmm*) sokat szeretnek kavarni... kellemetlen, amikor egy maia átáll a rossz oldalra...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ayane-chan

"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)