Általános dolgok, beszélgetések

Started by tìngay mungeyu, January 20, 2010, 09:06:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tsrräfkxätu

Tìyawr ngaru, ma Pam, tsahìk oe lu, slä muntxatu oeyä ke lu kawtu, taluna po tamerkup. Hawnuyu 'itan oeyä lu.
párolt zöldség — muntxa fkxen  

Hawnuyu atxen

Sa'nok :o!!!
;D és így eggyesülnek újra a régen széthullott családok ;D

Már mért ne lehetne egy klánnak több olo'eyktan-ja/tsahìk-ja???
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz


P.A.'li makto

#403
Quote from: tsrräfkxätu on July 14, 2010, 04:10:41 PM
Tìyawr ngaru, ma Pam, tsahìk oe lu, slä muntxatu oeyä ke lu kawtu, taluna po tamerkup. Hawnuyu 'itan oeyä lu.

Oe tslolam!  :)   Lu ayoengur sa'nok sí 'itan.    Alakul ez a klán!

QuoteMár mért ne lehetne egy klánnak több olo'eyktan-ja/tsahìk-ja???
Mert nem! De ha valakinek meggyőző érvei vannak, pl. tud ellenpéldát felhozi a filmből, akkor rajta, győzzön meg!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Akkor én tudok is:
Ez itt nem a film -ide beficcen egy "sajnos"...-!

Ez most itten egy olyan klán, aminek lehet több vezetője (legyen az olo'eyktan vagy tsahìk).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

na’rìngä hawnuyu

,,Mi nem adjuk fel soha! Minket nem tudtok megtörni!,,

P.A.'li makto

QuoteEz most itten egy olyan klán, aminek lehet több vezetője (legyen az olo'eyktan vagy tsahìk).
Nem értek egyet. Max két vezető lehet, és az már megvan. Több minek? Az csak anarchiához vezet. Esetleg lehetnek tanácsadóid, ha az a baj, hogy nem akarod egyedül viselni a felelősség súlyát...  :)

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on July 15, 2010, 02:23:32 PM
QuoteEz most itten egy olyan klán, aminek lehet több vezetője (legyen az olo'eyktan vagy tsahìk).
Nem értek egyet. Max két vezető lehet, és az már megvan. Több minek? Az csak anarchiához vezet. Esetleg lehetnek tanácsadóid, ha az a baj, hogy nem akarod egyedül viselni a felelősség súlyát...  :)

Nem-nem, ez a rendszer nem emberi letawtute, hanem lena'vi!
Itt nincsenek olyanok, akik maguknak akarnak hatalmát.

Ez egy kettős olo'eyktanság/hármas-tsahìk-ság ;D
És ha tetszik, ha nem ennek biza' te is része vagy! ;D :P ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

QuoteEz egy kettős olo'eyktanság/hármas-tsahìk-ság
És ha tetszik, ha nem ennek biza' te is része vagy!
Ennek semmi értelme! Különben is te találtad ki az egészet.
Tsrräfkxätu tsahíksága jogos; minket többek közt a Na'vi (jól írom?  ;D) nyelv köt össze, és ebben nyilván ő a szellemi vezető. Továbbá  "ő aki elmond nekünk Frommer akarata".
Nem is vitázok erről tovább: pxunk-txum!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

1.: nem írod jól (ha már tsrräf a tsahìk, akkor higgyünk is neki: a na'vi szót kis betűvel írjuk.)
2.: de, meg igen, meg hátonpacik ;D

És tudod, hogy két szabály van:
1-én nyerek
2-ha az első szabály nem teljesülne, akkor azonnal az első szabály lép életbe ;D

Amúgy pedig itten a na'viázat:
tìngay és én ugyanannyira eyktan-ok vagyunk -mod-ság
tsrräf, Kif és te pedig ugyanannyira tsahìk-ok -ki is csinálja/fordítja a szótárat, ki is szervez minket mindenféle jóba bele és ki is segít nekik legaktívabban???
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

#410
Tsrräf is moderátor egy másik helyen!

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Je pense futa tsrräf van eyktan there.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto


facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Én pont nem vagyok jó példa, de vannak itt, akik nem tudnak angolul...

QuoteTrräf is moderátor egy másik helyen!

Én is mondhatnám -bár csak a többiek nevében-, hogy nem ér angolul! ;D :P


És nagyon nem ér segítséget kérni egy másik helyen, ami ráadásul még OFF-olás is!!!
Amúgy meg most haragszom rád... tìngay lehet, hogy tudná, hogy miért, de más még nem... lényegében sért a feltételezés, hogy számon űznélek...
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

P.A.'li makto

Na tessék; csak sikerült kihúznom a gyufát...
Oeru txoa livu!!!
QuoteÉn is mondhatnám -bár csak a többiek nevében-, hogy nem ér angolul!
Én itt nem is szoktam!

facebook: soaia leNa`vi

Kifkeyä Nari

Én már vagy két oldallal ezelött elveszítettem a fonalt.

tìngay mungeyu

Én is elvesztettem a fonalat, de azt tudom, hogy Hawn ideges lesz a francia nyelv láttán/hallatán!  :) :)

P.A.'li makto

Semmi, csak kötözködöm az olo'eyktannal, és nem bírom abbahagyni...  ;D

facebook: soaia leNa`vi

Hawnuyu atxen

Quote from: P.A.'li makto on July 15, 2010, 03:17:32 PM
Na tessék; csak sikerült kihúznom a gyufát...
Oeru txoa livu!!!
QuoteÉn is mondhatnám -bár csak a többiek nevében-, hogy nem ér angolul!
Én itt nem is szoktam!


Akkor na'viázok:
én -ilyen esetekben- akkor vagyok dühös, ha valaki azt hiszi, hogy dühös vagyok rá (az jelen esetben mindegy, hogy igaza van-e az illetőnek) és ezért szomorú. A szomorúsága miattam van, ezért én is szomorú, és nem szeretek szomorú lenni, ezért dühös ;D

De pedig láttad, hogy írtad, hogy "is" ;D ;)
QuoteTrräf is moderátor egy másik helyen!


Ma tìngay!
Ott a pont... de most én használtam, tehát ez még elviselhető...
(amúgy meg ez nagyjából minden, ami 3 év alatt megmaradt bennem franciából... 8) jó vagyok :D)

Ez már télleg nem ér, én is szeretnék beszéjni!!!
Amúgyis... én is kötözködök... az árverés a készülő pulcsira (természetesen kék ;D) holnap lesz... vagy holnap után... meglátjuk! :D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

tsrräfkxätu

#419
Itt az ideje, hogy feltöltsek egy kettéfont hajú képet magamról. :D

Különben nem vagyok én eykte - pont kedvemre való a misztikus öregasszony szerepkör, mert ha épp fogalmam sincs valamiről, akkor csak levágok valami nagyon pszichedelikusat, és mindenki azonnal úgy tesz, hogy "hú, milyen igaza van", mert különben milyen kínos, hogy azt sem tudja mi folyik. :D

Hawn a fiam, és jó halált halt apja nyomdokába lépve az olo'eyktan. Tìng a lányom, az eljövendő tsahìk. Pam a täftxuyuk közt a legelőbbre való, türelme, kitartása, és hozzáértése bámulatba ejtő; Kif pedig a taronyuk vezetője, és mindennemű kártékony jószágok veszte. Ők ketten adják ki a vének tanácsát. Van még egy uniltìranyu a törzsben, aki folyton az eltu lefngapot nyüstöli, és a klánterület feltérképezése a rögeszméje, de különben van még hely a poharában, szeretjük is ezért, és megbecsült törzstag, idővel az Iknimayára is felkergetjük. :D

Kimaradt valaki? :D
párolt zöldség — muntxa fkxen