Lucidní snění, Astrální cestování, věci podobné

Started by Danecki, January 28, 2010, 02:04:48 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tsteututan

(100 post v tomhle topicu)

Podle mě jde ovlivnit každý sen, když uniltìranyu :) přijde na to, že je to jen sen. Zřídkakdy prostě vím že jen sním a využiju toho :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


xsoft

QuoteEDIT2: Mám na mysli ať už nějaké hmatatelné důkazy, či vlastní zkušenost.

Chapu, nekdy by se mi to taky libilo. Blby je, ze nekdy muzes cekat dosti dlouho a za tohodle zivota se treba nedockas ...
Je spousta veci co se neda poradne vysvetlit, nebo to neni poradne hmatatelne. Napadaji me veci jako laska a pod (hormony a genetika jsou fajn, ale porad neni "recept na lasku"). Stejne tak vedci nemaji mozek poradne zmapovany a uplne nevi jak funguje.

Jaktoze nekdo provozuje reiky, pracuje s chakrama, mluvi o meridianech a pritom je pri pitve nenajdes? Rikam si, kdyby na prastarych technikach (z vychodu) nic nebylo a byla by to kupa vymyslenych blabolu, tak by se to tu neudrzelo tolik let (tisice?).

Ale neboj, nekdy k tobe ty veci prijdou at chces nebo ne (treba podvedomne chces). Taky jsem o tehle vecech nevedel, a kdybych nemel osobni zkusenost, koukal bych na to jinak.

--

Btw, pred par lety rikali japonsti vedci, ze uz dokazi tahat fotky ze snu (zatim rozmazane, a ze k fullrate videu to ma daleko). Nevite jak jsou daleko? (treba udelaji neco jako ma Final Fantasy a nahravani snu). By me zajimalo odkud ty info berou, na nerv oka se mi to nezda.

--

Ze vcerejska na dnesek jsem spal 16h. No, mam pocit, ze je uplne jedno jak dlouho spite a ze to na sny nema vliv. Spis jde o to, v jake jste fyzicke a psychicke podobe. (byl jsem dost pretazeny, takze byl brutal.regen).

Jeden sen obsahovl jmeno budovy, cas, a lokalitu .. zeptal jsem se cloveka, o kterem ve snu byla rec, jestli o tom vi. Hmm, nope. Takze zadne videni budoucnosti.
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Danecki

#102
Quotea byla by to kupa vymyslenych blabolu, tak by se to tu neudrzelo tolik let (tisice?).

Křesťanství, Islám?

EDIT: Jinak něco na tom asi, bude, ale opravdu je se to dá těžko posoudit, protože zatím nemáme právě ony hmatatelné důkazy. :)

Yanari

Good point, Danecki :)

Dost pochybuju, že na to někdy budou hmatatelné důkazy - ale dokázat to jde, viz. příklad tibetských mnichů, kteří silou vůle dokázali zvýšit svou tělesnou teplotu natolik, že v asi -4°C dokázali na svém těle usušit prostěradla namočená v ledové vodě.
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

#104
Ano, ano taky jsem o tom slyšel, ba i snad viděl, ale to je spíše otázka vůle a schopnosti kontrolovat tělesné funkce, které normální člověk nedokáže, jenže to má pramálo společného s čakrami, živly a podobnými čárymáry :)

EDIT:
QuoteJeden sen obsahovl jmeno budovy, cas, a lokalitu .. zeptal jsem se cloveka, o kterem ve snu byla rec, jestli o tom vi. Hmm, nope. Takze zadne videni budoucnosti.

Třeba to s tím člověkem souvisí a on o tom třeba ani ještě neví ;)

xsoft

Quote from: Danecki on February 01, 2010, 09:05:20 AM
Quotea byla by to kupa vymyslenych blabolu, tak by se to tu neudrzelo tolik let (tisice?).

Křesťanství, Islám?

Vic na vychod ;) Myslim nabozenstvi a medicinu v okoli Ciny.
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Yanari

Dnes jsem dokázal zapsat všech šest snů které jsem měl, ale takové hovadiny se mi už dlouho nezdály.
Jako příkad uvedu to, že jsem na Vánoce dostal motorovou pilu  ;D

Mimochodem, má někdo z vás zkušenosti s metodou WILD?
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Já dnes měl sny 3. První dva na sebe vzdáleně navazovaly, jenže díky mé lenosti jsem si je zapsal až teď a samozřejmě si z nich už nic nepamatuji. WILD jsem ještě nezkoušel, jdu jí pečlivě prostudovat a dnes jí zkusím.

Yanari

Tak to já si sny zapisuju ihned po probuzení, aby se mi nestalo to, co právě popisuješ :)

S tím WILDem mám ten problém, že jakmile začnu počítat 1, sním, 2,sním... tak dojdu k 20ti a jsem tuhý :D
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

:D V tom je ten háček, ale tohle je ten nejmenší problém. Počkej až budeš počítat 1,2,3,...9870891,9870892,9870893 :D

Tawtakuk

01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Yanari

Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Taky moc nechápu :D , ale:

Našel jsem celkem zajímavý web i s návody. http://koubic-sytes.mysteria.cz/necronomicon/okultismus_luciddreaming.html
Dále jsem nalezl zajímavý program na navození různých stavů http://www.bwgen.com/info.htm
A mezi další zajímavosti patří tato stránka http://www.blog.opengamingcenter.cz/programovani-mozku-aneb-binauralni-rytmy/
Díky které jsem se dozvěděl o této stránce http://www.audiostimulace.cz/ :)

Doporučuji si to všechno přečíst a vyzkoušet, je to celkem zajímavé. Dejte vědět svoje pokroky. ;)

Tsteututan

Já si nepamatuju jediný sen od té doby, co jsem popsal tu A4, snad jenom se mi zdálo, že mě někdo něčím chtěl napadnout, tak jsem vytáhl nůž a to je všechno, víc nic.

Co je to ten WILD? "Počítání oveček" + "sním", abych všděl, že je to jen sen?
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

#114
No, metoda WILD spočívá v tom, že tvé tělo usne, zatímco mysl je ve stavu plného vědomí - popisované usnutí přímo do LD, ne probuzení do něj. Nejsnažší forma WILDu (myslím, že jich je více, ale nejsem si jist) spočívá v tom, že jdeš normálně spát, nařídíš si budík na cca 2-3 hodiny (po usnutí) - pak se musíš zčásti probudit (vím že to zní divně, ale když se probudíš úplně, pak se dost blbě usíná), nejlepší je si skočit na toaletu, napít se, chvíli se dívat z okna - pak si jdeš zase lehnout, a musíš si nějakým způsobem uchovat vědomí, zatímco tvé tělo usne. Nějakým způsobem píšu proto, protože těch způsobů je strašně moc, a nejjednoduší je počítání do 100 a zpět, a každé číslo prokládat slovíčkem "sním". Musíš se na to ale plně soustředit, protože jinak se ti stane to co mě :)

WILD není moc oblíbený, protože jakmile tvé tělo usne, dostaneš se do stavu "spánkové paralýzy" než začneš snít, to proto, abys nemohl ve skutečnosti dělat to, co se ti zdá :) - a to údajně není zrovna příjemný pocit. Je ale jedna z nejúčinnějších metod, společně s MILDem.
Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

To se musí zkusit :) A co je to MILD? :D
Částečné probuzení znám, to se mi jednou povedlo (něco někde v pokoji snad spadlo na zem), jen jsem se probudil a spal jsem dál, při usínání jsem na něco myslel a už se mi o tom zdálo :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Danecki

#116
Pozor Yanari, pleteš si WILD a WBTB. WILD spočívá v počítání cca 1-200, 1-300, podle uvážení, aby mozek zůstal činný, ale "tělo" uslo, zatímco WBTB spočívá v nařízení budíku 5-6 hodin po usnutí (respektive nařídit si ho na 2 hodiny dřív, než normálně vstáváte) a pak půl hodinky až hoďku dělat cokoliv (ano toaleta, přemýšlení nad sny atd.) a pak se vrátit zpět do postele a snažit se usnout. ;) Opravdu doporučuji přečíst weby, které jsem postnul, je to velice užitečné.

EDIT:
Quote from: Tsteututan on February 03, 2010, 09:24:12 AM
To se musí zkusit :) A co je to MILD? :D

MILD znamená, že když se probudíš z normálního snu, tak se zase snažíš usnout a soustředíš se na nějakou výraznou scénu z toho snu, no a když si "udržíš" vědomí a zase usneš, tak by ses měl "objevit" v tom snu, akorát ten sen už bude lucidní :)

Yanari

Aha, tak je možné že ten článek nebyl o WILDu, ale o kombinaci WILDu a WBTB :)

Ale dohromady to celkem logiku dává, protože usnete rychleji, a přitom si zachováte vědomí...
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Ano, taky si říkám, že je asi nejlepší to skloubit :)

Jenom přehled zkratek:

LD=Lucid Dream
AC=Astrální Cestování
OOBE=Out of body experience (AC)
MILD=Mnemonic Induced Lucid Dream
WILD=Wake Induced Lucid Dream
WBTB=Way back to bed

Tsteututan

#119
Indukce...   >:(  Fuj  :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.