Offtopic-co posloucháte?

Started by Yanari, January 21, 2010, 02:50:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

xsoft

Quote from: Danecki on February 17, 2010, 04:12:30 AMS tím souhlasím, ale myslím si, že spousta hoperů, technařů, diskantů a hromada dalších by s tebou silně nesouhlasila ;)

-premyslel jsem jestli reagovat nebo ne. Uz se nechci porad obhajovat proc to ci ono je dobre (resp. proc si myslim, ze to dobre je). Ted citim, ze by byl zajem, takze napisu vic. Rozhodne se nechci poustet do nejakych nazorovych rozbrojek, neni treba-

Cili reakce:
- tyhle veci se ale hraji i nazivo. Mel bych videa jak z Japonska (jak treba 5 skladatelu hudby tohle hraji zive), tak i z evropske/americke sceny. S autory jsem se setkal o oni tohle dokazi zahrat i nazivo (ne si hrat s generatorem). Pouzivaji jak klavesy, tak hlas a samozrejme spoustu efektu a syntetizery.
- ano, neni to "ne-elektricky" nastroj typu klavir, buben, pistala.
- presto jsou zde veci ("V for Extreme") - zde, v tomto pripade autorka, hraje melogii na housle. Moderni pojeti klasicke hudby.


--

Jsou veci jako je treba Zelda (akcni RPG hra, jejiz jsem velky fanousek. Nechci rikat ze je to neco jako Final Fantasy, ale uz to ma pres 10 dilu, vlastni svet a vice nez 20ti letou tradici). Tak tahle hra, teda spis jeji hudba zacinala na 8bitu. Pipani a pipani. Pak se to stupnovalo dal a dal. Kdyz kouknes na alba, tak jsou i verze, kdy tuhle melogii hraje cely orchestr (cili nic umeleho). Melodie je stejna, pojeti je jine. Libi se mi obe verze.

--

QuoteNa to, že tuhle "hudbu" nedělal člověk. Je to kompletně syntetický a nasypat konstanty generátoru tak, aby z toho vypadla pěkná melodie, pro mě není hudební umění. Rozhodně to nezvládne každý a není to jednoduché, ale takový člověk prostě není a nebude hudebník

Dovolim si nesouhlasit. Mozna docela zasadne.
Generator je nezajy pocitac, stroj, ktery nemysli, nema citeni, smysl pro to co je krasne a co ne. Natoz co je umeni.
Hudebnik, je clovek / umelec (umelec se tusim vyznacuje tim, ze jeho dilo obdivuje vice jinych lidi (nez-li on sam)). Je Cameron umelec? Je proto, ze si to sam mysli, nebo ze to rikaji divaci?
Na co ale narazim, (a da se to nazvat jako slovickareni, i jako definice slov ci zajeti do hloubky) - clovek, co hraje na klavir, na buben, na pistalu taky neni umelec. On sam hudbu nedela. Ten ton vydava klavir sam - drevo, dtruna, zelezo. Neni to jeho dilo, takze to nemuze byt umelec, spravne?
Nebo v cem je teda rozdil, klavir, elektricky klavir. Akustika divadla vs zesilovac.

Kazdy clovek dokaze bouchnout do klaves klaviru, a kazdy dokaze zatocit s vinilem a neco mixnou. Ani jeden nemusi byt povazovan za umelce.

Jestli se ti hudba nelibi, nebo to proste neni tvuj salek caje, tak prece uplne v pohode. Me se nektere veci taky nelibili, nebo jsou zanry, ktere neposloucham a i takove, ktere nemusim (dear metal a "bliti" do mikrofonu treba).
Nerikam vsak, ze to neni umeni, nebo ze dotycny neni umelec. Hudbu tvori kazdy z nich a kazdy k tomu ma jine nastroje (at uz vyzaduji proud nebo ne).

---

Muzu poslat vic materialu, kde je videt jak se hudba tvori, ale asi neni treba, spravne?

---

Jedna vec, koukni na
Quote1. video - http://bit.ly/dtp96c
a zaposlouchej se do melodie. Nepripada ti znama?

Odpoved:

(schvalne jsem vybiral neco, kde je slyset dupot a mackni klaves. Ono je treba byt presny. A to docela jako brutalne dost. Rekene, potrebujes potvrzovat veci s presnosti na 20ms).
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

Danecki

Quote from: xsoft on February 17, 2010, 05:41:54 AM
Jedna vec, koukni na
Quote1. video - http://bit.ly/dtp96c
a zaposlouchej se do melodie. Nepripada ti znama?

Odpoved:


Ano, tuto skladbu jsem v tom poznal, proto říkám, že mi v tom akorát vadí ten japonský podtext.

Tsteututan

#122
Quote from: Yanari on February 16, 2010, 02:13:26 PM
Co říkáte na tohle?
Fantazácká skladba :) Fantazácky mi tak nějak zní, i ti draci se k tomu hodí :)

EDIT: Oe letìtxura fngap tìng mikyun :D
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Tawtakuk

#123
Quote from: Tsteututan on February 18, 2010, 03:10:09 PM
EDIT: Oe letìtxura fngap tìng mikyun :D

Dobrý :) Jen pár oprav a bude to dokonalý:


  • le + tì je nesmysl - vždyť stejně platí jen ta první slovní-druh-měnící předpona
  • když něco posloucháš, tak tomu "dáváš ucho". Tomu = 3. pád ;)
  • hodil by se nedokonavej, ale to už chba není

Oe letxura fngapur tereiyìng mikyun kop!

(s tím, že je to "silný kov", protože Temný Pán se přiznal, že slova pro "lehký" a "těžký" ještě nevymyslel :))
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Tsteututan

#124
Quote from: Tawtakuk on February 19, 2010, 03:29:03 PM
Quote from: Tsteututan on February 18, 2010, 03:10:09 PM
EDIT: Oe letìtxura fngap tìng mikyun :D

Dobrý :) Jen pár oprav a bude to dokonalý:


  • le + tì je nesmysl - vždyť stejně platí jen ta první slovní-druh-měnící předpona
  • když něco posloucháš, tak tomu "dáváš ucho". Tomu = 3. pád ;)
  • hodil by se nedokonavej, ale to už chba není

Oe letxura fngapur tereiyìng mikyun kop!

(s tím, že je to "silný kov", protože Temný Pán se přiznal, že slova pro "lehký" a "těžký" ještě nevymyslel :))
A přesně proto jsem to sem dávat nechtěl, protože to budu mít špatně :D Dvojsmysl... Chtěl jsem říct "power", tak jsem dal silný, ale "heavy" tam pasuje taky :) Každopádně se to hodí na obojí, obojí se mi líbí, mám chuť si nechat udělat nášivku ;D

A předpona tì- tam není, leda že by byla v tom slově už tak :) Tìtxur je přímo ve slovníku :)

Tomu dávám ucho? :D Takhle to funguje, asi jsem zase něco pochopil :D
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Tawtakuk

#125
Když se budeš stydět a necháš si to pro sebe, tak se nic nenaučíš. Všichni děláme chyby :) Mimochodem tohle určitě znáš:
QuoteKdo se zeptá je za blbce pět minut. Kdo se nezeptá, zůstane blbcem doživotně.
Přiznávám, že power metal mě nenapadl, ale fajn - brát to jako dvojsmysl se mi taky líbí :)

Tìtxur je skutečně jen odvozené slovo (od přídavného jména txur - silný). Tohle platí pro všechna podstatná jména začínající na - jinak vzniknout nemohla a ve slovníku jsou pro pohodlnost. Pokud od nich budeš potřebovat jiný slovní druh, budeš si muset napřed najít kořen...

...což jsem já neudělal a tak tam mám pitomost - vyrábím přídavné jméno z přídavného jména :D Tudíž opravuju na

Oe txura fngapur tereiyìng mikyun kop!

Quote from: Tsteututan on February 19, 2010, 03:40:25 PM
Tomu dávám ucho? :D Takhle to funguje, asi jsem zase něco pochopil :D
Vidíš, jak je fajn se naučit něco novýho :) Jen dodám, že to platí obecně u všech složenin s tìng nebo si - předmět vždy ve třetím pádě. A právě když tu složeninu vezmeš doslova, tak se ten 3. pád objeví i v češtině :)

A abych to vrátil zpět on topic, fìtsenge 'it fngapä atxur tok:

Stratovarius - Maniac Dance
(Poslední video, které Strata udělali, než se definitivně rozpadli. Pro ně dost netypický styl, ale jako exemplář "silného kovu" podle mě vhodné ;))
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Tsteututan

Quote from: Tawtakuk on February 20, 2010, 01:38:02 AM
Když se budeš stydět a necháš si to pro sebe, tak se nic nenaučíš. Všichni děláme chyby :) Mimochodem tohle určitě znáš:
QuoteKdo se zeptá je za blbce pět minut. Kdo se nezeptá, zůstane blbcem doživotně.
Přiznávám, že power metal mě nenapadl, ale fajn - brát to jako dvojsmysl se mi taky líbí :)

Tìtxur je skutečně jen odvozené slovo (od přídavného jména txur - silný). Tohle platí pro všechna podstatná jména začínající na - jinak vzniknout nemohla a ve slovníku jsou pro pohodlnost. Pokud od nich budeš potřebovat jiný slovní druh, budeš si muset napřed najít kořen...

...což jsem já neudělal a tak tam mám pitomost - vyrábím přídavné jméno z přídavného jména :D Tudíž opravuju na

Oe txura fngapur tereiyìng mikyun kop!

Quote from: Tsteututan on February 19, 2010, 03:40:25 PM
Tomu dávám ucho? :D Takhle to funguje, asi jsem zase něco pochopil :D
Vidíš, jak je fajn se naučit něco novýho :) Jen dodám, že to platí obecně u všech složenin s tìng nebo si - předmět vždy ve třetím pádě. A právě když tu složeninu vezmeš doslova, tak se ten 3. pád objeví i v češtině :)

A abych to vrátil zpět on topic, fìtsenge 'it fngapä atxur tok:

Stratovarius - Maniac Dance
(Poslední video, které Strata udělali, než se definitivně rozpadli. Pro ně dost netypický styl, ale jako exemplář "silného kovu" podle mě vhodné ;))
Jenže já se zeptám, a budu blbcem doživotně, protože to nepochopím a budu se na to ptát znova a znova...

Stratovarius to prý na MoR v červenci 09 strašně podělali, prý mají písničku, kterou ani oni sami nedokážou zahrát pořádně :D
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

Tak ti to prostě vysvětlíme tak, abys to pochopil!

Ty máš celkem dost kruté potíže se sebedůvěrou, ještě horší než jsem měl já... Snaž se s tím něco udělat, takhle se zničíš...
Zene fko nivume nìtxan.

xsoft

Quote from: Yanari on February 20, 2010, 11:54:16 AM
Tak ti to prostě vysvětlíme tak, abys to pochopil!

Ty máš celkem dost kruté potíže se sebedůvěrou, ještě horší než jsem měl já... Snaž se s tím něco udělat, takhle se zničíš...

(nevim presne na co je to reakce, to se zase neco smazlo?).
Neva, nicmene .. byl jsem / jsem na tom podobne. Ale da se s tim neco delat. Lidi pomuzou.

Btw, to ze se nam libi Avatar se da vyuzit i jinak, nez jen v psani a opravovani gramatiky. I see you ma dost hluboky vyznam a da se pomoci a poradit i s takovymto osobnim problemem a situaci. Neboj, nikdo to za tebe resit nebude, vse je ve tvych rukou a mas svobodu, volbu a moznost plne a naprosto ridit svuj zivot. Nikho do niceho nenutime, jen davame pomocnou packu, jestliji vezmes, je na tobe.
Kdyz vidim komunitu tu na foru okolo Avataru, tak bych se opravdu nebal. Jsme tu dosti v pohode v duchu Eywy a jsme jinak modri nez FaceBookari :)

Oel ngati kameie.
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

hemmond

old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

xsoft

Quote from: hemmond on February 22, 2010, 01:16:14 PM
Nesmazalo. on myslí to malý. :)
(v praci na to prohlizec hazel bobek, ok)

Jinak to prislovi s 5m blbcem se mi libi. Budu pouziat, diky (abych se dokopal udelat veci, ktere nekdy udelat chci ale treba k nim nemam kuraz).
Navi != Na'vi. Deku Tree != Utral Aymokriyä

hemmond

Staré čínské přílsoví.

"Kdo se zeptá, je hlupákem pět minut, kdo se nezeptá, je hlupákem celý život"
(čínsky z hlavy nevím. :-D )
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Tsteututan

Nanowar - King
Nanowar - King

Poslední dobou mi nejdou vkládat videa :(

EDIT: Tak sakra, co to je? Odkaz na vložení nejde a pak se to ukáže samo...
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Tawtakuk

Fìpamtseori oeru prrte' lu, neni to špatný :)
01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Tsteututan

#134
Tohle si taky občas rád poslechnu :)

Bullet for my Valentine - Tìtxeren Vrrtep :)

YouTube - Broadcast Yourself.
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

To video celkem pěkně vystihuje mou osobnost, jen nečekám na full moon a nejdu berzerk :)
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Olala Waking The Demon, moc pěkný videoklip :-) Jinak obě skladby jsou dobrý. Díky :-)

Tsteututan

Quote from: Yanari on February 24, 2010, 03:25:21 PM
To video celkem pěkně vystihuje mou osobnost, jen nečekám na full moon a nejdu berzerk :)
To jsme na tom podobně :D

Quote from: Danecki on February 24, 2010, 03:25:28 PM
Olala Waking The Demon, moc pěkný videoklip :-) Jinak obě skladby jsou dobrý. Díky :-)
Nemáš zač :)


Pojeďte na Metalfest  8)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Yanari

Znáte Scorpion Flower od Moonspellů?
Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

#139
Necropost...
Vždycky přijdu na nějakou písničku a musím se s ní podělit...  ::)

Quote from: Yanari on February 27, 2010, 06:01:27 AM
Znáte Scorpion Flower od Moonspellů?
Já znám Moonspell jenom z doslechu a vůbec nic o nich nevím (mimo toho, že hrajou metal :D ).

Když jsem si Scorpion Flower teď našel na youtube, tak první dojem byl, že je na mě pomalá. Já jsem asi holt na rychlejší písničky :( (Chápu pomalu, já jsem taky pomalej, ale jsem na rychlý písničky... Nějaký divný o.O)


Jo a asi budu mít možnost do konce měsíce objednat lístky na Metalfest za 650kč, což je o 150kč míň, než kdekoliv jinde :) Kdyby jste někdo chtěl, tak pište, předám na srazu, pošlu poštou, nebo whatever :)

EDIT: V pět ráno tu fakt není co dělat...
Další, na kterou jsem si vzpomněl, když vidím Nightwish :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.