Lucidní snění, Astrální cestování, věci podobné

Started by Danecki, January 28, 2010, 02:04:48 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

guest2190

To, že si je pamatuješ do detalů to způsobuje to, že si je každý den zapisuješ?

Yanari

No, když jsem si je nezapisoval, pamatoval jsem si jen části. Taky jde vidět že první záznamy ve snáři byly spíš heslovité, teď už dokážu přímo popsat co se dělo.
Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

Zene fko nivume nìtxan.

Elrann

To se pokoušíte vytrénovat si paměť na sny, aby jste si stále delší a delší části snů pamatovali?

Tsteututan

Quote from: Elrann on January 29, 2010, 10:50:24 AM
To se pokoušíte vytrénovat si paměť na sny, aby jste si stále delší a delší části snů pamatovali?
Srane, postupem času i víc :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

Jednak tohle, a hlavní účel je dostat se pomocí toho do stavu "lucidity" :)
Zene fko nivume nìtxan.

Elrann

A funguje to?
Tedy spíš, jestli to nezáleží na jedinci jakou má paměť a podobně. Nadruhou stranu, pokud si děláte Snář, tak si tím pamět zdokonalujete, takže to nejspíš funguje :)

Možná také vyzkouším.
Kxawm fmi nìhawng. - (je to dobře, nebo se to také nějak mění pro první osobu? Chci se zdokonalovat, tudiž podobně se Vás budu ptát často, takže mě prosím omluvte)

Yanari

Ano, na paměti jako takové ani nezáleží, jde o to že většinou si nepamatuješ sny, které se ti zdály. Touhle formou se v tom lepšíš - a když už si sny pamatuješ, je údajně snažší dosáhnout lucidity.

Kxawm fmi nìhawng - Možná vyzkoušet příliš - tady nevím jak bych to napsal, vzhledem k tomu že nemáme slovíčko pro taky :)
První osobu tam dej, vypadalo by to Oe kxawm fo (taky) f<ay>mi.
Zene fko nivume nìtxan.

Elrann

Mmm tak to teda alespoň vyzkouším si to zapisovat a uvidím, jak mi to půjde.

Jinak anglické slovo "Too" přeci znamená jak "příliš", tak i "také" ne?
A ještě proč je to <ay> uprostřed slova fmi? - teď jsem si uvědomil, že to je sloveso a na ty jsem ještě nekoukal. Podívám se na ně :)

Děkuju :)

Yanari

Ano, jak jsi řekl anglické "too" má více významů. Nìhawng je přeložením jen jednoho z nich, v tomto případě toho příslovce "příliš".
Nemůžeš přeložit celé slovo, musíš překládat jeho významy.

Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Zdokonalování snové paměti slouží jednak pro větší zážitky ze snů a jednak k tomu, aby si tělo zvyklo se sny pracovat, což má za následek častější či dokonce pravidelné lucidní sny.

hemmond

Tak já se pochlubím. :) Noc (dvě hodiny spánku doma a pak pokus o spánek v autobuse) byly absolutně snu-prosté, ale víčková metoda my vysypala tolik věcí (víčková metoda pravidelně aplikována na lanovce. Jela deset minut a já se nudil. :-D ) že jsem se až divil. ve výsledku to snad zrekapitulovalo všechny konkrétní věci co jsem znal. :) ale... ne že by mezi nimi byla nějaká logická (bo nelogická souvislost. :) Jeden úryvek: kladivo-polární záře-svíčka-ikran-... a fakt netuším co s tím. :-D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Danecki

Ano, mě se taky vyskytují obrazy nijak nesouvisející. O této metodě jsem nikde nic nenašel, takže jste asi jedni z prvních, kdo jí využívají :-)

hemmond

Vzpomínám, když jsem byl malej a na zahradě a mrknul jsem do slunce, na sekundu, dvě a pak zavřel oči a pak si "předpovídal budoucnost" (mi bylo max. 7 let) z toho co jsem viděl  v mžitkách. :-D A víčková metoda je minimálně dobrá kratochvíle na pročištění hlavy. :)
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

guest2190

Včera sem párkár víčkovou metodu skusil ale začal jsem se obávat abych si tím nepoškodil zrak, má s tím někdo skušenost?

hemmond

já. za celej dnešek jsem si v součtu víčkovou metodou zabral asi tři hodiny nudy. :) Pokud akorát přepískneš tlak na oči, tak pak vidíš chvilu rozmazaně, ale trvalejší poškození pokud vím nehrozí, tedy pokud si oči nevypíchneš. :-D
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Danecki

Quote from: hemmond on January 29, 2010, 02:37:52 PM
Vzpomínám, když jsem byl malej a na zahradě a mrknul jsem do slunce, na sekundu, dvě a pak zavřel oči a pak si "předpovídal budoucnost" (mi bylo max. 7 let) z toho co jsem viděl  v mžitkách. :-D A víčková metoda je minimálně dobrá kratochvíle na pročištění hlavy. :)

Ano, nicméně mžitky jsou něco maličko jiného. Víčková metoda není nic nadpřirozeného, je to jak říkáš dobré na pročištění hlavy, nicméně spočívá v soustředěnosti a v jejím tréninku, který se později může hodit při navozování lucidity. Jenom připomínám, že cílem víčkové metody není rozeznávání obrazů v nějakých patlaninách, ale obrazy téměř jasně vidět, ale tak to už záleží na každém, jak tuto metodu využije :)

Quote from: Theruyen on January 29, 2010, 02:39:11 PM
Včera sem párkár víčkovou metodu skusil ale začal jsem se obávat abych si tím nepoškodil zrak, má s tím někdo skušenost?

Zrak? Upřesni proč. Pokud jde o tlak, tak zdůrazňuji MÍRNÝ tlak, né zarýt oči do mozku. Vyvíjení tlaku je jen takový startér, jakmile naběhnou "mžitky" tak tlak už není třeba, rozmazané vidění po chvíli pomine a já za dobu co metodu praktikuji žádné zhoršení ani jiné změny zraku nepozoruji.

Yanari

Zene fko nivume nìtxan.

Elrann

hemmond: Pokud moc netlačíš, tak by ti to oko nemělo poškodit.
Tedy, pokud to nebudeš zkoušet týden v kuse :D