Általános dolgok, beszélgetések

Started by tìngay mungeyu, January 20, 2010, 09:06:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Zongyu Atxen

Quote from: Hawnuyu atxen on August 08, 2010, 04:31:44 PM
És akkor a Gathering? Elvégre az arról szól, hogy meg kell védeni, ami a mienk... :D
Azé mondom. A leghazafiasabb.

Hawnuyu atxen

Nem a könyv volt előbb, az átírások (bár főleg a másik irányba) általában kritikán aluliak...
Szerintem a SW3-ból a film is jó volt, de a könyvnek megvan az az előnye, hogy több szereplő szemszögéből látjuk, hogy mi történik (pl. az "Ilyen érzés Anakin Skywalker-nek lenni" részek... azt filmen lehetetlen bemutatni).
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Ok, félreértettelek... azt hittem, hogy te az Into the na'vi world-ről beszélsz... :-[
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Zongyu Atxen

Quote from: Hawnuyu atxen on August 09, 2010, 06:47:21 AM
Ok, félreértettelek... azt hittem, hogy te az Into the na'vi world-ről beszélsz... :-[
Az is szép(de az máshogy), de azt majd 40 évesen a pártom kampányzenéjének fogom használni, pici módosításokkal. :D:D:D

Kargarosz

Épp ez a bajom a filmbe Anakin aki több éve a Jedi rendnek él olyan könnyen átáll semmi vívódás semmi elmélkedés.

Hawnuyu atxen

Azért én ezt nem mondanám...
Bár több éve a Jedi rendnek szenteli magát, de Padme-val előbb találkozott. Meg ott volt az az incidens a Tusken-ekkel a 2. részben, végül Tyrannus... és erre jött az álom, hogy Padme meg fog halni. Ezeken kívül a háború felőrölte az ép eszét (Klónok Háborúja -> előbb rajzfilmsorozatként, majd animációs formában folytatták. Ott derül ki, hogy Anakinnak volt egy tanítványa, de az nyilvánvaló, hogy valahogy, még a 3. rész előtt ő meghalt).
Tehát volt bőven része rosszban... és ez már az életének a jobb szakasza volt :-\
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Hawnuyu atxen

Ajjajj... mindegy, de akkor a kampánybeszédet majd szigorúan na'viul! ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Csak tudod a filmbe mikor ott áll Sidius előtt az ég világon semmi vívódást nem látok benne ami miatt át kéne állnia. Magyarán nem érzem azt a nagy katarzist bár ez inkább a rendező hibája.

Hawnuyu atxen

A történetbe is az van beleépítve, hogy nincsen benne igazán vívódás, elvégre Sidius jól felépítette a tervet...
Tud az álomról, majd megemlíti, hogy egy Sith-nek már sikerült legyőzni a halált (amíg egy bizonyos tanítvány úgy nem döntött, hogy már eleget tanult...). Lényegében azzal, hogy Anakin azt hiszi, hogy Sidius megmentheti Padme-t, már nem menekülhet a csapdából.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

Én értelek amit ide leírsz, de én a filmbe nem érzem át ezt az egészet. Meg amúgy is Anakin bekattan, de kérdem én miért? Mikor csak a szerelmét akarja ugye megmenteni, de akkor miért kell ártatlan Jediket megölni főleg gyerekeket.....jaj mert Sidius azt mondta ugyan már.....

Hawnuyu atxen

Ne feledd, hogy 1: ez egy mese, 2: a Jedi-k a jók, a Sith-ek pedig a rosszak. Amint átáll a sötét oldalra, Anakin már Darth Vader, onnantól pedig neki minden mindegy, csak neki legyen jó. Ezért kattan be, ezért hiszi, hogy Padme elárulta, stb.

Kicsit olyan, mint az Avatar-ban: Jake azért megy a na'vikhoz, hogy tanuljon (meghogy a sok-pénzből készült avatar-test ne menjen a kukába...), illetve hogy visszakapja a lábait, végül pedig ő vezeti az embereket legyőző háborút. Gyakorlatilag ugyanaz történik, csupán a másik irányban.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

#551
Nem-nem attól mert Sith valaki még nem hülye, és állat. Sidius is egy zseni volt mert a háttérbe mindent irányított amit kell. Yodáék meg mégse vették észre, hogy az orruk előtt van a sötét mester csak a vége felé gyanús nekik.
Attól,hogy sith valaki még nem fog gyerekeket ölni legalábbis egy igazi Sith nem....ezért nem volt ő soha az csak egy Sötét Jedi aki letért a jó útról.  Régóta játszok Sw-é asztali szerepjátékot szóval nagyjából tudom miről van szó. Meg főleg onnan, hogy most éppenséggel én is egy Sötét Jedit játszok aki igazi Sith szeretne lenni. De mégse ölök ártatlanokat eszementül.

Avatar: Jake inkább azért megy le Pandorara amit Grace-nek is mond ugyebár: Meguntam a nyomorék szerepet. Úgy gondolja így kaphat még esélyt az élettől.

Hawnuyu atxen

Ártatlanokat ő sem ölt, csupán Jedi-ket. Sidius kijelentette, hogy a Jedik a birodalom -vagyis az ő- ellenségei, tehát veszniük kell, hogy megmaradjon a béke (és érdekes, hogyha minden Jedit sikerült volna levadászniuk, valamint a Jedi-pártiakat is (a helytartók, akik nem helyeselték az egész háborút, meg Sidius hatalmát), akkor lett is volna béke... rémuralom, de béke.
Egyébként meg Sidius sem volt akkora zseni, hiszen megölte Plagueis-t, mielőtt megtanulta volna uralni a midikloriánokat. Meg picit mániákus volt, meg picit Sith, de az már a hivatással jár ;D
A Sith-ekről pedig nem mondom, hogy skxawng-ok, csupán azt, hogy gonoszok. Tudjuk: "A Stith-ek módszere az árulás". Akikre nincs szükségük, azt -ha mázlija van- félredobják, egyéb esetben megy egy hadsereg/fénykard/valami, ami fáj.
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Kargarosz

#553
De attól mert Sidius ellenségei a Jedik attól még Anakinnak nem kéne lemészárolnia őket. Főleg azért sem mivel több évet a rendbe töltött.
Mind1 ne offoljunk tovább.

Hawnuyu atxen

#554
Quote from: Kargarosz on August 09, 2010, 08:25:17 AM
De attól mert Sidius ellenségei a Jedik attól még Anakinnak nem kéne lemészárolnia őket. Főleg azért sem mivel több évet a rendbe töltött.
Mind1 ne offoljunk tovább.

De pont ez az, hogy Sidius elérte, hogy Anakin megbízzon benne és a tanítványa legyen. Innentől pedig teljesen mindegy, hogy ki volt és mit csinált, ő már Darth Vader, egy Sith, akinek ugyanúgy ellenségei a Jedik.

Igazad van, nem kéne OFF-olnunk... na jó, átpakolok, mondjuk az Általános dolgok-ba ;D



Ma Tìtxur Lefpomtokx!
Ne ijedj meg, csak átköltöztettem a Beköszönőbe ;)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Fmetoktu pxevopey

QuoteValakinek ébernek kell lennie
Hohó, legyünk éberek, a híradó most mondta, hogy hullócsillag-eső lesz! Na tessenek figyelni és kívánni  ;D
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Hawnuyu atxen

Tényleg????... el kellene kezdenem híradót nézni... és most ráadásul még tiszta is az ég... *elfut, megnézi* *köhint* nos, viszonylag tiszta ;D
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Fmetoktu pxevopey

Valami igazat is mondott az időjárás végre...  ;D Azon gondolkoztam, hogy mutatják a magyarország térképet úgy kb. 10 helyen ( ahol jelölik a hőmérsékletet). Na, most gondoljunk bele egy orosz időjárás-jelentésbe  ;D Az sem 2 perc, mi?
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."

 

Hawnuyu atxen

Gondolj bele milyen rossz lenne, ha az egész földön csak egy "ország" lenne...

Láttad az IHM azon részét, amikor Richelieu (ők biztos nem így hívták, de az most mindegy...) bekapcsolta a távirányító-nyíllal a tv-t, majd jött a híradó Alabárdos Andrással, végül pedig az időjárás jelentés Lajossal a Némettel? ;D :P ::)
"Hrrap rä'ä si olo'ur smuktuä." ; "Ke'u ke lu ngay. Frakemit tung." (Assassin's Creed)

Nikre tsa'usìn!

Fmetoktu pxevopey

Perszeee, láttam-láttam!  ;D Valóban rossz lenne, ha csak 1 ország lenne a Földön. IHM-esek nagyot tudnak alkotni, birom őket.  :D
"One life ends, another begins"
"Pandora megannyi veszélyt rejt, s ezek közül a legalattomosabb az, hogy túlságosan megszeretteti magát."