Poznajmy się

Started by Thorinbur, January 02, 2010, 09:23:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sa'ethri

O. Dzień dobry, Krzysztofie. Poczytałam sobie o twoich zainteresowaniach i mam wrażenie, że już Cię lubię :D
Salve, amice! Nyn chre methysthai.

Kxamìl

Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

Za powstanie polskiego zakątka odpowiedzialny jestem ja. Podobnie jak ty zafascynowany filmem zacząłem wyszukiwać najróżniejszych o nim informacji. Tak trafiłem tutaj na forum. Zaczęło się od czytania i udzielania się w części angielskiej, lecz szybko stwierdziłem, że skoro jest już tyle innych stref językowych, czemu nie ma polskiej? Szybka PM do administratora i proszę. Polska sekcja w całej okazałości. Lecz ja tylko zainicjowałem jej powstanie. Jej rozmiar i powodzenie to praca wspólna wszystkich członków. Mamy użytkowników aktywnie tłumaczących materiału. Poprawiamy swoje wypowiedzi i uczymy wzajemnie. Ja często zaglądam do części angielskiej i wyszukuję maili od Frommera, które następnie tłumaczę. Każdy ma tutaj jakieś swoje miejsce. I bez innych nie było by polskiej sekcji w takiej formie w jakiej jest obecnie. Jestem pewnie, że gdyby nie ja to kto inny by założył tę część.

Witam więc i zapraszam do udzielania się. Cieszy mnie szczególnie twoje zainteresowanie językami. Może okazać się bardzo pomocne (ja studiuję inforamtykę ( co ja robię na forum o fikcyjnym języku?! Cameron! Co ty ze mnie zrobiłeś!).
oel kame futa oel kekame ke'u

Kxamìl

Off-top
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Thorinbur

1. napisanie off-top nie spowoduje że post przestanie być offtopem, tylko wskaże że napisałeś go świadomie.
2. Masz pytanie do konkretnej o soby i wiesz że napisanie go w temacie jest offtopem? Napisz PM.
3. Mijasz się w zeznaniach...
Gender:   Male
Age:   15
Location:   Szczecin, Poland
Studiujesz informatykę...
Post z gg:
tak kolega z klasy włamał mi się na konto.
(Nie brzmi na studia)
Ogólnie wygląda to tak jakby z profilu pisały 2 osoby... Kxamil student, poważny gość i Kxamil dzieciak, który nie bardzo dojrzał do używania internetu... Coś jest nie tak... Sorry jeśli poczułeś się obrażony, ale takie mam wrażenie...
oel kame futa oel kekame ke'u

Kxamìl

Widać mam w sobie dwie świadomości.  :o :o
A co do włamania to napisałem za słabe hasło. I to takie które łatwo było niestety zgadnąć.
I sie nie obraziłem. Ale ja sam w domu uczę sie o grafice, gdyż chcę iść do BD LO,a dokładniej do SCI.

Dobra koniec off-topu bo się inni jeszcze przyłączą.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Ean

Kaltxì ma tsmukan.

Widac kolejna wartosciowa osoba do naszego grona :P

To ze sie uczysz w domu to co innego niz studiowanie.
http://www.myspace.com/marout
http://www.megaupload.com/?d=W8WX66JA wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem angielskim
http://www.megaupload.com/?d=K3OABRD7 wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem polskim
At least Darth Vater did'nt show up on Pandora, if he did there would be no Pandora.

AL|EN

Witajcie. Mam na imię Bartosz i chyba jestem najstarszy tutaj, co nie znaczy że jestem starym dziadem :P Pragnę poznać podstawy języka i trochę pogawędzić  ;D

Eltusiyu

Witam! :)

Wszyscy tu się uczymy :) podstaw języka  :D
Mam nadzieje, że spędzisz tu miło czas :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Taronyuakawng

Witamy,

a jeśli jesteś z okolic Warszawy zapraszamy Tu i Tu :)

Poland, Warsaw

ice

Kaltxì!

Nazywam sie Wiktor i jestem studentem politologii w Warszawie. Pierwotnie nie miałem wogle zamiaru iść do kina na Avatara, zwłaszcza jak przeczytałem w necie, że fabuła nie różni sie znacząco od Pocahontas. Jednak, ponad dwa miesiące od premiery, znajomi namówili mnie, żeby pójść na niego do kina. Stwierdziłem, że pójdę raczej dla towarzystwa, niż samego filmu.

Po obejrzeniu filmu coś we mnie drgnęło. Spojrzałem na otaczający mnie świat, na siebie, na  moje życie i doszedłem do wniosku w stylu "nie tedy droga". Nie skłamie pisząc, ze nigdy dotąd nie miałem takiej chęci do daleko idących zmian. Przestałem spędzać całe dnie na grach czy przeglądaniu demotów. Przestałem bezproduktywnie marnować czas, zacząłem ćwiczyć, odkurzyłem hantle, zauważyłem, ze w domu jest rower, wziąłem się za czytanie książek. Pomimo tego wszystkiego przestałem sie jak zazwyczaj nudzić i nagle odkryłem, ze mam czas, którego mi zawsze na wszystko brakowało.

Obejrzałem Avatar jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz. Zrozumiałem o co chodzi w zdaniu "Na Pandorze czyha wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich jest to, że możesz pokochać ją zbyt mocno." Stwierdziłem, że język Na'vi jest tak piękny, że muszę się go nauczyć. Ściągnąłem materiały, spojrzałem na nie ... sprawdziłem czy patrzę z dobrej strony, okazało się, ze tak ... wtedy zrozumiałem, akurat będąc przed sesja poprawkową, ze przedmioty których nie zdałem za pierwszym razem, a trochę tego było, nie są aż tak trudne jak mi się to pierwotnie wydawało. Wybierając priorytet, odłożyłem język Na'vi na później i przysiadłem do nauki na studia. Teraz widzę że to był dobry wybór, zaliczyłem semestr i szczerze mówiąc nie dokonałbym tego bez tego zapału do pracy, który towarzyszy mi odkąd obejrzałem Avatar.

Siedzę teraz pisząc ten post, dodam że nigdy nie pisywałem na forach, zawsze traktując je wyłącznie do czytania tego co inni piszą, patrzę na masę wydrukowanych materiałów o nauce Na'vi i choć wygląda to ... nieco strasznie, zwłaszcza wymowa, plus fakt, ze mam już ponad trzy miesiące w plecy, jestem przekonany, że da się to zrobić. Nie jestem lingwista, po za polskim, znam jedynie angielski, tylko dlatego, że uczę się go od dziecka, a rezultaty dalej nie są jakieś wybitne. Niemniej jednak zaczynam naukę Na'vi, trzymam kciuki za Jamesa Camerona licząc, ze dostanie Oscara i reasumując czuje, że wreszcie żyje. Nie uwierzyłbym, że jakikolwiek film, może mieć taki wpływ na człowieka, gdybym sam tego nie doświadczył. Dziękuje za to, że mogę napisać to powyżej po polsku, gdyż tłumaczenie na angielski zajęłoby ze trzy razy tyle czasu.

Być może zauważycie, że sposób pisania odbiega od standardów przyjętych dla ponad dwudziestoletnich studentów na wydziałach humanistycznych. Całkowicie się z tym zgadzam.  ;D
"If the road is easy, the destination is worthless."

Thorinbur

A u mnie na odwrót nauka Na'vi dała mi zajęcie na czas przed sesją którą pięknie zawaliłem na całej lini. Ale jak nie Na'vi znalazł bym sobie coś innego. Cieszę się że doszli nowi użytkownicy bo forum strasznie się zastało ostatnimi czasy. No cóż może po piątku kiedy nastąpi kolejne spotkanie, no i dzisiejsze (jutrzejsze) oskary... Może coś się ruszy :P. Zapraszamy i cieszymy się z rozrostu naszego grona. Nie bój się pisać i pytać.
oel kame futa oel kekame ke'u

Sa'ethri

O, kolejny warszawiak.

Kraków, anyone? ;D

Kaltxì, w każdym razie. Miłej nauki i pobytu na forum. ;)

Eltusiyu

Witam!

Mam nadzieję, że będzie Ci miło w "naszych szeregach"

Pomyślnej nauki :P

Jak coś służymy pomocą

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Kxortelung

Kaltxì!

17 lat, Koszalin
Na forum wchodzę już od dłuższego czasu, ale do tej pory się jeszcze nie zarejestrowałem gdyż nie widziałem takiej potrzeby. Za każdym razem znajdywałem tu wszystko czego szukałem, więc nie musiałem o nic dodatkowo pytać.
Kiedy jednak zauważyłem lament dotyczący upadku polskiej sekcji, to postanowiłem ją trochę poratować i oto jestem.  :)

Na'vi nie jest mi już aż tak obce. Opanowałem podstawy i nauczyłem się kilkunastu najprzydatniejszych zwrotów. Entuzjastą tego języka jest również mój młodszy, dziesięcioletni brat, z którym wspólnie zgłębiamy tajemnice tego języka i nawet prowadzimy razem krótkie rozmowy.

Sa'ethri

Quote from: Kxortelung on March 16, 2010, 12:21:18 PM
Entuzjastą tego języka jest również mój młodszy, dziesięcioletni brat, z którym wspólnie zgłębiamy tajemnice tego języka i nawet prowadzimy razem krótkie rozmowy.
Ha, to przynajmniej masz wsparcie  ;D

Witamy. :D

Ataeghane

Witamy, witamy ;D.

Też chciałbym móc z kimś potrenować "w realu" :D.

Oer wivìntxu ngal oey keyeyt krr a tse'a sat. Frakrr.

Eltusiyu

Witamy :D

Quote from: Ataeghane on March 17, 2010, 08:16:57 AM
Też chciałbym móc z kimś potrenować "w realu" :D.
:P cóż każdy,by chciał :)

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Kxortelung

Irayo!  :D
Nie są to może rozmowy najwyższego lotu, ale zawsze jakieś.
Zwykle wyglądają tak:
- Kaltxì, oeyä tsmukan!
- Kaltxì. (mam nadzieję, że poprawnie)
Czasem zdobędziemy się na coś więcej, ale zwykle potrzebne są do tego materiały w ręku. Są problemy ze składnią, bo nigdzie nie ma jej wyraźnie wyjaśnionej (albo ja nie umiem szukać  ;)).

Jeszcze jedno! Jaki język klawiatury macie ustawiony aby pisać "ì" i "ä"? Tablica znaków jest mało wygodna.

Eltusiyu

#119
Quote from: Kxortelung on March 18, 2010, 06:11:16 AM
Jeszcze jedno! Jaki język klawiatury macie ustawiony aby pisać "ì" i "ä"? Tablica znaków jest mało wygodna.

Ja mam na pulpicie plik w notatniku z nimi :) gdy rozmawiam to kopiuj&wklej i wykasowuję tę, której nie potrzebuje :P

Oczywiście tu na forum powstąją hmm "motywy", że masz je jako normalny klawisz :)
Tu na forum nie ma problemu z nimi bo są w postaci ikonek jak piszesz posta :P

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus