Sprawy z Forumowym RPG'iem

Started by Sa'ethri, February 03, 2010, 06:06:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rodrygo

#120
Napisałem basń o pierwszym Jeźdźcu Toruka, jest tu


Może ktos przeczyta i wypowie się czy warto to tłumaczyć?  ::)

nataliapop

Mi się bardzo podoba lecz:
Quote8. [...]Mijał stada fa'li,[...]Wreszcie dotarł do gór gdzie myśliwi często widywali Toruki.
10. [...]Jego warkocze (tswin) wplątały się w gałęzie drzewa.
troszkę ortografia-wydaje mi się że powinno być pa'li
góry gdzie mieszały toruki? zazwczaj(jeśli dobrze muślę) to widywano tylko lecacego toruka i tylko jedną "sztukę". Gdyby tak moznaby podejść sobie do rodziny toruków śpiacych, to każdy członek klanu miałby swojego toruka. ze względu co jest dalej rozumiem że można do nich podejść. Ja bym zmieniła kawałek o zaatakowaniu śpiacego i:Wreszcie dotarł do gór, obok których często przelatywał Toruk. No i jeszcze ten warkocz-Toruki mają "czystą" więź neuralną a nie mają warkoczy- jak pa'li i banshee. Lepiej byłoby zmienić warkocz na więź - tsahaylu albo na cos podobnego.
Oczywiście nie musisz stosować się do tego co powiedziałam. To twoje opowiadanie ;)

Sa'ethri

Quote from: rodrygo on January 17, 2011, 06:18:41 AM
Proponuję też kontynuować sprawę Pana Tadeusza. zróbmy może inwokację, jest to zaczęte w wątku Mister-T.
Tak trochę wyjdę z modowego tematu - według mnie tłumaczenie Mickiewicza na na'vi nie ma sensu, zwłaszcza "Pana Tadeusza". Utwór opiera się na bogactwie języka, co w mowie Niebieskich jest, póki co, nie do odtworzenia.

rodrygo

@ nataliapop

fa'li to liczba mnoga od pa'li, zachodzi tu lenisja.

Co do zwyczajów toruka - któz wie , gdzie one się gnieżdzą?  ??? więc wolę pozostać przy górach

Nie bardzo się orientuję co do sposobu w jaki toruki tworzą więź. jesli jest taka możliwosć , że nie za pomocą "warkocza" to chętnie zmienię koncepcję. to tylko szczegół.


Tängal

Quote from: rodrygo on January 28, 2011, 02:04:19 PMNie bardzo się orientuję co do sposobu w jaki toruki tworzą więź. jesli jest taka możliwosć , że nie za pomocą "warkocza" to chętnie zmienię koncepcję. to tylko szczegół.
W filmie pokazane jest, że Jake łaczył się ze swoim torukiem tak samo jak z ikranem czy pa'li. Pzynajmniej fizycznie tak to wyglądało, jak z mentalnego punktu widzenia ciężko powiedzieć.

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

nataliapop

dzięki za fa'li.ja będę trwać przy swojej teori, że do Toruka/ów nie można od tak sobie podejść.

rodrygo

Quote from: nataliapop on January 29, 2011, 07:56:43 AM
.ja będę trwać przy swojej teori, że do Toruka/ów nie można od tak sobie podejść.

Pewnie trudno podejsc do Toruka, ale czasem się udaje  ;D
Chyba jednak kol. Tängal ma rację - łącze jest "skonstruowane" podobnie jak dla innych zwierząt

nataliapop

no rozumiem, ale mi chodzi o to by nie ujmować warkocza-więzi zwierząt tak samo jak warkocz na'vi- więź neuralna we włosach, aby później się nie okazało przy tłumaczeniu ze zwierzęta mają włosy

nataliapop


Ataeghane


Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

nataliapop

Tragedia! a tak się ładnie kręciło. Ale to nic-jak ruszy RPG to będzie lepiej i może jak pokażę mój handmade też ;) Tylko muszę go skończyć ;)

Tängal

Ten i jeszcze przyszły tydzień mam zasuwania jak chomik w kołowrotku. Możliwe, że jeszcze kolejny też, a może bedę mieć trochę przerwy na złapanie oddechu, nie wiem narazie. Dlatego też teraz odzywam sie tutaj raz od wielkiego dzwonu.
Co się tyczy zaś RPGa, jeśli nie ma komu, to coś przygotuję i w razie czego mógłbym trochę poprowadzić. Tylko dajcie mi trochę czasu. Chociaż osobiście wolałbym zagrać ::)

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Tireaniawtu

Mogę Ci pomóc w przygotowaniu, jednak z racji wieku wolę się nie podejmować prowadzenia. Zresztą przez ferie mam pracę i jestem 12:00 - 15:00.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

rodrygo

Ja chętnie przystąpię do RPG jesli tylko powstanie. Poprowadzić raczej nie dam rady ze względów czasowych  :P

przy okazji: powiedzcie, jak można zamiescic na forum zeskanowany obrazek?
chciałem cos pokazac a nie wiem jak... :-X

nataliapop

#134
Wchodzisz w galerię: http://forum.learnnavi.org , wybierasz album, w którym chcesz umieścić zdjęcie, obrazek i wchodzisz w niego. Jeśli masz wybrane miejsce, szukasz napisu "Add an item to this album". Przejdziesz wtedy do tego typu strony(zależnie od albumu): http://forum.learnnavi.org no i tam dodajesz zdjęcie jak na każdej stronie. Przeglądaj i szukasz, komentarz możesz dodać itp. ;)

Tängal

Dobra najpilniejsze sprawy załatwione. Nawet szybciej niż się spodziewałem. Zasiadam podumać nad detalami, jutro/dziś wieczorem możemy już zaczynać RPGa ;)

ngima tstal, pxia tstal
frusìpa fngap na nantang

Tireaniawtu

Yummy!!! ;D Już się nie mogę doczekać.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

nataliapop

Trzeba mieć swój pierwszy raz  ;D hehe

Nawma Tutan

Dobrze wiedzieć że forum odżywa.  ;)
Dołączam do RPGa.

rodrygo

No to rozumiem, że kol. Tängal zajmie się szczegółami technicznymi ;)

proponuję zacząć listę postaci