Pandora w Second Life

Started by Kxortelung, March 19, 2010, 10:36:21 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kxortelung

Na Youtube natrafiłem na taki filmik:
Pandora Magic in Second Life
Wygląda na to, że do Second Life jest zrobiony świat wzorowany na Pandorze.
Trochę informacji o tym znalazłem też na oficjalnej stronie SL:
http://world.secondlife.com/place/6d77db24-19b7-b578-dd61-d33aa3390de5
Na tym forum jest jednak o tym tylko tyle:
http://forum.learnnavi.org/info-support/navi-in-second-life/

Czy ktoś wie coś więcej o tym projekcie?
Na pewno wirtualne spotkanie w takich realiach umiliłoby naukę języka. Zawsze było by to coś więcej niż tylko czytanie samych tekstów.
Second Life jest darmowy (Konta płatne są do zbędnych luksusów. Więcej na Wikipedii)


Unicorn

wygląda ciekawie :)
Obawiam się jakbym miała czymś takim się zająć i gadać z ludźmi w Na'vi (jak już bym się czegoś nauczyła :P ) to już w ogóle bym z domu nie wychodziła... hahah

Eywayä tsmukan

Sprobuje z czystej ciekawości jak to wygląda.

"Sometimes your whole life boils down to one insane move."

Na'Vi Polish Compendium v.1.2

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

rodrygo

Obejrzałem parę filmików, jedne lepsze inne słabsze
Czyli miałoby to polegać na tym, że zapisujemy się do SL i w środowisku "Pandory" rozmawiamy po Navijsku, tak?
Można popróbować, z tym że jeśli o mnie chodzi to poza zdawkowymi pozdrowieniami raczej nie dam rady mówić "w czasie rzeczywistym"

Kxortelung

Quote from: rodrygo on March 20, 2010, 02:22:18 PM
Można popróbować, z tym że jeśli o mnie chodzi to poza zdawkowymi pozdrowieniami raczej nie dam rady mówić "w czasie rzeczywistym"

No właśnie! Zawsze można popróbować, zagadać i w ten sposób trochę udoskonalić swoje umiejętności w języku. Zresztą nikt nie zmusza do rozmów w Na'vi. Zawsze może być to miejsce wirtualnych spotkań naukowych. Wtedy odległość uczestników nie miała by znaczenia, choć oczywiście możliwości byłyby ograniczone. Było by na pewno ciekawiej niż przez np. Skype.

Skamol

Ja chciałem zobaczyć co to ale do rejestracji trzeba mieć telefon lub kartę. Komórki nie mam ale i tak bym z niej w tym nie skożystał bo pisze że jestem za daleko od ... serwera tej gry czy coś takiego, a karty nie posiadam więc gra do kitu.

Kxortelung

Quote from: Skamol on July 19, 2010, 04:48:51 AM
Ja chciałem zobaczyć co to ale do rejestracji trzeba mieć telefon lub kartę. Komórki nie mam ale i tak bym z niej w tym nie skożystał bo pisze że jestem za daleko od ... serwera tej gry czy coś takiego, a karty nie posiadam więc gra do kitu.
To dlatego, że wpisałeś wiek poniżej 18 lat. Wtedy gra prosi o numery kart lub telefon. Nie mam pojęcia dlaczego. W każdym razie po dodaniu sobie kilku latek nie ma tego problemu ;).

Thorinbur

Nie chce mi się ściągać dużego klienta, bo chętnie bym pogadał w Na'vi, a w Polsce nie ma z kim. No offence, ale zapał Polaków standardowo opadł bardzo szybko i niewielu dalej uczy się jezyka. A że nauka języka to trudne zajęcie większośc jest na śmiesznie niskim poziomie. Co mnie  osobiście strasznie denerwuje i deotywuję. Chętnie bym przygotowywał materiały i pisał polskie poradniki i tak dalej.. Ale skoro nie ma dla kogo to i się po prostu nie chce...
oel kame futa oel kekame ke'u

Tsamä Tirea

Ale jak mam tu zrobić Na'vi? ??? Poza tym tam Pandora nazywa się Sendora... :(

nataliapop

Quote from: Thorinbur on July 20, 2010, 03:31:10 PM
A że nauka języka to trudne zajęcie większośc jest na śmiesznie niskim poziomie. Co mnie  osobiście strasznie denerwuje i deotywuję. Chętnie bym przygotowywał materiały i pisał polskie poradniki i tak dalej.. Ale skoro nie ma dla kogo to i się po prostu nie chce...
Dla mnie, osobiście, nauka na'vi jest przede wszystkim zabawą. Każdy z nas ma jakieś zajęcia, jak nie naukę to pracę. Poradniki które są udostępniane przez naszych znawców są bezcenne i wszyscy są wdzięczni, za to, że je piszecie. Rozumiem twoją niechęć. Twoja praca w całości jest wykorzystywana przez raptem kilka osób, gdyż mink nie ma czasu studiować na'vijskiego. Skoro Ci się nie chce, to na razie sobie odpuść pisanie, gdyż Ci, którzy wykorzystują te poradniki w pełni, sami mogą sobie je przetłumaczyć. Jeszcze raz dzięki wszystkim za te poradniki ;)