Prezentacje i projekty

Started by nataliapop, December 06, 2010, 02:01:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nataliapop

Cześć! W poniedziałek za tydzień tzn. 13 grudnia br. będę robić w szkole prezentację multimedialną na ocenę. Wpadłam na pomysł, aby pokazać podstawy niNa'vi. Chcę się doradzić w sprawach technicznych. Podstawowe moje pytanie brzmi: czy mogę wykorzystać pracę pewnej kreatywnej wielbicielki avatara, kótra zrobiła obrazkowe lekcje? zapewne wszyscy wiedzą o kogo mi chodzi. Czekam na odpowiedzi :)

rodrygo

#1
Swietny pomysł z tą prezentacją!

Nie przypuszczam, żeby wykorzystanie lekcji dostępnych na poblicznym serwerze (np youtube) było naryszeniem prawa, ale któż to wie. Najlepiej zrobisz , jak napiszesz do autorki z prosbą o zgodę. (w razie czego mogę Ci pomóc napisać)
Myslę, że nie powinna robić trudnosci  ;), ostatnio pytałem Ją w sprawie jabłek na Pandorze i szybko przyszła odpowiedź  ;D

powodzenia!


Tängal

Do tego, jeśli oprócz zgody dopiszesz jeszcze na samej prezentacji skąd te slajdy, to już nikt nie będzie mieć prawa do niczego się doczepić :)

Chciałbym móc przyjść i zobaczyć taką prezentację na żywo  :P

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

nataliapop

#3
Bardzo mi miło, że ktoś się tym zainteresował. Zamierzam wykorzystać obrazkowe lekcje z częściami ciała, tylko proszę o link bo gdzieś mi się zawieruszył wśród 400 innnych linków  ;D Zamierzam także użyć ballady: "Tirol teri vurit uniltìrantokxä", którą zafascynował mnie rodrygo. Bardzo proszę o pomoc z zapytaniem o zgodę tego, kto umieścił na youtube tę balladę, gdyż dla mnie byłby to duży problem. Już zapytałał Le'eylan(dziewczyna od obrazków). Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o informacje gdyż chcę by moja praca była jak najlepsza :) Tängal, jeśli chcesz, to gdy zrobię prezentację, mogę Ci ją wysłać mailem :)

Tängal

Dzięki, z miłą chęcią :)
Jeśli chodzi o link, to chyba chodzi Ci o ten.
Co do pozwolenia na użycie ballady, mogę się spytać w Twoim imieniu, ale nie dziś, a nie wiem kiedy znalazłbym czas jutro (kolejny ciężki dzień się zapowiada) :(

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

nataliapop

Tak, o to mi chodziło. Bardzo proszę o zapytanie się w moim imieniu. zastanawiam się jak podzielić naukę-na razie mam: 1.podstawowe zwroty,2.Osoby, 3.Poznajmy się,4 części ciała. Jeśli macie pomysły na kolejne slajdy i co w nich umieścić to piszcie.

Eltusiyu

Ja robiłem podobne prezentacje... Tylko występowałem na największych Wrocławskich konwentach :)

Plan mojej prezentacji o języku (na 0,5-1h):
- Wprowadzenie - mówisz w Na'vi a po polsku na slajdzie :)
- Historia Języka (http://avatar.net.pl/readarticle.php?article_id=16)
- Paul Frommer- coś o nim :)
- Aglutynacja- z czym to jeść- krótkie omówienie gramatyki, głównie Affixów
- Zwroty typu: Kaltxì, Ngaru lu fpom srak?
- Język w filmie- jakie słówka można usłyszeć w filmie i jakieś jego fragmenty np. na Youtube

Ja robiłem coś takiego :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

nataliapop

#7
Bardzo dziękuję Kxrekorikus! Napewno coś z tego użyję :) Sprawdźcie mi proszę, czy zdania są poprawne, napiszcie mi te których sama ułożyć nie potrafię i
dopiszcie te które pasowałyby do danego działu:
SPOTKANIE
Pesu nga lu? - Kim jesteś?
Oe lu(imię) – Jestem...
Ile masz lat?
Mam 13/14/15/16 lat
POGODA- nie wiem w ogóle czy są określenia pogody
nadal szukam pomocy w tematach slajdów(zastosowałam to co mi doradził Kxrekorikus)

Tängal

Jeśli chodzi o podanie imienia, to poprawnie jest: Oeru syaw fko imię.
Fyape fko syaw ngaru?
Ngari solalew polpxaya zìsìt? lub wersja mniej oficjalna Solew polpxay?
Oeri zìsìt avomrr/avofu/avohin/amevol solalew.
Pytanie o pogodę będzie o tyle trudne, że o ile pamiętam to nie mamy jeszcze słowa na pogodę :P

Grzecznościowe zwroty:
hìtxoa - kiedy chcemy kogoś zagadnąć
ngaytxoa - za jakąś konkretną przewinę
rutxe
tstunwi
Daruję sobie 5 zwrotów na "Nie ma za co!" ;)

Powitania/pożegnania:
Kaltxì!
Oel ngati kameie!
Ngaru lu fpom srak?
Smon nìprrte'.
Kìyevame!
Eywa ngahu!
Hivahaw nìmwey!

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

nataliapop

#9
ZROBIŁAM!
I od tego są kumple i kumpele- żeby naprowadzić i pomóc. Co prawda nikt by się nie czepiał bo niktby tak naprawdę tego nie rozumiał ale jestem pedantką i musze mieć wszystko dopięte na ostatni guzik:) Jak napisać: Porozmawiamy?- potrzebuję tego(lub czegoś podobnego) by móc odpowiedzieć dobrze-nìltsan

Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite

Tängal, jako kompletny skxawng zadam takie pytanko... Skąd się wzięło tstunwi? Zawsze sądziłam, że dziękuję to irayo ???
Wiem, że jak zawsze masz rację ::)
Oeyä swizaw nìngay tivakuk
Oeyä tukrul txe'lanit tivakuk
Oeri tìngayìl txe'lanit tivakuk
Oeyä txe'lan livu ngay.

My BLOG

Tängal

Quote from: Lahea Atxkxeftu on December 11, 2010, 03:27:26 PMWiem, że jak zawsze masz rację ::)
Bez przesady :P

Tstunwi jako przymiotnik znaczy tyle co miły. Jako zwrot grzecznościowy można dosłownie przełożyć jako: "Miło z Twojej strony.". Owszem irayo si znaczy dziekować. Stąd irayo jako "dzięki".

Wybacz, chyba trochę za bardzo popłynąłem jak na demonstrację podstaw języka :P

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

rodrygo

hej,

No i jak wypadła prezentacja?
Owacje na stojąco były?   ;D

Chętnie bym zobaczył jesli możesz przesłać...


nataliapop

#13
Owacji nie było, bo nic nie działało  :'( Nie można było odtworzyć bo nie było open office, nie można było zciągnąć z poczty melodii bo nie było windows media player, nie można było odczytać tekstu(też open office), z poczty nie można było zkopiować tekstu bo nie było umlautów itp. zdjęcia na tło nie wchodziły... masakra. Ale nauczycielka pozwoliła mi wysłać prezentacje jej na pocztę i wtedy ewentualnie oceni(jakiś plus)

Tängal

Szkoda tylko, że prócz niej nikt jej nie zobaczy  :-[
Cóż, bywa.

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

nataliapop

Chyba oceniła. Zapytam się w poniedziałek.

Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

nataliapop

Dostałam 5 za prezentację :) Dziękuję wam wszystkim za pomoc  :-*

Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.