Filmek

Started by Kargarosz, March 28, 2011, 11:36:37 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P.A.'li makto

Épp most végeztem a "Végveszélyben" nézésével.
Lehet, rajtam kívül mindenki más tudta, hogy a katonák a helikoptert nevezik darálónak?!? Én nem tudtam. (Némi értelmet nyert végre a Daráló Klán kifejezés! Persze csak a szinkronos Avatarban.) !
Maga a film nem valami eredeti. Még a múlt századból való, és az amerikai elnököt egy tehetetlen macskajancsinak ábrázolja, aki képtelen a diplomáciára. A főhős természetesen makulátlan hazafi, amellett sármos és belevaló faszagyerek. Mondjuk, ha valaki tudja követni a cselekményt, akkor izgalmasnak mondható, fordulatos is, még ha kissé eltúlzott is a mondanivalója. Nekem csak a főszereplő, Harrison Ford volt benne a lényeg! Azért tartom őt minden idők legnagyobb színészének (és emellett igazi sztárnak!), mert amellett, hogy jó filmeket csinál, semmi bulvárkodás nem jellemzi! Nincsenek botrányos válásai, nem drogfüggő vagy alkoholista, nincs kapcsolata gyanus vallási szektákkal, nem szokott garázdálkodni és erőszakoskodni, amivel telerakhatnák a bulvársajtót. Szép csendben éli a magánéletét... Idén lesz 70 éves!

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Remek színész csodálkozok is, hogy nem kapott még Oscar díjat bár sok filmje van amit még nem láttam, de én is bírom a tagot.


Vasököl: http://www.filmkatalogus.hu/Vasokol--f28131
Kicsit hosszú volt egyszer meglehetett nézni, de semmi több. 5/3

Ütközéspont  http://www.filmkatalogus.hu/Utkozespont--f12163

Jó kis film volt a 2 híres színész akiket kedvelek jót alakítottak lekötött. 5/4

Indiana Jones és a kristálykoponya királysága: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága: 3 tányér paradicsom leves.

Hát a végén mikor megjelent az Ufo hajó vagy mi vártam, hogy Csubi felvegye Fordot.:D   Régiekhez közel sincs ez a 4. rész.....

P.A.'li makto

Egyetértek; a "...kristálykoponya" nem volt olyan jó. És a "Szárnyas fejvadász"t is végigszenvedtem. De ez mind a forgatókönyv gyengesége miatt van, és azon a legjobb színész sem segíthet.

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on February 24, 2012, 11:14:13 AM
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága: 3 tányér paradicsom leves.

Hát a végén mikor megjelent az Ufo hajó vagy mi vártam, hogy Csubi felvegye Fordot.:D   Régiekhez közel sincs ez a 4. rész.....


Az nem "Csubi", hanem "Csabi", de még az is csak az IHM "Csillagok Háborognak" c. előadásában ;)
Amúgy meg... nem vagyok benne biztos, hogy Chewie (Csuvi) elbírna-e egy kocsit...

A 4. 3 tányéros meg sztem jó volt, ha belegondolunk, hogy szegény minden-filmben-kanál Ford már eléggé nagy tapasztalattal rendelkezik (hogy finoman fogalmazzam meg azt, hogy őskövület kategóriás lassan).
De az első háromhoz valóban nem ér fel (mondjuk a 2. rész nekem annyira sosem tetszett... az 1 és 3 viszont :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

A 2. rész eleje kissé nehézkesen indul be, de aztán süvít mint a szél. Sokan a darkos, sötét hangulat miatt nem kedvelik annyira pedig szerintem pont, hogy ez az adja meg a rész fő hangulatát.

Az első 3-ba is voltak hihetetlen jelenetek, de ezek megadták a film alaphangulatát. Itt meg olyan hülyeségek, hogy bebújik egy hűtőbe azt túléli az atomot ugyan már...azért ez már nem szórakoztató, hanem egy nagy hülyeség....A majmos részről nem is beszélve kész röhejek voltak ezek a jelenetek. Na meg a vége mikor elmennek ET-ék...oh...Spílberg meg Lucas szerintem nem volt józan mikor ezt a filmet összehozták.

Shauni

Eredet (Inception)
Tegnap végre meg tudtam nézni  :D Volt az eleje-közepe körül egy rész, ami kissé uncsi volt, de a végére már tetszett a film ^^ Egész jó volt, már hiányzott valami film/olvasmány hasonló témában.
A vége...

Itt egy trailer, ha érdekel valakit:

P.A.'li makto

Quote from: Shauni on February 28, 2012, 11:31:50 AM
Eredet (Inception)
Tegnap végre meg tudtam nézni  :D Volt az eleje-közepe körül egy rész, ami kissé uncsi volt, de a végére már tetszett a film ^^ Egész jó volt, már hiányzott valami film/olvasmány hasonló témában.
Én sajnos az ilyesmit nem szoktam megérteni.  :( Láttam a filmet pár hete. Félig-meddig fel is fogtam, de nem egészen. Tipikus pasi-film, szerintem.  :) Nekem túl bonyolult...  :)

facebook: soaia leNa`vi

Shauni

Quote from: P.A.'li makto on February 28, 2012, 12:03:10 PM
Quote from: Shauni on February 28, 2012, 11:31:50 AM
Eredet (Inception)
Tegnap végre meg tudtam nézni  :D Volt az eleje-közepe körül egy rész, ami kissé uncsi volt, de a végére már tetszett a film ^^ Egész jó volt, már hiányzott valami film/olvasmány hasonló témában.
Én sajnos az ilyesmit nem szoktam megérteni.  :( Láttam a filmet pár hete. Félig-meddig fel is fogtam, de nem egészen. Tipikus pasi-film, szerintem.  :) Nekem túl bonyolult...  :)

Annyira azért nem bonyolult  :) Bár lehet, hogy csak a betegség beszél belőlem... ^^"
Azért az álom harmadik szintjénél kezdtem elveszteni én is fonalat, és utána már nem egészen értettem a részleteket... Meg a matekhoz hülye vagyok, szal az időszámolásnál is elakadtam  :-X De a többit asszem jól vettem le  :D

P.A.'li makto

Ha jól értettem, a Mátrixhoz hasonlóan az álom-valóság fogalmát és ezek határait feszegeti a film. Engem kellőképpen összezavart. Ha valaki úgy érzi, hogy el tudja magyarázni egy (barna) nőnek, kérem, tegye meg! De csak röviden és tőmondatokban...  :)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on February 28, 2012, 12:44:24 PM
Ha jól értettem, a Mátrixhoz hasonlóan az álom-valóság fogalmát és ezek határait feszegeti a film. Engem kellőképpen összezavart. Ha valaki úgy érzi, hogy el tudja magyarázni egy (barna) nőnek, kérem, tegye meg! De csak röviden és tőmondatokban...  :)

Elég hosszú... inkább azt javallanám, hogy olvass el egy összefoglalót :)
Amúgy szerintem zseniális film. Össze-vissza terelgetik a valóságot... tök jó lehet "építész"-nek lenni :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Quote from: Hawnuyu atxen on February 28, 2012, 08:15:28 PM
Quote from: P.A.'li makto on February 28, 2012, 12:44:24 PM
Ha jól értettem, a Mátrixhoz hasonlóan az álom-valóság fogalmát és ezek határait feszegeti a film. Engem kellőképpen összezavart. Ha valaki úgy érzi, hogy el tudja magyarázni egy (barna) nőnek, kérem, tegye meg! De csak röviden és tőmondatokban...  :)

Elég hosszú... inkább azt javallanám, hogy olvass el egy összefoglalót :)
Amúgy szerintem zseniális film. Össze-vissza terelgetik a valóságot... tök jó lehet "építész"-nek lenni :D
Nem akarok összefoglalót olvasni. Jobban szeretek "beszélgetni" a filmekről. Főleg barátokkal. A ti ajánlásotok vagy kritikátok érdekesebb a számomra, mint egy idegené, aki nem ismer, és akit nem ismerek. De ha nem,... nem...

facebook: soaia leNa`vi

P.A.'li makto

#531
A mai szórakozásom: Attila, isten ostora ( http://www.port.hu/attila,_isten_ostora_attila/pls/fi/films.film_page?i_film_id=51684).
Nem először látom, és nagyon tetszik! Elég sok rossz kritikát is kapott a hozzászólásokban, pl. hogy a kosztüm- és kellékválasztás nem megfelelő, de szerintem kevés ember tudja ezt szakértőként megítélni. Látványos és hatásos film, és ehhez az kell, hogy jól nézzen ki benne minden és mindenki. Az antropológusok szerint a hunok (köztük Attila) is alacsony termetű, széles vállú, lapos orrú, kis szemű emberek voltak. Szóval mongoloid vonásúak. Hát Gerard Butler nem az! Még szerencse, mondom én, mert különben nem néztem volna végig egyszer sem a filmet! Szerintem jobb így, hogy a főhős magas, szép arcú és kék szemű, könnyű őt kedvelni, mintha valami bozontos, torz, gonosz kis szörnynek ábrázolnák, amilyen valószínűleg valójában volt...
Nekem az egyetlen dolog, ami szöget ütött a fejemben, és zavar is, az hogy ha az "Attila" név "apácskát" jelent (a nép atyja), akkor miért hívták őt így már gyerekkorában is?!? Valahogy ezt az egyet nem sikerült megemésztenem eddig. Szerintem ezt a nevet csak azután kaphatta, hogy minimum király lett. Sőt, megkockáztatom, hogy esetleg csak a halála után kezdték így emlegetni... de ebben nem vagyok biztos.

facebook: soaia leNa`vi

Daryus

most gondolj bele milyen jól hangzik... "Flagellum Dei" :D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

P.A.'li makto

Quote from: Daryus on March 01, 2012, 12:10:03 PM
most gondolj bele milyen jól hangzik... "Flagellum Dei" :D
Nem hangzik jól! Latinul hangzik...  :P

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

The Avengers - Official Trailer #2 (HD)

LEsz darálás rendesen.

John Carter (2012) Trailer 2 HD 1080p

Akkor ott lesz a Batman 3, és a mindennél jobban várt Prometheus bácsi remélhetőleg jó évünk lesz filmek terén. A Gyűrűk ura 3-at még meg se említettem...

Daryus

nem azért, de van GY.U. 3... "A király visszatér" :P
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Kargarosz

Bocsánat a Hobbitok tántorgását akartam én írni. ;D ;D

Hawnuyu atxen

Quote from: Kargarosz on March 04, 2012, 05:52:58 AM
Bocsánat a Hobbitok tántorgását akartam én írni. ;D ;D

Újabb javítás: egy darab hobbit tántorog, és mellette egy rakás törp, pár(száz) ork, néhány tünde, egynehány ember és egy sárkány :D

És ha számokkal akarjuk írni, akkor ez max. a Gyűrűk Ura 0 lehet ;)
(és jöhetne még a Szilmarilok, ami meg a -1 lenne :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz


Kifkeyä Nari

Nem tudom emlékeztek -e még erre a jelenettre?:


Az egy dolog, hogy ez egy 1971-es valódi könyv:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lorax

De kiderült idén lesz egy film is belőlle:
http://www.sorozatok-foruma.com/dr-seuss-the-lorax.html

Egy világ ahol már nincsenek fák....
Már értem miért ez a könyv fekszik ott a padlón...