Magyar na'vi-tanulók találkozója!

Started by Hawnuyu atxen, February 23, 2010, 03:59:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kifkeyä Nari

Azt olvastam, hogy a GC-n is lehet már előre jegyet venni....
Igazából ők most forják ki az önállóságot...

Igazából nagyon egy kupacon van mind...

P.A.'li makto

Nnna, drágáim!
EZ MOST FONTOS!
Sajnos többen azt jeleztétek, hogy nem a Holdfényconra készültök, hanem a Mondo-ra...
De! Új fejlemény van!
Emlékeztek az első Holdfényconunkra Cassidyvel?  :D Volt egy saját asztalunk, amely egyrészt bázisként szolgált, másrészt kipakoltuk rá a mutogatnivalóinkat (amiből akkor még nem is volt olyan sok). Ez volt az első és eddig az utolsó pultunk, igaz hogy akkor még cosplay.hu pultnak hívták...  :P
Nos, megkerestük a HC szervezőit egy kéréssel. Idemásolom az email lényegi részét nektek:

"...folyamatosan bővítjük, fejlesztjük a jelmezeinket és kiegészítőinket, és úgy érezzük, hogy van annyi tárgyi ,,ereklyénk", amit már érdemes lenne egyszerre megmutatni másoknak is. Feltűnt, hogy nem csak árusok kapnak kiállítóasztalt a rendezvényeken, hanem olyanok is, akik csak megmutatni szeretnék a gyűjteményüket a rajongóknak. Pl. a Star Trek és a Star Wars. Talán mások is örülnének, ha eggyel több sci-fi asztal lenne a rendezvényen, ahol beszélgethetnek egy új és korszakalkotó film (Avatar) rajongóival (velünk), és tájékoztatást kaphatnak arról, hogy hol tudnak hasonló emberekkel kapcsolatba lépni az interneten és a fizikai valóságban.
A kérdésünk tehát az, hogy kaphatnánk-e egy asztalt a Holdfényconon. Anyagi hasznunk nem származna belőle, mert nem árulnánk semmit. Csak egy újabb színfolt lennénk a közönség számára. Igaz, sokan ismernek már minket, de beszélgetni nem volt lehetőségünk az érdeklődőkkel, és néhány általunk készített új tárgyat is szeretnénk megmutatni. Ha szabad, népszerűsítenénk a legnagyobb nemzetközi Avatar-rajongói fórumot, a Learnnavi-t, ahol a na'vi nyelv tanulására is lehetőség van...
...Továbbá szeretnénk társakat toborozni magunknak a további (tömeges) cosplayezéshez. Nem titkolt vágyunk, hogy csapatunk idővel hasonló méretűre nőjön, mint – mondjuk - az 501-es Légió csapata!..."

Megkeresésünkre pozitív választ kaptunk:

"...Szívesen adunk nektek asztalt, és annak örülnénk a legjobban, ha
nagyon sok cosplayest hoznátok magatokkal, hogy színesítsétek a
rendezvényt.
Ami még fontos lenne (hátha van nektek ilyesmi, rajongó létetekre).
Plakátok, installációk (ilyen nagyobb álló kartonból lévők).
Ilyesmik, amik látványosak..."


Tehát akkor ennek fényében: kinek volna kedve mégis csak eljönni a HC-ra, hogy missziónk elkezdődhessen? Avagy kinek van kedve közszemlére tenni Avatáros cuccait, az emberek ámulatára és csodálatára? Ki öltözik be Normnak, Grace-nek vagy Trudy-nak, esetleg Max-nek? Lehet ülni a pultnál is, és csevegni az érdeklődőkkel!
Mi hárman tuti ott leszünk, mert nagyon vágyunk erre a kirakodó show-ra... Hirdetjük az igét akkor is, ha csak mi leszünk. De boldogabbak lennénk veletek!  :)


facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Rövid leszek (nem a kígyós verzió): azon az ezresen ne múljon egy jó hétvége. :D
De akkor tessék tömegével csoportosulni, ma eylan!
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Amúgy valakinek nincs könnyen mozdítható plakátja?

Hawnuyu atxen

Quote from: Kifkeyä Nari on March 05, 2012, 03:10:10 PM
Amúgy valakinek nincs könnyen mozdítható plakátja?

Assassin's Creed-est, Sacrred II-set, Witcher-eset, vagy esetleg Mass Effect-est szeretnél? ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kifkeyä Nari

Quote from: Hawnuyu atxen on March 05, 2012, 03:19:25 PM
Quote from: Kifkeyä Nari on March 05, 2012, 03:10:10 PM
Amúgy valakinek nincs könnyen mozdítható plakátja?

Assassin's Creed-est, Sacrred II-set, Witcher-eset, vagy esetleg Mass Effect-est szeretnél? ;D
Nem.
Persze hogy Avatar-t.... Azt hittem egyértelmű... :)

P.A.'li makto

Szóval, ki az, aki a jelenlétével még emelni fogja az esemény fényét?  :)
És van-e olyan, aki (akár részt vesz, akár nem) segíteni tud, hogy minél több szép dolgot mutathassunk be az asztalunkon? Tudom, hogy lapulnak itt tehetséges ékszer- és fegyvergyártók...! Volna kedvetek közszemlére tenni az alkotásaitokat? És a poszter is nagyon jól jönne; az enyémek fel vannak ragasztva, és nem szívesen szedném le őket, ha van más megoldás is... Természetesen mindent épségben visszaadunk, a kiállítás alatt pedig felcimkézéssel tudatjuk, hogy kinek az alkotása (nem kívánunk idegen tollakkal ékeskedni).

facebook: soaia leNa`vi

Ayane-chan

én csak a Mondocon-ra tudok menni....
ki az aki erre is jönne?
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

P.A.'li makto

Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:16:33 PM
én csak a Mondocon-ra tudok menni....
ki az aki erre is jönne?
Pedig rád is számítottunk! Kítűnő alkalom lenne újból kékülni...

facebook: soaia leNa`vi

Ayane-chan

Quote from: P.A.'li makto on March 06, 2012, 01:25:04 PM
Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:16:33 PM
én csak a Mondocon-ra tudok menni....
ki az aki erre is jönne?
Pedig rád is számítottunk! Kítűnő alkalom lenne újból kékülni...
de nem tudok menni, mert nem megfelelő az időpont :(
esetleg a Mondocon-ra is jöttök?
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

P.A.'li makto

Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:27:41 PM
Quote from: P.A.'li makto on March 06, 2012, 01:25:04 PM
Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:16:33 PM
én csak a Mondocon-ra tudok menni....
ki az aki erre is jönne?
Pedig rád is számítottunk! Kítűnő alkalom lenne újból kékülni...
de nem tudok menni, mert nem megfelelő az időpont :(
esetleg a Mondocon-ra is jöttök?
Az nincs tervben, és ráadásul ott egyértelműen az animét favorizálják, ami minket kicsit sem érdekel. Ha már kaptunk lehetőséget a Holdfényconon tündökölni, én azt lovagolnám meg, mert az legalább sci-fi rendezvény! (És mint Hawn rámutatott, jelentősen olcsóbb is.)

facebook: soaia leNa`vi

Ayane-chan

Quote from: P.A.'li makto on March 06, 2012, 01:36:43 PM
Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:27:41 PM
Quote from: P.A.'li makto on March 06, 2012, 01:25:04 PM
Quote from: Kalina Tìrey on March 06, 2012, 01:16:33 PM
én csak a Mondocon-ra tudok menni....
ki az aki erre is jönne?
Pedig rád is számítottunk! Kítűnő alkalom lenne újból kékülni...
de nem tudok menni, mert nem megfelelő az időpont :(
esetleg a Mondocon-ra is jöttök?
Az nincs tervben, és ráadásul ott egyértelműen az animét favorizálják, ami minket kicsit sem érdekel. Ha már kaptunk lehetőséget a Holdfényconon tündökölni, én azt lovagolnám meg, mert az legalább sci-fi rendezvény! (És mint Hawn rámutatott, jelentősen olcsóbb is.)
hát akkor most úgy látszik, nem talákozunk :(
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

P.A.'li makto

Quote from: Mademoiselle Ninat on May 06, 2012, 01:28:57 PM

Magyarul csak négyen voltatok?
Az a baj, hogy nem szeretik sokan Mo-n ezt a filmet...  >:(
Am hol volt a tábor?
Tök jó lenne valahogy összeszedni a fanokat és úgy megcsinálni a tábort. Sztem azért nem csak ez a kb. 10 ember szereti a filmet az országban, akik idejárnak, csak a többiek nem tudnak a fórum létezéséről.
Szerintetek hogyan lehetne összeszedni az emberkéket?
Csaknem 2 éve erőlködünk azon, hogy több embert hozzunk össze, akikkel tartalmas és rendszeres programokat lehet szervezni!

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Quote from: Mademoiselle Ninat on May 06, 2012, 01:28:57 PM
Am hol volt a tábor?
Igazából csak tali a Fehérváron, majd utána a Velencei tónál...
De ez sem az az igazi tábor volt, amit régóta itt tervezünk, de legalább volt valami...

De a találkozóból csak akkor lehet valami, ha van aki el is jön, és nem csak beszél róla...

De peresze továbbra is mi nyitottak vagyunk Pammal...

Hawnuyu atxen

1.: masszív OFF ;D
2.: még mindig masszív OFF
3.: a legnagyobb klántali eddig... passz, a pár mozizást és con-t leszámítva nem igazán volt semmise :( pedig annak idején megindult egy konkrét táborozásos ötlet...

Az viszont ha összejön, akkor nincs apelláta, mindenkit elrabolunk :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Ayane-chan

Quote from: Hawnuyu atxen on May 07, 2012, 08:49:04 AM
1.: masszív OFF ;D
2.: még mindig masszív OFF
3.: a legnagyobb klántali eddig... passz, a pár mozizást és con-t leszámítva nem igazán volt semmise :( pedig annak idején megindult egy konkrét táborozásos ötlet...

Az viszont ha összejön, akkor nincs apelláta, mindenkit elrabolunk :D
Hát az kétséges, hogy engem sikerülne elrabolni. :(
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Kifkeyä Nari

Quote from: Kalina Tìrey on May 07, 2012, 10:33:03 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on May 07, 2012, 08:49:04 AM
1.: masszív OFF ;D
2.: még mindig masszív OFF
3.: a legnagyobb klántali eddig... passz, a pár mozizást és con-t leszámítva nem igazán volt semmise :( pedig annak idején megindult egy konkrét táborozásos ötlet...

Az viszont ha összejön, akkor nincs apelláta, mindenkit elrabolunk :D
Hát az kétséges, hogy engem sikerülne elrabolni. :(
Ez evidens, hiszen te jösz magadtól....

Ayane-chan

Quote from: Kifkeyä Nari on May 07, 2012, 11:36:34 AM
Quote from: Kalina Tìrey on May 07, 2012, 10:33:03 AM
Quote from: Hawnuyu atxen on May 07, 2012, 08:49:04 AM
1.: masszív OFF ;D
2.: még mindig masszív OFF
3.: a legnagyobb klántali eddig... passz, a pár mozizást és con-t leszámítva nem igazán volt semmise :( pedig annak idején megindult egy konkrét táborozásos ötlet...

Az viszont ha összejön, akkor nincs apelláta, mindenkit elrabolunk :D
Hát az kétséges, hogy engem sikerülne elrabolni. :(
Ez evidens, hiszen te jösz magadtól....
Az attól függ, hogy hová, de legfőképp mikor. :D
"I'm scared that I'm not human. I'm scared that I'm different from other Chains... I fear the things I don't know. I fear the things I already knew... and at every moment... I always... more than anyone... fear myself the most!" - Alice (Pandora Hearts)

Mademoiselle Ninat

A Tolkien Társaságnak minden évben sikerül megszerveznie a kb. 100 fős 10 napos nyári táborát, ahova komplett családok is elmennek, nekik ez a nyaralás. Én még ott nem voltam amúgy.
Sztem itt az a baj, hogy nincsen meg a konkrét időpont, a hely, az ár. Na meg nem lehet elérni a fanokat, csak ezt a kb 10 embert, aki ide ír.
Kicsit félve kérdem meg: van egyáltalán vki, akit el kéne egyáltalán érni ezügyben? Van a 10 emberen kívül akár 1 is az országban, aki eljönne?
Nous avons volé aux quatre vents, chez les cavaliers des plaines, chez les dompteurs d'ikrans de la Mer de l'Est.A l'appel de Toruk Makto, ils sont venus.

MAKE TSAHEYLU, NOT WAR

Kifkeyä Nari

Akkor inkább itt folytatom a talis beszélgetést, mert kikapunk...

Nem az a kérdés, hogy hol és mikor!

Az első kérdés:
- Ki akar lejönni, és ki az aki el tudna jönni? ( nem az kell, hogy mennék, de...)
(szerintem mindenki elhiszi, hogy azok akik valóban jönnének, azok azon lesznek, hogy meglegyen végül az a hely és idő, ami mindenkinek jó.... )

Meg kell beszélni, szülőkkel, és magatokkal, és el kell dönteni, hogy ki jönne...

Aztán az már a második kérdés, hogy legyen egy hely és egy pontos időt, ami vélhetőleg mindenkinek jó lesz.
(Természetesen ilyenkor is lehet lesz aki esetleg véletlen lemorzsolódik, illetve olyan aki esetleg mégis el tud jönni. De el lehet mondani, hogy a tervezett résztvevők többsége ott lesz.)

Csak tavaly is az volt a baj, hogy mindenféle helyekről, meg programokról diskuráltunk ahelyett, hogy előbb meglegyen az, hogy ki jönne...

Ha nincs résztvevő nincs miről beszélni!

Én nagyon örülnék neki, és valóban Hawn. jól mondja. Az az igazi tábor amit terveztünk nem volt még, de én már próbáltam magamban azt az egy napot annak venni – amire gondoltam -, hogy azt érezhessem, hogy valami megmozdult már...

Kif.