Author Topic: Filmek  (Read 20455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pam (P.A.'li makto)

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • hu Hungary
  • Sa'nok 'Eviyä
Re: Filmek
« Reply #700 on: June 10, 2013, 02:44:05 pm »
Jó volt az első rész,de kissé túl vontatott lett meg hiányzott belőle valahogy az a varázs mint a Gyűrű Szövetségébe. Na az alapfilm 5/5 az biztos nálam.

A hobbit is remek, de valahogy hiányzik az egészből az igazi Gyűrűk Urás féling meg várná az ember hogy haladjon előre a sztori, és ehelyett egy helybe toporgunk.
Arról nem is beszélve, mekkora pofára esés volt a film végén rádöbbenni, hogy ez még NEM a történet vége! Csak néztünk egymásra bambán, hogy "most mi van?!"...

facebook: soaia leNa`vi

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #701 on: June 11, 2013, 08:24:25 am »
Persze mert egy rövidebb könyvet Peter bá elhúz 3 részig a zsetonok miatt. Ami oké tegye csak ezzel kissé unalmassá vált az első rész.

De még így is minőségi filmet kreált össze csak hát Jackson tudna ennél jobbat is.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #702 on: June 11, 2013, 08:45:21 am »
Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.

Kargarosz: Na most már rákapcsolnak a gázpedálra, megérkeztek Smaug sárkányhoz Bilbóék, aztán ott vannak a tündék is és az emberek, hatalmas kaland és csaták várhatóak. És amikor a sárkány elszabadul... Na innentől nem lesz üresjárat!

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #703 on: June 11, 2013, 12:09:46 pm »
Én nem olvastam könyvet egy Gyűrűk Ura könyvet se csak olvastam,hogy a hobbit rövidebb anyag ugye. Egyetlen egy képregényt olvastam ki az a Watchmen volt, de az egy külön kategória. Mikor olvastam nem tudtam letenni Snyder pedig méltóan követte a leírtakat így, ha már csak rossz filmeket rendezne az se érdekelne mert a Watchmennel megalkotta a legjobb képregény filmet.

Visszatérve nem tudom mik lesznek, és mik várhatók csak annyit tudok,hogy a Gyűrű Szövetsége volt az igazi kaland fantasy.

Offline Pam (P.A.'li makto)

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • hu Hungary
  • Sa'nok 'Eviyä
« Reply #704 on: June 11, 2013, 12:24:54 pm »
Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.
Tényleg nem tudtuk! Képzelheted, mennyire megdöbbentünk, hogy nem zárult le a történet!  :(

facebook: soaia leNa`vi

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #705 on: June 11, 2013, 12:42:19 pm »
Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!

Offline Hawnuyu atxen

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • *
  • 'aweyktan OPa'liatanevengä
« Reply #706 on: June 13, 2013, 07:21:21 am »
Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!

Oooooké...
Én se tudtam, hogy trilógia lesz, amikor beültem rá, dehátna, mégiscsak Gyűrűk Ura. /def a megnézés.

Az első része... a feeling megvolt, az biztos, nagyon hangulatos, a zene odavág, a karakterek, díszlet, miegymás szuper. Csak a történetet volt felesleges kipreparálni +60 csatajelenettel, amiknek semmi köze a valós eseményekhez. De látványosak.

Amit nem értek, az az, hogy a 3. részben mi lesz... Ok, a 2.-ban eljutnak a Magányos Hegyig (láthattuk Bilbót falkúszni Smaug elől), dehátkéremszépen... miután megérkeznek a hegyhez, van csata (ok, ez mondjuk 30 perc, és akkor azt is belassították, ahogy a 30 flashback-ben Elrond nagymamája lembas-pitét süt), meg egy nagy adag politikai herce-hurca.
Aki olvasta a könyvet, azoktól kérdezném: mit is hagytak ki a Nagy Trilógia 3., befejező részének végéből? Úgy 100-150 oldalnyi politikát?*
Én nagyon szeretem a Gyűrűk Ura filmeket, de... na...
Amit meg a trailer-ben láthattunk... tényleg? Ott is csata, lövöldözés, hüvelyekből kirobbanó kardok, szilánkokra törő pajzsok és hullahegyek lesznek, ahol a történet szerint egy kis csapat törpe kihordó-tutajozik a tündék városából?
Ismét mondom: imádom az egész történetet ahogy van, a filmeket a filmkészítés remekműveinek tartom (és a nagyon kevés JÓ könyvből készült filmnek), de azért álljon már meg a lakosság-csökkentés!

Kieg.: Ezek után minimum 18-as karikát kérek az Öt Sereg Csatájára! ;D Valami epic mészárlás lesz. :D

*Röviden: Sarumán elfoglalta a megyét és megmérgezte a lakói szívét (mint korábban Théodennel, Rohan királyával tette), 4 kedvenc hobbitunk meg fellázította a lakosokat. NEM 10-20 oldalon keresztül. Nagyon nem.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #707 on: June 14, 2013, 12:14:18 pm »
This year's Avatar...és tényleg

És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!

Offline Hawnuyu atxen

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • *
  • 'aweyktan OPa'liatanevengä
« Reply #708 on: June 14, 2013, 06:48:57 pm »
A Csillagkapunak van egy része, ami konkrétan Avatar.

Átküldenek egy csapatot (ezúttal egy nagyot) egy bolygóra, ahol naquadah-t akarnak bányászni, de persze van egy szép nagy unas kolónia ott, úgyhogy szinte rögtön átállnak "irtsuk ki őket" üzemmódba.

Annyira 1:1 Avatar, hogy az már szinte nevetséges, csakhogy ez 2003-as LINK.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #709 on: June 14, 2013, 11:49:54 pm »
Huu emlékszem erre az epizódra. Régen de sok Csillagkaput néztem  :)

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #710 on: June 15, 2013, 12:42:45 am »
This year's Avatar...és tényleg

És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!

Várjuk szeretettel.  :)

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #711 on: June 19, 2013, 12:35:18 pm »
Kargarosz te moziba nézed meg az Acélembert?
Ha igen, és most, várom szeretettel a véleményed a filmről  :P

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #712 on: June 19, 2013, 03:34:03 pm »
Több mint valószínű,hogy igen csak az a kérdés, hogy mikor. Te láttad már?

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #713 on: June 22, 2013, 10:15:02 am »
Egy két ismerősöm szerint nagyon középszerű lett a film sajnos, a forgatókönyv kidolgozatlan, és unalmas, a végén lévő látványorgiát meg már láttuk a Transformers 3-ban, semmi újdonság..  :(

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #714 on: June 23, 2013, 02:33:00 am »
IGen elég megosztóak a kritikák,de a közeljövőbe elmegyek majd rá a moziba.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #715 on: June 23, 2013, 06:15:07 am »
Nem tudom én most már jobban várom az Elysium és Alfonso Cuarón  Gravity filmjeit  :)
A jó rendező és az izgalmas megvalósítás többet ér már nekem, mint a látványorgia
Ezért jó Cameron is, mert az Avatarnál képes volt azt a pluszt belerakni. Volt szíve lelke a sztorinak, emellé párosult a pazar látvány. ;)

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #716 on: July 10, 2013, 05:41:21 am »
Most hétvégén adja az egri mozi az Acélembert, Kargarosz  8)

Offline Kifkeyä Nari

• Palulukan Makto
  • *
« Reply #717 on: July 11, 2013, 02:27:24 pm »
Én a Szemfényfesztőket néztem meg szerdán:

Régen láttam ilyen pörgős, 5-10 percenkén a csavarokkal teli filmet, aminek a végét az utolsó 3-5 percig nem jött rá az ember.

Sőt még vicces is volt, hisz mindenki többször röhögött, hogy milyen módon verték át a zsarukat.
Én ajánlom mindenkinek.

Egyet értek a kritikájával:
« Last Edit: July 11, 2013, 02:31:46 pm by Kifkeyä Nari »

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #718 on: July 13, 2013, 02:03:04 am »
Annak idején nem néztem meg a Szemfényvesztőket moziba, de amint tudom pótolom mert érdekel engem is.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #719 on: July 25, 2013, 09:23:16 am »
A Gravitáció film nagyon látványos lesz.. És szegény Sandra Bullock. Bepörög rendesen

Become LearnNavi's friend on Facebook Follow LearnNavi on Twitter! Watch LearnNavi's videos on YouTube

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Privacy Policy
| XHTML | RSS | WAP2 | Site Rules

LearnNavi is not affiliated with the official Avatar website,
James Cameron, or the Twentieth Century-Fox Film Corporation.
All trademarks and servicemarks are the properties of their respective owners.
Images in the LearnNavi.org Forums and Gallery may not be used without permission.

LearnNavi Affiliates:
ToS

LearnNavi is the community to learn Na'vi, the Avatar Language
"A place where real friendships are made." -Paul Frommer

AvatarMeet | Learn Na'vi Forum | Learn Na'vi Wiki | Na'viteri

LearnNavi