Imiona

Started by Loratskxe, January 22, 2010, 08:20:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Andrev01

Witam. Jestem tu nowy i również chciałbym znaleźć dla siebie jakieś imię :) Moje prawdziwe to Andrzej, co oznacza z greckiego "mężny, dzielny, męski". Nie wiem, czy był tu już jakiś Andrzej...

Ataeghane

Tsteu...? (= brave)

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Andrev01

W sumie ok :) A są jakieś inne opcje?

Maryjanos

Cóż, to teraz u mnie będzie tłumaczenie. Jak będzie brzmiało imię Artur? Wiem tylko że to znaczy niedźwiedź. A jeśli coś dziwne, to jestem skxawng.

Ataeghane

Na'vi niedźwiedzi nie znają, to zostają tylko jakieś Palulukany i inne...

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Kredke

Quote from: Ataeghane on March 16, 2010, 04:42:37 AM
Na'vi niedźwiedzi nie znają, to zostają tylko jakieś Palulukany i inne...

Tam gdzie nie występowały lwy to niedźwiedź był królem zwierząt. Teraz tylko potrzeba określić odpowiednik "króla zwierząt" na Pandorze; IMO chyba własnie byłby to Palulukan.
Luke, ipse sum pater tuus!

Ataeghane

Jeśli mnie pamęć nie myli był on także na szczycie łańcucha pokarmowego, więc Palulukan byłby dobrym rozwiązaniem.

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Teylu

Hej, widzę że wszyscy mają ładne imiona więc może i ja bym zmienił ;D tylko jak będzie w Na'vi Zbigniew?

Z Wikipedii wyczytałem że:
QuoteZbigniew – imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Złożone jest z dwóch członów: Zby- ("zbyć, zbyć się, pozbyć się") i -gniew ("gniew"). Mogło oznaczać "tego, który się zbył (pozbył) gniewu"
tylko jak to przetłumaczyć żeby było dobrze, pomożecie? ;D

rodrygo

obawiam się, że nie mamy słowa oznaczającego gniew. Najbliższe znaczeniowo wydaje się zoplo = obraza. Może więc:  nìrä'ä zoplo   (nie czyniący obrazy), ale nie wiem czy dobrze utworzyłem imiesłów

Teylu

#149
Znalazłem słowa sti ([st.i] F v. angry, be angry) będące odpowiednikiem rozgniewany, gniewny i
steyki ([stEj"ki] F v. anger, make someone angry) gniew, złość, irytacja Nie wiem które i czy to będzie pasować, poczekam na opinię kogoś bardziej obeznanego  :)

rodrygo

Quote from: Zibi81 on March 21, 2010, 06:33:15 AM
Znalazłem słowa sti ([st.i] F v. angry, be angry) będące odpowiednikiem rozgniewany, gniewny i
steyki ([stEj"ki] F v. anger, make someone angry) gniew, złość, irytacja Nie wiem które i czy to będzie pasować, poczekam na opinię kogoś bardziej obeznanego  :)

hmmm, chyba nie jastem na bieżąco ze słownictwem :'(, możesz podać źródło?

Teylu


Teylu

Hej i jak da się coś wykombinować? ;)

Na'rìngyä vrrtep




rodrygo

Rzeczywiście, jest nawilator!
szkoda tylko , że tak słabo działa, nie "widzi" przypadków i czasów...

no ale początki są trudne

Terìran Tawka

Navilator jest taki sobie, jak wspomniał rodrygo nie widzi przypadków, a ponadto ma sporo błędów (czy też miał miesiąc temu). Osobiście polecam Eana eltu (N`v-Eng) i Eltu aean (Eng-N`v). Więcej o nich tutaj. Istnieje ponadto słownik online (chyba coś w rodzaju tego co zamierzał zrobić Taronyuakawng)
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Taronyuakawng

Zrezygnowałem, bo właśnie ów słownik online jest gotowy.

Poland, Warsaw

Lahea Te Ketuwong Tarnahì'ite

Kaltxi!
Czy macie jakiś pomysł jak przetłumaczyć moje imię; Barbara, co znaczy tyle co ''cudzoziemka''. Irayo si Eywa ngahu  :)
Oeyä swizaw nìngay tivakuk
Oeyä tukrul txe'lanit tivakuk
Oeri tìngayìl txe'lanit tivakuk
Oeyä txe'lan livu ngay.

My BLOG

Eltusiyu

Quote from: akwarybka on June 24, 2010, 01:04:48 PM
Kaltxi!
Czy macie jakiś pomysł jak przetłumaczyć moje imię; Barbara, co znaczy tyle co ''cudzoziemka''. Irayo si Eywa ngahu  :)

Ketuwong? znaczy obcy.. :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Terìran Tawka

Witaj na forum! Miło zobaczyć nową twarz!

Co do imienia, może cudzoziemkę przetłumaczyć na 'z innej ziemi (terytorium)'? dosłownie będzie to "fte atxkxe alahe", ale gdyby 'złożyć' to w imię... Laheatxkxeftu ?;D Atxkxeftu Alahe? Lahea Atxkxeftu? To ostatnie IMHO nieźle brzmi... Można jeszcze dodać do tego żeńską końcówkę i wyjdzie Lahea Atxkxeftue.
Moich pomysłów chyba by było na tyle, pozostaje mi życzyć owocnej nauki! :)
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)