Filmek

Started by Kargarosz, March 28, 2011, 11:36:37 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

P.A.'li makto

Quote from: Kargarosz on June 10, 2013, 01:21:10 PM
Jó volt az első rész,de kissé túl vontatott lett meg hiányzott belőle valahogy az a varázs mint a Gyűrű Szövetségébe. Na az alapfilm 5/5 az biztos nálam.

A hobbit is remek, de valahogy hiányzik az egészből az igazi Gyűrűk Urás féling meg várná az ember hogy haladjon előre a sztori, és ehelyett egy helybe toporgunk.
Arról nem is beszélve, mekkora pofára esés volt a film végén rádöbbenni, hogy ez még NEM a történet vége! Csak néztünk egymásra bambán, hogy "most mi van?!"...

facebook: soaia leNa`vi

Kargarosz

Persze mert egy rövidebb könyvet Peter bá elhúz 3 részig a zsetonok miatt. Ami oké tegye csak ezzel kissé unalmassá vált az első rész.

De még így is minőségi filmet kreált össze csak hát Jackson tudna ennél jobbat is.

Krapremp-ti

Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.

Kargarosz: Na most már rákapcsolnak a gázpedálra, megérkeztek Smaug sárkányhoz Bilbóék, aztán ott vannak a tündék is és az emberek, hatalmas kaland és csaták várhatóak. És amikor a sárkány elszabadul... Na innentől nem lesz üresjárat!

Kargarosz

Én nem olvastam könyvet egy Gyűrűk Ura könyvet se csak olvastam,hogy a hobbit rövidebb anyag ugye. Egyetlen egy képregényt olvastam ki az a Watchmen volt, de az egy külön kategória. Mikor olvastam nem tudtam letenni Snyder pedig méltóan követte a leírtakat így, ha már csak rossz filmeket rendezne az se érdekelne mert a Watchmennel megalkotta a legjobb képregény filmet.

Visszatérve nem tudom mik lesznek, és mik várhatók csak annyit tudok,hogy a Gyűrű Szövetsége volt az igazi kaland fantasy.

P.A.'li makto

Quote from: Krapremp-ti on June 11, 2013, 08:45:21 AM
Pam: tényleg nem tudtátok , hogy egy trilógia nyitó darabjára ültök be?  :o Mondjuk már az elején a forgatáskor arról volt szó, hogy két részre bontják a könyvet, aztán később úgy határoztak, mégiscsak trilógia legyen belőle.
Tényleg nem tudtuk! Képzelheted, mennyire megdöbbentünk, hogy nem zárult le a történet!  :(

facebook: soaia leNa`vi

Krapremp-ti

Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!
The Hobbit: The Desolation of Smaug - Official Teaser Trailer [HD]

Hawnuyu atxen

Quote from: Krapremp-ti on June 11, 2013, 12:42:19 PM
Tessék itt a második rész előzetese, én mondtam hogy pörgősebb lesz  :)
ÉS nézzétek, szerepel benne Legolas is!

Oooooké...
Én se tudtam, hogy trilógia lesz, amikor beültem rá, dehátna, mégiscsak Gyűrűk Ura. /def a megnézés.

Az első része... a feeling megvolt, az biztos, nagyon hangulatos, a zene odavág, a karakterek, díszlet, miegymás szuper. Csak a történetet volt felesleges kipreparálni +60 csatajelenettel, amiknek semmi köze a valós eseményekhez. De látványosak.

Amit nem értek, az az, hogy a 3. részben mi lesz... Ok, a 2.-ban eljutnak a Magányos Hegyig (láthattuk Bilbót falkúszni Smaug elől), dehátkéremszépen... miután megérkeznek a hegyhez, van csata (ok, ez mondjuk 30 perc, és akkor azt is belassították, ahogy a 30 flashback-ben Elrond nagymamája lembas-pitét süt), meg egy nagy adag politikai herce-hurca.
Aki olvasta a könyvet, azoktól kérdezném: mit is hagytak ki a Nagy Trilógia 3., befejező részének végéből? Úgy 100-150 oldalnyi politikát?*
Én nagyon szeretem a Gyűrűk Ura filmeket, de... na...
Amit meg a trailer-ben láthattunk... tényleg? Ott is csata, lövöldözés, hüvelyekből kirobbanó kardok, szilánkokra törő pajzsok és hullahegyek lesznek, ahol a történet szerint egy kis csapat törpe kihordó-tutajozik a tündék városából?
Ismét mondom: imádom az egész történetet ahogy van, a filmeket a filmkészítés remekműveinek tartom (és a nagyon kevés JÓ könyvből készült filmnek), de azért álljon már meg a lakosság-csökkentés!

Kieg.: Ezek után minimum 18-as karikát kérek az Öt Sereg Csatájára! ;D Valami epic mészárlás lesz. :D


*Röviden: Sarumán elfoglalta a megyét és megmérgezte a lakói szívét (mint korábban Théodennel, Rohan királyával tette), 4 kedvenc hobbitunk meg fellázította a lakosokat. NEM 10-20 oldalon keresztül. Nagyon nem.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Krapremp-ti

This year's Avatar...és tényleg


És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!
Elysium - Official Trailer #2 (HD) Matt Damon

Hawnuyu atxen

A Csillagkapunak van egy része, ami konkrétan Avatar.

Átküldenek egy csapatot (ezúttal egy nagyot) egy bolygóra, ahol naquadah-t akarnak bányászni, de persze van egy szép nagy unas kolónia ott, úgyhogy szinte rögtön átállnak "irtsuk ki őket" üzemmódba.

Annyira 1:1 Avatar, hogy az már szinte nevetséges, csakhogy ez 2003-as LINK.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Krapremp-ti

Huu emlékszem erre az epizódra. Régen de sok Csillagkaput néztem  :)

Kargarosz

Quote from: Krapremp-ti on June 14, 2013, 12:14:18 PM
This year's Avatar...és tényleg


És tényleg a koncepció az Avatarra hajaz. Elnyomottak próbálnak harcolni a zsarnokok ellen.
Új Elysium előzetes!!! Nagyon várom!
Elysium - Official Trailer #2 (HD) Matt Damon


Várjuk szeretettel.  :)

Krapremp-ti

Kargarosz te moziba nézed meg az Acélembert?
Ha igen, és most, várom szeretettel a véleményed a filmről  :P

Kargarosz

Több mint valószínű,hogy igen csak az a kérdés, hogy mikor. Te láttad már?

Krapremp-ti

Egy két ismerősöm szerint nagyon középszerű lett a film sajnos, a forgatókönyv kidolgozatlan, és unalmas, a végén lévő látványorgiát meg már láttuk a Transformers 3-ban, semmi újdonság..  :(

Kargarosz

IGen elég megosztóak a kritikák,de a közeljövőbe elmegyek majd rá a moziba.

Krapremp-ti

Nem tudom én most már jobban várom az Elysium és Alfonso Cuarón  Gravity filmjeit  :)
A jó rendező és az izgalmas megvalósítás többet ér már nekem, mint a látványorgia
Ezért jó Cameron is, mert az Avatarnál képes volt azt a pluszt belerakni. Volt szíve lelke a sztorinak, emellé párosult a pazar látvány. ;)

Krapremp-ti

Most hétvégén adja az egri mozi az Acélembert, Kargarosz  8)

Kifkeyä Nari

#717
Én a Szemfényfesztőket néztem meg szerdán:

http://www.youtube.com/watch?v=MX1X4yyXGxY

Régen láttam ilyen pörgős, 5-10 percenkén a csavarokkal teli filmet, aminek a végét az utolsó 3-5 percig nem jött rá az ember.

Sőt még vicces is volt, hisz mindenki többször röhögött, hogy milyen módon verték át a zsarukat.
Én ajánlom mindenkinek.

Egyet értek a kritikájával:
Bemutatjuk: Szemfényvesztők

Kargarosz

Annak idején nem néztem meg a Szemfényvesztőket moziba, de amint tudom pótolom mert érdekel engem is.

Krapremp-ti

A Gravitáció film nagyon látványos lesz.. És szegény Sandra Bullock. Bepörög rendesen
Gravity - "Detached" [HD]