Imiona

Started by Loratskxe, January 22, 2010, 08:20:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tängal

Quote from: Tängal on March 18, 2011, 10:38:12 AMNigdy nie spotkałem się z więcej niż dwoma określnikami do jednego rzeczownika, strzelałbym więc na "'awvea, eana Na'vi afkew".
Mea culpa ma tsmuk, doczytałem trochę na temat większej ilości przymiotników i nie miałem racji w tym miejscu. Powinno być "Na'vi a lu 'awve sì ean sì fkew" (dosł. Na'vi, który jest pierwszy i niebieski i potężny). Po więcej detali patrz Horen Lì'fyayä leNa'vi podpunkt 6.2.5.4.

Quote from: Rychlak27 on March 18, 2011, 10:52:32 AMWielkie dzięki, ale dopiero uczę się 3 dzień i nie za bardzo kumam o co biega.
Spokojnie, najważniejsze, że chcesz się uczyć :)

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Tirea Tìsìlpeyä

Jak przetłumaczylibyście przydomek : Anioł Nadziei ?

nataliapop

Ze słowem "anioł" może być problem. Proponuję zamienić "anioł nadziei" na np. "dobra dusza niosąca nadzieję" lub "dusza bliska Eywie (niosąca/która niesie) nadzieję", chyba że jest określenie na anioła ???

Tireaniawtu

Z tego co wiem niestety nie ma słowa "anioł". Też go szukałem gdy tłumaczyłem z kilkoma osobami swój podpis.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Eltusiyu

Swoka Tirea Tìsìlpeyä?

Święty Duch Nadziei

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Tirea Tìsìlpeyä

Tirea Tìsìlpeyä - to najbardziej pasuje ;)

Dziękuję za pomoc

nataliapop

Misja specjalna czyli imię dla kota  ;D Mamy kota, biały w karmelowe łatki, wiecznie głodny i lubi gryźdź  >:( Nie możemy sie zgodzic co do imienia. Nie musi być szczegulnie na'vijskie, ale wtedy byłoby fajne. Musi zostać zaakceptowane przez 4 osoby-w tym 3 sawtute  :D Nie zaakceptują czegos dziwacznego  ;)

Nawma Tutan

A czy te łatki układają się w jakiś wzór? Bo mój kot ma literę M na głowie i nazwaliśmy ją "emka".


Nawma Tutan

"Kremówek" - może być ???

rodrygo

widziałem, jak ktos nazywał kota  palulukantsìp

ale to chyba za długie  ;)

Kusati

#231
Może Riti? :)

Edit
Dobra, mam problem z przetłumaczeniem, wiem, e może to wydawać się za proste, ale mnie jakoś nie wychodzi: jak napisać " z klanu"?
Coś się kończy, coś się zaczyna.
Va'esse deireádh eap eigean...

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=aaaaaaikran.gif&res=medium/[img]

nataliapop

palulukaniątko-dobre, riti też fajne-krótkie i konkretne moja siostra neistety została przy kocie z reklamy kitikata-katus, ja mówię na niego moki a tata kieł ;D

Nawma Tutan

Quote from: nataliapop on July 25, 2011, 03:58:04 PMkonkretne moja siostra neistety została przy kocie z reklamy kitikata-katus, ja mówię na niego moki a tata kieł ;D

Będzie miał roztrojenie jaźni ;D

nataliapop

#234
Niestety kotek umarł, następny, któremu nie zdążyłam zrobić zdjęcia, też :( ale za to przychodzi berneński pies pasterski-chłopiec :)
EDIT: Niestety piesio dostał imię fleks  :(

Käroleyn

 :-\ Sorry że odkopuję temat sprzed roku, (a raczej tsap'alute :p) ale nie chcę zakładać nowego. Jak mogło by brzmieć w Na'vi imię Karolina? Karolina to 'wierna, ufająca' a ze starogermańskiego 'wojowniczka lub córka wodza'. Skojarzenia? Wpierw mogłam się przedstawić, więc tak: Kaltxí ma frapo! Oeru syaw fko Tirani. Oe kelku sí mi Polskxa. Na razie uczę się od wczoraj xd. Eywa ngahu. :D
Pamiętaj - I see you...

nataliapop

#236
nawma tsamsiyute - wielka wojowniczka, olo'eyktanä 'ite - córka wodza. Kaltxì ma oeyä mipa tsmuke!

Käroleyn

Irayo ma tsmuke. Albo na sylaby, tak jak Przemysławowi czy Kamilowi, chyba na 2 stronie? Byłabym wdzięczna! Eywa ngahu.
Pamiętaj - I see you...

nataliapop

na krótsze wersje możesz liczyć jedynie ze strony naszych mistrzów, czyli głównie wszystkich zaglądajacych tu panów, a jest ich 6. Mój poziom na'vi nie jest tak wybitny jak ich i nie potrafię tworzyć nowych słów... jeszcze  8)

Eltusiyu

Nataliapop... źle :P

Suffixy an/e odpowiadające za płeć NIE SĄ produktywne. Czyli nie można użyć do tworzenia płciowych... Form rzeczowników...

Kaltxì ma Karolina :)

Ufająca...
Czasownik Mong- polegać na kimś, wierzyć, że ktoś nas obroni
Osoba polegająca na kimś- Mongyu

Córka wodza- 'ite eyktanä
eyktan to lider, zaś wódz plemienia to olo'eyktan.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Kìyevame ulte Eywa mengahu!

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus