Author Topic: Filmek  (Read 21119 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pam (P.A.'li makto)

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • hu Hungary
  • Sa'nok 'Eviyä
Re: Filmek
« Reply #700 on: June 10, 2013, 02:44:05 pm »
Jó volt az első rész,de kissé túl vontatott lett meg hiányzott belőle valahogy az a varázs mint a Gyűrű Szövetségébe. Na az alapfilm 5/5 az biztos nálam.

A hobbit is remek, de valahogy hiányzik az egészből az igazi Gyűrűk Urás féling meg várná az ember hogy haladjon előre a sztori, és ehelyett egy helybe toporgunk.
Arról nem is beszélve, mekkora pofára esés volt a film végén rádöbbenni, hogy ez még NEM a történet vége! Csak néztünk egymásra bambán, hogy "most mi van?!"...

facebook: soaia leNa`vi

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #701 on: June 11, 2013, 08:24:25 am »
Persze mert egy rövidebb könyvet Peter bá elhúz 3 részig a zsetonok miatt. Ami oké tegye csak ezzel kissé unalmassá vált az első rész.

De még így is minőségi filmet kreált össze csak hát Jackson tudna ennél jobbat is.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #702 on: June 11, 2013, 08:45:21 am »
Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.

Kargarosz: Na most már rákapcsolnak a gázpedálra, megérkeztek Smaug sárkányhoz Bilbóék, aztán ott vannak a tündék is és az emberek, hatalmas kaland és csaták várhatóak. És amikor a sárkány elszabadul... Na innentől nem lesz üresjárat!

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #703 on: June 11, 2013, 12:09:46 pm »
Én nem olvastam könyvet egy Gyűrűk Ura könyvet se csak olvastam,hogy a hobbit rövidebb anyag ugye. Egyetlen egy képregényt olvastam ki az a Watchmen volt, de az egy külön kategória. Mikor olvastam nem tudtam letenni Snyder pedig méltóan követte a leírtakat így, ha már csak rossz filmeket rendezne az se érdekelne mert a Watchmennel megalkotta a legjobb képregény filmet.

Visszatérve nem tudom mik lesznek, és mik várhatók csak annyit tudok,hogy a Gyűrű Szövetsége volt az igazi kaland fantasy.

Offline Pam (P.A.'li makto)

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • hu Hungary
  • Sa'nok 'Eviyä
« Reply #704 on: June 11, 2013, 12:24:54 pm »
Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.
Tényleg nem tudtuk! Képzelheted, mennyire megdöbbentünk, hogy nem zárult le a történet!  :(

facebook: soaia leNa`vi

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #705 on: June 11, 2013, 12:42:19 pm »
Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!

Offline Hawnuyu atxen

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • *
  • 'aweyktan OPa'liatanevengä
« Reply #706 on: June 13, 2013, 07:21:21 am »
Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!

Oooooké...
Én se tudtam, hogy trilógia lesz, amikor beültem rá, dehátna, mégiscsak Gyűrűk Ura. /def a megnézés.

Az első része... a feeling megvolt, az biztos, nagyon hangulatos, a zene odavág, a karakterek, díszlet, miegymás szuper. Csak a történetet volt felesleges kipreparálni +60 csatajelenettel, amiknek semmi köze a valós eseményekhez. De látványosak.

Amit nem értek, az az, hogy a 3. részben mi lesz... Ok, a 2.-ban eljutnak a Magányos Hegyig (láthattuk Bilbót falkúszni Smaug elől), dehátkéremszépen... miután megérkeznek a hegyhez, van csata (ok, ez mondjuk 30 perc, és akkor azt is belassították, ahogy a 30 flashback-ben Elrond nagymamája lembas-pitét süt), meg egy nagy adag politikai herce-hurca.
Aki olvasta a könyvet, azoktól kérdezném: mit is hagytak ki a Nagy Trilógia 3., befejező részének végéből? Úgy 100-150 oldalnyi politikát?*
Én nagyon szeretem a Gyűrűk Ura filmeket, de... na...
Amit meg a trailer-ben láthattunk... tényleg? Ott is csata, lövöldözés, hüvelyekből kirobbanó kardok, szilánkokra törő pajzsok és hullahegyek lesznek, ahol a történet szerint egy kis csapat törpe kihordó-tutajozik a tündék városából?
Ismét mondom: imádom az egész történetet ahogy van, a filmeket a filmkészítés remekműveinek tartom (és a nagyon kevés JÓ könyvből készült filmnek), de azért álljon már meg a lakosság-csökkentés!

Kieg.: Ezek után minimum 18-as karikát kérek az Öt Sereg Csatájára! ;D Valami epic mészárlás lesz. :D

*Röviden: Sarumán elfoglalta a megyét és megmérgezte a lakói szívét (mint korábban Théodennel, Rohan királyával tette), 4 kedvenc hobbitunk meg fellázította a lakosokat. NEM 10-20 oldalon keresztül. Nagyon nem.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #707 on: June 14, 2013, 12:14:18 pm »
This year's Avatar...és tényleg

És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!

Offline Hawnuyu atxen

• Eyktan
  • Palulukan Makto
  • *
  • 'aweyktan OPa'liatanevengä
« Reply #708 on: June 14, 2013, 06:48:57 pm »
A Csillagkapunak van egy része, ami konkrétan Avatar.

Átküldenek egy csapatot (ezúttal egy nagyot) egy bolygóra, ahol naquadah-t akarnak bányászni, de persze van egy szép nagy unas kolónia ott, úgyhogy szinte rögtön átállnak "irtsuk ki őket" üzemmódba.

Annyira 1:1 Avatar, hogy az már szinte nevetséges, csakhogy ez 2003-as LINK.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #709 on: June 14, 2013, 11:49:54 pm »
Huu emlékszem erre az epizódra. Régen de sok Csillagkaput néztem  :)

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #710 on: June 15, 2013, 12:42:45 am »
This year's Avatar...és tényleg

És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!

Várjuk szeretettel.  :)

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #711 on: June 19, 2013, 12:35:18 pm »
Kargarosz te moziba nézed meg az Acélembert?
Ha igen, és most, várom szeretettel a véleményed a filmről  :P

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #712 on: June 19, 2013, 03:34:03 pm »
Több mint valószínű,hogy igen csak az a kérdés, hogy mikor. Te láttad már?

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #713 on: June 22, 2013, 10:15:02 am »
Egy két ismerősöm szerint nagyon középszerű lett a film sajnos, a forgatókönyv kidolgozatlan, és unalmas, a végén lévő látványorgiát meg már láttuk a Transformers 3-ban, semmi újdonság..  :(

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #714 on: June 23, 2013, 02:33:00 am »
IGen elég megosztóak a kritikák,de a közeljövőbe elmegyek majd rá a moziba.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #715 on: June 23, 2013, 06:15:07 am »
Nem tudom én most már jobban várom az Elysium és Alfonso Cuarón  Gravity filmjeit  :)
A jó rendező és az izgalmas megvalósítás többet ér már nekem, mint a látványorgia
Ezért jó Cameron is, mert az Avatarnál képes volt azt a pluszt belerakni. Volt szíve lelke a sztorinak, emellé párosult a pazar látvány. ;)

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #716 on: July 10, 2013, 05:41:21 am »
Most hétvégén adja az egri mozi az Acélembert, Kargarosz  8)

Offline Kifkeyä Nari

• Palulukan Makto
  • *
« Reply #717 on: July 11, 2013, 02:27:24 pm »
Én a Szemfényfesztőket néztem meg szerdán:

Régen láttam ilyen pörgős, 5-10 percenkén a csavarokkal teli filmet, aminek a végét az utolsó 3-5 percig nem jött rá az ember.

Sőt még vicces is volt, hisz mindenki többször röhögött, hogy milyen módon verték át a zsarukat.
Én ajánlom mindenkinek.

Egyet értek a kritikájával:
« Last Edit: July 11, 2013, 02:31:46 pm by Kifkeyä Nari »

Offline Kargarosz

• Palulukan Makto
« Reply #718 on: July 13, 2013, 02:03:04 am »
Annak idején nem néztem meg a Szemfényvesztőket moziba, de amint tudom pótolom mert érdekel engem is.

Offline Krapremp-ti

• Omatikaya
« Reply #719 on: July 25, 2013, 09:23:16 am »
A Gravitáció film nagyon látványos lesz.. És szegény Sandra Bullock. Bepörög rendesen

Become LearnNavi's friend on Facebook Follow LearnNavi on Twitter! Watch LearnNavi's videos on YouTube

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Privacy Policy
| XHTML | RSS | WAP2 | Site Rules

LearnNavi is not affiliated with the official Avatar website,
James Cameron, LightStorm Entertainment or The Walt Disney Company.
All trademarks and servicemarks are the properties of their respective owners.
Images in the LearnNavi.org Forums and Gallery may not be used without permission.

LearnNavi Affiliates:
ToS

LearnNavi is the community to learn Na'vi, the Avatar Language
"A place where real friendships are made." -Paul Frommer

AvatarMeet | Learn Na'vi Forum | Learn Na'vi Wiki | Na'viteri

LearnNavi