Šmoulové na Zemi

Started by xsoft, February 19, 2010, 03:06:07 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tawtakuk

01000011 01011010 00100000 01001101 01101111 01100100 01100101 01110010 01100001 01110100 01101111 01110010 00000000

Elrann

U toho chlápka přemalovaného namodro mi stačila vidět první fotka a radši jsem to vypl.
Neřeknu, fotku svého obličeje si předělat v PS do Avatar stylu mi nevadí, ale toto je příliš.

guest2190

JAk už tady bylo zmíněno prznění. Nechápu jak toto můžou udělat , nabarví se na modro a myslí si co, podle mě tím vyjadřují svůj názor na Avatara, výsměchem. Neboť u Avatara nejde jen o to, že tam jsou nějáké modré příšery, jde tam o mnohem MNOHEM více.

Takovéto lidi bych nejradši upaloval na hranicích :-D

hemmond

Jsem teď našel jeden odkaz na jednu věc co mě pobavila (nevím kam to z fleku dát, bolí mě hlava a nemám čas, tak to kdyžtak přesuňte) http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2010/010/a/1/Navi_Horse_by_katiecatapillar.gif
old gallery link?id=1849[/img]
old gallery link?id=1890[/img]

http://twitter.com/hemmondssandbox

If it's change in you, then the world is changing too.
--22nd World Scout Jamboree anthem.

Alìma Tanhì

Quote from: Theruyen on March 06, 2010, 01:23:35 AM
JAk už tady bylo zmíněno prznění. Nechápu jak toto můžou udělat , nabarví se na modro a myslí si co, podle mě tím vyjadřují svůj názor na Avatara, výsměchem. Neboť u Avatara nejde jen o to, že tam jsou nějáké modré příšery, jde tam o mnohem MNOHEM více.

Takovéto lidi bych nejradši upaloval na hranicích :-D
Jo, přesně tak.
Spíš mi to přišlo jako výsměch celýmu Avatarovi a lidu Na'vi ...
A ten konec, jak se tam snaží o nějaký pseudotsaheylu nebo co to tam zkouší ... to mě fakt dodělalo :D :D :D
Ngaru irayo seiyi ayoe, tonìri tìreyä,
Ngaru irayo seiyi ayoe, srrìri tìreyä...
Ma Eywa,
Ma Eywa.

Zrina Niawve

Musím říct, že mě o až naštvalo. Vypadá to jako špatný vtip.  >:( >:( :'(
Sawtute kameie tsunke!!! Ayskxawng! Slä Tawtakukyä Utral Ayhovniyä fxan 'ipu lu!  :D

Kíyevame!!! 8) And sorry for my English

Blue Elf

Nezkoumal jsem obsah threadu (už je kapku starý, a nečetl jsem tu zdaleka vše), ale tvoje věty bych upravil takto (pokud je správně chápu):

Sawtute ke tsun kivame!!! Ayskxawng! Slä Tawtakukä Utral Ayhovniyä 'ipu lu nìtxan!

Vysvětlení:
- ke se dává před sloveso, ne za (to lze pouze s předložkami)
- tsun je modální sloveso a ve slovese, které řídí, se musí objevit kojunktiv (iv)
- genitiv (2,pád) používá koncovku -yä po a, ä, e, i, ì. Po jiných písmenech jen -ä (existují 2 výjimky: soaiä, Omatikayaä)
- ejektivní f (fx) jsem ještě neviděl, ale na místě fxan pasuje nìtxan :)
- slovosled jsem upravil do tvaru, který je běžnější, čímž neříkám, že ten tvůj je špatně.
Jako jeden z prvních pokusů to není špatné, jen tak dál!
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Tanri

Stum eyawr ;D
Nì'aw fko zene yivem tsaylì'ut nìfya'o a keteng nì'it, ulte sivung 'uot.

Sawtute ke tsun k‹iv›ame!
-ke se vkládá vždycky těsně před sloveso
-‹iv› když takhle kombinujeme dvě slovesa, jako např. "já chci létat", musí to druhé dostat infix ‹iv›. Říká se tomu modální (způsobová) konstrukce, první sloveso je tzv. způsobové, to druhé je významové.
-vynechal jsem infix ‹ei›, protože by muselo být ve způsobovém slovese (..ts‹ei›un k‹iv›ame), a znamenalo by to, že mám radost z toho že sawtute nemohou zřít - což samozřejmě nemám :D.

Slä Tawtakukyä Utral Ayhovniyä lu 'ipu fìtxan!
-2. pád od Tawtakuk je Tawtakukä (končí-li slovo souhláskou, genitiv je jen samohláska -ä)

a to je tak asi všechno, protože Blue Elf byl rychlejší  ;D
Tätxawyu akì'ong.

Zrina Niawve

Quote from: Tanri on July 24, 2012, 03:23:48 PM
Stum eyawr ;D
Nì'aw fko zene yivem tsaylì'ut nìfya'o a keteng nì'it, ulte sivung 'uot.

Sawtute ke tsun k‹iv›ame!
-ke se vkládá vždycky těsně před sloveso
-‹iv› když takhle kombinujeme dvě slovesa, jako např. "já chci létat", musí to druhé dostat infix ‹iv›. Říká se tomu modální (způsobová) konstrukce, první sloveso je tzv. způsobové, to druhé je významové.
-vynechal jsem infix ‹ei›, protože by muselo být ve způsobovém slovese (..ts‹ei›un k‹iv›ame), a znamenalo by to, že mám radost z toho že sawtute nemohou zřít - což samozřejmě nemám :D.

Slä Tawtakukyä Utral Ayhovniyä lu 'ipu fìtxan!
-2. pád od Tawtakuk je Tawtakukä (končí-li slovo souhláskou, genitiv je jen samohláska -ä)

a to je tak asi všechno, protože Blue Elf byl rychlejší  ;D
Irayo, takže myslíš, že "já chci létat" (u mě frekventovaná hláška  ;D) by bylo něco jako: "Oel new ivtswayon" (nebo kam mám to "iv" hodit  ;D :-[:D

Quote from: Blue Elf on July 24, 2012, 03:04:34 PM
Nezkoumal jsem obsah threadu (už je kapku starý, a nečetl jsem tu zdaleka vše), ale tvoje věty bych upravil takto (pokud je správně chápu):

Sawtute ke tsun kivame!!! Ayskxawng! Slä Tawtakukä Utral Ayhovniyä 'ipu lu nìtxan!

Vysvětlení:
- ke se dává před sloveso, ne za (to lze pouze s předložkami)
- tsun je modální sloveso a ve slovese, které řídí, se musí objevit kojunktiv (iv)
- genitiv (2,pád) používá koncovku -yä po a, ä, e, i, ì. Po jiných písmenech jen -ä (existují 2 výjimky: soaiä, Omatikayaä)
- ejektivní f (fx) jsem ještě neviděl, ale na místě fxan pasuje nìtxan :)
- slovosled jsem upravil do tvaru, který je běžnější, čímž neříkám, že ten tvůj je špatně.
Jako jeden z prvních pokusů to není špatné, jen tak dál!

Irayo, snad to zlepším  ;) ;D
Kíyevame!!! 8) And sorry for my English

Blue Elf

Quote from: Zrina Niawve on July 24, 2012, 03:57:13 PM
Irayo, takže myslíš, že "já chci létat" (u mě frekventovaná hláška  ;D) by bylo něco jako: "Oel new ivtswayon" (nebo kam mám to "iv" hodit  ;D :-[:D
Oe new tswivayon.

Ve větách s modálním slovesem je podmět obvykle v nominativu (tedy bez pádové koncovky), víc se o tom dočteš v české gramatice. Pozice pro infixy jsou tsw<1><2>ay<3>on, <iv> je infix do pozice 2. Opět bych odkázal do gramatiky, je to tam dobře popsané. A pokud budeš číst anglické materiály, tak pozor, Angláni značí pozice pro infixy tsw<0><1>ay<2>on, tak ať se ti nepopletou pozice 1 a 2
Jinak diskutovat gramatiku bychom měli v příslušném subfóru, moderátoři nemají rádi když se diskuse dostane off-topic a mohli by nás popotahovat (pokud tu nějakého ještě máme :))
Můžeš třeba pokračovat v threadu Gramatika - ptejte se, v Dotazy všemožné i nemožné, případně založit nový.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)