Filmek

Started by Kargarosz, March 28, 2011, 11:36:37 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Shauni

Quote from: Kifkeyä Nari on August 21, 2011, 01:04:16 PM
Hogy ez a Harry Potter mekkora egy majmolása egy másik filmnek. Nem is hittem volna...  ;D

http://aztadom.blog.hu/2011/06/27/1212369090

Most csalódtam....
lol, a "szőrös barát"  ;D

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on August 21, 2011, 01:39:30 PM
Mivel úgy gondolom, hogy mindenki tudja, hogy mik a különbségek, amiket a kép készítője enyhén szólva nem vett figyelembe, inkább nem is sorolom...
Pedig úgy bíztam benne, hogy tényleg teljesen kifejted a témám...
Most kicsit még csalódottabb vagyok...

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on August 21, 2011, 02:40:23 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on August 21, 2011, 01:39:30 PM
Mivel úgy gondolom, hogy mindenki tudja, hogy mik a különbségek, amiket a kép készítője enyhén szólva nem vett figyelembe, inkább nem is sorolom...
Pedig úgy bíztam benne, hogy tényleg teljesen kifejted a témám...
Most kicsit még csalódottabb vagyok...

10 hsz és jópár becsmérlő szó lenne az eredmény a kép alkotójának irányában... említettem, hogy 10 hsz-be beleférne a teljesség igénye nélkül? :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on August 21, 2011, 02:50:15 PM
10 hsz és jópár becsmérlő szó lenne az eredmény a kép alkotójának irányában... említettem, hogy 10 hsz-be beleférne a teljesség igénye nélkül? :D
Ne aggódj. Nem baj ha a 10.-el csak holnapra készülsz el.
Szép folyamatosan olvasva kivárjuk majd a végét...  ;D

P.A.'li makto

QuoteNo comment, ez az egyik legjobb vicc... ha sírni szeretnél
Mivel úgy gondolom, hogy mindenki tudja, hogy mik a különbségek, amiket a kép készítője enyhén szólva nem vett figyelembe, inkább nem is sorolom...

Egyet-kettőt én is tudnék mondani, de minek?! Szerintem vicces! Tetszik!  :)

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Quote from: Kifkeyä Nari on August 21, 2011, 01:04:16 PM
Hogy ez a Harry Potter mekkora egy majmolása egy másik filmnek. Nem is hittem volna...  ;D

http://aztadom.blog.hu/2011/06/27/1212369090

Most csalódtam....

Egy dolgot kihagyott a srác mind két film zeneszerzője: John Williams. Viszont az amik a képek alá vannak írva nem teljesen helytállóak, de van némi párhuzam.

Kargarosz

#226
Tegnap a Forráskódot lestem meg kicsit jobbat vártam valahogy nem kapott el a hatása, de egyszer jó volt.  Más valaki vélemény?

Payitan testvér te meg hol a búsba vagy?  ;D ;D

Hawnuyu atxen

Végre leültem megskubilni, hogy mit is tud a Villámtolvaj. Nagy filmre nem számítottam, úgyhogy egész kellemes meglepetést okozott, bár volt néhány rész, amitől mitológia kedvelőként nem feláll a szőr a hátamon, hanem a levegőnél fogva arrébb fordítja a világot :P
Komolyan... Empire State Building közepén titkos átjáró az Olümposzra, ami egy felhőkön úszó domb, és ráadásul a sima ember mama, akit annak idején Poszeidon "kiszemelt", pontosan tudja, hogy mit kell csinálni? Ejjj...
Meg pl. Kheirón hova tette a tolószékben a lábait :P meg az alsó testét, ha már itt tartunk :D
Jah, és nem emlékszem félistenre, aki szinte már isteni erővel rendelkezett... Herkules sem szórt villámokat, de a féltestvérei se gyakran...

Viszont Hades és Persephoné kifejezetten jól össze lettek hozva :)


Szóval nem egy nagy film, de az időt megéri, főleg ha az ember tudja mihez kötni a történéseket, de kedvenc nem lesz, az biztos.
És akkor most még egy gyors Varázslótanonc :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ayane-chan

Quote from: Hawnuyu atxen on August 24, 2011, 04:47:15 PM
Végre leültem megskubilni, hogy mit is tud a Villámtolvaj. Nagy filmre nem számítottam, úgyhogy egész kellemes meglepetést okozott, bár volt néhány rész, amitől mitológia kedvelőként nem feláll a szőr a hátamon, hanem a levegőnél fogva arrébb fordítja a világot :P
Komolyan... Empire State Building közepén titkos átjáró az Olümposzra, ami egy felhőkön úszó domb, és ráadásul a sima ember mama, akit annak idején Poszeidon "kiszemelt", pontosan tudja, hogy mit kell csinálni? Ejjj...
Meg pl. Kheirón hova tette a tolószékben a lábait :P meg az alsó testét, ha már itt tartunk :D
Jah, és nem emlékszem félistenre, aki szinte már isteni erővel rendelkezett... Herkules sem szórt villámokat, de a féltestvérei se gyakran...

Viszont Hades és Persephoné kifejezetten jól össze lettek hozva :)


Szóval nem egy nagy film, de az időt megéri, főleg ha az ember tudja mihez kötni a történéseket, de kedvenc nem lesz, az biztos.
És akkor most még egy gyors Varázslótanonc :D
én ezt a filmet már láttam egy párszor, és nekem tetszett :D
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Hawnuyu atxen

Be kell valljam, a Varázslótanonc közelebb áll a 10/10-hez, mint nem :)
Bár egy kicsit furcsa a "mágia" felfogása benne, de attól még üt :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ayane-chan

Quote from: Hawnuyu atxen on August 24, 2011, 07:02:58 PM
Be kell valljam, a Varázslótanonc közelebb áll a 10/10-hez, mint nem :)
Bár egy kicsit furcsa a "mágia" felfogása benne, de attól még üt :D
ezt is láttam már párszor, és nekem ez is tetszett :D :D :D
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Kargarosz

Uh hát ezek a filmek nálam elég gyengék.

Villámtolvaj: Alig vártam már, hogy vége legyen annyira gyenge, és akkor még finoman fogalmaztam egy szinten mozog nekem a Léghajlítóval. 5/2
Varázslótanonc egy kicsivel jobban tetszett, de az a film is nagyon átlagos. Nem is tudom, hogy ilyenekre az ember, hogy tud adni 10/10-et. Pontszámom: 5/3

Tegnap az Amerika kapitányát néztem direkt nem vártam sokat, és nem csalódtam. Full átlagos film minden tekintetben így nem csalódtam. 5/3

Nem értem, hogy a képregény filmeket miért rontják el ennyire, és csak a látványra mennek. Pénz pénz semmi más nem vezérli már Hálivúdot....Nagyon kevés rendező maradt már akik tudnak értelmes filmet készíteni ezek a Tron, meg Negyedik komolyan mondom vicc filmek. Jó persze egyszer meglehet őket nézni, de semmi több. De nem az a lényeg, hogy átlagos egy történet mert azt is nagyszerűen vissza lehet adni, hogy élvezhető legyen csak ma már nem veszik erre se a fáradtságot.

Hawnuyu atxen

Azért a Tron: Örökség-nek legalább van egy adag mondanivalója a látványvilág és a történethez nagyon illő és egyébként is egész jó zene mellé :) (meg plussz, ha megnézted az eredetit, ami látványvilágban ma már inkább idegesítő, de abszolút nézhető)
Kicsit (na jó, nagyon) Matrix-os hangulatú mondanivalója.

Azt meg nem mondtam, hogy én 10/10-et adok rá, de legalább van benne ötlet (amúgy "összeszedtük száz helyről is" módon, de a na'vi nyelv is ilyen, azt meg szeressük, szóval ezt nem rójuk fel).
A Villámtolvajban pedig inkább a mitológiai kapcsolatok hatnak felhúzó-erőként nálam, egyébként tényleg nem egy nagy film.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

#233
Számomra a Tron is 5/3 átlagos. Mikor anno moziba néztem majdnem bealudtam rajta viszont a zenéje az zsír. Duft Punk kitett magáért, és egy egész pofás kis albumot hozott létre. A zene topicba megvan a következő muzsika amit beteszek. 8) A régi Tron mondhatjuk úgy, hogy az első részt nem láttam bár annyira nem érdekel majd esetleg valamikor meglesem. Így is rengeteg film van amit meg kéne pislantani.

Nem arról van szó, hogy egy film miből táplálkozik vagy honnan merít....az Avatar  is átlagos történettel rendelkezik vagy vannak olyan dolgok amiket már láthattunk játékokba is pl. Lebegő hegyek.... De ahogyan ez össze van rakva az a nem semmi, és ezért lesz olyan egyedi az egész világ.   Lényeg a lényeg egy átlagos sztorit is simán el lehet úgy mesélni, hogy élvezhető legyen csak mostanság ezek a popcorn filmek nem erről szólnak, hanem a látványról, és más semmi ez a szomorú.

Cameron valamilyen szinten beállt a Hálivúdi látványosok mellé nem mert már kockáztatni inkább a tutira ment, hogy eladható legyen a film így leegyszerűsítette a történetet. Hiába ő James Cameron még ő  is bukhat mint mindenki más. Viszont az Avatarba a karakterek szerethetőek, remek hangulat, Piszok erős látványvilág, Kreatív akciók. Amiben meg a legerősebb, hogy remekül mesél történetet legyen az egy már ismert történet mint az Avatarban.

P.A.'li makto

Na, jó. Az előbbiekhez nem tudok hozzászólni. De leírom, hogy én mit néztem legutóbb. Kedvenc könyvemből (The pillars of the Earth), ,,A katedrális"-ból készült egy azonos című 8 részes minisorozat, sajnos csak magyar szinkron nélkül. Aki szereti a kosztümös, középkorban játszódó filmeket, (én ilyen vagyok) annak biztosan tetszik. Kettesével néztem a részeit, mindegyiket 2-szer. Azt tervezem, hogy gyors egymásutánban is végignézem őket még egyszer. Nagyon jó! Csupa brit színész játszik benne, gyönyörűséges brit kiejtéssel!
(Az utolsó 2 részt kicsit összecsapottnak éreztem, de az első 6-ban nagyon szépen bontakoznak az események!)


facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Quote from: P.A.'li makto on August 25, 2011, 11:36:52 AM
Na, jó. Az előbbiekhez nem tudok hozzászólni. De leírom, hogy én mit néztem legutóbb. Kedvenc könyvemből (The pillars of the Earth), ,,A katedrális"-ból készült egy azonos című 8 részes minisorozat, sajnos csak magyar szinkron nélkül. Aki szereti a kosztümös, középkorban játszódó filmeket, (én ilyen vagyok) annak biztosan tetszik. Kettesével néztem a részeit, mindegyiket 2-szer. Azt tervezem, hogy gyors egymásutánban is végignézem őket még egyszer. Nagyon jó! Csupa brit színész játszik benne, gyönyörűséges brit kiejtéssel!
(Az utolsó 2 részt kicsit összecsapottnak éreztem, de az első 6-ban nagyon szépen bontakoznak az események!)



én elvből nem nézem, és nem is fogom megnézni... de elhiszem, hogy jó ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quoteén elvből nem nézem, és nem is fogom megnézni... de elhiszem, hogy jó ^^
Kíváncsivá tettél! Mely elveddel ütközik eme film megtekintése?

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

Quote from: P.A.'li makto on August 25, 2011, 01:31:32 PM
Quoteén elvből nem nézem, és nem is fogom megnézni... de elhiszem, hogy jó ^^
Kíváncsivá tettél! Mely elveddel ütközik eme film megtekintése?

igazából beleolvastam a könyvbe, de Harryson Fawcett Katedrális sokkal jobban tetszett... és az én fura felfogásom azt diktálja, hogy majd akkor foglalkozok azzal, ha abból is készül egy minőségi, többrészes film.
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Shauni

Quote from: Hawnuyu atxen on August 24, 2011, 07:02:58 PM
Be kell valljam, a Varázslótanonc közelebb áll a 10/10-hez, mint nem :)
Bár egy kicsit furcsa a "mágia" felfogása benne, de attól még üt :D
Szerintem nem furcsa, csak a mágia olyan "oldalát" használták fel, amit ritkábban szoktak.
Am a film nálam az egyszer megnézhetős kategória. Nem rossz, de mégegyszer már nem biztos, hogy látni akarom.  :D

Hawnuyu atxen

Quote from: Shauni on August 25, 2011, 02:52:55 PM
Quote from: Hawnuyu atxen on August 24, 2011, 07:02:58 PM
Be kell valljam, a Varázslótanonc közelebb áll a 10/10-hez, mint nem :)
Bár egy kicsit furcsa a "mágia" felfogása benne, de attól még üt :D
Szerintem nem furcsa, csak a mágia olyan "oldalát" használták fel, amit ritkábban szoktak.
Am a film nálam az egyszer megnézhetős kategória. Nem rossz, de mégegyszer már nem biztos, hogy látni akarom.  :D

Háááát... nem láttam sok filmet, de még animét sem, ahol a teljesen kihasznált agyi kapacitás felhatalmazta volna az embert, hogy szoborból több méteres madárkát varázsoljon... de az elektromosság generálása, meg a telekinetikus gömb sem annyira szokványos, bár inkább, mint az előző.
Az meg, hogy sztem egy film nagyon jó... hogy mondjam, én nagyon kevés filmet tudtam eddig többször megnézni, mert az 1. után nincs meg benne a meglepetés (kedvelt mondásom, hogy a film közben nem gondolkodni akarok, hanem a filmet nézni és élvezni... az előbbi elrontja az élményt...)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!