Mass Effect

Started by Na'rìngyä vrrtep, February 19, 2010, 07:29:18 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Na'rìngyä vrrtep

czyli jeżeli nie usprawnimy statku, to:
QuoteThanix Cannon (Upgrade, Cost: 15000 Platinum)

The Thanix Magnetic-Hydrodynamic Weapon is a turian-developed, miniaturized version of the weapon used by Sovereign during its attack on the Citadel. It uses an electromagnetic field to shape and accelerate a stream of superheated molten metal to relativistic velocities, which then impacts its target and deals horrendous damage. The weapons fire appears as a bright blue beam, very similar to the deadly red trails seen firing from the tips of Sovereign's 'arms' during the Battle of the Citadel.

This upgrade can be researched after Garrus is recruited, and takes the form of a retractable battery of cannons mounted beneath the Normandy's main hull. If the Thanix Cannons are installed, the Normandy SR-2 uses them to successfully destroy a Collector cruiser guarding the Collector Base shortly after passing through the Omega-4 mass relay. Otherwise, the Normandy will attack the enemy ship with its conventional weaponry at extremely close range, but will sustain severe damage as a result. Thane or Garrus may be impaled on a metal beam, resulting in their death.
[edit] Defenses

Multicore Shielding (Upgrade, Cost: 15000 Palladium)

Advanced kinetic barriers utilizing Cyclonic Barrier Technology (CBT) can be refitted to the Normandy SR-2. The CBT violently slaps aside rather than halting incoming linear force. By rotationally firing their mass effect field projectors, the ship creates rapidly oscillating kinetic barriers instead of static ones. Shooting through the CBT is like trying to shoot at a target inside a spinning ball. If an emitter is damaged, the CBT corrects to become a traditional shield array, a safety feature that makes it most effective during opening volleys.

Multicore shielding can be researched after recruiting Tali. The shields prove to be useful during the final mission as Joker maneuvers the ship through the debris field. Otherwise, collisions with debris may cause the ship's power core to overload and explode, killing Tali, Legion or Thane (depending on the team Shepard takes to fight the Oculus).

Heavy Ship Armor (Upgrade, Cost: 15000 Palladium)

Asari-designed Silaris heavy ship armor can be refitted to the hull of the ship, improving its survivability in combat. The armor can resist even the tremendous heat and kinetic energy of starship weapons. The armor is nearly unsurpassed in strength because its central material, carbon nanotube sheets woven with diamond Chemical Vapor Depostion, are crushed by mass effect fields into super-dense layers able to withstand extreme temperatures. That process also compensates for diamond's brittleness. This upgrade can be researched after talking to Jacob and asking him about upgrades.

If the armor is not installed, an Oculus energy beam may penetrate the Normandy's hull, instantly killing Jack.



Unicorn

właśnie przeszłam...

Pierwsza myśl - za krótka gra!! Bardzo fajna, ale za mało jej... :( mogli wymyślić więcej zaskoków :P

Ataeghane

Za mało jej? Ja zabezpieczam się przed tym wykonywaniem zadań pobocznych oraz gawędzeniem z kim się da. Jaki czas pokazuje Ci gra?

Quotemogli wymyślić więcej zaskoków :P
No właśnie tu się trochę rozczarowałem... Wydaje mi się, że fabuła 1. części była lepsza.

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Unicorn

nie pamiętam czasu... jak sprawdzę to napiszę ;)

Ja się bardzo rozczarowałam, bo mogli by więcej wymyślić, takie to trochę płytkie mi się wszystko wydało, może szykują się do 3 części :P

Zawiodłam się też na bohaterach, jakoś w pierwszej części bardziej mnie wkręcili, bardziej się przejmowałam, a tutaj nawet ktoś tam zginął to tak podeszłam do tego.. eh no trudno :P Za mało tego wszystkiego - to dla mnie największy zawód...
Gawędziłam z kim się dało, i wypełniłam większość zadań pobocznych, które potem zaczęły mnie zwyczajnie nużyć.

Ataeghane

QuoteJa się bardzo rozczarowałam, bo mogli by więcej wymyślić, takie to trochę płytkie mi się wszystko wydało, może szykują się do 3 części  :P
Druga część to chyba taka gra przechodnia pomiędzy zawiązaniem fabuły (1), a jej epickim końcem (3). Miejmy nadzieję, że ME3 nikogo nie zawiedzie.

QuoteZawiodłam się też na bohaterach, jakoś w pierwszej części bardziej mnie wkręcili, bardziej się przejmowałam, a tutaj nawet ktoś tam zginął to tak podeszłam do tego.. eh no trudno  Za mało tego wszystkiego - to dla mnie największy zawód...
Czy to nie dziwne? Wydaje mi się, że w 2. części poświęciliśmy więcej czasu każdemu z bohaterów, więcej misji jego dotyczących... Teoretycznie powinniśmy być z nimi zżyci. Ja sam nie powiem, jak reagowałem na śmierć bohaterów bo nikt z drużyny mi nie umarł. No... umarła jedynie większość załogi. Ale nie rozpaczałem.

BTW, to się rozumie:
http://www.gram.pl/news_8QvrHue2_Kolejne_darmowe_DLC_do_Mass_Effect_2_w_marcu.html

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

#45
QuoteZawiodłam się też na bohaterach, jakoś w pierwszej części bardziej mnie wkręcili, bardziej się przejmowałam, a tutaj nawet ktoś tam zginął to tak podeszłam do tego.. eh no trudno Tongue Za mało tego wszystkiego - to dla mnie największy zawód...
to jeszcze zależy z kim. kilka jest naprawdę dobrych. a w jedynce (którą przechodziłem kilka dni temu), niektóre rozmowy - np. z Alenko, po prostu chciało by się pominąć.

teraz próbuję angielskiej wersji językowej, co można o niej powiedzieć... jest lepsza. Szkoda tylko że nie da się do tego ustawić polskich napisów. (nie działają wtedy) problem rozwiązany

Fabuła jest ok

Jeszcze co do gosów - w wersji angielskiej są jak już pisałem lepsze - większa różnorodność, ciekawe i klimatyczne akcenty... no niestety - jest to bardzo zaawansowany język - szybki i częściowo niezrozumiały. Napisy dają co nieco, ale nie chce mi się ich zawsze czytać. Dla przykładu Mordin - ktoś twierdzi że gadał szybko w polskiej wersji? to tu nawija jak automat. Jacob - klimatyczny, nieco "gangsterski" głos. Tali - łamana angielszczyzna, ale pasuje. Reszta też super. Thane - rewelacja.



Unicorn

Jak się gra kobietą w jedynce to z Ashley można umrzeć z nudów... :P
Alenko jest fajny! :) szkoda, że w dwójce spłycili te role...
No właśnie powinnam rozpaczać, że coś się stało... a w sumie tak jakoś mało mnie to obeszło.. :/ a szkoda... spodziewałam się w sumie więcej po tej grze... Ale i tak fajnie się grało przez te kilkanaście godzin - takie oderwanie od rzeczywistości :)

Na'rìngyä vrrtep

http://tvgry.pl/?ID=823
w edycji kolekcjonerskiej na Xbox, są 2 wersje językowe ;D
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,7509479,Mass_Effect_2___filmowe_porownanie_wersji_jezykowych.html
ale dali ciała. w polskiej wersji nie zachowano odpowiednich akcentów. a Shepard zawsze mówi tym samym obojętnym głosem. 



Na'rìngyä vrrtep

Jeden wielki spoiler!

Narzekacie na fabułę zakończenie itd. A ja powiem nie. Ta gra jest fabularnie najlepszą jaką do tej pory widziałem. Nareszcie podejmujemy prawdziwe decyzje. Zakończenie (-nia) - jest/są iście epickie. Łączą część pierwszą z trzecią, w wyśmienitym stylu. Wszystkie nasze działania coś znaczą.



Ataeghane

Quotehttp://tvgry.pl/?ID=823
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,7509479,Mass_Effect_2___filmowe_porownanie_wersji_jezykowych.html
Szczerze? Najgorzej wypada Shepard i EDI, reszta jest całkiem w porządku, niekiedy nawet polska wersja podoba mi się bardziej... niekiedy mniej.

Quotew edycji kolekcjonerskiej na Xbox, są 2 wersje językowe ;D
Łe... :( Szkoda, że nie mam Kolekcjonerskiej :-\.
Chociaż... I tak bym za pewne grał na polskiej wersji językowej :P.


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

najgorzej to wypada Miranda.




Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

#52
Mass Effect 2 Tali Trailer [HD]

co do Rakni:



Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

jakimś cudem dopiero teraz znalazłem ten hełm... na tle SSV Normandii

piękny widoczek na Ilium



Ataeghane

Ach, tak, urocze.
Tą maskę kupuje się w jakimś sklepie, AFAIK. Bardzo klimatyczna :P,

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

#56
na Tuchance. przedtem w ogóle tego handlarza nie znalazłem.

Może piękne to nie jest, ale z braku innych plakatów, kupiłem taki:



Eltusiyu

http://www.cinemablend.com/new/Mass-Effect-Movie-Coming-18717.html

Powstaje ponoć film Mass Effect :)

Sam jestem zauroczony gierką mimo, że daleko nie jestem ( dopiero zostałem widmem)...

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Eltusiyu

No jakiś czas temu ukończyłem obie części Mass Effect :) Oczywiście czekam na trójkę :)

Już dzisiaj trafi do mnie książka 1 z 3- Prequel
http://isa.pl/p2367-MASS-EFFECT-EFEKT-MASY-OBJAWIENIE-01MASSOBJ01.html

Ciekawi mnie czy jest dobry :)
Bardzo wsiąkłem w ten świat i jego problemy :)

Trójki nie mogę się doczekać :D

Wiadomo tylko tyle, że nie będzie ostatnią grą osadzoną w tym świecie :)

Czekam też na film Mass Effect, który ma się pojawić już w 2012.
Może powstanie Język Proteański- Spoiler

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Na'rìngyä vrrtep

czytałem pierwszą i drugą część, tyle że po angielsku. zaraz ściągam część trzecią z USA.

bardzo przyjemnie się czyta