Filmek

Started by Kargarosz, March 28, 2011, 11:36:37 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kargarosz

Nem tudom írtam e már, de az elmúlt napokba a HP 2-őt is megnéztem. 5/4.

Jó rész volt, de a végére bevallom nagyobb csíratattát vártam.

Hawnuyu atxen

A Csodálatos Elmét én is ajánlom, határozottan jó, bár kissé szomorú film (nade azért mégiscsak... nekem szakmai cucc, hogy úgy mondjam :P).

A HP-król egyezményes véleményem, hogy "ha nem kerül pénzbe"... bár a 3-at még láttam végig... talán a 4-et is :P

És akkor most jövök én:
A hétvégén megskubiztam a "The Hunger Games"-t (éhezők viadala, szerintem nem jó fordítás, de én se tudok jobbat). Nem mondom, hogy nem várható a vége (bár azért...), nem mondom, hogy világklasszis film (bár azért... na jó, azért egy Gyűrűk Urához sehol nem ér fel :P), de nekem határozottan bejött a kis disztropikus jövőképű sci-fi. Egy 4/5-öt biztos megér, de talán még 1-2 felet ezen felül is.


Amúgy a Holdon játszódó mármajdnem avatarra (John Carter, ha jól emlékszem) mikor is megyünk el? XD
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Sok jót nem hallottam felőle így lehet hanyagolni kéne. Viszont az Imaxbe a Titanic 3d-ét lehet meg kéne skubizni már csak Cameron tiszteletére is. :)

Kifkeyä Nari

Most ért végett a NatGeon a Titanic-ról egy oknyomozós műsor.
Eég különös, új dolgokat hoztak, hogy, hogy mennyi természeti körülmény közrejátszott abban, hogy mondhatni sélyük sem volt akármilyen képzett is volt a személyzet....

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on April 11, 2012, 04:56:33 PM
Most ért végett a NatGeon a Titanic-ról egy oknyomozós műsor.
Eég különös, új dolgokat hoztak, hogy, hogy mennyi természeti körülmény közrejátszott abban, hogy mondhatni sélyük sem volt akármilyen képzett is volt a személyzet....

Ugyan... csak a hajó elejével kellett volna nekimenni a jéghegynek, és jó eséllyel semmi baj nem lett volna :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Elég lett volna, ha van elegendő mentő csónak, és akkor nem lett volna nagyobb probléma. Mindenki becsücsül, és akkor mehetünk haza fele.

Shauni

Vagy: az is elég lett volna, ha valaki nem tesz egy bazi nagy jéghegyet az útba!  :P

Kifkeyä Nari

#567
Na igen...
Ezért volt tanulságos, mert teljesen új szemszögből világította meg a dolgokat, mint amiket az elmúlt években is hallhattunk. (elaludtak, gyorsan mentek, stb.)
Igaz az elejét nem láttam, de biztos lesz még műsoron. Érdemes megnézni.
Így utólag könnyű mondani, hogy inkább orral kellett volna neki menni a jéghegynek, de eleve ki az aki neki akarna menni, ha látod...
Te is ha látsz egy akadályt az úton, automatikusan inkább próbálod elkerülni az ütközést és nem azt mondod, hogy a kocsi eleje a legerősebb, jöjjön aminek jönnie kell.

A fő indok amúgy az volt, hogy egy időszakosan ismétlődő hideg vízi áramlat pont akkor érte el az adott helyet, és a légköri és egyéb viszonyok is pont ideálisak voltak, hogy éjszakai vízi délibáb alakuljon ki.

- Ezért hűlt le 14-fokról 1/2 óra alatt -1-ra a víz hőmérséklete
- azért volt vibrálóan ragyogó és tisztának tűnő a víztükör
- ezért torzult el a horizont
- ezért nem láthatták azt a jéghegyet, amit 20 perce már látniuk kellett volna
-  ezért nem ismerte fel a mellettük elhaladó hajó a süllyedő Titanic-ot
-  ezért nem jött érdemi válasz a reflektoros segélykérésre.

Mindezeket:
- más hajók levéltári adatai (akik szintén napokkal később hasonló jelenségekkel szembesültek),
- a környéken most is halászók élménybeszámolói (mármint az adott időszakban milyen furcsaságokat okoz a délibáb hatás),
- kísérletek, melyek megmutatták, hogy egy apró tárgy egy ilyen fénytörés esetén hirtelen hogy tud több méteres tárgynak látszódni,
- stb...
Az hogy teljes sebességgel mentek, az azért volt, mert az akkori időben ezeket a jelségeket nem ismerték még. Előírás szerint teljes sebességgel mehettek jéghegyek között is, mert annyira tiszta volt légkör. Nem ismerték, hogy amennyiben hirtelen lehűl a víz, az azt a légközi jelenséget okozhatja, hogy az alsó és a felső légköri rétek kettévállhatnak, és lencseként viselkedhetnek. És hiába látnak feltűnően jól, mégsem azt látják ami a valóság.
Amúgy az hogy nem volt elég mentőcsónak, pedig azért volt (a műsor szerint), mert akkor az a koncepció azt volt kialakulóban, hogy sokkal jobb, ha azt akadályozzuk meg, hogy egy hajó elsüllyedjen. Kvázi, maga a hajó legyen egyben a mentőcsónak, mert ott nagyobb a túlélés esélye, mintha kis csónakok hadában ringatódznak az emberek.
Mint látjuk a tervezésnél egy olyan eseménnyel nem számoltak, ami rögtön az első úton be is következett.
Ezt kicsit az autókhoz lehet hasonlítani, hogy eleinte a biztonságnál az erősségre, és a frontális ütközés túléghetőségére koncentráltak. Aztán kiderült, hogy mindez kevés, ha oldal irányból még mindig sérülékeny a gépjármű. Mert ugye nem csak te ütközhetsz, hanem igazából oldalt is beléd jöhetnek. Ezért most már erre is oda kezdenek figyelni.
Én ajánlom mindenki figyelmébe, mert így szóban/írásban nehéz átadni a műsorban elhangzottakat, de mondom nagyon érdekes és tanulságos az eddigi teóriákhoz képest. Hisz képesek voltak olyan ellentmondásoknak tűnő dolgokra ésszerű magyarázatot adni ami annak idején a kihallgatásokon elhangzottak:
- hogy lehetett köd, ha mégis tisztán láttak?
- hogy lehetett a világ akkori legnagyobb hajóját szénszálírónak látni?
- hogyan lehetett a vészjelzéseket árbocon lógó viharlámpának látni?
- miért nem lehetett látni a jeget?
- mi volt a szemtanúk által látott vékony lepelszerű füst, mely körbeölelte az éppen süllyedő hajót?
- stb.

Kargarosz

#568
''Amúgy az hogy nem volt elég mentőcsónak, pedig azért volt (a műsor szerint), mert akkor az a koncepció azt volt kialakulóban, hogy sokkal jobb, ha azt akadályozzuk meg, hogy egy hajó elsüllyedjen. Kvázi, maga a hajó legyen egyben a mentőcsónak, mert ott nagyobb a túlélés esélye, mintha kis csónakok hadában ringatódznak az emberek.''  


Ezen nem lepődök meg mivel ugye az elsüllyeszthetetlen hajóról beszélünk ami azóta is a tenger fenekén nyugszik. Egyáltalán az utasok tudták, hogy kevés mentőcsónak van?


A Titanic minden idők leghíresebb hajóroncsa; James Cameron pedig egy világhírű rendező, aki az óceánjáró katasztrófájából elsöprő sikerű, bevételi rekordokat döntögető játékfilmet készített. A National Geographic Channel kétórás dokumentumfilmjében a két legenda ismét összetalálkozik, hogy száz év bizonytalansága és találgatásai után végre minden kétséget kizáróan megtudjuk: miért süllyedt el első útján az "elsüllyeszthetetlen" luxushajó? Tartson James Cameronnal és neves Titanic-szakértőkkel az Atlanti-óceán mélyére, ahol arra is fény derül, hogy mit rontott el a rendező híres filmje írása és forgatása során.

Kif ezt lested te meg?

Kifkeyä Nari

Quote from: Kargarosz on April 12, 2012, 10:03:51 AM
Ezen nem lepődök meg mivel ugye az elsüllyeszthetetlen hajóról beszélünk ami azóta is a tenger fenekén nyugszik. Egyáltalán az utasok tudták, hogy kevés mentőcsónak van?


A Titanic minden idők leghíresebb hajóroncsa; James Cameron pedig egy világhírű rendező, aki az óceánjáró katasztrófájából elsöprő sikerű, bevételi rekordokat döntögető játékfilmet készített. A National Geographic Channel kétórás dokumentumfilmjében a két legenda ismét összetalálkozik, hogy száz év bizonytalansága és találgatásai után végre minden kétséget kizáróan megtudjuk: miért süllyedt el első útján az "elsüllyeszthetetlen" luxushajó? Tartson James Cameronnal és neves Titanic-szakértőkkel az Atlanti-óceán mélyére, ahol arra is fény derül, hogy mit rontott el a rendező híres filmje írása és forgatása során.

Kif ezt lested te meg?
Nem ezt neztem. Ez egy másik. Most több ilyem lesz. Én azt lattam ami tegnap éjfélig tartott.
Hogy tudták -e hogy kevés a csónak? Nem tudom. Elméletileg ha valakit érdekelt volna,akkor ránézésre látható volt. De gondolom az elsűlyezthetetlen marketing miatt senkit nem érdekelt.
Sőt úhy vettem ki hogy ez nem csak a Titanic-ra volt igaz. Nekem az jött le, hogy nem a

Kifkeyä Nari

Hülye telefon nem engedte folytatni.
Tehát: Nekem az jött le,hogy nem a Titanic-kon volt eőször így.
Végül is ha működött volna,akkor pintérthető is volt, hogyne csónakokkal rakják teli, hanem tuti v€delme legyen a hajónak. Mert ha annyi ember csónakba kényszerülne,elsodródna és 3 napig hánykolódna,mert nem találják őket,akkor lehet a fele auért pusztult volna oda.
Legalábbis így képzelem el hogy mi lehetett a koncepció.

Kifkeyä Nari

Belegondoltam most és rájöttem manapság is ez van. Csak menjünk a vízről a levegőbe kicsit. Ott is az a koncepcio,hogy levegben maradjon a gép, majd épségben le tudjon szállni. Ez€t tesznek meg mindent. Nem találkoztam olxan utasszállítóval,mely ejzőernyőkkel lenne felszerelve,hogy ha kell az utasok vsak úgy ki tudjanak lépni egyalapvetően az ember számára kitalált tétbe ( levegő odafent, óceán idelent).

Kargarosz

Viszont, ha jól emlékszem jelzőlövedékeket lőttek ki csak mire a mentő segítség odaért az már késő volt. Későn vették észre a fényeket? vagy túl messze voltak?

Kifkeyä Nari

#573
Quote from: Kargarosz on April 12, 2012, 10:50:47 AM
Viszont, ha jól emlékszem jelzőlövedékeket lőttek ki csak mire a mentő segítség odaért az már késő volt. Későn vették észre a fényeket? vagy túl messze voltak?
Valami volt arrok is szó de most nem emlékszem. Szerintem akörül kapcsolódtam be a nézésébe.
Arra emlékszem, hogy a másik hajón épp pihent a rádiós. Az egy jó lehetőség lett volna.
Sőt egy kezdő fiatal matróz felfigyelt a gényjelzésekre és le is adta az adás kezdete jelet.
Vélhetőleg pont ő is és a Titanic-os csávó is egyszerre állt le és nyúlt a távcsőéz hogy a másik fél reagál -e. Mivel akko nem jött értelmes válasz,ezért tovább figyelvefőnökével a másik hajót megállapították,hogy a fényfirrás az árbócon lógó viharlámpa fénye. Ezért nem figyelték tovább. Sajnos ez is a torzulás miatt volt,mivel a csillagok fényét is sziporkáó fényekként érzékelték.
Persze ha lett volna kétségük egy rádiót megereszthettek volna,de nem volt kétségük.
Sőt az egyik halász mondta,hogy már volt velük is hogy rádióztak egy hajónak,hogy kell -e segítség,mert süllyednek.Aztán a másik visszaszolt: a francokat sülyedünk.

Kargarosz

Mindenesetre: A Titanic és James Cameron dokumentumfilmet ami fent van ncoron ajánlom mindenkinek eléggé részletesen beszélnek a süllyedésről a hajó kettétöréséről, és még sok másról.

Örülök, hogy Cameron itt is  maximálisan nyúlt a témához még akkor is, ha a mostani elemzésből kiderültek olyan dolgok amiket máshogy vitt filmre. Le a kalappal tök mind1 mennyire nyálas meg stb...amit megalkotott meg vászonra vitt részletekig teljes, és ezért megérdemelte a több Oscar díjat.

Kifkeyä Nari

Közben megnéztem mi volt a címe:
"Titanic: Az ügy lezárva"
Ma hajnali 1-kor már ismételték is, és vasárnap 20:00-kor lesz újra.

Hawnuyu atxen

Ma Kif, nem az volt a baj, hogy a hajó oldala gyengébb volt, hanem az, hogy rideg volt az anyag. Plusz nem egy ponton ütközött a jégheggyel, hanem szépen meghúzta. Onnantól meg már mindegy.

Amúgy -legalábbis a film szerint- nem tudták, hogy kevés a hely, a főszereplő csaj is majd' dobott egy hátast, amikor elmondták neki :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on April 12, 2012, 07:45:02 PM
Ma Kif, nem az volt a baj, hogy a hajó oldala gyengébb volt, hanem az, hogy rideg volt az anyag. Plusz nem egy ponton ütközött a jégheggyel, hanem szépen meghúzta. Onnantól meg már mindegy.

Amúgy -legalábbis a film szerint- nem tudták, hogy kevés a hely, a főszereplő csaj is majd' dobott egy hátast, amikor elmondták neki :P
Álj!
Most ne egy mozifilmet vedd a valóságnak.
Azt én is tudom hogy ott hogy volt megcsinálva.

De valahol olvastam, hogy a NatGeon van egy másik dokfilm is, ahol meg azt elemzik éppen, hogy miért nem szakadhatott úgy fel az oldala egy jéghegytől. Azt is meg kell lesni.

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on April 13, 2012, 02:27:51 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on April 12, 2012, 07:45:02 PM
Ma Kif, nem az volt a baj, hogy a hajó oldala gyengébb volt, hanem az, hogy rideg volt az anyag. Plusz nem egy ponton ütközött a jégheggyel, hanem szépen meghúzta. Onnantól meg már mindegy.

Amúgy -legalábbis a film szerint- nem tudták, hogy kevés a hely, a főszereplő csaj is majd' dobott egy hátast, amikor elmondták neki :P
Álj!
Most ne egy mozifilmet vedd a valóságnak.
Azt én is tudom hogy ott hogy volt megcsinálva.

De valahol olvastam, hogy a NatGeon van egy másik dokfilm is, ahol meg azt elemzik éppen, hogy miért nem szakadhatott úgy fel az oldala egy jéghegytől. Azt is meg kell lesni.

Ok, el kell ismernem, hogy tudás nem homályosítja el az éleslátásomat :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz