Konzol játékok / hivatalos kocka topic

Started by Hawnuyu atxen, October 16, 2011, 01:14:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hawnuyu atxen

Azt hiszem a cím mindent elárul.

Kezdetnek részemről az Assassin's Creed-et ajánlanám mindenkinek, akinél pluszpont, ha a játéknak van története*, kiválónál jobb grafikája, és olyan játékmenete, amit az ember max akkor un meg, amikor kijön a következő rész...

Csak ízelítőnek a történetből:

Egy fiatal (25 éves) srác a világ legnagyobb cégének egy épületében ébred fel... egy fura masina tetején, ami - mint hamarosan az aktuális goni-doki és segédje elmagyarázza - arra hivatott, hogy az ősei emlékeinek újraélését lehetővé tegye. A doki egy Templomos. A srác egy Orgyilkos (születésileg, ki is nyilvánítja, hogy nem tartja annak magát). És főszereplőnknek eléggé érdekes családfája van, mivel őse részt vettek pl. a 3. Keresztes Háborúban (vagy legalábbis ott voltak), egy másik megmentette Lorenzo de Medici életét, összebarátkozott Niccolo Machiavelli-vel és Leonardo da'Vinci-vel.

És ha ezekből nem derült volna még ki: a jófiúk nem rabolnak el olyanokat, akik nem kértek a két fél között dúló évszázados háborúból...

Az első rész a 3. Keresztes Háború idején játszódik, amikor is a főhős-őst elküldik, hogy szerezzen meg egy ereklyét, amit a Templomosok is nagyon szeretnének (újra, merthogy annak idején 9-en találták meg) megkaparintani, mivel elviekben hatalmas ereje van.
Röviden szólva Altair elbénázza a dolgot, kegyetlenül lefokozzák, majd elküldik, hogy likvidálja a fent említett 9-et.


Tehát mindent összevetve, ha nektek bejönnek az összeesküvés-elméletek, akkor nálatok is minimum 10/10-es lesz.



*amiből Isten ments, hogy film készüljön... egyrészt azért, mert tuti elszúrnák, másrészt azért, mert még így is 600-szor megnézném, harmadrészt meg azért, mert nem lehetne annyira elszúrni, hogy ne küldje padlóra az Avatar-t
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Imádom, ahogy végrehajtják a "stealth mission"-t ;D

De azt azért sose hidd, hogy a reneszánsz legnagyobb orgyilkosait leverheted:

Sokan úgy gondolják, hogy az AC2 egyszerűen e miatt a mondat miatt játszódik Olaszországban :D


Ja, és ha már a trailer-eknél tartunk:

Előjáróban annyit, hogy a srác itt már bőven 50-en felül van... na de akkor is, ezt a hatást nem éred el egy egyszerű RPG-7-essel :P


És akkor a másik örök kedvencről: Valamivel régebben összecsináltam magam az izgalomtól, amikor megtudtam, hogy a csapat, akik egykor Iron Lore Entertainment néven futottak (majd becsődölt a vállalat), készítenek egy új játékot Grim Dawn néven. Hát íme, itt a szellemi előd, az egyetlen és utánozhatatlan, a kicsi szívemben az "A világ legjobb RPG-je" címet örökké és tovább birtokló játék, vagyis a Titan Quest intro-ja:
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

Számomra a világ legjobb RPG-je

most fog kijönni, de az elődei is a kedvenceim voltak, és ez most a csúcslesz... wáá .D
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Nem tűnik rossznak... az egyetlen bajom vele az, hogy ha jól láttam, akkor FPS, ami sztem egy RPG-be nem illik igazán...
Ez pl. a Dragon Age 2 talán legjobb újítása (az Origins (DA 1)-hez képest): olyan király kis mozgáskultúrát kaptak a karakterek a sima támadásokhoz is (főleg a mágusok esetén), hogy azt öröm nézni... költőibb lélek azt mondaná, hogy gyakorlatilag táncolnak :D

Ugyanez igaz a Titan Quest "Háború" szakosodására is, legalábbis az után, hogy megtanítjuk a karaktert arra, hogy jó az neki, ha mindkét kezében kard van, illetve néhány passzív (bizonyos kritérium teljesülése esetén magától aktiválódó/folyamatosan aktív) képessége a fának szintén ezt a hatást kelti. Vagy a klasszikus Prince of Persia trilógia 3. részében a Sötét Herceg Daggertail-je... na azt sem egyszerű elfelejteni... (meg külön plusz, hogy ott már voltak íjászok, akiknek gyakran nem tetszett - ki tudja miért? - , hogy kedvenc Hercegünk a falakon futkos, és kellemetlenül gyorsan közeledik hozzájuk. És - mint rendes homokszörnyek - ők tudták, hogy ha valakit megcsapnak egy íj azon részével, ami penge formátumban realizálódott a kovácstól elfele jövet, az... fáj... :D (de a 2. rész Griff-jéhez közel se nem vannak azért :D)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

csak félig láttad jól... váltható a külső-belső nézet ^^
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 19, 2011, 04:51:05 PM
csak félig láttad jól... váltható a külső-belső nézet ^^

Aaaaa! Akkor jó, ez esetben a Witcher-ek és a DA2 után lehet, hogy lesz még mit játszanom... csak az a baj, hogy addigra meg kijön az AC-Revelations is... 41 nap... KARÁCSONY!!! ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

ne hívd már AC-nek, mert enyhén zavaró, hogy más játék hivatalos rövidítését használod rá x)


ennek még a borítóján is AC-van x)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

1.: bocsi, nem tudtam,
2.: csak számomra van ennek "enyhén" Full Metal Panic hangulata?
3.: AC csak egy van (jelenleg már 3, de érted, hogy hogyértem...), és az Assassin's Creed rövidítése. Ha más nem, megígérhetem, hogy én mindig ebben az értelemben fogom használni az "AC" rövidítést :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

Na jó,ebből én se maradhatok ki...
Kor 2. Világ háború.... Szereplők: A háború végéig megépített, vagy tervben létező Tankok. Cél. Kilőni az elenséges tankokat vagy elfoglalni a bázist....
jelenleg orosz, német, és amerikai( angol tankok vannak. a létező hagyományos tankok, Vadászok, és az Önjáró lövegekkel :P
Ime a Word Of Tanks
,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

Daryus

oké tudom, hogy más tészta, de ő ellene mit kezdenének az orvgyilkosaid? x)

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 20, 2011, 12:15:11 PM
oké tudom, hogy más tészta, de ő ellene mit kezdenének az orvgyilkosaid? x)


Egy nyamvadt alakváltó? Figyu, ha ismered a Claymore (anime/manga, inkább az utóbbi)-t, akkor ez nem akkora durranás, ott vannak kedvesebb -ha kevésbé akaratos is- alakváltások...
Amúgy pedig told végig az első részét az AC-nak, és meglátod, hogy mit kezdenének vele... ha a csákó egy templomossal kerül szembe, azt széttépi, ha egy Orvgyilkossal... nos... Altair és Ezio elmagyarázná neki, hogy mi és hogyan működik a világban... P.o.E. :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

ez a nyamvadt alakváltó csinálta ki az egész várost szinte x) jahm és nem alakváltó, hanem elnyelő... beépíti magát a DNS-be, és megszerzi az egyén minden tudását, emlékeit stb .P + aki egy tankot felkap és ledob vele egy helit azzal nem szórakoznék x)
The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Quote from: Daryus on October 20, 2011, 12:31:28 PM
ez a nyamvadt alakváltó csinálta ki az egész várost szinte x) jahm és nem alakváltó, hanem elnyelő... beépíti magát a DNS-be, és megszerzi az egyén minden tudását, emlékeit stb .P + aki egy tankot felkap és ledob vele egy helit azzal nem szórakoznék x)

Ember. És ez bőven elég ahhoz, hogy a két fenti Mester kicsinálja. Vagy akár...
P.O.E.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Daryus

ha a "mész és lősz" taktikai fps-ről van szó, akkor számomra elég egyértelmű a Battlefield .)


és enyhén megmosolyogtat mikor látom, hogy egy olyan battlefield is készült, amivel a fiatalabb korosztály is minden probléma nélkül leülhet játszani... hisz gondoljunk bele a fiataloknak is kell valami hasonló.. és most hagyjuk aki a CS (Counter Strike) nevű rettenetet x)

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

Kedves... a parancsnok úr elégg szép acélidegekkel rendelkezik... "jah, hogy most szedtél le egy kissrácot, aki a bökőjével engem akart hátoncirógatni, nem baj, csak 10-20 fokot fordítok a fejemen (a másik irányba)" :P ;D


Közben meg nagyban tolom a Dragon Age II-t.
Egyrészt hihetetlen, hogy milyen jól össze vannak hozva a kasztok. 3 társ lehet velem, én a "kis" mágusommal kicsinálok 3-at a nekünk jövő óriáspókokból, a többiek 4-et :D Meg amúgy is megfelezem a csapatban levő két mágussal az ellenfelet (néha vízszintesen), mire elérnének hozzám :P
A jó ebben pedig az, hogy míg a többi kaszt sokkal erősebb alaptámadásokat tud (vagy akár több ellenfelet is sebez egyszerre e mellé), addig a mágus képességei... nem csak a démoni megszállástól kell félni a mágia kapcsán :D

De a legjobb akkor is az, hogy mindenki tudja (hála az egyik barátnak, aki nagy mesemondó... tehát nála egy szúnyog lecsapása halálos küzdelem egy rakat bandita és sárkányfióka ellen), hogy:
-a Bajnok címet azzal nyertem el (történeti fix pont), hogy levertem egy vallás katonai vezetőjét a nemesség fele szeme láttára (az illetők életét is megmentve ezzel)
-kicsináltam 1-2 sárkányt (ha nem is a legöregebb (és -erősebb) példányok egyikét, de már az is megvolt... előtte két órán keresztül csináltam más küldetéseket, hogy neki merjek menni másodszorra) :P
-én raktam helyre a városbeli bűnözést (mert bűnözésen kívül csak rabszolgatartás és általános gyilkolászás volt)
-annyi rosszfiút tettem már el láb alól, hogy a közeli hegyre utat lehetne belőlük építeni
-ezen kívül sorra pusztítom a démonokat, vérmágusokat

-azt meg inkább nem is említem, hogy olyan messzire értem el a Méyutakban, mint senki az elmúlt 1200 évben, megöltem egy kb. 1200 éves éjfattyú-magisztert, valamint egy másik országbeli nemest, aki hobbiból egy Leopold nevű wyvern-t tart(ott)...

De ez nem akadályozza meg a 3 fős csaúnyabácsi-csapatokat, hogy elmondják, hogy milyen gyönyörű módon fognak megölni, hogy elvegyék azt az ékkövet, amit a bácsikámnak akarok megszerezni (és még nincs nálam)... 20 másodperces harc, még gyógy-/manaital sem kell hozzá :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Daryus

The right man in the wrong place, can make all the diffrence in world!

Demons run when a good man goes to war.
Night will fall and drown the sun when good man goes to war.
Friendship dies and true love lies night will fall and the dark will rise when a good man goes to war.

Hawnuyu atxen

AYW :D

A domináns vallás szerint annak idején a térkép nagy részét uraló Tevinter Impérium urai, a magiszterek (piszok erős mágusok) az egyik régi istentől tanulták el a vérmágiát, akit a Teremtő a testvéreivel együtt elzárt a föld mélyére (a régi istenek tisztelete volt az emberek Első Bűne), de az Enyészeten keresztül tudtak beszélni a mágusokhoz. Végül aztán vérmágiával (pár ezer rabszolga megölésével, ill. az így nyert energiával), hatalmas adag líriummal (talán úgy a legegyszerűbb felfogni, mint kristályos formában levő mana) sikerült kaput nyitniuk az Enyészetbe, azon belül is az Arany Városba (semmi különleges, csak a Teremtő maga is ott lakott...).

Aztán amint beléptek (2. Bűn), jelenlétükkel beszennyezték a várost (s így jött létre a Fekete Város), a Teremtő hazaátkozta őket, ezzel gyakorlatilag létrehozva az első éjfattyakat, akik aztán terjesztették a mételyüket. A régi istenek viszont ezek után is beszéltek hozzájuk, ráadásul mostmár a mételyen keresztül is, így rákényszerítve őket, hogy ássanak, mind mélyebbre és mélyebbre. Alapból a Mélyutakba menekültek, elfoglalva a nagy részét, míg a törpék királyságaiból csak a második legnagyobb város, Orzammar maradt meg (később kiderült, hogy nem csak az, de teljesen elszigetelődtek, a felszínen mászkálni meg a törpéknél eretnekségszámba megy), az is csak az azóta uralkodó ház alapítójának hála...
Végül rátaláltak a fenti istenre, akit megérintve szintén megfertőztek.
És így kezdődött el Dumat a Csend Sárkánya, mint vezérdémon által irányított Első Veszedelem.
1-2 száz évig tartott, felégette a fél térképet és szétcincálta a Tevinter Impériumot. Végül aztán néhány veszedelem-nevelte veterán létrehozta a Szürke Kamarások rendjét (egészséges mennyiségű líriummal kevert éjfattyúvért ittak, így képessé váltak megérezni a közelségüket, többek közt) és végül sikerült megölniük a Vezérdémont, így visszaküldve a hordát a Mélyutakra (hogy keresni kezdjék a kövi régi istent).

Ezért nagy dolog az is, hogy ki lehet csinálni azt a magisztert... egy ezer+ éves mágus, aki ellen a Kamarások tehetetlenek voltak (mivel a vezérdémonok után valószínűleg ő volt a legerősebb éjfattyú, így irányítani tudta a többit, a Kamarásokat is zavarta a jelenléte, +mágiában is jobb volt náluk... valamint elméletben az ő jelenléte tette pokollá a 2. rész helyszínéül szolgáló város történelmét).


És még egy kis démonológia:

A Teremtő első gyermekei, akik megirigyelték a halandókat, mivel azok a valóságmanipuláló erejüket nem, de kreativitást és alkotásvágyat, illetve a Teremtő szeretetét megkapták, így -a szellemekkel ellentétben- szeretik megszállni őket, hogy lássák, hogy milyen az ő világuk, hogy aztán ahhoz alakítsák az Enyészetet (amitől a Teremtő annó a Fátyollal elválasztotta az éber világot).
4 féle démont ismerünk: harag-, lustaság-, vágy- és büszkeségdémont.
Az első részben az egyik főküldetés (a Kör Veszedelme, a Kör a mágusokat egy helyben tartó egyház-vezette torony) nem azért tart 3-4 óráig, mert a 3 emeletes toronyban (emeletenként max 10 perc a végigjutás, de akkor minden ágy alá benéztél), mert futkorászni kell fel-le, hanem azért, mert egy lustaságdémon átdob az Enyészetbe... és a csapatban /def. van egy mágus, akit később (választásoktól függően) kinevezhetnek Főmágusnak...
Egy vágydémon meg az egyik másik főküldetést nehezíti meg...

Ezek után mondani se kell talán, hogy a büszkeségdémon... 10-ből 9 mágust megszáll, a maradék 1 valamiért nem érdekli :P
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Közben befejeztem.
A játéknak több óriási hibája is van:

1.: ugyanaz a játéktér (egy városban játszódik az egész, minden barlang 2-3 sémára épül, csak néhány út le van zárva, de még annyit sem tudtak megtenni, hogy a térképről leszedjék az ilyen utakat...). Kiismered a várost már az 1. fejezetben (3 van).

2.: cliffhanger-befejezés (amikor elmondják, hogy 2 perc múlva a világ sorsa -már megint- megváltozik, de a helyett, hogy elmondanák, elsötétül a képernyő :'()

3.: rövid (lehetne még 6 fejezet, az se érdekel, ha ugyanazon a pályán lenne az összes :D)

4.: MÉG NEM JÖTT KI A 3 RÉSZ / KÖVETKEZŐ DLC :'(
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!