Offtopic-co posloucháte?

Started by Yanari, January 21, 2010, 02:50:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

karyu

neboj mám stejnej názor mě avatar chytl poprvý jak nikdy jinej flm , pak o týden později v nadšení jsem šel na 2D a pak sem pořád stahoval verze z netu :D teĎ mám jednu a když zasteskám pustím si to ale soundtracky ty taky poslouchám všechny a libí se mi všechny a nejvíc shut down grace laboratory a jakcs first fly , I see you je pěkná ale nějaké extra účinky na mě nemá :)
Oe neu lu fko ta Na´vi.

Yanari

Omlouvám se - "Oel tsap'alutet sì" - Já-(ergativ) omluva-(4.p) dělat.  Dělám omluvu (Omlouvám se.)

mimochodem, Shutting down Grace's lab je čistý extrakt smutku a bolesti, který Na'vi v té chvíli cítili. Naprosto mě uchvátila, je to veledílo, podle kterého by se měli učit ti, kteří chtějí hudbou vyjádřit nějaký pocit.
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Quote from: Yanari on January 22, 2010, 11:36:44 AM
mimochodem, Shutting down Grace's lab je čistý extrakt smutku a bolesti, který Na'vi v té chvíli cítili. Naprosto mě uchvátila, je to veledílo, podle kterého by se měli učit ti, kteří chtějí hudbou vyjádřit nějaký pocit.

Ano, ano, ano, přesně můj názor.

karyu

Quote from: Yanari on January 22, 2010, 11:36:44 AM
Omlouvám se - "Oel tsap'alutet sì" - Já-(ergativ) omluva-(4.p) dělat.  Dělám omluvu (Omlouvám se.)

mimochodem, Shutting down Grace's lab je čistý extrakt smutku a bolesti, který Na'vi v té chvíli cítili. Naprosto mě uchvátila, je to veledílo, podle kterého by se měli učit ti, kteří chtějí hudbou vyjádřit nějaký pocit.

Irayo.
jj asi proto mě ten STC tak dostal
Oe neu lu fko ta Na´vi.

Nayteeri

Quote from: Danecki on January 22, 2010, 11:13:38 AM
...
Hi,

ale nezdá se ti, že film je také o šamanismu? Že to není jen o 3d, ale hodně je pževzaté od Indianů...  ;)
Třeba ty dialogy mezi Moat a Jake - ten kdo trochu zná šamanismus nebo buddh. filosofii, ten ví, wocogo  :D
Eywa ngahu! :D

guest2190

Nová uživatelka? x) Kaltxì ma tsmuke !

Danecki

Quote from: Nayteeri on January 22, 2010, 07:40:43 PM

Hi,

ale nezdá se ti, že film je také o šamanismu? Že to není jen o 3d, ale hodně je pževzaté od Indianů...  ;)
Třeba ty dialogy mezi Moat a Jake - ten kdo trochu zná šamanismus nebo buddh. filosofii, ten ví, wocogo  :D

Vítám tě tu.

Ano film má v sobě šamanské prvky, ať už jsou to reinkarnační obřady, motlidby kolem ohně, či oslovení "ma tsmùkan/ma tsmuke". V šamanismu se nevyznám, v buddhistické filosofii částečně ano. Obecně "přivítání" Jaka do Omatikaya probíhalo v indiánském stylu. Nicméně to jsem do svého příspěvku zahrnul pod "ostatní aspekty" :) Ještě jednou tě tu vítám a doufám, že si Na'vijštinu oblíbíš stejně jako my ;)

Oel ngati kameie ma tsmuke. Eywa ngahu. Zřím tě má sestro. Eywa s tebou

Yanari

#47
Kaltxì, ma tsmuke, ulte ngaru sìltsan krr tengkrr nume Na'vi layìvu.
Volný překlad: Ahoj, sestro, a ať se ti daří při učení Na'vijštiny. :)


Správně by tě měl asi přivítat Tawtakuk, neboť on je z nás v Na'vijštině nejpokročilejší (a nepochybuji, že až přijde tak mi to mé Na'vijské přivítání řádně opraví :)) - jenže ten je momentálně nedostupný. Ujmu se toho tedy já (sice v nesprávném topicu, ale to nevadí).

Takže vítej mezi námi Čechy, sice nás není moc, ale postupně přicházejí další. Já a oeyä 'eylan Tawtakuk jsme přeložili téměř celou gramatiku, kterou v současné chvíli známe (viz článek Wikipedie) a ostatní (tj. Tseututan, Theruyen, Danecki a kousek i já) přeložili slovník, který najdeš zde- kousky gramatiky jsou na boardu. Pokud budeš mít čas a náladu, zahrej si s námi i slovní fotbal - tím se nejlépe učíme, protože si zkoušíme skládat věty a Tawtakuk nás opravuje (jeho úlohu budu muset převzít já.)

Oel tsap'alutet sì za takový přerostlý post, ale tohle jsem si nemohl odpustit :)
Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

To se nám to tu rozrůstá :) Oel ngati kameie, ma smuke :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Tsteututan

Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


guest2190

Dnes jsem náhodou narazil na nový hudební i taneční směr a první písnička co jsem si stáhnul mi připoměla Avatara...

Dubstep...

Mt Eden Dubstep : Mirage (Remix)

Tsteututan

Sonata Arctica - misplaced Lyrics

Tahle písnička je o všech, co původně měli přijít na Pandoru :) Lyrics included...
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Danecki

Quote from: Theruyen on January 24, 2010, 12:04:20 PM
Dnes jsem náhodou narazil na nový hudební i taneční směr a první písnička co jsem si stáhnul mi připoměla Avatara...

Tohle je hodně zajímavý, zajímalo by mě, jak se na tohle tančí, nicméně skladba je to pěkná.

Yanari

Theryuen - máš pravdu, určitá analogie s Avatar OST tam je... velice zajímavá písnička, a i když nejsem co se týče tance aktivní (jinými slovy - jsem nehorázné nemehlo) - dokážu si představit, jak by tanec na tuhle hudbu mohl vypadat.

Danecki - zajímavé, i když to je přesně ten typ který mi nesedne - je to na mě moc naspeedované.

Zene fko nivume nìtxan.

Tsteututan

#54
Quote from: Yanari on January 24, 2010, 01:17:05 PM
Danecki - zajímavé, i když to je přesně ten typ který mi nesedne - je to na mě moc naspeedované.

Tohle jsi asi myslel na moje Misplaced že? :)
Sakra, úplně jsem zapomněl na Hammerfall...

Hammerfall - heeding the call
Jedna z těch co mám nejradši, na koncertě jsem na ní vyloženě čekal a nezklamali mě :)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Tsteututan

#55
Quote from: Theruyen on January 24, 2010, 12:04:20 PM
Dnes jsem náhodou narazil na nový hudební i taneční směr a první písnička co jsem si stáhnul mi připoměla Avatara...
Zní to zajímavě :)

edit: Tahle je taky dobrá...
LONEWOLF : Divine Art of Lies
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.


Danecki

Quote from: Yanari on January 24, 2010, 01:17:05 PM
Danecki - zajímavé, i když to je přesně ten typ který mi nesedne - je to na mě moc naspeedované.

Máš na mysli ten Dubsteb? Jiank u tý SA je ten text na můj vkus až moc asimetricky zpívanej, takže to taky není můj šálek kávy :)

Yanari

Ve spojení s mým paladinem na wowu nejradši poslouchám "teh pally song" od Hammerfallu - Hammer of Justice :)

edit: jo, to mělo být na tebe, ma Tsteututan.
Zene fko nivume nìtxan.

Danecki

Tak to já zase ve spojením s mym priestem (dřív, teď už asi 4 měsíce nehraju) poslouchám "I can be your healer" nebo "Learn 2 Heal" :)

Tsteututan

#59
Quote from: Yanari on January 24, 2010, 01:58:09 PM
Ve spojení s mým paladinem na wowu nejradši poslouchám "teh pally song" od Hammerfallu - Hammer of Justice :)

edit: jo, to mělo být na tebe, ma Tsteututan.

To jsem měl makro... :)

/y !!!STRIKE WITH THE HAMMER OF JUSTICE!!!
/cast Hammer of Justice

Byl bych radši, kdyby se tak jmenovalo to kladivo na dorážení :D
!!!STRIKE WITH THE HAMMER OF JUSTICE!!! ...prásk ;D


S healerem jsem slyšel akorát "I wanna be your healer", nebo tak něco... Tancuje tam humáč holy paladin.

edit: Nyhm na youtube (phrog801) má dobrý písničky z wow :) Sice většinou rap, nebo tak něco, ale jako jediný svýho druhu se mi líbí :D Třeba "Just loot it", nebo "Ulduar" (parodie na jinou písničku)
Just Loot It

Pretty Fly (For a Draenei)
Krrpe ole tayerkup, oe neu ne Pandora.