W co gracie ?

Started by Kxamìl, January 24, 2010, 07:04:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mato

Swego czasu męczyłem się ze starą TNT2 M64 wówczas kiedy rządziły Radeony 9700 :/ ...z ilu gier było trzeba wtedy zrezygnować...

Czasy się zmieniły, zaczęło się pracować i automatycznie można było sobie pozwolić na to co kiedyś było praktycznie poza zasięgiem... aktualnie jestem jakiś ponad rok od aktualizacji komputera i w demku Avatara musiałem trochę poluzować suwaki żeby zyskać na płynności :)
"In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and of demons."

Na'rìngyä vrrtep

patrzyłem dziś na konsole w różnych sklepach...
WII - 1000zł -dużo zabawy, słaba grafa
PS3 - 1300zł - Blue-Ray, dobra jakość, ogólnie fajna sprawa
Xbox Arcade - 800zł (czym się różni od Elite za 1200zł?) - zdecydowanie najwięcej tytułów, brak BD i awaryjność
!!!wszystko fajnie miło, ale jak zobaczyłem gry... 200zł to chyba takie minimum. WOW dla mnie gierka na komputer za 100zł jest droga, a co dopiero takie coś. I to jeszcze przydało by się mieć kilka tytułów :-\
no i te pady :-\



Ataeghane

QuoteXbox Arcade - 800zł (czym się różni od Elite za 1200zł?)
Dyskiem.
Arcade - brak
Elite - 250GB (jeśli się nie mylę)

Quotezdecydowanie najwięcej tytułów
Ale czy najlepszych?

Quoteawaryjność
IMO mityczna. (Mam X360 - ani razu mi się nie zepsuł.)

Quote200zł to chyba takie minimum. WOW dla mnie gierka na komputer za 100zł jest droga, a co dopiero takie coś. I to jeszcze przydało by się mieć kilka tytułów
Gry są drogie, ale sprzęt jest tańszy. Jak lubisz grać na max. detalach, wychodzi podobnie... Poza tym zawsze można jeszcze korzystać z Allegro ;).

Quoteno i te pady
Co z nimi nie tak?

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

QuoteDyskiem.
Arcade - brak
Elite - 250GB (jeśli się nie mylę)
a po co dysk w konsolach i co jak go brakuje?
QuoteAle czy najlepszych?
wszystko co na ps + więcej np. sławne Halo
QuoteGry są drogie, ale sprzęt jest tańszy. Jak lubisz grać na max. detalach, wychodzi podobnie... Poza tym zawsze można jeszcze korzystać z Allegro
a jak wygląda sprawa z piraceniem? ja komputer wymieniam rzadko i jak to robie, to robię to porządnie - wychodzi taniej - jestem tego pewien.
QuoteCo z nimi nie tak?
bez myszki nie daje rady... auto aim TFU! :P



Ataeghane

Quotea po co dysk w konsolach i co jak go brakuje?
Kiedy go nie nie masz, nie możesz:
- pobierać dodatków (np. map, czy dodatkowych misji)
- pobierać dem
- pobierać trailerów, skórek i innych dupereli
- pobierać filmów
i inne...
To mniej-więcej tak, jak z komputerem. Wyobraź sobie, że masz 512MB wolnego miejsca na dysku.

Quotewszystko co na ps + więcej np. sławne Halo
Uncharted 1 & 2, LittleBIGPlanet, Killzone 2, Resistance 2, God of War 3, Gran Turismo 5, Heavy Rain, MotorStorm 1 & 2, Demon's Souls, inFamous, Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, EyePet, Flower, Train - te bardziej znane gry exclusive na PS3.

Quotea jak wygląda sprawa z piraceniem? ja komputer wymieniam rzadko i jak to robie, to robię to porządnie - wychodzi taniej - jestem tego pewien.
Sam sprzęt z pewnością wychodzi drożej niż konsola. Konsolę kupisz za powiedzmy 1500 zł raz na parę lat. Za komputer z pewnością wyjdzie więcej. Kupując orginalne gry przewaga kosoli maleje w tym aspekcie (jak piracisz, wychodzi trochę inaczej, jasne, ale my tu piractwa nie popieramy).

Quotebez myszki nie daje rady... auto aim TFU!
Auto-AIM? Ja się z czymś takim nie spotkałem :(...

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Na'rìngyä vrrtep

ostatnio grałem w sklepie... jak takim gówienkiem (padem) - wycelować precyzyjnie w cokolwiek???
a czy przypadkiem chodćby w Cod:MW2 na konsole nie ma auto aim?



Ataeghane

Quoteostatnio grałem w sklepie... jak takim gówienkiem (padem) - wycelować precyzyjnie w cokolwiek???
Trening i przyzwyczajenie.

Quotea czy przypadkiem chodćby w Cod:MW2 na konsole nie ma auto aim?
Ja nie zauważyłem, ale mnie akurat Auto-AIM ani ziębi, ani grzeje, więc mogłem nie zwrócić uwagi.

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Thorinbur

Kolega ma zamiar kupić Mirrors Edge, więc będę mógł od niego porzyczyć i sprawdzić czy chodzi, bo jeśli jednak pójdzie, na moim GB ramu to chyba dodam go do kolekcji, jak nie dodam go do kolekcji jak już będę miał lepszego kompa (kiedyś na pewno).
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

właśnie zainstalowałem sobie Left4Dead (1) i przeszedłem pierwszą kampanię.
gierka odmóżdża - jak ktoś dopuścił by coś takiego wyszło na rynek? bezmyślne zabijanie zombie.... i jeszcze ... i jeszcze. Jedna z gorszych gier w jakie grałem.



Fareius

Kaltxi xD

Heheh ;). Ja tam teraz próbuje przejść Fallout 2, potem Fallout 1 (bo się na F1 wkurzyłem ;p), a na końcu Tactics ;). Ew. WoW (Wrath of The Lich King 3.2.2a - wersja, server: spermik.info), ew. Crimsonland oraz czasem robie jakieś mixy dźwięków przez Wave'pada. Jak narazie po raz drugi jestem w Norze - Klamath (F2), a po Falloutach jade w Planescape Torment ;).

Eywa Ngahu ;)
Eywa Ngahu ma smukan si smuke!

"Always look on the bright side of life..." - Monty Python

"Możesz liczyć tylko na siebie albo na cud.
A pamiętaj, co mówi towarzysz Stalin: cudów nie ma." - Wiktor Suworow

Thorinbur

Właśnie to w niej jest fajne... Wierz mi po kilku wykładach z analizy matematycznej taka odmóżdżająca gierka to właśnie to co pozwala się odprężyć. Zagraj z kumplem w koopie. Zabijanie zombich i więcej i więcej i więcej! Tak! To jest to. Co może być lepszego? Masa zombich i karabin. Ta gra ocieka grywalnością!
oel kame futa oel kekame ke'u

Fareius

@Throinbur
Left2Dead to jest odmóżdżające, ale jak się chce odprężyć to polecam także Serious Sam - tam to tylko strzelasz ;).
Eywa Ngahu ma smukan si smuke!

"Always look on the bright side of life..." - Monty Python

"Możesz liczyć tylko na siebie albo na cud.
A pamiętaj, co mówi towarzysz Stalin: cudów nie ma." - Wiktor Suworow

Kxamìl

#132
Na prośbę Kxrekorikusa wstawiam tu dwa screeny z Avatara. Wszystkie ustawienia na full przy AAx8, synchronizacji pionowej i DX10.

W pierwszym jest włączony V-sync, a w drugim wyłączony.


wł. V-sync


wył. V-sync

Jak uważacie które lepsze ??? ??? ???
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

Nie dam głowy ale V-sync to tylko synchronizacja wyświetlania, więc na screenie nie będzie żadnej różnicy.


Wydzieliłem wątek Mass Effecta, bo zrobił sie już 3 stronicowy:P
oel kame futa oel kekame ke'u

Kxamìl

Ja nawet jak gram to różnicy nie widzę. Może oczy już nie te ale ja mało co siedzę przy kompie.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Ezy Ryder

 Synchronizacja pionowa, powstala zeby naprawic kilka bledow pojawiajacych sie czasem, gdy uzywasz ekranu LCD.

Kxamìl

#136
Ale mi sie rozchodzi o różnice z wł. lub wył. V-sync'iem. Co do synchro pionowego to zawsze miałem wł.

Ja tak samo nie odczuwam różnicy grając na DX9.0c lub DX10. DX10.1 grafa mi nie obsługuje, a mam DX11 w systemie.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

V-sync = Vertical Synchronization = Synchronizacja pionowa
Zgodnie z tym co wcześniej napisałem na screenie nie ma różnicy.
oel kame futa oel kekame ke'u

Ezy Ryder

 Roznice robi to programistom. DirectX to biblioteka audio-graficzna Microsoft'u, w nowszych wersjach uzywane sa lepsze (czyt. szybsze, mniej zawodne) algorytmy, nie obslugiwane przez starsze DX'y.

Thorinbur

Nie tylko szybsze, i lepsze. Nowsze wersje bibliotek dodają nowe efekty graficzne do biblioteki więc różnica jest nie tylko w wydajności, ale w jakości (pomijając fakt, że jeżeli mamy wydajniejsze algorytmy to możemy dać modele, tekstury i tak dalej lepszej jakości niż poprzednio bo zostaną przetworzone w takim samym czasie co te mniejsze w starszej wersji). Lecz jeśli gra nie wykorzystuje nowych elementów biblioteki to faktycznie różnica będzie widoczna tylko w wydajności, jeśli masz dobry sprzęt, że gra chodzi płynie przy DX9 i max ustawieniach, to faktycznie przejście na wyższe wersje nic nie da. Może uzyskasz dodatkowe FPSy, ale nawet tego nie zauważysz.
oel kame futa oel kekame ke'u